Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szóval Te olvastál a neten pár baromságot és mindjárt tájékozottnak érzed magad? :) És mi az, hogy a NASA állítása? Ilyen szemlélettel sose fogod elhinni a Hold expedíciót, még akkor se ha megdönthetetlen bizonyítékot fogsz kapni rá. Elég ingoványos talaj amin jársz, mert észre se veszed és ripsz-ropsz minden ilyen hülyeséget ami áltudományosa meg van magyarázva, el fogsz hinni. Kételkedni egészséges dolog, de nem olyan dolgokban, mint hogy pl. a Föld kerek.

Ody, te már túlbagatizálod az egészet. :D Sarkítod ahol tudod a szavaimat. De én nem fogom ezt a stílust felvenni. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, te már túlbagatizálod az egészet. :) Sarkítod ahol tudod a szavaimat. De én nem fogom ezt a stílust felvenni. :hmm:

Nem bagatellizálom túl, csak ezt érzem. Szerintem nincs baj a stílusommal, de köszi, hogy nem utánozol. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odynak tökéletesen igaza van. Oldie, mégegyszer: bedőlhetsz a különböző "szakértő" kommenteknek és bloggereknek, de egy nívós hivatalos tudományos folyóiratban (ami ilyen témájú) kizárt, hogy bárkit is komolyan vesznek, aki kételkedik a holdra szállásban. Minden felvetődött kételyt megcáfoltak olyan emberek, akiknek hitelük van a szakmában, ellentétben a vádaskodókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, te is egyet mondj meg nekem, mert ez már csúcs amit műveltek. :hmm: Szóval, mutass rá, hogy hol dőltem be én bárminek is. Hol fogadtam el cáfolatokat, hol mondtam, hogy ez és ez nem létezhet. Ha neked és másoknak az, hogy valakiben kételyek merülnek fel, már egyenlő azzal, hogy minden cáfolatot elfogad, akkor ott komoly baj van. Bár végülis az inkvizíció is erről szólt. Valaki megmondta mi a tuti és aki gyanakodott azt máglyára került. Csak kár, hogy minden dogma egyszer ledől :):P

De azért engedtessék már meg, hogy ne másnak higgyem el, hogy az ég kék, a fű meg zöld. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha elolvasol párat és picit belegondolsz, hogy abban még ha csak tíz százalék is igaznak bizonyulna a források alapján akkor tuti, hogy némileg gyanút ébreszt benned a Nasa állítása.

 

Ezt írtad. Na most, ha elolvasol párat, akkor sem kezdesz el gyanakodni a Nasa állításában, mivel egytől egyig megcáfolták minden ilyen marhaságot.

 

Ne haragudj, de ha azt olvasnád, hogy a Föld lapos és rózsaszín, akkor kételkedni kezdenél abban, hogy gömbölyű és kékes-zöld? Nyilván nem, mert a kételkedni ez esetben éppen akkora marhaság, mint bedőlni neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a gond, hogy baromságok miatt kételkedsz egy történelmi tényben. Vegyük elő példának a tegnap linkelt cikkben felmerült egyforma hátteret. Tegnap csak nem hagyott nyugodni, és utána jártam a dolognak. Több órámba telt, de azért kiderítettem, hogy az a Sculptured Hills, ami véletlen az Apollo 17 egész leszállási területéről látszódik, mivel a hajó egy sík völgyben landolt. És a kis "dombocska", ahogy a cikk megnevezte egy 8 km-es hegységecske része, mely durván 4 km magas. Ergo a kételkedésre okot adó probléma megoldást nyert, ergo kételkedni sincs ok. És ebben nem volt semmi NASA hivatalos magyarázat, egyszerűen én magam vetettem össze a képeket, az Apollo 17 LRV-jét (a teljeset, nem ezt a félig levágott valamit, ami a cikkben van), illetve a szondák és műszerek mérésének adatait, plusz egy kicsit bámultam a képeket, meg kerestem hozzá újakat, hogy ne csak pár képből vonjak le messzemenő következtetéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt írtad. Na most, ha elolvasol párat, akkor sem kezdesz el gyanakodni a Nasa állításában, mivel egytől egyig megcáfolták minden ilyen marhaságot.

 

Ne haragudj, de ha azt olvasnád, hogy a Föld lapos és rózsaszín, akkor kételkedni kezdenél abban, hogy gömbölyű és kékes-zöld? Nyilván nem, mert a kételkedni ez esetben éppen akkora marhaság, mint bedőlni neki.

Feltételezést irtam és nem állítást.

Nem, nem cáfoltak meg minden cáfolatot. ( Lásd pl a lentebb említett cikkben az Apolló 17 fotóit)

Továbbá lásd azokat a képeket, melyeken bizonyos részeket a Nasa khm...valamiért kisatirozott, elhomályosított ésatöbbi. Ja, hogy te ezekről nem tudsz.

Ismétlem, nem hiszem, hogy minden cáfolat megalapozott, de, hogy valamit sumákol a Nasa az is biztos.

 

Ne haragudj, de ha azt olvasod, hogy a Nasa szerint lehetetlen az élet a Földön kívül, de holnap leszálna egy idegen űrhajó, akkor kételkedni kezdenél a saját szemedben? Nyilván nem, mert kételkedni ez esetben éppan akkora marhaság, mint bedőlni a Nasanak.

 

Ugye milyen egyszerű bagatelizálni? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a gond, hogy baromságok miatt kételkedsz egy történelmi tényben. Vegyük elő példának a tegnap linkelt cikkben felmerült egyforma hátteret. Tegnap csak nem hagyott nyugodni, és utána jártam a dolognak. Több órámba telt, de azért kiderítettem, hogy az a Sculptured Hills, ami véletlen az Apollo 17 egész leszállási területéről látszódik, mivel a hajó egy sík völgyben landolt. És a kis "dombocska", ahogy a cikk megnevezte egy 8 km-es hegységecske része, mely durván 4 km magas. Ergo a kételkedésre okot adó probléma megoldást nyert, ergo kételkedni sincs ok. És ebben nem volt semmi NASA hivatalos magyarázat, egyszerűen én magam vetettem össze a képeket, az Apollo 17 LRV-jét (a teljeset, nem ezt a félig levágott valamit, ami a cikkben van), illetve a szondák és műszerek mérésének adatait, plusz egy kicsit bámultam a képeket, meg kerestem hozzá újakat, hogy ne csak pár képből vonjak le messzemenő következtetéseket.

Aha, szóval ezek szerint nálad tök természetes, hogy három különböző, egymástól kilóméterekre lévő helyszínekről, ugyanabban a szögben, távolságból látszódik a háttér. Bocs, ha kételkedni merészeltem.

A holdautó keréknyomát meg biztos a holdszél fújta el. :lol: Ja, hogy a Holdon nincs légkör és ecetáré, ecetáré........ugyan. :)

Ha minden tök kóser lenne a Hold körül, nem lennének ellentmondások. Azokat meg kár tagadni, mert vannak. Hogy mennyi, azt nem tudni. Lehet, hogy soha nem tudjuk meg. Majd három évtizede volt az utolsó holdraszállás. Pénzhiány? Ugyan. Dollármilliárdok mennek el másra. Az űrhajók kb ott tartanak mint a hatvanas években.

Ehhez pedig no komment:

 

"Emlékezünk vissza Dan Goldin rögtönözve odavetett megjegyzésére Sheena McDonald újságírónak, 1994-ben. Idézzük: ?Az emberiség nem kalandozhat távolabbra a Föld körüli pályánál, mielőtt nem sikerül megoldást találnunk a haláloz kozmikus sugárzásra.? Nos, 14 évvel ezen omniózus kijelentését követően úgy tűnik, a kozmikus sugárzás még mindig igen jelentős akadályt gördít a Föld közvetlen térségének elhagyása elé. Miért? Mert 2006-ban a NASA kiadott egy 30 perces videót, ezen a NASA űrszakértői kommentálják a Dan Goldin által a 30 perces műsorban újra és újra elhangzó kijelentését, szó szerint: ?Nem kereshetjük fel a Holdat vagy a Marsot a magnetoszférán túli (750 km-re a felszíntől) halálos sugárzás miatt. Megoldást kell találnunk, s ez a PAN feladata. ?Senki sem kalandozhat el a Holdra és vissza, feltéve, hogy nem akarja hogy megsüljön az agya.? Úgy gondolom a PAN agya már meg is sült, nem hajlandók megismerkedni a valósággal.

 

Tegyél nekem és mindenki másnak PAN egy szívességet. Amikor esténként lefeküsztök aludni, ismételjétek magatokban újra és újra, ?A sugárzás halálos a Földtől 750 km-re, a Hold 400.000 km-re van a Földtől.? Vagy, miként a hölgy a NASA videóján mondogatja ?450.000 km-re a Földtől?. Ebből az következik, hogy még a NASA-nal sem tudják, milyen messze van a Hold, habár, a lézertükröket állítólag ott hagyták a Hold felszínén az asztroNOták.

 

Eközben, a NASA azt állítja, hogy az 1960-as években embereket küldött a Holdra, aztán negyven évvel később előjönnek egy filmmel, ebben elmagyarázzák, hogy az űrhajósok nem hagyhatják el a föld közvetlen környezetét a halálos kozmikus sugárzás miatt, nem fogják fel, fel sem tűnik számukra, mennyire nevetséges ez a helyzet, mekkora hülyét csinálnak magukból és mindezt a világ szeme láttára és füle hallatára?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ugye azért Amerikát felfedezték? És a Föld is kerek? Ugye? Keress utána a válaszoknak, ha annyira érdekelnek... bár innét nézve, baromira nem érdekel, megfelel neked az, amit az okostónik mondanak.

Amúgy meg, a felvételek készülési helyei egymástól két km távolságban sem voltak. Nincsenek kilométerek (és egy 8 km magas hegynél nem sokat változik az arány két kilométeres táv után, csak ha nagyon megközelíted, de erről szó sincs, majdnem tíz kilométerre voltak a hegységtől, mikor közel kerültek hozzá), és végig a hegy felé mozogtak, ezért nem változott a szög sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen felfedezték.....de valszeg a vikingek, jócskán a spanyolok előtt.

Nem, nem kerek, hanem gömbölyű, sarkoknál kicsit ellaposodva.

Engem se érdekel ha a te okostóniaid válasza megfelel, de mint a példa is mutatja képesek bármikor ellentmondani még önmaguknak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen felfedezték.....de valszeg a vikingek, jócskán a spanyolok előtt.

Armstrong és Aldrin sétál a Holdon.

- Mi vagyunk az első emberek a Holdon - mondja Armstong.

- Igen, de mi ez a zaj? - kérdezi a másik

Hallgatóznak, majd megszólal Armstrong:

- Te ez nem a mögül a kis kínai büfé mögül jön?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mert az összeesküvésekben nincs semmi ellentmondás, mind teljesen reális és logikus... :lol:

Olvastál tőlem ilyet? :) vagy megint ott tartunk, hogy csak bizonyos szavakat veszel észre, de a mondandóm meg hót hidegen hagy? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amióta van fényképezés, a fényképeket lehet hamisítani. És amióta lehet hamisítani, azóta bármely fényképre rá lehet fogni, hogy hamis. Belemagyarázni sokmindent lehet ezekbe a képekbe is. Nekem viszont a "hamis teória terjesztők" magyarázata legalább annyira sántít, mint a másik oldalé. Az a kiemelt fehér domb, meg a kráter számomra nem egyforma távolságból, és nem egyforma szögből látszik minden képen. Persze az érdekes, hogy mindenhol ott vannak, de nem lehetetlen. Innentől pedig nem tudom kizárni a képek valódiságát, de persze a hamis voltát sem. Remélem, hogy valamikor tényleg jártak ott. És ha igen, az nekem elég, hogy büszke lehessek az emberiségre, amiért ezt is elérte. A többi pénzhajhász sajtószülemény, amit köré kerítettek, engem nem érdekel. Notorikus tagadók mindig voltak, és mindig lesznek. Lehet, hogy igazuk van, lehet, hogy nem. Mindez számomra lényegtelen. Számomra Gagarin volt az első űrhajós (ezt is tagadják), Amstrong lépett először a Holdra, és Farkas Bertalannak integettem anno az udvarról, amikor az első magyar űrhajósként elhaladt a Szaljut 7 fedélzetén Magyarország felett. Ezt akkor is tartom, ha netán valaki meg akar kövezni érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, szóval te már azt is megmondod, hogy én miről tudok és miről nem...?! Nem kicsit vagy vicces, Oldie... :lol:

Nem, csak következtettem. Másrészről nem én mondtam, hogy a Nasa minden cáfolatot megmagyarázott. Hát bezony a képek részleteinek szándékos elhomályosítására semilyen magyarázatot nem adott. E' van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismétlem, nem hiszem, hogy minden cáfolat megalapozott, de, hogy valamit sumákol a Nasa az is biztos.

Mit sumákol a NASA?

 

Olvastál tőlem ilyet? :lol: vagy megint ott tartunk, hogy csak bizonyos szavakat veszel észre, de a mondandóm meg hót hidegen hagy? :)

Egyfolytában azt bizonygatod, hogy " a NASA sumákol". Szerintem magadban már rég eldöntötted, hogy a Holdra szállás meg se történt, csak még nem írtad le. De szerintem ez se késik soká.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit sumákol a NASA?

 

 

Egyfolytában azt bizonygatod, hogy " a NASA sumákol". Szerintem magadban már rég eldöntötted, hogy a Holdra szállás meg se történt, csak még nem írtad le. De szerintem ez se késik soká.

Ody, menthetetlen vagy. :lol: De inkább most már rádhagyom. Ha úgy gondolod, hogy mindent cáfolok és mindenki hazudik a részemről akkor legyen úgy. Örülhetsz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, menthetetlen vagy. :lol: De inkább most már rádhagyom. Ha úgy gondolod, hogy mindent cáfolok és mindenki hazudik a részemről akkor legyen úgy. Örülhetsz :)

De mit sumákol a NASA szerinted? Ne terelj hanem válaszolj a kérdésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mit sumákol a NASA szerinted? Ne terelj hanem válaszolj a kérdésre.

Szépen utánanézzel majd annak a sok-sok anyagnak amit gyanúsnak találtak a világon több millióan. Arany László oldalán találsz párat, de szerintem téged úgyis hidegen hagynak ezek és mások, mert amit a Nasa mond az szent és sérthetetlen a számodra mégha az egykori Nasa igazgató saját maga tette kérdőjelessé az egész Hold küldetést. :D

De engem tovább ne fárasszál légyszíves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem válaszolsz a kérdésemre. Engem nem más oldal érdekel, hanem a Te véleményed. De csak eltereled a dolgot. Végül is ha nem akarsz válaszolni nem muszáj...

 

Addig is egy hír neked. Már készülnek az effektek. :D

 

Holdbázis terveket nézeget a NASA

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményemet már leírtam párszor.

De igazad van, ezek után nem érdekelnek a kérdések.

 

A cikk meg már egyáltalán nem új, már tíz éve is terítéken voltak eféle tervek. H3 termelés, Mars kolóniák......de csak mindig papíron vannak meg ezek az elképzelések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményemet már leírtam párszor.

De igazad van, ezek után nem érdekelnek a kérdések.

Leírtad a véleményed? Pedig alább azt írtad, hogy nem foglaltál állást a témában. Meleg van abban a panelban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtad a véleményed? Pedig alább azt írtad, hogy nem foglaltál állást a témában. Meleg van abban a panelban. :D

Leírtam azt is, hogy kételyeim vannak a Nasa némely állításával szemben.

Mi van, Cegléd parázslik? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtam azt is, hogy kételyeim vannak a Nasa némely állításával szemben.

Mi van, Cegléd parázslik? :D

De bammeg mivel kapcsolatban és miért????? :D Nem fog elvinni a C.I.A. ha leírod. Remélem most már sikerül utat törnöm a tudatodig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bammeg mivel kapcsolatban és miért????? :D Nem fog elvinni a C.I.A. ha leírod. Remélem most már sikerül utat törnöm a tudatodig. :D

Odykám, menj és szívj vákuumot vagy valamit, mert valami kontakthibád lehet a feldolgozó egységedben :D De azt is javasolhatom, hogyha picit hűl a levegő akkor újra olvasd el a hszeimet. Talán akkor nem lesz reménytelen, hogy rájöjj a nagy "tiktokra". :D

No Ámen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy igazi klasszikust idéznék a témában. Idézet Dzséjt 2007.07.10-ei irásából.

 

Persze lehet, hogy ez mind hamis, és valójában világméretű összeesküvés része csupán, csak egy a bibi. Mi haszon van abban, hogy azt mondják, jártak már a Holdon. Semmi. Van néhány kavicsunk, meg több milliárd (egész pontosan 24 milliárd dollár) kidobott pénz az összeesküvésre (amiből már lazán finanszírozhatták akkor már a Holdraszállást), de ez semmi. Mire fel azt mondani, hogy jártunk már a Holdon, ha mégsem, és ebből hasznunk sincs. Amerikának ettől nem lett jobb, rosszabb, csak pár milliárddal kevesebb lett a pénztárcájukban. Akkor meg minek egy olyan összeesküvés, ami semmire sem jó. Pláne akkor, ha technológiailag valóban azon a szinten vagyunk, hogy letegyük a lábunkat olyan helyen, ami csak "pár" km-re van.

Szerintem jártak a Holdon, mert megtehették. Hoztak néhány követ, elpazaroltak pár milliárdot, aztán rájöttek, hogy a kavicsok nem hozzák vissza a befektetett pénzt, így lefújták az egészet. Amstrong meg tévedett ezzel a "Kis lépés az embernek, de nagy az emberiségnek." dumával, mert sokkal nagyobbatt nem léptünk előbbre. Persze volt fejlődés, de szerintem ha Oroszország és az USA nem egymással verseng (ami azért kétség kívül így is nagy lökést adott az egész mizériának), hanem egymással összefogva munkálkodik, akkor ma már nem lenne szükség erre a kérdésre, hogy "Tényleg járt-e ember a Holdon?", mert már állomásunk lenne, vagy már úgy szólna a kérdés, hogy "Tényleg járt-e ember a Marson?".

 

De azért mégis álljon itt néhány érv, hátha elfogadod:

- Az űrstatisztikai könyvekből tudjuk, hogy majdnem 400 kg-nyi holdkőzetet hoztak magukkal a bolygónkra visszatérő űrhajósok. Űreszközeink technikai korlátai azonban nem tették lehetővé, hogy csak úgy hazaszállítsák ezt a mennyiséget, hanem tömegkiegyenlítésként a Holdon kellett hagyniuk néhány nem túl olcsó holmit: holdautókat, felszerelési tárgyakat, a már említett Lunar Modulok alsó részét, stb, de példának okáért a '67-ben sikeresen landolt, majd a kameráját '69-ben az Apollo 12 legénysége által hazahozott Surveyor-3 szonda is ott van még. Ezek mind-mind megtekinthetőek a Holdon mind a mai napig, ha belekukkantasz egy jó csillagvizsgálóba.

- A Holdon elhelyezett műszerek, mint példáúl a rengésjelző, melyet a holdtalaj összetételének vizsgálatára; a lézer tükörrendszer, amit a Föld-Hold távolság pontos meghatározására; vagy a napszél detektor, melyet a Napból érkező részecskék felfogására, mérésére használnak; nemcsak, hogy a Holdon maradtak, hanem az eredményeiket is onnan küldték le a Földre.

- Az űrhajósok beszélgetését a földi irányítóközponttal nemcsak a hivatalos kapcsolattartók rögzítették, hanem számtalan rádióamatőr is bele-belekukkantott ezekbe. Egyszerű rádió-irányméréssel megállapítható volt, hogy a jelek nem a Föld körüli pályáról, hanem a 384 ezer kilométernyire lévő Holdról érkeznek.

[...]

- A szovjetek, akik akkoriban igencsak rivalizáltak az USA-val, valószínűleg legkésőbb a Holdraszállás másnapján leleplezték volna az egész csalást, hogy ne az USA-é legyen a nagy öröm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.