Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

De Anakin sem fed fel mindent, mikor Windu arról faggatja, honnan tudja az igazat, csak annyit mond, hogy Palpatine ismeri az Erőt és a Sötét Oldalt. Csak ez éppen nem a válasz a kérdésre. Nem árulja el, hogy Palpatine maga mondta el, pedig ez is érdekes kihatással lett volna a továbbiakra.(...)

Az is érdekes, hogy Windu azt mondja, hogy ?Gyorsan kell cselekednünk, ha meg akarjuk menteni a JEDI RENDET.? Furcsa, hogy nem azt mondja, hogy a Köztársaságot, a Galaxist, hanem konkrétan a Jedi Rend megóvása a célja. Igaz, hogy a Sith első célpontja az, de a fő célpontja a Galaxis. Vagy Windu úgy gondolja, hogy a Galaxis védőbástyái a Jedik és nélkülük elvesznek?

Szerintem itt Anakin mindent elmond amit tud. Hisz Palpi Saját szájából, nem mondta ki, hogy Én vagyok a Sith Nagyúr. Csak nem ellenkezett, amikor Anakin kimondta. És valóban az erőről hadovált, meg, hogy ismerje meg minden aspektusból, szóval szerintem Anakin itt maximálisan őszinte volt.

Csak szerintem az a gond, hogy ez volt az első alkalom amikor jelenetett, illetve ha jelentett még a többit nem láttuk. El kellett volna mondania, hogy Palpi tudja, hogy kémkedni küldték stb. azt, hogy sith legandákat mesélget, meg, hogy szerinte a Jedi rend hatalomra tör, akkor elmagyarázhatták volna neki, hogy nem igaz, bár akkor sem hitt volna talán.

 

Windu, meg azért félti a Jedi rendet, mert, egy Sith a Galaktikus köztársaság ura. Hogy mentse meg a köztársaságot az urától, ha annak első dolga, őket elpusztítani, mert utálja még a gondalatukat is.

Vagyis előbb a saját bőrüket kell megmentse, utána ráér helyre tenni a Köztársaságot, mert ha nincsenek ők, hogy mentik tovább a Közt.

Mit tehetett volna még, elmegy a hangárba és elbujdosik, nem az ő stílusa. De végül, mint tudjuk, ez a megoldás, túlélni...

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez alapján Windu kissé lenézte a Köztársaságot, egy olyan szerveződésnek gondolta, mely nem boldogul Jedik nélkül, önmagában nem életképes. Ez azért elég erős önhittség.

Ez csak spekuláció, de elnézve Windut lehet benne valami. :angry: Egyébként azt kár lenne tagadni, hogy a Köztársaságnak hatalmas támaszai voltak a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez alapján Windu kissé lenézte a Köztársaságot, egy olyan szerveződésnek gondolta, mely nem boldogul Jedik nélkül, önmagában nem életképes. Ez azért elég erős önhittség.

Kérdem én, nem volt igaza Windunak.

Ahogy a Jedik eltűntek a színről a Köztársaság megszűnt létezni.

Szerintem ez nem önhittség, hanem tisztánlátás, persze annyira nem láttak tisztán, hogy meg tudják előzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már annyiszor kilett ez beszélve, hogy nem akarom ugyanazt sokadszorra magyarázni. Röviden: Windué minden tiszteletem.

Tisztelem én is, de itt szerintem hibázott. :roll:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak spekuláció, de elnézve Windut lehet benne valami. :) Egyébként azt kár lenne tagadni, hogy a Köztársaságnak hatalmas támaszai voltak a Jedik.

Igen, mindez csak spekuláció :) Nem tagadom én sem, hogy mekkora támaszok voltak, de talán túlzottan is. Bár, ha SW szemmel nézzük, az SW világa az Erőhasználók nélkül olyan, mint a miénk kormányzat nélkül :)

 

Lentebb írtakat átgondoltam, és mégsem helytállóak egészen :roll:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszont ha Windu hagyta volna, hogy Anakin velemenjen, akkor Sidious meg hagyta volna magát letartóztatni. Ugyanis Palpatine pont azt oltja Anakinbe egy ideje, hogy a Sith-ek nem gonoszak, csak mások mint a Jedik. Namármost, ha Anakin szeme láttára leöli a Jediket, akkor ez enyhén szólva megrengeti Anakin hitét Palpatine szavaiban, és akkor elkezd gondolkodni, hogy lehet, hogy nem csak ez volt hazugság.

 

Tudom, hogy amikor Sidious kivágta Windut az ablakon, akkor is lehullott az álca a Sith-ekről (szó szerint), de akkor már Anakinnek nem volt visszaút, hiszen ő is közrejátszott Windu halálában (de erről majd később).

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok benne, hogy ha Anakin megy akkor Palpi kijátsza a benne lévő kétséget a jedik iránt (amit Windu nagyon jól megérez... mert nem ám szimpla köcsögségből hagyja ki a buliból, hanem ahogy mondja, érzi, hogy kétségekkel van tele). Arról nem is beszélve, hogy nyilván apellált volna a Padmé iránti érzelmekre.

 

Az egyetlen komoly hiba, hogy nem hét lakat alá és Jedi Templom pincéjébe zárja, hanem csak úgy otthagyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és akkor elkezd gondolkodni, hogy lehet, hogy nem csak ez volt hazugság.

Ez nem olyan biztos. Anakin akkor már nem igazán tudott világosan gondolkodni, talán eszébe sem jutott volna, hogy másban is hazudott. Padmé miatt esetleg adott volna még egy esélyt Sidinek (és a régi barátság kedvéért is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok benne, hogy ha Anakin megy akkor Palpi kijátsza a benne lévő kétséget a jedik iránt (amit Windu nagyon jól megérez... mert nem ám szimpla köcsögségből hagyja ki a buliból, hanem ahogy mondja, érzi, hogy kétségekkel van tele). Arról nem is beszélve, hogy nyilván apellált volna a Padmé iránti érzelmekre.

 

Az egyetlen komoly hiba, hogy nem hét lakat alá és Jedi Templom pincéjébe zárja, hanem csak úgy otthagyja.

Ez mind spekuláció. :roll: Pl. HA Windu elviszi Anakint, majd nem agresszíven, hanem nyugodtabban lép fel Sidiousal szemben, akkor szerintem simán megbukott volna Sidi azon demagógiája, hogy a Jedik meg akarják ölni. Tudni kellett volna kezelni a helyzetet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind spekuláció. :roll: Pl. HA Windu elviszi Anakint, majd nem agresszíven, hanem nyugodtabban lép fel Sidiousal szemben, akkor szerintem simán megbukott volna Sidi azon demagógiája, hogy a Jedik meg akarják ölni. Tudni kellett volna kezelni a helyzetet...

És ez talán nem spekuláció? Vagy mitől kevésbé, mint az enyém? :)

 

Edit: Mindenesetre nekem nincs kétségem felőle, hogy Palpi jól tudta volna kezelni ezt a helyzetet. Egyébként pedig nem tartoztathatják le, hisz Windu mondja, hogy Palpi a kezében tartja a birákat meg mindenki mást is,igy a lecsukása semmit sem ér. Tehát a jedik könnyen lehet, hogy nem is gondolkodtak abban, hogy simán elfogják.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért gondoltak a letartóztatásra, csak nem a bíróság, hanem a Jedi Tanács ítélte volna el. Mert ha nem gondoltak volna, nem úgy kezdi Windu, hogy letartóztatom, hanem egyből nekiugrik, időt se adva Palpatine-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért gondoltak a letartóztatásra, csak nem a bíróság, hanem a Jedi Tanács ítélte volna el. Mert ha nem gondoltak volna, nem úgy kezdi Windu, hogy letartóztatom, hanem egyből nekiugrik, időt se adva Palpatine-nak.

Igen, ebben lehet valami... és akkor a Szenátus és a Birák (akik Windu szerint Palpi befolyása alatt vannak) legjobb esetben csak nem veszik figyelembe, de valoszinübb esetben a jediket elitélik a Kancellár elkapásáért és törvényen kivül helyezik őket... és ott vagyunk ahol a part szakad.

 

Szerintem nagyjából ez világosodik ki Winduban, amikor azt mondja, hogy túl veszélyes ahhoz, hogy életben maradjon. Bár túl logikusnak tünik, hogy nekik csak akkor van esélyük ha Palpi halott, hogy ez ne jutott volna előbb eszükbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez talán nem spekuláció? Vagy mitől kevésbé, mint az enyém? :roll:

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a "mi lett volna ha" érvrendszerre nem lehet alapozni. Az az igazság, hogy nem tudjuk mi lett volna ha Ankin is vele megy. Így az is eldöntetlen, Windu jól avagy rosszul cselekedett-e. Ezt már mindenenki saját meggyőződése szerint formálja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak azt mondom, hogy mivel nem lehet 100%-osan kijelenteni, hogy Palpatine nem tudta volna kihasználni a helyzetet és Anakin labilisságát, ha magukkal viszik a Kiválasztottat; érthető, hogy a rizikó ismeretében Windu úgy döntött, hogy a sith lorddal való találkozásakor ezzel a bizonytalan tényezővel nem akar számolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak azt mondom, hogy mivel nem lehet 100%-osan kijelenteni, hogy Palpatine nem tudta volna kihasználni a helyzetet és Anakin labilisságát, ha magukkal viszik a Kiválasztottat; érthető, hogy a rizikó ismeretében Windu úgy döntött, hogy a sith lorddal való találkozásakor ezzel a bizonytalan tényezővel nem akar számolni.

Én ebből sokkal inkább a bizalmatlanságot érzem ki. Talán akkor egyszer bízhatott volna Anakinban. Ha meg kell halnia legyen, de legalább megpróbálja a proféciát érvényre juttatni azzal, hogy Anakint magával viszi. Ha a fiú ellene fordul akkor már mindegy, de legalább lett volna egy esélyük. Talán... Persze ő azt hitte, négyen elegen lesznek Palpi ellen, ráadásul a próféciában se hitt. Szerinte ez volt a jó megoldás. Ki tudja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebből sokkal inkább a bizalmatlanságot érzem ki. Talán akkor egyszer bízhatott volna Anakinban. Ha meg kell halnia legyen, de legalább megpróbálja a proféciát érvényre juttatni azzal, hogy Anakint magával viszi. Ha a fiú ellene fordul akkor már mindegy, de legalább lett volna egy esélyük. Talán... Persze ő azt hitte, négyen elegen lesznek Palpi ellen, ráadásul a próféciában se hitt. Szerinte ez volt a jó megoldás. Ki tudja...

A jedik eszméi nem túlzottan dicsőitik az önfeláldozást... lásd: Obi-Wan megjegyzéseit, akkor amikor Anakin segiteni akar egy pilótán az űrcsatában. Nem hinném, hogy Windu olyan fanatikus lenne, hogy feláldozza magát "ha sikerül, ha nem" alapon a Próféciáért, és nem hiszem, hogy ez elvárható tőle.

Én úgy látom, hogy igyekezett a leglogikusabb utat választani egy olyan helyzetben, ahol talán nem is volt jó megoldás (és persze a döntése csak az ő szemszögéből logikus, hisz ha tudna mindenről, akkor azt tenné amit majd Obi és Yoda: elmenekülni és elő se bujni amig nincs itt az idő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik egy módon húzhatták volna keresztül Palpi számításait: ha nem régimódi Jediként viselkednek. Besétáln egy irodába négyen, fénykarddal, mintha azt mondanák, hogy itt most ők a főnökök. Holott akkor már tizenharmadik éve Palpi sakkfigurái voltak, és messze nem egyenrangú társak. No jó: jogi értelemben csak három éve került Palpi a fejük fölé. De akkor is, három év!

Miimum annyit kellett volna, hogy megvárják Yodát a Kashyyykról, szólnak az összes klónosztagosnak hogy a tábornokaiknak adjanak át egy sürgős üzenetet, esetleg megerősítik a Templom védelmét. Nem csak "jó, amúgy is el akartunk vele beszélgetni" hanem kiszállni abból a nyamvadt járgányból és intézkedni mint aki valami egetrengetőt tudott meg. gondolkodni. Előrelátni. Vagy hasonló.

 

Ami Anakint illeti: megbízhatták volna pl azzal, hogy kitalálja a székfoglaló szövegét a Tanácsba, mint mester:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is eszembe jutott már, hogy miért nem próbáltak meg ezt-azt elrendezni, mielőtt mennek Palpit elintézni. Főleg, miután Windu megtudta az igazat. De egyrészt már félig úton voltak, másrészt úgy gondolhatták, hogy négyen elegen vannak Palpi ellen, és az intézkedéseket megtehetik azután is, hogy Palpit félreállították.

Egyre inkább meggyőződöm arról, hogy Windu nem hitt a próféciában (nem mintha eddig sok kétségem lett volna, hogy nem). Vagy ha hitt, abban nem, hogy Anakin Kiválasztott. Mert ellenben vitte volna magával, hiszen Anakinnak kellett legyőzni a Sith-et. Tuti, hogy nem hitt benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, mondjuk Yodát bevárhatták volna. Az, hogy szólnak a Jediknek, az annyit ért volna, mint halottnak a csók, ha a klónok megkapják a 66-ost. Anakint meg hét lakat alá, mindenféle fénykardálló cuccal körülvenni.

Aztán a csatahajóval szétbombázni a kancellári irodát. Az talán megoldás lett volna. Persze, akkor megint a Jedik vannak bajban, de a Sith nélkül lényegesen kisebb a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen már többször filóztam. Vagy közben megváltozott a véleménye (ahogy máshol írtam), vagy pedig csúnyán szólva ez hiba volt az epII-ben. Nem tudom igazán eldönteni, de most úgy vagyok vele, hogy inkább az előbbi. Észrevette, hogy mennyire hatással van Palpi Anakinra, és mivel ő maga nem volt Palpival puszipajtási viszonyban (feszült volt a viszony a Rend és Palpi között, lásd epIII eleje), tartott ettől a befolyásoltságtól a fiú felett. Palpi miatt Anakin is a bizalmát nem élvezők listájára került.

 

(Ody, ezt a Te írásodra írtam,csak botor módon nem hivatkoztam rá, és már közben más is írt :roll: )

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont emiatt a jelenet miatt tartom Windut a Jedi Rend sírásójának.Komolyan mondom elöszőr azt gondoltam, hogy ez hülye.Egyértelmüen ő a felelős a történtekért.Palpi semmit nem tudott volna kijátszani.Odamennek 5-en, akiből az egyik a Kiválasztott aztán adnak neki.De nem ez volt Windu legnagyobb baklövése.Hanem a következő jelenetben.Anakin Windu kézlevágásáig Jedi volt és hű a Jedi Rendhez.Windu ezt jól elbaszta.Windunak csak annyit kellett volna végiggondolnia, hogy ő mit érezne ha vele éreztetnék, hogy megbízhatatlan.Néha nem is csodálkozom hogy Anakin átállt.Akikben megbízott azok köpték szemen.Ezzel nem mentegetem a tetteit, de a Jedik vastagon benne voltak az átállásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.