Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
Ideskubizzatok :P

 

http://index.hu/kultur/klassz/corc0914/

 

A cikk író pedig mi mással illusztrálta volna a cikket, mint...:

http://index.hu/kultur/klassz/corc0914/

 

Ez a cikk most komoly?

 

Egy kicsit megtévesztő.

Gondolom fizikusokat, csillagászokat, és űrkutatókat képeznek ki nem űrutazókat:) Nincs rájut túl nagy igény a piacon:)

 

 

 

És most vissza a fellegekbe:

Egyszer valaki azt írta itt a fórumon, hogy a fénysebességet nem lehet túllépni? Miért ne?

Egyrészt ezt ki mondta? Okos emberek? Tudósok? Régen meg azt mondták, hogy nem lehet repülni, mert fizikai lehetetlenség. Hát a fénysebesség túllépése ugyancsak nem lehetetlen fizikailag.

Egy csomó mindent nem tudunk a fizikáról.

És ha majd az űrben szeretnénk repkedni, jóval nagyobb sebességre lesz szükség mint a fény. Azzal elég lassan lehetne közlekedni, pl ha arra gondolunk hogy a Naptól úgy 8 perc alatt ér a fény a Földre, holott egy köpésre van. Aztán itt vannak a féreglyukak -már ha itt vannak- hát az már gyorsabb a fénynél.

 

De javítsatok ki ha tévedek:) Én is amatőr vagyok a csillagászathoz mint itt a legtöbben. És lehet hogy túl sok filmet is nézek:)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello Ayala! Egyszerűen a foton majdnem nulla tömegű részecske, tehát annál gyorsabban nem lehet haladni. A fény ugye fotonokból áll. Tehát ez biztos, így ezen kár rágódni. :P A féreglyukaknak meg nincs közük a fénysebességhez, azok teljesen másféle dolgok. Elvileg létezhetnek, olyan pár centis átmérőben, nagyon kevés ideig. Emellett ha vannak is, ezek nagyon instabil képződmények.

 

Egyébként az űrben már most is repkedünk, de olyan utazásokra ne számíts mint amiket a filmekben látsz. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl lehet lépni a fény sebességén. A tudósok találtak pár érdekes részecskét amik gyorsabban szálnak. :) Na most erről cikket ne várjatok, más fórumon is kértek. Minden esetre újságban is megjelent.

 

Másrészről nem kell még fénysebességgel se utazni, elegek oda a féreglyukak is. :) Már ha kezelni tudjuk őket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire én tudom, a speciális relativitás elmélet (talán ismerősen cseng: Albert Einstein) mondja ki, hogy a fénysebességet nem lehet túllépni, ennek pedig igen "egyszerű" oka van. Minél jobban közelíti egy test a fénysebességet, annál jobban nő a tömege, és "rövidül" az idő, melyben utazik. A sebességet így megközelíteni lehet csak, mert egyre több energia szükségeltetne az egyre nagyobb súlyú test gyorsításához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van Donát. A fénysebességet képtelenség átlépni. Egyébként Oldie megnézném ahogy átpaszírozod magad egy két centis féreglyukon. ;) Amúgy meg ha fénysebességnél gyorsabban tudnál haladni, akkor vissza is mehetnél a múltba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No egy példa. :)

A cikk végén van a lényeg. :) Kb. az egész visszahngja is ezhez mérhető.

 

A tudomány változhat, de vannak alapelvek, melyek nem. Szerintem ilyen a fénysebesség is. De ha mégis átlépik, majd fizetsz nekem egy sört, és el van intézve. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Műsorajánló.

 

1908. június 30-án kora reggel fényes tűzgömb látszott Ázsia több pontjáról, amely látványos robbanással semmisült meg, közel 8 kilométerrel a felszín felett. A Tunguz robbanás néven elhíresült esemény az egyetlen modernkori példa a nagyobb kozmikus becsapódásokra, pontosabban a velük kapcsolatos légköri robbanásokra. Az előadáson az eseményt és következményeit a mai ismeretek alapján próbáljuk rekonstruálni, kitekintéssel arra, hogy mivel járhatnak hasonló események a közeljövőben.

 

Az előadást az MCSE oldalán, online nézhetitek meg, ma 18:50 -től.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a történelem előrehaladtával, ahogy fejlődik a technológia, egyre kisebb az esélye annak hogy tévedünk valamiben.

Aha...Pölö azért kapkodják most is a fejüket a csillagászok, hogy valami nagyon de nagyon nem stimmel az eddigi elképzeléseikkel. :) :)

 

Ugyan....Hol vagyunk mi még a teljes igazságtól? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A középkorig meg szentül meg voltak győződve, hogy a Föld lapos.

Na igen! Kitűnő példa!:)

 

Borulhatnak még fel hatalmas elméletek.

 

 

Ja a múltba-utazásról eszembe jutott valami:

Szerintem a múltba utazni nem lehet, legalábbis a fénysebességnek ehhez semmi köze. Viszont mivel a fény elég lassú az univerzumhoz képest, a 100 éve a Földről elindult fotonok még mindig ott vannak valahol az űrben, akkor látni lehetne a múltat, valahonnan.

Pl. ha egy csillagra nézünk, az tulajdonképpen a múlt. Ilyen volt pár 10 vagy száz éve, azóta lehet már nem is létezik;)

Vagyis ha megnéznénk a Földet nagggyon távolról, teszem azt 4,6 milliárd fényévről, valami eszméletlen jó teleszkóppal, akkor szépen végignézhetnénk a Föld keletkezését videóról!;)

Azon kívül, hogy ez most gyakorlatilag kivitelezhetetlen, eszméletlen ötlet:)

Ezt egy könyvben olvastam, vagy talán egy műsorban láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.