Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A kerületem is. :)

Vörös ördögök! :?:?

Orbán Viktor Fidesz-elnök hétfőn ultimátumot adott az MSZP-nek. Azt mondta, ha 72 órán belül nem menesztik Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, akkor péntek délután nagygyűlést tartanak a Kossuth téren. Orbán kilátásba helyezte, hogy addig fognak demonstrálni, amíg Gyurcsány nem távozik a hatalomból.

Kinek képzeli ez már magát!? Ő lenne az AtyaÚrIsten? Őt kéne már végleg meneszteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint nem csak az én választási lapomról maradt le azaz értesités, hogy most a kormány-ról alkotok véleményt. Egyébként asszem a Szonda Ipsos közvéleménykutatása szerint olyan 75% körüli azon szavazók aránya, akik szerint ennek semmi köze nem volt a népszavazáshoz és ez csak helyi ügy... ugyanakkor ez várható volt: az ellenzék az elkövetkező 3,5 fél évben nem kap mégegyszer ekkora fegyvertényt a kezébe. Most ezt alaposan megakarják lovagolni... aztán ha ez a vonat is elmegy akkor már csak 2010 marad. Addig meg úgy tünik nem tudnak várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezen még évekin fognak lovagolni, hogy a magyarság kinyílvánította a véleményét a pártról.

A helyi képviselőt személyesen is ismerem, szóval duplán örülök..A XIII(ott lakok) kerületi képviselővel pedig ahogy olvasom egy közép-iskolába jártunk(csak ő 40 évvel korábban), 30% fölénnyel nyert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra megy a politika?Ebből még bajok lehetnek. :?

Bocs, de ezt már nem tudtam magamban tartani. Ez miatt a kis p*cs miatt lett ilyen a közhangulat mint amilyen.

De ha akarjátok már abba is hagytam. :)

 

Ja és Ody: a kérdére ami ki van írva neked MSNre, a válaszom: SOHA! :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, engem zavar. Én se pöcsözöm le Gyurcsányt, csak azért mert Fideszes vagyok...

 

 

Nálunk pedig végre újra Fideszes polgármester van. Ideje volt, mert ami nálunk ment, az katasztrófa volt a köbön. Amit Gyurcsány mondott az nagyon is igaz nálunk: Nem csináltak semmit.

 

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az annyira nem zavar.... hazudjon csak, elvégre ki nem teszi? De ennek az ultimátumosdinak meg kivonulosdinak nemtom mi akar lenni a célja... ugyebár demokratikus keretek között ebből semmi nem lehet, de akkor mit akar? Még szerencse, hogy a pesti oldalon, ahol felvonulnak döntő többségében mszp-sek élnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok, szörnyű, ami megy. Egyszer olvastam egy fejtegetést Orbánról, amiben azt írta az író, hogy Orbán legnagyobb bűne, hogy így megosztotta az országot. Igaza volt az illetőnek.

Na de amit a közt. elnök mondott a beszédében a szavazás végén :)

 

Nálunk szerencsére nem olyan vészes a helyzet. Úgy látszik, az emberek elégedettek a polginkkal, mert újra választották ismét. Már nyolv évet lehúzott, és marad továbbra is. Itt most az embert és az eredményeket nézte a többség (több, mint 70%), és nem a pártállást, amit a legtöbb helyen. Ahogy azt egyébként kellett volna. A másik jelöltünk is volt nyolc évig polgi ez előtt, Fideszes színekben indult, de nem igazán voltak oda érte az emberek. Pechre azért képviselőnek befutott. Hiába lett teljesen vegyes a képviselőtestület, azért a polginak erős ellenzéke lesz a hugi szerint (hiába, hivatali dolgozó, tudja).

 

Ez az egész szerintem a felheccelt tömegek reakciója, friss bennük botrány, stb. Egyes helyeken 16 évig volt ugyanaz a polgármester, most egyszeriben miért szavaztak másra, Fideszesre? Eddig jó volt? Akkor most már miért nem jó? Párt ellen szavaztak az emberek.

 

Hehe, holnap este más ügyben leszek a Kossuth tér környékén, majd beszámolok, hogy mit láttam :? Majd igyekszem a fű alatt osonni :?

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg teljesen más a véleményem Orbánról, és szerintem ezt legalább annyira tiszteletbe kéne tartani, mint azt, hogy pl. más sportolóját, kedvenc sorozatát, stb, nem fikázzuk. De mivel gyakorlatilag egyedül vagyok az álláspontommal, így ez nem sokat számít...

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk szerencsére nem olyan vészes a helyzet. Úgy látszik, az emberek elégedettek a polginkkal, mert újra választották ismét.

Pécsen nagyon szoros volt a szavazás. :)

Tasnádi: 47, 67% - MSZP

Páva: 47, 17% - Fidesz

Toller kómába esésével meginogtunk, de habár hajszálnyival is, de győztünk. Persze 1ből újraszavazást kértek...

 

Donát véleményére én is kíváncsi vagyok. Hátha más szemszögből is megvilágítja a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egész életemben jobb oldali nevelést kaptam, és nem is bánom, csak éppen teljesen másképpen látom ezt az egészet. Szerintem az Orbán kormány sok jó dolgot csinált, rengeteg pozitív dologba kezdtek bele (Szécsényi-terv, Diák-hitel, ingyenes felsőoktatás,stb), persze azt nem lehet tagadni, hogy csak úgy, mint a "Száz nap"-os programnál (MSZP) ilyenkor az egyéni érdekeket, egyéni kedvezményeket tartották szemelőtt, semmint az ország gazdaságát. Adataim úgy szólnak, hogy 2000-től kezdődött a gazdasági instabilizáció, s végignyúlt mind a Fidesz ciklus utolsó két évén, mind az MSZP teljes ciklusán. Egyértelmű: A Fidesz a kampány miatt kezdett a költekezésbe, az MSZP pedig az igéreteinek valamelyesti betartása végett.

 

Én, és a hozzám közelállók mind azt vallják, hogy 1998-2002 között jó volt, sok jó dolog indult el, és jó kezekben volt az ország. Ezután négy éven keresztül - Gyurcsány szavaival élve - : nem csináltak semmit. A saját pecsenyéit sütögették. Elkúrták, és a saját pénzük gyarapításával foglalkoztak. Persze Gyurcsányt ebbe nem lehet belevenni, ő már eleddig is össze"lopkodott" (azért teszem idézőjelbe, mert szerintem ennyi pénzt nem lehet tisztességesen összeszedni, ugyanakkor konkrétumaim nincsenek) annyit, hogy most már ne kelljen. Viszont veszélyes ilyen gazdag üzletembert ültetni az elnöki székbe, mert ekkora pénzügyi befolyásokkal kénye kedve szerint játszadozhat a pályázatokkal, a poziciókkal stb.

 

Én azt vallom, hogy a választási ígérgetés (amelynek java hazugság) nem egyenlő egy nép teljes átverésével. Ha engem megbíznak, hogy legyek egy bank "kincstárnoka" 2 évre, és én elherdálom a pénzt ilyen-olyan okból, ezt elhallgatom, csak azért, hogy utána újra engem válasszanak meg, s közben becsapom a szavazóimat, eltitkoluk előlük tényeket, adatokat, tehát megakadályozom őket, hogy felelős döntést hozzanak, s közben "ilyen-olyan trükkökkel" melyek egyébként törvénybe ütközőek megpróbálom az egyik adósághalmazból felfesteni a pénz "látványát" a kamrámba, nos ha én ezt mind megteszem, s ez kiderül, az a minimum, hogy elnézést kérek, és elsüllyedek szégyenemben.

 

Lássuk az ellenérveket: Akik bal oldali nézeteket vallanak, azt mondják, hogy:

 

a) Gyurcsány csak két évig volt kormányon (vagy másfél). Ez igaz, de Gyurcsány nem azt mondta, hogy "Elkúrtátok", hanem hogy "Elkúrtuk". Nyílvánvaló, hogy kutyából nem lesz szalonna. Valamelyest nyílván változott az MSZP összetétele 2002-2004 őszei felállásához képest, de ugyanarról a pártról van szó, még ha Gyurcsány is van az élén, s nem Medgyesi. Gyurcsány maga mondja: Olyan emberek vannak pozícióban, akik maguk sem tudják, hogy mit kell tenni. (nem ezekkel a szavakkal, de a lényeg a hozzá nem értésen van). Ezt közösen kúrták el, és benne van Gyurcsány is.

 

b) Gyurcsány tenni akar az országért, ezért hazudott. Ezzel nem tudok vitatkozni (lásd fentebb), de számomra ez akkor SEM magyarázat a hazudozásra. És az sem, hogy "Más is csinálja". Lehet, hogy más is csinálja, sőt biztos, de az ígérgetéseket nem veszem egy lapra az ilyen hazudozással.

 

Hát ennyi. Ezek az ÉN és a családom, stb, nézeteim, nyílván nagy részt közrejátszik az egészben, hogy szüleim és rokonaim milyen pártállásuak, de én igyekszem mindig objektíven közelíteni a dolgokhoz. Nem mondom azt Gyurcsányra, hogy pöcs, hogy hazudós (holott beismerte), hogy köcsög, stb, nem mondom, mert tudom, hogy ez másokra nézve sértő lehet.

Nem vagyok radikális, képes vagyok meghallgatni ellentétes véleményeket, és arra kultúráltan reagálni, anélkül hogy megsérteném a nézeteit.

Én vallom, hogy Orbán megítélését a média nagyon nagyon komolyan befolyásolta, az elmúlt években, kezdve a bulvár lapokkal, a Népszabadságon át a televízióig. Aláírom, hogy ő sem makulátlan, de számomra ő a politikus példakép, még akkor is, ha ezt most itt néhányan megbotránkoztatónak tartják.

 

 

Hát ennyi, ez az álláspontom.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész szerintem a felheccelt tömegek reakciója, friss bennük botrány, stb. Egyes helyeken 16 évig volt ugyanaz a polgármester, most egyszeriben miért szavaztak másra, Fideszesre? Eddig jó volt? Akkor most már miért nem jó? Párt ellen szavaztak az emberek.

Szerintem is. Azon vihorászok éppen, hogy kis fatornyos városomban 16 éven át volt megszakítás nélkül polgármester (MSZP-s, mellesleg, elméletben azt a pártot kevésbé utálom a többinél). Ha 16 évig jó volt, most hirtelen miért nem? Nem azért, én örülök, hogy végre eltakarították onnan (bár nem szavaztam, mert a Fideszses jelöltre nem akartam, de erre a mókusra sem). Ebben a 16 évben ez a város erősen stagnált, majdnem mindenből nekünk lett utolsó a megyeszékhelyek közül, a főút meg úgy néz ki mint Bejrut rosszabb napjain (pazar, hogy a pláza egyik oldalát egy leégett disco, a másikat meg egy romos vasútállomás "ékesíti"). Szóval én kivételesen örülök, hogy kivételesen más lett a polgármester (még ha Fideszes is), talán végre rendbe teszi ezt a ... várost.

 

Viszont ez az ultimátumosdi nevetséges. De egye fene, én adok neki egy esélyt. Egy évet adnék neki (ő ennyit sem adott ennek a kormánynak), hogy beválltsa maradéktalanul az ÖSSZES ígéretét, úgy, hogy azokból az ország ÖSSZES lakójának csak haszna származzon (tehát nuku megszorító intézkedések, a minimálbér felemelése jelentősen - nem csak egy-két forinttal, hogy csak egy-két igéretet emlegessek fel). Ha nem tudja véghezvinni, húzzon ő is a k**va anyjába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Az a gond, hogy megszórító intézkedésekre szükség VAN. A konvergencia program (mi, SW fanok pontosan tudjuk mit jelent a konvergencia szó [egyensúly]) pontosan ilyen intézkedéseket ír elő, és tervez, mert az államháztartás teljesen felborult. Eddig azért nem voltak ilyen megszorítások, mert egész egyszerűen hamis számokat tüntettek fel, amikor az EU kérdezte az országot arról, hogyan is áll a gazdaság (én legalább is így tudom). Ezért dobta vissza többször is az EU az ország gazdaságáról írodott irományokat. MEP-en (iskolai politikai szakkör) vettünk erre egy példát, ha jól emlékszem, az infláció mértékét hoztuk fel, százalékban kifejezve egyik évről a másikra az inf. mértéke két jegyű szám (10-en akárhány százalék) ehhez képest a gazdasági elemzésben 3 (!) százalék szerepelt.

 

Van egy ilyen lapom, táblázat, a címe: Maastrichti konvergencia kritériumok:

 

 

(ehhez egy kis magyarázat: Az EU ugyebár elsősorban gazdasági szövetséget jelent országok között. Aki belép az EU-ba, és gyenge a gazdasága, az kiesik az országok közötti pénzmozgásból, ráadásul az EU-nak pénzzel és mindenfajta támogatással kell ellátni, hogy felzárkózzon. Cserébe ezért persze az EU belátást nyerhet abba, hogy hova is kerül a pénz. Két élű a dolog, mert ahhoz, hogy támogatást kapjunk, meg kell felelni a kritériumoknak, de sok ország csak a támogatással tudna megfelelni ezeknek)

 

Az első oszlopban az infláció mértékét határozza meg a kritérium: ez 2,9% évente. Magyarországon ez a szám 9,8%. Magyarán, ami idén 100 FT-ot ér neked, jövőre csak 90,2 forintot.

A többi EU-s országban: (pl. Ausztria: 2%, Írosrszág: 5,2 ->és ez a legmagasabb a miénket leszámítva).

 

A második oszlopban a hosszú távú kamatlábat határozzák meg, ez azt jelenti, hogy ha te pl. felveszel 5millió forintot, akkor mennyit kell visszafizetned összesen, tehát a törlesztő kamatokra vonatkozik: 7,3% a kritérium határ, Magyarországon ez 11% és az egyedüli ország, mely kritériumon kívül van a felsoroltakon kívül...

 

A harmadik oszlop az államadósságot tünteti fel éves bevétel százalékában, ez nálunk 57,3% a kritérium 60%.

 

A negyedik oszlop az államháztartási hiány mértékére vonatkozik, ez -3% lehet, nálunk -3,4%, és egyedüli ország vagyunk, ahol meghaladja a kritériumot.

 

Persze jogosan merülhet fel a kérdés, hogy miért is írtam ezt ide le. Azért, mert, ezek miatt van szükség megszorításokra. A gazdaságunk a béka segge alatt van. Ha nem felelünk meg az EU-s kritériumoknak, ha felsül a konvergencia program, akkor mérget vehet rá mindenki, hogy még kevesebb támogatást kapunk, azaz a gazdaság még jobban a béka segge alatt lesz.

 

És egy utolsó hozzáfűzés: A fenti adatok 1999-2000-ből származnak. Azóta a gazdasági helyzet csak romlott. Ez tény. Szóval képzelhetitek, most hol tartunk, és miért is van szükség a konvergencia programra, illetőleg a megszorításokra.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Mit jelent az, hogy tisztességesen nem lehet ennyi pénzt szerezni? Csak mert az én apám, több mint havi 1 millió forintot keresett úgy az egykori Securicornál, hogy még nem is ő volt a legfelsőbb vezető... és az még csak egy kis örző-védő cég volt.

 

Egyébként sok mindenben egyetértek abban amit irsz. Ugyanakkor az Orbán kormány-nál nekem ehhez közrejátszik az a rengeteg korrupciós ügy, ami miatt gyakorlatilag elvesztették a választásokat. Mert az a költekező politika nagyon tetszett mindenkinek, de hogy Torgyán Chile-be menjen cseresznyéért tárgyalni, hogy simán megkapja a kedvenc foci csapata elnökségét, hogy Fejér megyébe ne a legközelebbi bányákból vigyék a dolomitot, hanem a Zámoly II-ből, mert az Orbán apjánaktulajdona.

Nem vagyok naiv: korrupció nyilván minden kormány alatt van, de ennyire látványos talán még soha sem volt és talán csak ellenzéki-rágalom lenne, ha nem hoztak volna sokukban jogerős itéletet. Gondolom föleg a balosokban ez eléggé megmaradt.

A másik az a populizmus: Orbán már miniszterelnöksége alatt is olyanokkal jött, hogy őt az egész ország támogatja. Egyedül az a pár száz ellenzéki politikus van, aki nem áll a programjuk mögött... erre rá pár hónapra elveszitik a választásokat. Nem mondom azt, hogy nincsenek néha okos gondolatai (bár föleg régebben voltak szerintem), hogy néha ne mond jókat, de sokak, igy például én is, értetlenül áll azelött, hogy minek van szükség ilyen nyilvánvaló ködösitésekre. A másik, amiért haragszom rá az pont a 2002-es választások után volt: kitalálták, hogy csalás történt a szavazásoknál. Azt tudni kell, hogy a szavazást mindig a kormányon lévő vezeti le, az ellenzék csak ellenőriz. Tehát akkor ezek szerint ők csalták el a választásokat az MSZP-nek... röhej. Ráadásul akkor még számtalan külföldi megfigyelő is volt az országban és mindannyian felsőfokon beszéltek a választási rendszerről. S bár se Orbán se a párt tagjai nem kérték, mégis odavezetett az egész, hogy a nép kivonult, hogy elzárták a Margit hidat, és hogy könnygázzal kellett oszlatni a népet. A párt felelőssége persze még egyszer mondom közvetett, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az emberek nem vonulnak ki, ha a Fidesz nem súlykolja ezt az abszurdumot a szavazóikba. És akkor még a kormányzásuk alatt elvett főváros támogatásokról nem is bezéltem (útalap megszüntetése pl.).

És Orbán ilyen nézetben néha meglepően ijesztő: itt van például a mai napi ultimátum-megszólalása. Az átlag balos ilyenkor azon veszi észre magát, hogy félni kezd a saját országában. Mert nekem pl. dunsztom sincs hogy akar tömeggel miniszterelnököt váltani, de önmagában az ötlet is ijesztő, föleg ha megnézzük mik történtek a belvárosban pár hete.

 

Gyurcsány lemondásával kapcsolatban: akkor pártolnám ha lenne méltó utodja. Az egyetlen felmerült név azonban Kiss Péter, aki ha emberileg kedves is, megválasztása olyan lenne, mintha az MSZP magára húzná a koporsó-fedelet. Nincs más vezér-egyéniség és abban is kételkedek hogy lenne más ember, aki igy átmerné vinni a reform-tervezetet.

Medgyessy-t viszont rüheltem a 100 napos programjával együtt. Ebben teljesen melletted vagyok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, de a fidesz még nem is olyan régen éppen a megszorító intézkedések ellen ágált. Aztán meg már ők is beismerték, hogy szükséges. Az MSZP már elvégezte - és még folytatja is - a megszorításokat. Tehát ez jó. Igaz, hogy ők is okozták az okot, amiért most erre szükség van, de ők azok is, akik saját hibájukra ráismerve (fogós pont, mert ennél sokkal korábban is tehettek volna valamit, dehát e körül volt a Megyesi etyepetye) helyre is akarják hozni. És én becsülöm azokat, akik a saját szarukat el is takarítják. Jó lett volna, ha nem pottyantanak mellé (meg a Fidesz, mert azért ő nekik is benne van rendesen az ülepük ebben), de ha már megtették, teszenek azért, hogy ellapátolják. Ez a baj, hogy nem hiszem, hogy személyesen Orbán ezt bevállalná. Szó szerint, nekem nem a Fidesszel van bajom, nekem Orbánnal, mint emberrel van bajom (főleg azután, hogy kijelentette: "A demokrácia egy köpeny, amit mihamarabb le kell vetni." - és ezt közel szó szerint idéztem. Nekem ebből olyasmi jön le, ami nem túl rózsás). Ha Orbánt menesztenék, én még akár Fidesz párti is lehetnék... lehetnék, ha én meg nem kaptam volna baloldali neveltetést.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Mit jelent az, hogy tisztességesen nem lehet ennyi pénzt szerezni? Csak mert az én apám, több mint havi 1 millió forintot keresett úgy az egykori Securicornál, hogy még nem is ő volt a legfelsőbb vezető... és az még csak egy kis örző-védő cég volt.

Elnézést, nem akartam megsérteni senkit :)

 

De szerintem azért Gyurcsánynak annyi pénze van, amennyit tisztességesen valóban nem lehet összeszedni ---> szerintem :?

 

 

Ami a korrupciós ügyeket illeti. Tény, hogy a kisgazdákkal való összeállás nagy hiba volt, kb, akkora hiba, mintha a MIÉPPEL állna össze a Fidesz. Csakhogy akkor más választása nem volt a Fidesznek, ha valóban kormányozni akart. De ezekkel ilyen dolgok jártak együtt, mint pl. Torgyán baromságai, aki egyébként tönkre vágta az egész Kisgazda pártot...

 

 

Sajnos ezeket a korrupciós ügyeket én nem ismerem annyira, hiszen apámék ezeket nyílván nem hangoztatták, mindazonáltal én sok mindennek utána olvastam a 98-02-es időszakról, de nem merek ebben most hozzászólni, mert hiányosak az infóim.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.