Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Vannak itt hozzáértőbb emberek, akik pontosan megmondják, de az a személyes véleményem, hogy egy olyan informatikus, aki sem a gazdaságtanhoz, sem az informatikához nem ért kellőképpen :)

Szerintem helyes definíció ez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot, Frenkie! :)

 

Vannak itt hozzáértőbb emberek, akik pontosan megmondják, de az a személyes véleményem, hogy egy olyan informatikus, aki sem a gazdaságtanhoz, sem az informatikához nem ért kellőképpen :)

Azért én ezzel picit vitatkoznék. :) Szerencsés esetben nem egyszerre tanulja az illető a gazdaságtant és az informatikát, hanem az egyiket jól megtanulja előbb, aztán hozzátanulja a másikat, immár úgy, hogy eleve alkamazhatósági szempontból nézi a dolgokat (akármelyik irányból közelítjük, működhet ez jól). Nekem van ismerősöm, akinek pont ilyen diplomája van, nála az informatikai irányultság volt az első, gyerekkora óta érdekelte a számítástechnika (anno még Commodore 64-en kezdte :D), 10-14 évesen már programokat írt, és aztán középiskola után ilyesmi szakra ment tovább főiskolára, ahol az informatika mellé megszerezte a gazdasági tudást is.

 

A gazdasági informatikus egyébként azért jó kombináció, mert egy átlagos felhasználó az ortodox informatikusnak egy szavát sem érti, és viszont, kölcsönösen nem tudják elmagyarázni a másiknak, mit szeretnének és miért, illetve, hogy egy adott probléma megoldásához mit lehet tenni és az mire jó. :D A gazdasági informatikus a közös nevező, aki mindkét nyelvet beszélni, így össze tudja kötni a keresletet és a kínálatot, és ha jó szakember infóból, akkor maga is kínál megoldást. Lehet, hogy mélységében nem ért annyira egyik témához sem annyira, mint az, aki csak egyfélét tanult, de sokszor a szélesebb látószög is ér ennyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak mert sulimban van ilyen továbbképzési lehetőség, azért kérdezem :D Megéri e....

A mai világban biztosan jó informatikával foglalkozni, de hogy miféle papír, tudás kellene hozzá, és mennyire éri meg, arról még találgatni sem tudok. Frenkie már írt erről bővebben.

 

Szerintem helyes definíció ez. :)

Köszi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak belegondoltam, hogy mire lemegy az új Star Wars trilógia, itt páran már az 50-et fogják súrolni. Durva :)

 

 

Nekem az életemet áthatja az SW. Kb 9 éves koromtól imádom, és úgy néz ki jó sokáig fogok még kapni új filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Gorombaságokat meg már nincs kinek írni. Az illető eltávozott.

És mily meglepő, azóta nem is volt itt semmi csihi-puhi. :rock:

 

Csak belegondoltam, hogy mire lemegy az új Star Wars trilógia, itt páran már az 50-et fogják súrolni. Durva :)

Ja, mások meg másra sem emlékeznek. :) Az ep4-5-6-ot néztem 0-14 éves koromig, az ep1-2-3-at 14-től 30 éves koromig, az ep7-8-9-et fogom 30-tól amíg... (amíg 100 évesen el nem pusztulok egy tizennyolc éves bombázóért kitört verekedésben). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért én ezzel picit vitatkoznék. :) Szerencsés esetben nem egyszerre tanulja az illető a gazdaságtant és az informatikát, hanem az egyiket jól megtanulja előbb, aztán hozzátanulja a másikat, immár úgy, hogy eleve alkamazhatósági szempontból nézi a dolgokat (akármelyik irányból közelítjük, működhet ez jól). Nekem van ismerősöm, akinek pont ilyen diplomája van, nála az informatikai irányultság volt az első, gyerekkora óta érdekelte a számítástechnika (anno még Commodore 64-en kezdte :D), 10-14 évesen már programokat írt, és aztán középiskola után ilyesmi szakra ment tovább főiskolára, ahol az informatika mellé megszerezte a gazdasági tudást is.

 

A gazdasági informatikus egyébként azért jó kombináció, mert egy átlagos felhasználó az ortodox informatikusnak egy szavát sem érti, és viszont, kölcsönösen nem tudják elmagyarázni a másiknak, mit szeretnének és miért, illetve, hogy egy adott probléma megoldásához mit lehet tenni és az mire jó. :D A gazdasági informatikus a közös nevező, aki mindkét nyelvet beszélni, így össze tudja kötni a keresletet és a kínálatot, és ha jó szakember infóból, akkor maga is kínál megoldást. Lehet, hogy mélységében nem ért annyira egyik témához sem annyira, mint az, aki csak egyfélét tanult, de sokszor a szélesebb látószög is ér ennyit.

 

Infót én már tanulom ~10 éve, nem lenne gond szerintem, főleg, hogy idén meglesz összes ECDL vizsga. De konkrétan mit csinál? Ül a gép előtt oszt'? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy példa, a való életben megesett, mesélték a kollégák. Még a 80-as években a számviteles kolléganő mindenféle informatikai program hiánya miatt (hja, hol voltak még akkor integrált vállalati rendszerek) megkérte az infos srácot, hogy írjon neki egy költségfelosztási programot. Szegény infos csak pislogott, hogy mit akar a kolléganő. Egy gazdasági informatikusnak elvileg ilyen értelmezési problémái nincsenek. Kolléga pár éve kérdezte, hogy ha a fiai úgyis infosok lesznek, közgázba vagy gimibe érdemes-e küldeni őket.

Pildi biztosan tud ennél szakszerűbb választ is, de a fenti egy régi és szerintem aranyos sztori :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Infót én már tanulom ~10 éve, nem lenne gond szerintem, főleg, hogy idén meglesz összes ECDL vizsga. De konkrétan mit csinál? Ül a gép előtt oszt'? :D

Biztos ül a gép előtt is, de éppen abban különbözik a full informatikustól, hogy ő néha feláll onnan, és érdemben kommunikál a felhasználókkal, mi az igény. :D

Pl. felügyeli az IT-rendszerek fejlesztését a felhasználói igények szerint. Neki mondják el a mezei felhasználók, hogy mi kellene még nekik, ő meg magában vagy a csapatával megoldja.

Nem tudom egyébként, manapság milyen a kereslet-kínálat ebben a tekintetben, pályakezdőként valszeg itt is nehéz munkát találni, de talán az átlagnál jobbak a lehetőségek, pont azért, mert kétféle dologhoz is kell érteni.

 

 

Eszembe jutott egy példa, a való életben megesett, mesélték a kollégák. Még a 80-as években a számviteles kolléganő mindenféle informatikai program hiánya miatt (hja, hol voltak még akkor integrált vállalati rendszerek) megkérte az infos srácot, hogy írjon neki egy költségfelosztási programot. Szegény infos csak pislogott, hogy mit akar a kolléganő. Egy gazdasági informatikusnak elvileg ilyen értelmezési problémái nincsenek. Kolléga pár éve kérdezte, hogy ha a fiai úgyis infosok lesznek, közgázba vagy gimibe érdemes-e küldeni őket.

Pildi biztosan tud ennél szakszerűbb választ is, de a fenti egy régi és szerintem aranyos sztori :)

A sztori aranyos, és még mindig aktuális sokszor. :)

Hogy gimi vagy középiskola - szerintem ez azon múlik leginkább, milyen tanulók voltak általánosban. Jó gimibe, ahol van mondjuk kiemelt informatika képzés, nehezebb bejutni, és általában többet kell tanulni, de utána simán mehetnek továbbtanulni. De magát a szakmát valószinűleg szakirányú szakközépiskolában is meg lehet tanulni, és onnan sem kizárt a továbbtanulás, ha valaki rendesen tanul.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot Frenkie! Elnézést a késésért, de most jutottam el ehhez a topikhoz.

 

Miss: Na, akkor kiszúrhattad a nevem az MSC-sek között. :D

 

Pildi, Norbi, Miss: Hát nálunk a gazd. infósoknak van messze a legrosszabb híre a karon. Egyértelműen a gazdaságilag legképzetlenebbek közöttünk (amiért egy közgáz karon alapból megvetés jár :D), viszont matekból meg az átlagot verik, (amiért szintén megvetés jár a közgazdászok átlagától :D) szóval én inkább úgy jellemezném őket, hogy olyan informatikusok, akik megpróbálnak belekontárkodni egy kicsit a gazdaság világába. De alapból elég kevés gazdasági ismereteket szereznek, az infós rész viszont biztos erősebb, bár kevésbé erős, mint egy sima informatikusnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Köszi.

 

Na akkor megvilágítanám kicsit ezt az informatikát. Az informatikán belül több szakirány van, pl: programozó, rendszergazda, rendszerprogramozó(ők írják az operációs rendszereket és a drivereket) stb... Mikor én programozni tanultam egy iskolában akkor a tanárunk(aki kb 55 éves lehetett és a 70-es évek óta programozott cégeknek) azt mondta hogy egy program úgy készül el hogy készítenek egy megvalósíthatósági tanulmányt először. Aztán jön a megbeszélés az adott cég szakembereivel hogy mit tudjon a program hogyan kell ezt vagy azt számolni(pl ha bérszámfejtő program kell). Itt jön a lényeg. Egy informatikusnak nem kell ismernie minden szakmát, ez lehetetlen is lenne annyiféle van. Van egy fazon vagy egy csapat a megrendelő cégnél aki kapcsolatban álla a programozókkal és elmondják az összefüggéseket. Persze ez a tanárunk mondta hogy azért volt hogy ő is vért izzadt mert néha azért utána kellet néznie neki is olyasminek amiről fogalma sem volt. Pl útépítéshez kellett programot írniuk és az aszfalt keverési arányától kezdve a betonalap fajtákig minden kellett.

A fentiekből következik hogy én feleslegesnek érzem a gazdasági informatikus szakot mert úgyis konzultálni kell a szakemberekkel és így "hülyeségek" helyett nem a fontosat tanulják. Akit a gazdaság érdekel az menjen el oda ahol Donát tanult.

 

Donát: Nem szép dolog ám lenézni a másikat. Lehet hogy önszorgalomból tök jól megtanulta pár egyén a gazdaságot is. Semelyik iskola nem ad teljes körü tudást. Általában lefektetnek egy alapot melyre lehet építeni és ami nagyon helyes mert így serkentenek szorgalomra, tanulásra. Én amit tudok a 70 százalékát magam tanultam meg mind programozásból mind a felhasználói oldalról. Nyilván nem kapott olyan széleskörü oktatást mint te a közgázról de lehet annyira érdekelte az informatika is hogy ezt a szakot választotta miközben nem biztos hogy butább mint ti akik sima közgázt végeztetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Én nem saját lenézésemről bezéltem, hanem a közgazdászok lenézéséről a gazd.infósok felé. Én összesen 1 vagy 2 gazdinfóssal találkoztam, az alapján infóból vertek, matekból egál volt, gazdasági dolgokból meg mindig bukdácsoltak, de ebből nem vonnék le általános következtetéseket. Ami viszont tény, nálunk a közgazdászok többsége lenézi őket, hiszen a közgazdászoknál a gazdasági ismeret a mérvadó, nem pedig a matek és az infó. De ezt nem tartom helyesnek, csupán tényként állapítottam meg.

 

Nyilván nincs olyan gazdasági ismeretük, mint nekünk, hiszen nem is ez a lényeg: nekik ebből is és abból is tanulniuk kell, viszont mivel ugyanannyi órára járnak kb., mint mi, nyilvánvaló, hogy a gazdasági dolgokhoz nem értenek annyit.

 

A baj csak az, hogy többször is van a közgazdászoknak és a gazd infósoknak közös gazdasági szemináriumok, ahol a gazd infósok miatt csiga lassú a tempó. Persze ez fordítva is igaz a közös matek szemináriumokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavaly nyáron megkaptam szülinapomra a Harry Potter 7/2 duplalemezes dvd változatát. Még aznap belenézegettem a filmbe, de mivel nemrég láttam, nem néztem végig, viszont már ekkor feltűnt, hogy akadozik néhol. Ma újra elővettem, hogy megnézzem a filmet, de egy bizonyos pontnál megakad. Megvizsgáltam a dvd felületét és a szélén furcsa, ujjlenyomatszerű dolgokat vettem észre, amiket egyszerűen nem lehet leszedni róla. :(

Mással is fordult már elő ilyesmi? Mi a teendő ilyen esetben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi idővel a vásárlás után sajnos a kuka az, ami célirány lehet. :( Ha a vásárlás után X nappal (azt hiszem, három nappal) veszed ezt észre, vagy inkább, akkor foglalkozol vele, akkor a kiadó kicserélte volna. Én ezért nézek meg általában a vásárlás napján minden DVD-t, Blu-Ray-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavaly nyáron megkaptam szülinapomra a Harry Potter 7/2 duplalemezes dvd változatát. Még aznap belenézegettem a filmbe, de mivel nemrég láttam, nem néztem végig, viszont már ekkor feltűnt, hogy akadozik néhol. Ma újra elővettem, hogy megnézzem a filmet, de egy bizonyos pontnál megakad. Megvizsgáltam a dvd felületét és a szélén furcsa, ujjlenyomatszerű dolgokat vettem észre, amiket egyszerűen nem lehet leszedni róla. :(

Mással is fordult már elő ilyesmi? Mi a teendő ilyen esetben?

Az bizony gyári hibás. Ha 72 óra alatt jelzed akkor kicserélték volna. Így már ezt be kell nyelned sajnos. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvizsgáltam a dvd felületét és a szélén furcsa, ujjlenyomatszerű dolgokat vettem észre, amiket egyszerűen nem lehet leszedni róla. :(

 

Az nem ujjlenyomatszerü hanem konkrétan ujjlenyomat ami nem kerül rá gyártás közben. Az történt hogy te vagy valamelyik családtagod vagy barátod akinek kölcsönadtad, nem a szélén fogta meg a lemezt hanem a felületén. Így került rá az ujjlenyomat és emiatt olvassa nehezen az olvasó a lemezt. Sajnos ez a ti saratok. Rengeteg ilyen lemezt láttam már. A kedvencem az volt mikor kérdik hogy miért nem megy a lemez és ideadnak egy olyan korongot amin szerintem Freddy Krueger gyakorolta a torokfeltépést különös kezeivel, annyira karcos volt.

Sajnos az emberek többsége nem vigyáz a lemezekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvizsgáltam a dvd felületét és a szélén furcsa, ujjlenyomatszerű dolgokat vettem észre, amiket egyszerűen nem lehet leszedni róla. :(

Mással is fordult már elő ilyesmi? Mi a teendő ilyen esetben?

 

 

Ha nem tudod leszedni róla, akkor nem biztos, hogy ujjlenyomat. Néhány lemez bizonyos fajta tokban elkezd ragacsososdni...

 

Bővebben itt:

 

http://www.xpress.hu/xp/forum.asp?FID=6198&VID=R21889333741750150

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Akkor a legszörnyűbb félelmem beigazolódott. Na mindegy, majd megveszem az egylemezes változatot, azt úgyis 990-ért árulják, és kicserélem a két lemezt.

 

R2-D2: Ha ragacs, akkor el kéne távolodnia tisztítószerek hatására, nem? Na mindegy, szerintem feladom.

 

Az nem ujjlenyomatszerü hanem konkrétan ujjlenyomat ami nem kerül rá gyártás közben.

Csakhogy mikor először beraktam, már akkor nem ment a dvd. És az ujjlenyomatot el lehet távolítani igen könnyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy gimi vagy középiskola - szerintem ez azon múlik leginkább, milyen tanulók voltak általánosban. Jó gimibe, ahol van mondjuk kiemelt informatika képzés, nehezebb bejutni, és általában többet kell tanulni, de utána simán mehetnek továbbtanulni. De magát a szakmát valószinűleg szakirányú szakközépiskolában is meg lehet tanulni, és onnan sem kizárt a továbbtanulás, ha valaki rendesen tanul.

Főleg arra irányult a kérdés, hogy mennyire volna érdemes a gazdaságis tárgyakat tanulniuk a gimisek helyett, mennyit segítene rajtuk infosként, amit egy közgáz szakközépben lehet megtanulni. Úgy rémlik, hogy végül közgázba mentek.

 

Miss: Na, akkor kiszúrhattad a nevem az MSC-sek között. :D

Direkt megkerestem :D Jó érzés volt a kezemben tartani, na majd jövőre a sajátomat is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.