Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én már paintballoztam, méghozzá a gólyatáborban. Baromi jó volt. Volt egy olyan, hogy már mindenkit kilőttek a csapatomból, csak én maradtam, és nem tudtak levadászni. Izgi volt. Talán egyszer szervezhetnénk egy közös, fórumos eseményt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már paintballoztam, méghozzá a gólyatáborban. Baromi jó volt. Volt egy olyan, hogy már mindenkit kilőttek a csapatomból, csak én maradtam, és nem tudtak levadászni. Izgi volt. Talán egyszer szervezhetnénk egy közös, fórumos eseményt. :)

Ha egy ilyen program megtörténne, akkor arra én is szívesen elmennék, nagyon kiszeretném próbálni a paintballt! :)

Az sem érdekelne, hogy messze van, akkor is valahogy eljutnék oda!!!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Airsoft jobb, mint a paintball... egyiket sem próbáltam még, de valamiért így gondolom.

 

Az Airsoft sokkal valósághűbbnek tűnik, mint a paintball.

Még én sem próbáltam egyiket sem, de mindegyik jól hangzik!

Szerintem mindegyiket kifogom legalább egyszer próbálni, hisz még csak 21 éves vagyok, így előttem az élet. :)

 

Dzséjt, abban esetleg tudsz még segíteni, hogy milyen programmal lehet két filmet összeilleszteni?

CD 1 és 2-re van osztva a film, ami nem lenne rossz, ha normálisan lenne kettévágva.

De így nem menő, viszont ha normálisan össze lenne illesztve, akkor majdnem olyan tökéles lenne mint Chuck Norris.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még én sem próbáltam egyiket sem, de mindegyik jól hangzik!

Szerintem mindegyiket kifogom legalább egyszer próbálni, hisz még csak 21 éves vagyok, így előttem az élet. :)

 

Dzséjt, abban esetleg tudsz még segíteni, hogy milyen programmal lehet két filmet összeilleszteni?

CD 1 és 2-re van osztva a film, ami nem lenne rossz, ha normálisan lenne kettévágva.

De így nem menő, viszont ha normálisan össze lenne illesztve, akkor majdnem olyan tökéles lenne mint Chuck Norris.

 

 

Bár nem vagyok Dzséjt, de van egy Nandub nevü program ami gyorsan megcsinálja. Ingyenes, telepíteni sem kell én is azzal szoktam csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem vagyok Dzséjt, de van egy Nandub nevü program ami gyorsan megcsinálja. Ingyenes, telepíteni sem kell én is azzal szoktam csinálni.

Tényleg nem vagy Dzséjt, de azért kosss! :)

 

 

Ui.: Tegnap hosszadalmasan próbálgattam és akkor sem sikerült, még a tesóm is neki leselkedett de

még neki sem sikerült teljes mértékben megoldania az egyesítést.

Miután haza jön a munkából folytatni fogja, remélem ma már jó lesz.

Különben idegesítő, hogy ami másnál simán és egyszerűen megy, az nálam bonyolult és nehézkes... :(

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Airsoft jobb, mint a paintball... egyiket sem próbáltam még, de valamiért így gondolom.

 

Az Airsoft sokkal valósághűbbnek tűnik, mint a paintball.

Sokkal élethűbb. Valósághű fegyverekkel játszható (és minden létező fegyver van, a shtotitól a gépkarabélyon át a taposóaknáig), valósághű öltözetben (ez utóbbi persze nem kötelező, de hangulatosabb), lehet füstgránátot használni, néhány esetben petárdát is. Persze a paintballnak is megvan a maga előnye. Egyrészt, olcsóbb, hiszen a felszerelést adják, nem neked kell összevásárolnod (igaz, itt is lehetett bérelni, de ez nem garantált lehetőség) a komplett felszerelést. Plusz a paintballnál nem lehet elhallgatni a találatot, hiszen látható (ha az AirSoftnál látni, az már gáz, mert az sérülést jelent). Az AS-ben becsületre megy, és bizony nem mindig becsületes a játékostárs. Most is megesett olyan, hogy az épületben a lépcsőházban, egymással nyílegyenesen állva, három méterről kilőttük egymást, de a jómadár nem vallotta be a találatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SZKipi

 

VirtualDubMod megnyit

Video menüben beállítod a Direct Stream Copy műveletet.

File/Open cd1.avi.

Ezután File/Append segment CD2.avi.

Végül File/Save as... vagy Save AVI.

Ennyi.

 

Ez a legrövidebb út az elvágott avi-k összerakásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide is megírom emberek, hátha:

120 oldalas gerinces deveraux képregényem, amiben felújított és extra oldalak vannak megrendelhető a hét végig. Limitált példány mert annyi lesz nyomvam ahányan most rendelnek. :) Árért, és részletekért a michaeldeveraux@gmail.com-ra lehet írni nekem. :) Köszi a gyielmet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SZKipi

 

VirtualDubMod megnyit

Video menüben beállítod a Direct Stream Copy műveletet.

File/Open cd1.avi.

Ezután File/Append segment CD2.avi.

Végül File/Save as... vagy Save AVI.

Ennyi.

 

Ez a legrövidebb út az elvágott avi-k összerakásához.

Ez eddig nem is hangzik rosszul, csak, hogy nálam először a képkocka méreteinek az eltérése miatt

nem akarta beilleszteni a CD 2-t. Utána meg azért nem akarta, mert a kodek különbözik.

De majd most megpróbálom azt amit írtál hátha úgy jó lesz.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tolnám mindkettőt, de inkább az AirSoft! :)

 

Bennem nincs "ölési vágy" (gondolom Dzséjtben és Donátban sincs.... :P ) csak a fegyvereket szeretem, és az AirSoft játékban hihetetlenül élethűek a fegyverek.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez pénzügyileg mennyibe van? Mert nem hiszem, hogy oda megyünk és adj neki.

 

Nem éppen kevésbe, ahogy mondja Dzséjt, nem árt a saját fegyver és a saját felszerelés. Ha ezek megvannak (nem olcsó dolgok) akkor maga a meccs nem igazán kerül szerintem semmibe. Vagy hébe-hóba van lehetőség bérelni Airsoft cuccokat (fegyverek + védőruházat) ami ugye della... de általában a játékosoknak már megvan a saját cuccuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megértem Ody, de én valahogy kiskoromban is odavoltam a fegyveres játékokért. Mondjuk a fegyvereket nem igazán szeretem, inkább azt, ahogy csapatként mozgunk, és próbáljuk felderíteni a másik csapatot. Ahogy olvasom, ez az Airsoft ilyesmi lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megértem Ody, de én valahogy kiskoromban is odavoltam a fegyveres játékokért. Mondjuk a fegyvereket nem igazán szeretem, inkább azt, ahogy csapatként mozgunk, és próbáljuk felderíteni a másik csapatot. Ahogy olvasom, ez az Airsoft ilyesmi lenne. :)

Kiskoromban én is szerettem pisztolyosat játszani, de az más volt. :D Én abszolút nem vagyok militáns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskoromban én is szerettem pisztolyosat játszani, de az más volt. :D Én abszolút nem vagyok militáns.

Más volt. Más volt? Nekem pont a fogócska-bújócska utánérzés tetszik benne igazán. Valahogy ezt nem sikerült tizenpár év alatt kinőni. Az hogy lelőjük egymást, hát ok, nyilván abban is van valami varázs (valakik számára), engem inkább az előbbi megtalálós izgalom "vonz". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez pénzügyileg mennyibe lenne?

Két dolgon nem szabad spórolni: a fegyveren és a szemüvegen. Az előbbin azért nem, mert se esélyed, se normális játékélményed nem lesz, ha a puska nem hord elég messzire, nem üt elég nagyot és amúgy is szétesik az első pár lövés után. A másodikon meg azért nem, mert bár csak két szemed van, még így is pótolhatatlan. Márpedig ezek a csúzlik bezony képesek arra, hogy a fogadtól is megszabadítsanak, a szem sem lenne akadály számukra (nagybátyám mesélte, hogy egy korábbi játékon például egy puska átütötte az egyik játékos gearbox sisakját). Ezért szemüveg nélkül nem is engednek játszani, és biza nem árt, ha erre legalább egy tízest ráköltesz (egy jó plexi vagy alu-rácsos szemüveg már teljesen jó).

A puska változatos árban mozog. Lehet kapni tízért is, kínai gagyit (nekem van kettő is + három pisztoly... bár abból már egy ripityára ment, és egy másik is félúton van a kuka felé), arra jók, hogy gyakorolj kicsit a kertben, szokd az érzést. Amúgy csak a baj van velük, törnek (jó esetben csak a belső szerkezet, rosszban az egész hóbelevanc), pontatlanok, általában felhúzósak (mint egy shoti), vagy ha motorizáltak is, akkor is forgácsot csinálnak a golyókból.

Az igazi játékra is használható fegyverek negyven-hatvan ezernél kezdődnek. Ezek már motorral működnek (vannak gázosok is, de azokat aranyárban mérik), strapabíróbbak, szerelhetőek (lehet hozzájuk alkatrészt venni), viszonylag messzire hordanak és jó erejük van, pontosak. De még ezeknek is megvan a maga baja. A nagybátyám M4-ese például az első játékon darabokra hullott, pedig az már középkategóriás (értsd: hatvanba fájt neki). Az enyém drágább volt, de az meg nem hord elég messzire, és a nagy megpróbáltatás hatására leszakadt a szíja (olcsón megúsztam, csak kicserélem a válltámaszt és felhúzom a másik szíjat). Szóval az igazán strapabíró fegyverek száz fölött vannak. És akkor arról még nem beszéltem, hogy oldalfegyvered, sőt, harmadlagos fegyvered is lehet, meg gránátod, aknád is. Azok ugyan olcsóbbak (bár a shoti vagy gránátvető nem biztos), de azok sem annyira.

A többi védőfelszerelés (térdvédő, maszk, sisak, könyökvédő, esetleg mellény) elhanyagolható. Nekem sem volt, a fogaimat sál, a búrámat sapka védte, a testemet meg egy dzseki (még terepruhám sem volt, igaz, fekete BDU-t és légierős dzsekim volt, szóval azért nem lógtam ki a millitáns öltözködésből :D). De ezekre is lehet még költeni, ám ezek az olcsóbbak.

 

Más volt. Más volt? Nekem pont a fogócska-bújócska utánérzés tetszik benne igazán. Valahogy ezt nem sikerült tizenpár év alatt kinőni. Az hogy lelőjük egymást, hát ok, nyilván abban is van valami varázs (valakik számára), engem inkább az előbbi megtalálós izgalom "vonz". :)

Egen, ez a fogócska jelleg bőven benne van, csak nem érintésre, hanem kilövésre megy a játék. :) Plusz a szervezés (mikor a támadást, vagy a védekezést próbáld megoldani a terep bejárásával, nagyon nagy), csapatmunka. Nagyon jó tud lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A piantball olcsóbb mert ott kapod a felszerelést (ami ugye egyáltalán nem biztos hogy csúcstechnika) és az hogy mennyibe fáj nagyjából attól függ hogy milyen stílusban játszol. Én egyszer 7000 Ft-t lövöldöztem el, a csapattársam meg megúszta az egész napot 3000-rel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg az nálam a baj, hogy saját keresettel és így saját pénzel nem rendelkezem.

Ha kell bérletre pénz, akkor azt is a tesóm finanszírozza. Ami tudom elég gáz, de ez van. :(

Így az ilyen dolgokból csak akkor lehet valami, ha már saját magamnak keresem a kenyérre valót.

Ez az idő 1 vagy 2 éven belül teljesülni is fog, remélem. De mindenesetre jól hangzik! :)

 

 

 

Ui.:

 

Bár nem a témához tartozik, de szeretnék megosztani veletek egy érdekes dolgot:

Egy becsületes és tisztességes munkásember ha megéri a 63-dik életévét és elmehet nyugdíjba,

akkor 50 év munkaviszonnyal fog rendelkezni. Azért ez elég faxa nem?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egyszer már rákérdeztem a következő dologra, bár nem biztos. Hogy lehet mkv fájlból avit konvertálni?

Total Video Converter-rel könnyen áttudod konvertálni!

Ha értesz a beállításokhoz, akkor még állítani is tudsz a készülő avi-n.

Aki ismeri a Virtualdub 1.7.7-et az tudja, hogy hogyan kell magyarosítani?

 

Ui.: A nagy méreg miatt nem láttam a fától az erdőt, most már magyar a progi! :D

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.