Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Woodra csak véletlenül bukkant rá Lucas

 

Donát.

 

De Wood nem véletlenül juttatta a hangját Lucas elé:lol:

 

Amúgy elképesztő a Tábornok!!! Egyetlenegy hibája hogy még Greedonál is rosszabbul lő:evil:((((

 

Köhögés rulez, kinézet rulez, a köpenyén levő mintát előbb-utóbb rárakatom pólóra... a fénykardgyűjteménye meg több mint meghökkentő. És mennyivel civilizáltabb, mint például az áldozatok űrhajóit lopkodni, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 5: Rescuing the Chancellor

Time: 0:10:55-0:17:47

 

Tartalom

 

Obi-Wan és Anakin kilép a liftből és megpillantják Palpatine kancellárt a kilátó torony végében egy székhez kötözve. Mögötte panoráma kilátás nyílik az űrre. Sehol semmi jele a csapdának, amit Kenobi érzett. A kancellár elé érve Obi-Wan meghajol, míg Skywalker a hogyléte felől érdeklődik. Ám Palpatine már a hátuk mögé réved, ahol Dooku jelenik meg két szuper harci droiddal.

Obi-Wan közli tanítványával, hogy ezúttal együtt vívnak meg vele, míg Palpatine kijelenti, hogy ketten sem bírhatnak el egy Sith Nagyúrral. Kenobi magabiztosan azt feleli, hogy egy Sith Nagyúr nekik ínyencfalat. Eközben Dooku leugorva a galériából felszólítja őket kardjaik átadására, mivel nem akar vérengzést a kancellár előtt. A Jedik válaszul aktiválják kardjaikat és támadnak, ám Dooku még mindig az egyik legjobb vívó a Galaxisban és két Jedi együttes támadását is könnyedén visszaveri.

A bekövetkező lélegzetvételnyi szünetben Dooku közli, hogy régóta várt erre a pillanatra, ám Anakin megnőtt erejéről biztosítja. Dooku ennek csak örül, hiszen így még nagyobbat rúghat Skywalkerbe. A Jedik újra támadnak, megint sikertelenül, sőt, Dooku Kenobit még el is repíti egy Erőlökéssel. Palpatine elszörnyülködve figyeli az eseményeket.

Anakin nem vár a mesterére, tovább támadja Dookut, közben Obi-Wan is talpra ugrik és levágja a szuper harci droidokat. Palpatine hangosan „Jééé”-vel fejezi ki örömét.

Amikor viszont Obi-Wan eléri a harcoló feleket, Dooku az Erővel a levegőbe emeli, Anakint pedig arrébb rúgja, majd elhajítja a Jedi mestert, aki egy korlátnak ütközve eszméletlenül terül el a földön. Dooku végezetül rádönti a galéria egy részét. Anakin feldühödve ront a Sith-re, lerúgja a galériából majd utána ugorva heves rohamokkal szorítja hátra, mígnem a két kard egymásnak feszülve megakad.

Dooku ekkor közli Anakinnal, hogy félelmet, haragot és gyűlöletet érez benne, amit azonban nem használ ki. Ekkor Anakin ellöki és kihasználva a benne lévő erőket támad, egyre hátrébb szorítva Darth Tyranust. Végül Palpatine elé érve Anakin előre lendül, megfogja Dooku kezeit és levágja őket, a vörös kard pedig a kezébe röppen. A térdre rogyó gróf nyakát két penge közé fogja.

Palpatine örömében felnevet és dicsérő szavakkal méltatja Anakint, majd felszólítja, hogy ölje meg Dookut. A gróf megdöbbent tekintettel fordul felé, ám a kancellár nem tágít. Anakin azonban habozik, azt mondja, hogy ez helytelen lenne. Dooku ekkor felé fordul, szemeivel könyörögve az életéért. Palpatine azonban rá parancsol és Anakin egyetlen rántással leszeli Dooku fejét.

Palpatine biztosítja, hogy jól döntött, mivel veszélyes lett volna életben hagyni a grófot, Anakin azonban ellenkezik, hiszen Dooku fegyvertelen volt és a Jedik nem ölhetnek fegyverteleneket. Palpatine erre válaszul a jogos bosszút hozza fel, hiszen a Sith annak idején levágta Anakin karját. Majd a buckalakókat is megemlíti. Anakin legyőzötten fordítja el a tekintetét. Palpatine nem is fecsérli tovább az idejét, elindul. A Jedi mesteréhez siet. Obi-Wan még életben van. A kancellár azonban azt javasolja, hogy hagyják ott, mert ki kell jutniuk, és csak a terhükre lenne. Anakin azonban rendíthetetlen.

Közben egy Venator csillagromboló úszik az Invisible Hand mellé. Grievous elrendeli a készültséget, s a csillagromboló már tüzet is nyit rájuk. A Hand kapitánya parancsot ad a viszonttüzelésre.

Anakin nyakában Obi-Wannal, mellette Palpatine-nal közben kénytelen megállapítani, hogy a lift, amivel a kilátóba mentek, működésképtelenné vált.

A két csatahajó tovább lövi egymást, Anakin pedig szól R2-nak, hogy indítsa el a felvonót. R2 odáig azonban nem jut el, mert egy találat tönkre teszi a Handot, így zuhanni kezd a Coruscant felé, R2 a szemközti fal felé csúszik a Jedi vadászokkal és droidroncsokkal együtt, Anakinék pedig kénytelenek bemászni az immár vízszintessé vált liftaknába és gyalog eljutni a hangárig.

A hídon eközben a kapitány kétségbeesetten próbálja irányba parancsoltatni a hajót, ami makacsul tart a felszín felé. A helyzetet végül Grievous oldja meg, bekapcsoltatja a vészhelyzeti turbókat és a hajó egyenesbe áll. Anakinék így újra egy függőleges aknában találják magukat. Szerencsére a Jedi meg tudott kapaszkodni és művégtagja elbírja mindhármuk testsúlyát. Obi-Wan ekkor tér magához, akárcsak a lift, ami feléjük indul. Anakin hiába hívja R2-t, a droid nem válaszol, így kénytelenek ugrani. Zuhanás közben mászókampókat dobnak az aknába, melyek segítségével be tudnak ugrani az egyik nyitott szintre, centiméterekre elkerülve a száguldó liftet. Ezután Kenobi javaslatára az irányt a hangárba veszik, hogy megnézzék, maradt-e valami, ami még képes repülni, Anakin pedig magához hívja R2-t, aki egy droidroncs halom alól mászik elő.

A hídon ekkor jelenti egy harci droid, hogy megtalálták a Jediket az egyik folyosón. Grievous elrendeli a sugárpajzs aktiválását, ami rövid úton csapdába ejti a menekülőket. Obi-Wan megdöbbenve tapasztalja, hogy a Galaxis talán legócskább trükkjével csalták tőrbe őket, míg Anakin inkább türelemre inti volt mesterét. Obi-Wan ezen is meglepődik, de Skywalker biztosítja, hogy R2 pillanatok alatt ott lesz és kikapcsolja a pajzsot.

R2 valóban meg is érkezik, egyenesen nekiszáguld a falnak. Nyomában droidekák gurulnak a folyosóra és állnak harci helyzetbe, szembe vele pedig szuper harci droidok érkeznek. Az egyiket megrázza a kis asztromech, válaszul az felrúgja. Palpatine-k mögött újabb szuper harci droid csapat érkezik, s Obi-Wan nem bírja magában tartani megjegyzését és vár Anakin B tervére.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

A Jedik végre összecsapnak Darth Tyranussal. Jól látszódik, hogy hőseink fejlődtek az ep2 óta, még Obi-Wan is jobban érvényesül, bár így is alul marad, bár most nem a technikája miatt. Anakin viszont egyenesen félelmetes harcos. Mikor kiereszti a benne rejlő erőt, olyan tempót diktál, amivel szemben Dookunak esélye sincs. A trükk, amivel aztán levágja Dooku kezeit egyenesen bámulatos.

A környezet is figyelemre méltó. Azon túl, hogy elkapja az embert a deja vu érzés az űrcsatával és Palpatine ücsörgő alakjával a háttérben, még rejteget néhány dolgot. Például mikor Anakin dühvel ront rá Dookura, akkor a háttérben elhúz egy űrhajófalka, egymásra lövöldözve, ezzel a két fél között összecsapó erőket jelképezve. Ráadásul klón vadászok lőnek szeparatista vadászokra, ez is nyújthat kis rejtett utalást. Dooku azaz a droid vadászok rosszak (vörös lézerrel lőnek), míg Anakin azaz a köztársasági vadászok csak rosszá lesznek (kék illetve zöld lézerrel lőnek).

Palaptine reakciói is nagyon jók, amikor felkiált, hogy „Jééé” azon jót derültem.

A menekvés és a Hand zuhanása megint egy tipikus kaland elem, de szerintem ezzel sincs baj. Kicsit mondjuk fura, hogy a köztársaságiak arra a hajóra nyitnak tüzet, amelyiken a főkancellár van, de ezt én letudtam annyival, hogy nem tudták, hogy Palpatine ott van.

Végül a csapdába esés pillanata és R2 fogságba esése a csúcspontja ennek a kalandozásnak. Ahogy a harci droid felrúgja a pimasz kis asztro droidot… hátha ezt C-3PO látta volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film első nagy gócpontja. Hihetetlen a feszültség, amely Dooku lefejezése előtt szinte tapintható. Az előtte való Anakin trükköt meg követni sem tudom. Dzséjt, te jártas vagy a vívásban, elárulnád, hogy csinálta Anakin???

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom kimaradtam az előzöből. Na sebaj :D A mostanihoz:

 

"Palpatine terme" a legnagyobb diszlet, amit az ep.3 kedvéért épitettek. Ahogy Obi és Anakin belépnek annyira eltomplunak a zajok, hogy csak a kinti csata átszürödő zajait halljuk... érezni, hogy most valamivel fajsúlyosabb események veszik kezdetüket. Miután feltünik Dooku gróf is, már sejtjük, hogy itt most egy rendhagyó SW pillanat következik... eddig minden részben -kivétel nélkül- a film végén volt a fénykardpárbaj, és elötte egy se volt. Egyedül a Baljós Árnyakban van egy kis kardváltás Qui-Gon és Maul között, de az tényleg csak egy kis izlelgetés. Valójában előbb véget ér, mint hogy komolyra fordulhatna. Ám itt most pillanatok alatt kinyilnak a szabják és kezdetét veszi a sith és a jedik párviadala. Az ep.3 5 kardpárbaja közül ezaz első az, ami leginkább hasonlit a régi trilógia párbajaihoz. Itt látjuk át leginkább a kard-váltásokat. De már eleve a terem kinézete is egy remek párhuzamot villant meg a Jedi visszatérrel. Szinte pont úgy néz ki -némi eltéréssel- mint a Császár trónterme. Ezt a párhuzamot tovább növeli, hogy Palpatine pont egy ugyanolyan székben ül most, mint akkor fog... csak ezuttal nem, mint a Birodalom császára, hanem mint politikai fogoly. És akárcsak akkor, most is egy remélt tanitványa viv meg a már meglévővel.

 

Szintén érdekes párhuzam, hogy Anakin pont úgy rugja meg Dooku-t, mint ahogy a fia fogja őt megrugni az ep.6-ban. Akárcsak Vader, úgy Dooku is egy szaltóval probálja kompenzálni a dolgot... viszont ő sikerrel.

 

Majd nem sokkal ezután egy újabb remek párhuzam jön, ami némileg átértelmezi a régi trilógiát... miközben Anakin a levágott kezü Dooku felett áll (egyik kezében kék, másikban vörös karddal... mi a képi metafora, ha nem ez!) Palpi szinte magából kikellve buzditja, hogy ölje meg... és akkor most felsejlik bennünk, az ahogy évekkel később Vader fog csonka kézzel a padlón feküdni, miközben Palpi az ő legyilkolására szolitja fel a fiát. Vajon mit érezhet akkor Vader?! Most talán közelebb kerülünk ehhez, hisz mint kiderül, ő is átélte a másik szerepet. És valoszinüleg ott ébred majd rá Vader, hogy hiába a sok éves pátyolgatás és a hazug szavak: valójában ő is csak egy Dooku... egy feláldozható sith tanitvány. Ugyanolyan szenvtelenül eldobná magától, ahogy annak idején Dooku-t is eldobta magától... és ugyanolyan elégedetten nézné, ahogy a sisakja elgurul a trónterem padlóján. Épp ezért ez egy duplán zseniális pillanat. Remek lépcsőfok Anakin Vaderré válásában, ugyanakkor újabb jelentésekkel és értelmekkel látja el a régi trilógia bizonyos jeleneteit.

 

Végül Anakin a leendő fiával ellentétben lesújt! És akárcsak a legtöbb jelenetnek, ennek is többféle változatát vették fel. Az egyikben Anakin düh-ből csapott volna felemelt kardokkal... erről egy kép:

 

038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ám Lucas nagyon jól ráérzett arra, hogy ez a gyilkosság attól más, mint a többi Anakin életében, hogy hidegvérrel teszi. Nincsenek elszabadult indulatok, mint a buckalakók táborában és nem is az életét menti, ahogy a háborúban tette eddig. Ott van elötte egy teljesen harcképtelen ellenfél és simán, előre jól megfontolt módon, szépen, lazán levágja a fejét. Ettől válik az egész egy brutálisan nagy lépésse a Sötét oldal felé.

 

Imádom ezt a részt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr remekül leírta a lényeget.

 

Nekem pluszban még az is tetszik ebben a párbajban, ahogy Anakin és Obi-Wan viselkedik (Obi beszólása a kancellárnak, miszerint egy sith lovag ínyenc falat nekik, zseniális :D ). Nyoma sincs a geonosisi túlkapásoknak Anakin részéről, habár Obi-Wan megint hamar kiszáll a harcból. Valamiért nem fekszik neki Dooku stílusa. :D Nem hiába mondta Anakin, hogy kétszer olyan erős lett az eltelt évek alatt. :D

 

Szólnom kell a csillagromboló és az IH csatájáról is. Ez nálam akkora lűdbőr végig, hogy iszonyat! Ahogy lövik egymást távolról, majd közelről, egyszerűen zseniális. Az ilyenekért (is) szeretem a StarWars-ot, és ezért megunhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ILM kitett magáért. És az az igazán monumentális talán az egészben, hogy mindezt csupán "mellékesen" kiegészítőként láthatjuk a filmben. Más sci-fiben egy ilyen méretű csata központi téma lenne, de a Star warsban azt is megteheti Lucas, hogy egy ilyen hatalmas, részletgazdag és jól kidolgozott csatát, mintegy mellékesen odarak a háttérbe. Egyszerűen hihetetlen.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól sikerült a kardpárbaj. Elegáns, pergős, én ennek is van "története" nem a vakvilágba csapkodnak, minden lépésnek, momentumnak megvan a helye.

 

Hogy lássa valaki tőlem, hogy a én mint szinkronkedvelő, nem vagyok maximálisan megelégedve néhány fordítással. Teszem azt Obi beszólása a nálam marhára el lett szúrva. "Ínyenc falat" ki használ ilyen szavakat?? Ezt simán szó szerint kellett volna fordítani. "Kancellár úr, A Sith Nagyurak a specialitásunk." Ezek az Obi poénok a tetszenek a legjobban, Beleégett az agyamba ahogy McGregor mondta, a hangsúly, félmosoly. Magyarba ugyanígy lehetett volna reprodukálni. Első szinkronos nézésnél szinte vártam a hangsúlyt, Anger Zsoltnak a már megszokott McGregoros-Obi-Wanos elegyét. Erre fel ezt mondja, hát mit nem mondjak Grivi után a legnagyobb csalódásom volt. (Mondjuk azt mai napig nem értem, hogy a CW rajzfimben, hogy tudták Grivit jól csinálni, illetve ott jól torzítanak.) Hogy egy pillanatra átmenjek dramaturgba szótagszámra még csak-csak egy szótaggal hosszabb talán, de az utolsó szóra a magyarban két szót is rá kell mondani, ami elég hülyén néz ki, ha a szereplőnek csak egy szavon mozog közben a szája, nem is sikerült. Ezek az apróságok iszonyatosan lerontják nálam az összképet, pedig én nagyságrendekkel elnézőbb vagyok ilyen téren, mint jónéhányan.

 

Dookut azért sajnálom, hogy ennyi jut neki, pláne a mondatok számát illetően. Egy észrevételem még lenne. Mikor Dooku elkapja Obit, felemeli, ugyanabban a pillanatban megrugja Anakint, azt rengeteg Makingof videóban oldalról láttuk, és nekem az hihetetlenül megtetszett. Ebből a szögből amiben a filmben szerepel, nem tűnik, olyan bravúros húzásnak. Illetve még mielőtt valaki félreértené, nekem abból az oldalsó szögből, sokkal jobban tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy magyarázza el valaki, hogy az ILMnek miért tetszett jobban hogy egy Jedi LELŐ egy tábornokot, mint amikor Anakinnal 10 percig püfölik egymást a Mustafaron? Mert az EGY dolog hogy Grivi sincs elnagyolva, de azért mégis "a" párbaj az a Mustafar... Lehet h az túl hosszú és a kritikusok nem is néznék végig?:D

 

 

 

Szinkron: egyszer láttam magyarul, legközelebb valószínűleg majd akkor ha a TVben leadják... az "ínyencfalat"ról meg arra asszociáltam, hogy a fél fogukra sem elég, ami azért már tényleg túlzás, de Obitól még csak-csak elmegy. Ha belegondolok, Dooku és Vader elleni vívások közt szegény Obinak egy balesetes kaleesht is le kellett küldeni a torkán, bizonyára megállapította, hogy rágósabb falat mint amihez szokott... :D

 

Bár a kedvenc szinkronom még mindig a "Túl forró a hajtómű", ha azt übereli valaki, akkor... hmmm... mit ígérjek érte?:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az "ínyenc falattal" semmi bajom, én is szoktam ezt használni. Sajnos ennél triviálisabb szinkronhibák is elhangzanak. Példáúl az előbb említett zuhanás közben előadott "Túl forró a hajtómű." vagy mikor a kullancs R2-ra támad, és Anakin megszólal, hogy "Nyírd ki őket." Kiket? Egy szem kullancs van ott.

 

Krande: szerintem azért jobb, hogy Obi-Wan lelőtte Grievoust, mert egyrészt, hogy bírtad volna ki, ha Kenobi felszeleteli szépen lassan, ahogy nekiindult, másrészt fénykarddal szemben Grivnek zéró esélye volt, harmadrészt kell a változatosság a sok levágás mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: szerintem azért jobb, hogy Obi-Wan lelőtte Grievoust, mert egyrészt, hogy bírtad volna ki, ha Kenobi felszeleteli szépen lassan, ahogy nekiindult, másrészt fénykarddal szemben Grivnek zéró esélye volt, harmadrészt kell a változatosság a sok levágás mellett.

 

Egyrészt: hogy bírtam volna ki, ha Grivi nyer?:)

Másrészt több esélye lett volna mint egy stukker ellen... fénykardot használni legalább TUD a drága...

Harmadrészt meg: nem volt elég az a sok lövés utána? Mert pl Aaylának elég volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ha már az EpIII szinkronjánál járunk, nekem két dolog nagyon bántja a fülem, bár szerintem a többség egyikkel sem ért majd egyet :) Szóval én ennek a párbeszédnek a szinkronizálását utálom:

 

Grievous:"Your lightsabers... will make a fine addition to my collection"

Obi-wan" Not this time. And this time you won't escape."

 

Obi magyar szinkronja: "De nem most... mi is trófeagyűjtők vagyunk. "

 

Az egy dolog, hogy így nincs szóismétlés, és egy Obis poént próbáltak beleerőltetni a szövegbe, de akkor is. Ennek a mondatnak, amit félrefordítottak, pont az lenne a poénja, hogy látszólag vert helyzetből fenyegetőzik Obi-wan. A fordításban ez nincs benne.

 

A másik, amikor PAdmé ezt mondja:

 

Padmé"Have you ever concider, that we are maybe on the rong side?"

 

Ezt így fordították le:

"Nem tartod lehetségesnek, hogy a rossz oldalon állunk?"

 

Szerintem ez így helytelen, főleg az első tagmondat. Inkább talán így kellene:

 

Nem gondolod, hogy rossz oldalon állunk?

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi nem a gyengesége miatt hullt el, Anakint is odalökhette volna az erővel a korláthoz, de neki Obit kellett gyorsan eltakarítani.Szegény mindig megszívja :D:)

Nekem is ez az egyik kedvenc párbajom, csak sajnos ez a legrövidebb csata az összes film közül(Na jó, kivéve a Qui-Gon - Maul csata)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem is említettük a remek buckalakós utalást! Az a hang a háttérből nagyon jó! Az is ötletességre vall még, hogy a vívás közben néha megrázkódik a hajó!! Így is éreztetve, hogy egy űrcsata kellős közepében vagyunk.

 

Donát. Van szinkron topic is, oda lehet írni a kifogásokat, ha azok globálisak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ody: tudom, csak felvetődött a téma, azért írtam le OFF-ként. :)

 

ON

 

Képzeljétek el, amikor én a szolnoki barátaimmal néztem meg a filmet (szinkronosan :x ) akkor utólag kérdeztem őket, hogy hogy tetszett nekik a buckalakós utalás, erre azt felelték, hogy egyikük sem hallott semmit. Pedig tisztán hallható a dolog. Csak azt nem értem, hogy egy űrcsatában mi vagy ki ad ki ilyen hangot? Gondolom, nem egy buckalakó.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, hogy egy űrcsatában mi vagy ki ad ki ilyen hangot? Gondolom, nem egy buckalakó.

 

Ott semmi nem ad ki ilyen hangot, ahogy a Jedi Tanács teremben sem beszél Anakin mögött Palpi, amikor egyedül gondolkodik, mégis halljuk. Néha kihangositják a gondolatait :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja,hogy itt is ez történik! Végül is logikus, már megint a legegyszerűbb megoldásra nem gondoltam. Egyébként én arra gyanakodtam, hogy Palpatine trükközött egyet, és az ő érdeme ez a hang, de így... ez így még jobb! Köszi, Bomarr.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már az EpIII szinkronjánál járunk, nekem két dolog nagyon bántja a fülem, bár szerintem a többség egyikkel sem ért majd egyet :)

 

Az elsővel egyetértek, jobb lett volna a tényleges jelentés, a másodiknál annyira nem kirívó, de az eredeti egy árnyalattal másabb jelentésű.

 

amikor én a szolnoki barátaimmal néztem meg a filmet, akkor utólag kérdeztem őket, hogy hogy tetszett nekik a buckalakós utalás, erre azt felelték, hogy egyikük sem hallott semmit.

 

Első nézésnél, sőt még a másodiknál nekem sem tünt fel :)

 

Obi hajójára fel vannak festve a lelőtt tri figheterek. Kb. úgy mint a világháborúban a gépekre.

 

Meg az X-szárnyúakra némely EU könyvben (nem filmből írt könyvben) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindent nagyon jól körülírtatok, így én csupán McDiarmid röpke bevillanó arcjátékaira szeretnék rávilágítani, amikor harcközben néha 1-1 másodpercre rávált a kamera. Lerí, hogy élvezi a harcot, de pl. egy sw-ban teljesen járatlan személy azt is hiheti, hogy itt a jóságos főkancellár biztos a jediknek drukkol, pontosabban anakinak drukkol valóban, de nem úgy, ahogy az sejthető. Amikor pl. Obi reptetése után megilletődötten felpillant Dooku-ra az a csúcs. Nálam ebben a jelenetsorban Palpatine viszi el a pálmát, hiszen kvázi ő irányítja az egészet, zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az "ínyenc falattal" semmi bajom, én is szoktam ezt használni. Sajnos ennél triviálisabb szinkronhibák is elhangzanak. Példáúl az előbb említett zuhanás közben előadott "Túl forró a hajtómű." vagy mikor a kullancs R2-ra támad, és Anakin megszólal, hogy "Nyírd ki őket." Kiket? Egy szem kullancs van ott.

Igazából nem is magával a szóval van bajom, hanem szerintem nem elég frappáns, mint amilyen lehetett volna.

Túl forró hajtóműnél mit kellett volna mondani?

Viszont a többesszámnál teljesen jogos az aggály, de azért rávilágítanék egy lényegre, mikor a szinkron készült nem tudták hanyan vannak ott, hisz csak kékség volt :) Mivel Anakin azt mondja, hogy "Get them R2" ezért a fordítás jó, csak nem látták, hogy egy van.

 

 

Buckalakó hang mesteri.

Ez is annak a bizonyítáka, hogy a film első felében mindent Anakin fülével fogunk hallani. (Ezt szerintem a zene egy kicsit megsínyli, de megéri az áldozatot.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a droidok kirepülnek a sérült hajóból, az kissé Alien feeling nem?

 

Továbbá Anakin ragaszkodása mesteréhez nagyon megható! Már itt próbálná kiiktatni sidious Obit, de nem sikerül neki. "His fate will be the same as ours." És milyen igaza van!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.