Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mekkora poén lenne már így látni a földi élet kialakulását, vagy a történelmi eseményeket ;) Végre nem kéne a történészeknek mindent magyarázinuk és belemagyarázniuk, hogy ez meg ez ennek lehetett a következménye :) Kár, hogy ez nem lesz lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezen már én is morfondíroztam. ;) Sőt, saját magunkat is láthatjuk visszatérni ha elutazunk valami messzi helyre, aztán a fénysebességnél gyorsabban, vagy tárugrással visszatérnénk, akkor láthatnánk magunkat amit ott, a távoli területen megérkezünk majd eltöltünk pár napot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A középkorig meg szentül meg voltak győződve, hogy a Föld lapos.

Az csak egy ideiglenes megingás volt ;)

 

A Föld gömbformája már az ókorban ismert volt. Sőt Eratoszthenész kb. 2200 évvel ezelött kiszámolta a Föld kerületét és csak 2%-os tévedést produkált :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sem fogjuk átlépni a fénysebességet, mert én is úgy tudom, hogy ez esetben az idő úgy lelassulna, hogy visszafelé pörögne. Azaz: lehetővé válna a múltba utazás. Mivel még egy időutazóval sem találkoztunk (amivel találkozhatnánk, ha valaha is sikerülne elérni az időutazást...) ezért sosem fogunk időt utazni, azaz sosem lépjük át a fénysebességet ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sem fogjuk átlépni a fénysebességet, mert én is úgy tudom, hogy ez esetben az idő úgy lelassulna, hogy visszafelé pörögne. Azaz: lehetővé válna a múltba utazás. Mivel még egy időutazóval sem találkoztunk (amivel találkozhatnánk, ha valaha is sikerülne elérni az időutazást...) ezért sosem fogunk időt utazni, azaz sosem lépjük át a fénysebességet :clap:

Bocs, de ebben tévedsz.A fénysebesség úgy működik, ha valaki mondjuk elérné és menne mondjuk 10 percet, akkor ha leáll akkor a Földön eltelt kb 50 év(hasraütés).A számok nem pontosak, de nagyon durva a különbség.Tehát a fénysebesség segítségével a jövőbe lehetne utazni.Hogy jobban érzékeltessem miről van szó, volt geyszer egy tv-műsor amiben a következő jelenet volt.3-an ültek egy téren egy padon kb húszévesek.Ketten felültek egy motorra és elindultak, majd felgyorsítottak fénísebességre.Mentek egy kört a városban, majd visszatértek a térre és az ott maradt barátjuk öregemberként ült ott.Ezzel szemléltették a fénysebesség és az idő közötti kapcsolatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg sosem fogom felfogni, hogy mi köze a sebességnek az idő telléséhez :)

Nem vagy egyedül ezzel. :D

 

Lehet találni neten erre pár példát, nagyon szépen kiszámolják, hogy fénysebességgel lehet utazgatni időben.. De nehéz belegondolni. Egy kicsit felfoghatatlan :P

De nem véletlenül mondják hogy az idő a 4. dimenzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Szép és feltünő. A természetben több esély van rá, mint a fényszennyezett városokban.

Te is közvilágítás mellett láttad, nem? Bár az esélyek biztos jobbak a természetben, ezt nem tagadom. Hullócsillagot is többet lehet látni a természet lágy ölén, ahhoz már többször volt szerencsém. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is közvilágítás mellett láttad, nem? Bár az esélyek biztos jobbak a természetben, ezt nem tagadom. Hullócsillagot is többet lehet látni a természet lágy ölén, ahhoz már többször volt szerencsém. :)

 

Nálunk azért nem olyan vészes a helyzet. :) Meg hát elég feltűnő volt. Azt hittem repülőgép reflektora de utánna láttam, hogy tűzgömb és hogy széthasad. Nagyon szép volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dzséjtnek:

 

Hogyan hat a gravitáció a fényre?

 

Kis sebességek esetén a tömeg és az energia két különböző mennyiségnek tűnik. A tömeg a tehetetlenség mértéke. Az energia a munkavégző-képesség mértéke. Nagyon kényelmes, hogy a tárgy súlya ? a rá ható gravitációs erő ? pontosan arányos a tárgy tömegével; az emberek ezért kevereik a "tömeg" és a "súly" szót, noha más-mást jelentenek.

 

Ha azonban egy tárgy sebessége megközelíti a fénysebességet, a tömeg és a mozgási energia nem választható könnyen szét. A relativisztikus mozgásegyenletek bonyolultabbak, mint a lassú tárgyak mozgását leíró egyenletek, és a gravitáció hatása sem intézhető el egyszerűen azzal, hogy "súlyt" rendelünk a tárgyakhoz.

 

A fény pályájának gravitáció hatására bekövetkező elhajlását kétféle nézőpontból szemlélhetjük. Tekinthetjük úgy, hogy a gravitáció nem a tömegre, hanem az energiára hat, és a fény azért "esik", mert energiája olyasmivel ruházza fel, ami a "súly" megfelelője. De azt is mondhatjuk, hogy a fény pályájának elhajlását a nehézségi erő hatása alatt álló tárgy körüli téridő alakjának változása okozza. A tér görbült, ezért a fény nem haladhat egyenes pályán a nehézségi erő hatása alatt álló tárgyak mellett ? a tér görbületét követi. A második kép helyesebb, de ez is furcsa egy kicsit. Ezért telt egy kis időbe, amíg az általános relativitáselméletet elfogadták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos szerzőt nem tudok feltűntetni, mert nem tudom, hogy ki az.

Egy Louis A. Bloomfield nevú ipse "How Things Work: The Physics of Everyday Life" című gyűjteménye alapján fordították.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 5 hónappal később...
Bizony, a föld csak egy porszem az űr végtelen tengerében.

Ha a világűrt nézzük,akkor a Föld egy atomi részecske(vagy inkább maga az atommag), és mi emberek vagyunk az elektronok, akik a proton mellett keringünk.

Hihetetlen...

És mi mégis mekkorának látjuk magunk körül a világot.

Vajon az atom akkor tényleg oszthatatlan, mint ahogy azt Démokretosz kitalálta?

 

És ott vannak szegény egysejtűek, nekik a mi Földünk akkora, mint nekünk a világegyetem..

 

Nehéz ezt átlátni..és felfogni a világmindenséget.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.