Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Lelki panaszokra biztos jó. :D És mint tudjuk, a betegségek nagy része onnan indul ki, így ami a léleknek jót tesz, közvetve elmulasztja a testi fájdalmakat is. :D

Teljesen egyet értek, bár nekem ilyenkor Sebestéyn Márta vagy Lovász Irén népdal énekesek gyógyítják a lelkemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez emlékeztet arra, hogyan kúrálom magam ki a másnaposságból: Desperado, Volt egyszer egy Mexikó, Transformers 1-2 bambulása. Lekapcsolja az agyat, így elmúlik a fájdalom, a zaj meg kitisztítja a fejet, így mire rebootol az agyam, már minden bajom elmúlik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást!

 

Saját fekfedezésű gyógymód, ilyened biztos van otthon: SW zenét kell hallgatni megállás nélkül, amíg a tünetek érdemben el nem múlnak. Talán más John Williams zenével is működik, nem tudom. Én az ANH és a Jedi zenéjét próbáltam, mindkettő hatásosnak bizonyult. Túladagolni meg nem lehet :D

 

Nekem mikor a szemem műtötték, és egy hétig nem láttam, akkor a Sólyom végveszélyben zenéjét halgattam. :D Bevált!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen :D

Látom, vannak ám tippek a jobbulgatásra :D Momentán egész este a Váratlan utazást néztem, imádom azt a sorozatot :P Biztos hatott a torokra, mert legalább már nem fáj olyan élesen, viszont most meg majd kiköhögöm a tüdőm :D

Na mindegy, pár nap, aztán vígan leszek (csak ne kéne h*lye kollégákkal is hadakozni közben :D ) :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást MissKarrde.

 

Dzséjt: Nem semmi ahogy kúrálod magad hangover ellen. :) Én felkelek, majd valami ehető ,utána ha fáj a fejem akkor Quarelin és két üveg ásványvíz.

 

Remélem a görög fizetésképtelenség nem gyűrűzik be ide. Ha ez így megy tovább az egész rendszer összeomlik.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, vannak ám tippek a jobbulgatásra :) Momentán egész este a Váratlan utazást néztem, imádom azt a sorozatot :D Biztos hatott a torokra, mert legalább már nem fáj olyan élesen, viszont most meg majd kiköhögöm a tüdőm :D

Na mindegy, pár nap, aztán vígan leszek (csak ne kéne h*lye kollégákkal is hadakozni közben :D ) :D

Majd csak meggyógyulsz. :D Nekem egy időben a BBC-s Büszkeség és balitélet sorozat volt a gyógyszer ilyen esetekben, Mr. Darcy-val. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem semmi ahogy kúrálod magad hangover ellen. :) Én felkelek, majd valami ehető ,utána ha fáj a fejem akkor Quarelin és két üveg ásványvíz.

Az se rossz. Nekem van még kettő receptem másnaposságra (három, de a "ne igyál és akkor nem leszel másnapos" szerintem univerzálisan ismert :D).

Húgom állt elő azzal a teóriával egyszer, hogy a fejtépőelmúlasztó bogyót (esetemben Algopyrin) még aznaposan kell bevenni egy pohár vízzel és akkor nem leszünk másnaposak. Állítólag az Állítólagban tesztelték. Én is kipróbáltam, hellyel-közzel hatott is. Azért hellyel-közzel, mert vörösbor ellen mit sem ért (bár lehet, hogy ott a gyomorsavproblémás gyomrom is közre játszott).

Egy másik érdekesen működő másnaposság kúrálásom meg az volt, hogy megnéztem a Stargate: Continuumot teljesen angolul (még nem volt hozzá felirat). Szerintem akkor azért jöttem helyre a film végére, mert koncentrálnom kellett hogy értsem a szöveget (akkor láttam először).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az se rossz. Nekem van még kettő receptem másnaposságra (három, de a "ne igyál és akkor nem leszel másnapos" szerintem univerzálisan ismert :)).

Húgom állt elő azzal a teóriával egyszer, hogy a fejtépőelmúlasztó bogyót (esetemben Algopyrin) még aznaposan kell bevenni egy pohár vízzel és akkor nem leszünk másnaposak. Állítólag az Állítólagban tesztelték. Én is kipróbáltam, hellyel-közzel hatott is. Azért hellyel-közzel, mert vörösbor ellen mit sem ért (bár lehet, hogy ott a gyomorsavproblémás gyomrom is közre játszott).

Egy másik érdekesen működő másnaposság kúrálásom meg az volt, hogy megnéztem a Stargate: Continuumot teljesen angolul (még nem volt hozzá felirat). Szerintem akkor azért jöttem helyre a film végére, mert koncentrálnom kellett hogy értsem a szöveget (akkor láttam először).

 

 

Azért én mellőzném az alkoholfogyasztás utáni gyógyszerbevételt. :D

 

Donát, Pildi: Szerintetek ez a görög válság menynire komoly hazánkra és a világra nézve?Én rendesen be vagyok kakilva miatta. Végre kezdtünk ikilábalni erre most ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd csak meggyógyulsz. :D Nekem egy időben a BBC-s Büszkeség és balitélet sorozat volt a gyógyszer ilyen esetekben, Mr. Darcy-val. :)

Köszi, most már sokkal jobb :D Az sem rossz, csak nekem a mozis jobban bejön :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Őszintén szólva, ez egy jó kérdés. Eltérő országok, eltérő módon vannak érintve az ügyben. Példának okáért, vannak az úgynevezett PIIGS országok, azaz: Portugália, Olaszország, Írország Görögország és Spanyolország, akiket egy kalap alá veszik a befektetők, tehát ha Görögországgal szemben esik a bizalom, akkor velük szemben is. Na most, hazánk, mivel nem EURO övezeti tag, ezért csak közvetve szívja meg az egészet (szemben pl. a szlovákokkal, vagy a görög adósság jelentős részét finanszírozó németekkel), hiszen mi nem eurót használunk, tehát az euró esése számunkra nem kedvezőtlen (maximum az export miatt lenne az).

 

Csakhogy: a nagy bibi ott van, hogy ebben a globalizálódott világban, ha valahol történik egy kis probléma (ld.: Dubai), akkor abból szinte egyetlen ország egyetlen tőzsdéje sem húzhatja ki magát. A piac iszonyúan volatilis, a legkisebb rezdülésre is érzékeny, képes bármit túlreagálni, és mivel a forint nem egy kiegyensúlyozott valuta (elég nagy tartományban mozgott az elmúlt években), könnyen spekulálhatnak bármilyen negatív esemény következtében a befektetők arra, hogy esni fog, ami egy önbeteljesítő jóslat (tényleg esik).

 

Ergo hiába gyengül az euró, ha a forint még jobban gyengül, akkor a forint/euró árfolyam emelkedik (pl. most 270 forint / Euró árfolyam). És ami szintén esedékes: a dollár és a svájci frank árfolyama pedig az egekbe szökik, hisz ahhoz képest nem csak mi, de az euró is gyengül.

 

Tehát közvetve három hatása lehet ránk nézve:

 

1) Az árfolyamon keresztül a deviza adósok kerülhetnek rosszabb helyzetbe (főleg a svájci frankosok), de semmiképp sem olyan rosszba, mint 1-1,5 éve

2) A befektetők magasabb kockázati felárat kérhetnek el azon országok kötvényeiért ahol magasabb az államadósság aránya a GDP-hez képest (nálunk pl.) --> emelkedhet az alapkamat, ami a hazai adósok helyzetét nehezítheti meg (most történelmi mélyponton, ami jelenleg jó, hiszen serkenti a gazdaságot és a maastrichti kritériumokhoz is közelebb járunk).

3) Nehezebben fognak ezek után bárkit is felvenni az EURO zónába, szigorúbb ellenőrzésre kerülnek a konvergencia kritériumok teljesítései, ami tovább késleltetheti Magyarország Euró bevezetését.

 

Pildi, kiegészítés, helyesbítés?

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont két napja mondtam a kolléganőmnek, hogy esetleg számíthatunk az alapkamat emelésére (melóhelyi ügylet miatt került szóba).

Ismert, nem egészen megbízható hírportálon olvastam, hogy talán valaki elütötte a million szót billionra egy ügylet kapcsán, attól kergültek meg a kereskedők és esett a Dow Jones ekkorát. Nagyon durva lenne, ha igaz volna, valahogy pletykaszagúnak érzem. Arról beszéltünk délután, hogy inkább ezzel próbálhatják a kedélyeket lenyugtatni, vagyis egy ilyen elütési hiba még mindig jobb lenne, mintha valami tényleges gazdasági esemény lenne a hirtelen zuhanás hátterében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon se csodálkoznék ha tényleg elírtak volna valamit. Tudjuk milyen h*lyék az emberek, nem is oly rég ugye azért vallott kudarcot egy kooperatív Mars küldetés mert míg az Európai fél metrikus mértékegységgel számolt addig az amerikaiak.......ugye nem is kell folytatnom :D A szondát azóta se találják :o

 

Ez a világgazdasági válság már ezek nélkül is elég ciki. Valaki "elfingja magát a rizsföldeken", rögtön zuhan minden. Nem baj, csődöljön be a sok kiszipojozó bank, senki se fogja őket siratni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kanyarodjunk vissza a másnapossághoz :D

A gólyatáborban volt pálinkaváltó a csapatversenyen. Előtte ettem tojásrántottát, az hasznos volt. Szóval, be a Balatonba, el az emberkéig, egy pohár pálinka (+ előtte is kóstoltattak már velünk) és vissza a váltótársakhoz. No, a korábbi versenyszám miatt már volt egy majdnem-fél liter söröm is belül. Viszont balatoni utószezon volt, jó hűvös víz, északi part. Előző napról tudtam, hogy a bójáknál már nem ér le a lábam, hát beúsztam addig, és ott úsztam a nyolcasokat, lehetőleg a víz alatt, amíg ki nem tisztult minden. Úgy, hogy tudtam, hogy nem ér le a lábam, tehát észnél kell lennem, nem szabad önsajnáltatnom.

Senkinek nem tűnt fel, hogy hol voltam, viszont részed sem lettem utána :o

Azért csak olyannak ajánlom, aki ép ésszel is belemegy a hideg mélyvízbe úszni, és nem a partiőrség szedi ki utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont két napja mondtam a kolléganőmnek, hogy esetleg számíthatunk az alapkamat emelésére (melóhelyi ügylet miatt került szóba).

Ismert, nem egészen megbízható hírportálon olvastam, hogy talán valaki elütötte a million szót billionra egy ügylet kapcsán, attól kergültek meg a kereskedők és esett a Dow Jones ekkorát. Nagyon durva lenne, ha igaz volna, valahogy pletykaszagúnak érzem. Arról beszéltünk délután, hogy inkább ezzel próbálhatják a kedélyeket lenyugtatni, vagyis egy ilyen elütési hiba még mindig jobb lenne, mintha valami tényleges gazdasági esemény lenne a hirtelen zuhanás hátterében.

Cáfolták az elírást. :D

 

 

Ha tényleges gazdasági esemény lenne (van?) a Dow Jones zuhanása mögött, akkor az nem marad titokban sokáig, sőt. Erről a nagy esésről lemaradtam amúgy, mikor volt?
Tegnap volt. Ilyet még nem láttam. Döbbenetes volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kanyarodjunk vissza a másnapossághoz :o

 

Azért csak olyannak ajánlom, aki ép ésszel is belemegy a hideg mélyvízbe úszni, és nem a partiőrség szedi ki utána.

Nem semmi sztori :D Szerintem akkor már az ember nem teljesen ép eszű, szóval van rá esély, ha tud valaki úszni :o

 

Egyébiránt eszembe jutott, hogy részegség ellen az ivászat előtt érdemes valamilyen jó zsíradékos ételt enni, mondjuk a zsíros kenyér pont megteszi :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉN másnaposságra kefirt iszok, helyre teszi a gyomromat és a fejemet is. NO meg elötte este liter viz és C-vitamin.

Még anno szegény barátomat kérdeztem meg, mikor tök másnapos volt, hogy kér-e még egy kis pálinkát. Arca megnyúlt, kiküöhögött egy nemet és elment, nem tudom hova. :D

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉN másnaposságra kefirt iszok, helyre teszi a gyomromat és a fejemet is. NO meg elötte este liter viz és C-vitamin.

Még anno szegény barátomat kérdeztem meg, mikor tök másnapos volt, hogy kér-e még egy kis pálinkát. Arca megnyúlt, kiküöhögött egy nemet és elment, nem tudom hova. :D

 

 

A pálinka nem az erősségem! Eddig 2:0-ra ő nyer így inkább nem kötekszem vele...

Különben is! Egy olyan este után nem is csoda, hogy inkább tejet ittam. Te is szoktad emlegetni azt a bulit!

 

Ja és ital töriből tanultuk, hogy minőségi italt kell inni és akkor nem lehet másnapos az ember. Például a magyar pálinkától sem lenne szabad másnap macskajajjosnak lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.