Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

((Miért kell egy mobilt összetörni? Elég kivenni az elemet. Ha nagyon tutira akarok menni akkor a SIM kártyát is. Vagy csak én vagyok optimista? OK hogy SIM nélkül (de akksival!) segélyhívást még lehet indítani, de telefont bemérni csak konkrétan úgy lehet ha a SIM benne van egy készülékben, nem? Értem én hogy Snowden meg lehallgatásra tervezett készülékek, de azt azért kétlem hogy áram nélkül bármi működne bennük. S ugyanígy: attól hogy összetöröm, még nem biztos hogy teljesen használhatatlanná válik. ))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

((Miért kell egy mobilt összetörni? Elég kivenni az elemet. Ha nagyon tutira akarok menni akkor a SIM kártyát is. Vagy csak én vagyok optimista? OK hogy SIM nélkül (de akksival!) segélyhívást még lehet indítani, de telefont bemérni csak konkrétan úgy lehet ha a SIM benne van egy készülékben, nem? Értem én hogy Snowden meg lehallgatásra tervezett készülékek, de azt azért kétlem hogy áram nélkül bármi működne bennük. S ugyanígy: attól hogy összetöröm, még nem biztos hogy teljesen használhatatlanná válik. ))

 

Sim nélkül is be lehet mérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy tudom, hogy nem kell bele sem az aksi, sem a SIM, és bele lehet mérni.

Jól tudod, de csak kis ideig. A telefonban is vannak kondenzátorok, amik rövid ideig eltárolják az energiát. Ezért nem felejti el a telefon a beállításokat, ha kiveszed az akkut. Ez persze mind időtartamban, mind pontosságban igen korlátozott.

Csak úgy lehet egy mobilt azonnal bemérhetetlenné tenni, ahogy Frenkie írta: össze kell törni, lehetőleg annyira, hogy az alaplap sérüljön (vagy vízbe dobod, a lényeg, hogy teljesen áramtalanítva legyen). Ha kiveszik a SIM-et, attól a telefon még kommunikál a hálózattal, IMEI szám alapján vagy a GPS vészjeléve bármikor bemérhető. Ha az aksit veszed ki, akkor viszont csak addig áll fenn a lehetőség (ekkor már csak a hálózaton lőheted be az IMEI-szám alapján), amíg ki nem fogy a kondikból a töltés. Azután már csak egy darab műanyag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kivételesen nem is szidtam a Disneyt! Pont azt írtam le, amit te is. Olvasd el figyelmesebben! Nincs benne Disney fika, tehát nem a szokásos szövegem! Ha valamivel nem értessz egyet, azt meg nyugodtan írd le...no problemo.

 

Szerintem az a baj Zééé hogy a politikai nézeteidet meg az USA mondjuk úgy utálatodat rávetíted mindenre. Süt az írásaidról hogy az USA-t lenézed mert nem régi kultúra, és egyszerűen a mai világot valami elavult nézetrendszerrel próbálod nézni. Semmi bajom veled, de szinte várom már mikor nem fogod bírni és beírod azt amit nem kéne. Nem az értékrendeddel van a baj, hanem hogy attól nem tudsz tőle szabadulni és mindenben azt látod. Mindenki ellenség aki nem azt vallja.

Bocs ezt le kellett írnom, amúgy nincs veled bajom, tők jókat írsz az sw-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a baj Zééé hogy a politikai nézeteidet meg az USA mondjuk úgy utálatodat rávetíted mindenre. Süt az írásaidról hogy az USA-t lenézed mert nem régi kultúra, és egyszerűen a mai világot valami elavult nézetrendszerrel próbálod nézni. Semmi bajom veled, de szinte várom már mikor nem fogod bírni és beírod azt amit nem kéne. Nem az értékrendeddel van a baj, hanem hogy attól nem tudsz tőle szabadulni és mindenben azt látod. Mindenki ellenség aki nem azt vallja.

Bocs ezt le kellett írnom, amúgy nincs veled bajom, tők jókat írsz az sw-ről.

Nem igazán értem, mire gondolsz pontosan. Van egy film; A képregények története és abban nagyszerűen részletezik, hogy az USAban miként alakult ki az, amit mi Marvel univerzumként ismerünk. Abban mondják, hogy minden népnek szüksége van történeti gyökerekre és ha ezek a gyökerek hiányoznak, mert egy kultúra történelmi időben mérve még új (lásd például Szlovákia, USA stb.), akkor vagy gyártanak, vagy szereznek maguknak saját történelmi alapot. Ez történhet a másik nép híresebb személyeinek az elbitorlásával (tehát annak kárára), de történhet önálló mítoszteremtéssel is. Az USA ezt az utat választotta, és mivel a nyugati civilizáció bástyája kívánt lenni, így az űrt a görög mítoszok felhasználásával, de egy saját képregényes - mítikus dimenzióra, egy fiktív valóságra vetítve építette fel. Amerikai társadalomtudósok állítják ezt, én pedig maximálisan egyetértek vele. Átvehették volna az indiánok kultúráját és mítoszvilágát is, de az természeti gyökerű és nagyon távol áll a birodalomból hozott gazdasági szemlélettel. A képregényes kultúra természetesen nem a 20. század sajátja, hanem egy fejlődésrendszer része. Az amerikai miszticizmus (ala Edgar Allan Poe) és a pogány rítusok is megjelennek benne. Semmiféle gyűlölet nincs bennem, egyszerűen tanult és olvasott ember vagyok.

 

Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy oldalágon van némi közöm is a képregényhez, mint művészeti ághoz.

 

Valójában a függetlenségi háború egy kultúrális váltást is jelentett a telepesek életében, így azok a fizikai függőség mellett a kultúrális hagyatékok egy jelentős részét is le kívánták vetni magukról. Így egyedülálló módon egy fejlett, de kultúráját vesztett társadalom jött létre, mely a kultúrális kötöttségek hiányában szélesebb távlatokkal bírt, mint európai eredőik. Azonban az alapító atyák az állam és birodalom építése közben mégis felhasználtak valamit, amit még az öreg kontinensről mentettek át; főleg kora középkori rítusokat és a keresztesek szellemi hagyatékát. Ez a mítoszrendszer azonban nem jelent meg a széles társadalmi körökben, noha a felső tízezer folyamatosan táplálta ezt az európai hagyatékot. A széles tömegek képtelenek lettek volna adoptálni ezt a bonyolult filozófiai rendszert, ezért Amerika első 200 éve meglehetősen gyökértelenül folyt le. Az amerikai irodalom jelentős része is erősen miszticista alapokon nyugszik, kiemelten pedig a 19. századtól és ez viszont már beépült, mi több, megalapozta a ma ismert amerikai kulturát!

Itt említeném meg Edgar Allan Poe mellett Washington Irving munkásságát is! (http://en.wikipedia.org/wiki/Washington_Irving)

 

Tehát az, amit mi Marvel/DC stb. univerzumként ismerünk, gyakorlatilag a kora európai rítusok (szabadkőművesség stb.) nagy néptömegek számára is fogyasztható változata. Meglehetősen lecsupaszítva, de egy olyan alternatív unverzum keletkezett, ami mitológiai alapokon nyugszik, amely a görög kultúrából merített és ami az Európából átmentett pogány hagyományokat tükrözi vissza.

 

Javaslom megtekintésre a Secret Origins : The history of DC comics című hiánypótló filmet és persze tessék olvasni sok szakirodalmat is!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem, mire gondolsz pontosan. Van egy film; A képregények története és abban nagyszerűen részletezik, hogy az USAban miként alakult ki az, amit mi Marvel univerzumként ismerünk. Abban mondják, hogy minden népnek szüksége van történeti gyökerekre és ha ezek a gyökerek hiányoznak, mert egy kultúra történelmi időben mérve még új (lásd például Szlovákia, USA stb.), akkor vagy gyártanak, vagy szereznek maguknak saját történelmi alapot. Ez történhet a másik nép híresebb személyeinek az elbitorlásával (tehát annak kárára), de történhet önálló mítoszteremtéssel is. Az USA ezt az utat választotta, és mivel a nyugati civilizáció bástyája kívánt lenni, így az űrt a görög mítoszok felhasználásával, de egy saját képregényes - mítikus dimenzióra, egy fiktív valóságra vetítve építette fel. Amerikai társadalomtudósok állítják ezt, én pedig maximálisan egyetértek vele. Átvehették volna az indiánok kultúráját és mítoszvilágát is, de az természeti gyökerű és nagyon távol áll a birodalomból hozott gazdasági szemlélettel. A képregényes kultúra természetesen nem a 20. század sajátja, hanem egy fejlődésrendszer része. Az amerikai miszticizmus (ala Edgar Allan Poe) és a pogány rítusok is megjelennek benne. Semmiféle gyűlölet nincs bennem, egyszerűen tanult és olvasott ember vagyok.

 

Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy oldalágon van némi közöm is a képregényhez, mint művészeti ághoz.

 

Valójában a függetlenségi háború egy kultúrális váltást is jelentett a telepesek életében, így azok a fizikai függőség mellett a kultúrális hagyatékok egy jelentős részét is le kívánták vetni magukról. Így egyedülálló módon egy fejlett, de kultúráját vesztett társadalom jött létre, mely a kultúrális kötöttségek hiányában szélesebb távlatokkal bírt, mint európai eredőik. Azonban az alapító atyák az állam és birodalom építése közben mégis felhasználtak valamit, amit még az öreg kontinensről mentettek át; főleg kora középkori rítusokat és a keresztesek szellemi hagyatékát. Ez a mítoszrendszer azonban nem jelent meg a széles társadalmi körökben, noha a felső tízezer folyamatosan táplálta ezt az európai hagyatékot. A széles tömegek képtelenek lettek volna adoptálni ezt a bonyolult filozófiai rendszert, ezért Amerika első 200 éve meglehetősen gyökértelenül folyt le. Az amerikai irodalom jelentős része is erősen miszticista alapokon nyugszik, kiemelten pedig a 19. századtól és ez viszont már beépült, mi több, megalapozta a ma ismert amerikai kultúrát!

Itt említeném meg Edgar Allan Poe mellett Washington Irving munkásságát is! (http://en.wikipedia.org/wiki/Washington_Irving)

 

Tehát az, amit mi Marvel/DC stb. univerzumként ismerünk, gyakorlatilag a kora európai rítusok (szabadkőművesség stb.) nagy néptömegek számára is fogyasztható változata. Meglehetősen lecsupaszítva, de egy olyan alternatív unverzum keletkezett, ami mitológiai alapokon nyugszik, amely a görög kultúrából merített és ami az Európából átmentett pogány hagyományokat tükrözi vissza.

 

Javaslom megtekintésre a Secret Origins : The history of DC comics című hiánypótló filmet és persze tessék olvasni sok szakirodalmat is!

 

Nem erre gondoltam. A képregény amerikai műfaj ez mindig is így volt, azt hogy silány némely esetben tagadnám de ez nem baj. Amire gondoltam az egy ma(szerintem sajnos) világméretű jelenség amit a fiatalok divatból nyomnak, de szerintem nincs valóságalapja. Nézd szinte lehetetlen válaszolnom erre politika nélkü(ami itt tilos)l. Ha nem bánod én priviben megírnám neked, de nem ma ás lehet nem is holnap de igérem sort kerítek rá. Mivel hozzád hasonlóan jómagam is sokat olvasgatok, bizonyos következtetéseket vontam le a világnézetedre vonatkozóan az írásaidból a tévedésem jogát fenntartva. Rendben lesz ez így? Itt is kifejthetném, de nem hinném hogy a többieket érdekelné. Annyit még hozzátennék hogy semmi negatívum nincs irányodban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erre gondoltam. A képregény amerikai műfaj ez mindig is így volt, azt hogy silány némely esetben tagadnám de ez nem baj. Amire gondoltam az egy ma(szerintem sajnos) világméretű jelenség amit a fiatalok divatból nyomnak, de szerintem nincs valóságalapja. Nézd szinte lehetetlen válaszolnom erre politika nélkü(ami itt tilos)l. Ha nem bánod én priviben megírnám neked, de nem ma ás lehet nem is holnap de igérem sort kerítek rá. Mivel hozzád hasonlóan jómagam is sokat olvasgatok, bizonyos következtetéseket vontam le a világnézetedre vonatkozóan az írásaidból a tévedésem jogát fenntartva. Rendben lesz ez így? Itt is kifejthetném, de nem hinném hogy a többieket érdekelné. Annyit még hozzátennék hogy semmi negatívum nincs irányodban.

 

Én nem írtam, hogy az amerikai képregény az silány! Azt írtam, hogy a Marvel filmek filmművészeti szempontból szutykok. A filmes interpretáció a rossz, nem az alapanyag! Nem értem, hogy jön ide a politika, mert magam a képregények eredetéről írtam, ami tény és csak érintőlegesen van köze a tiniséghez, mint társadalmi szubkultúrához. Amit tehát leírtam, az szerzett tudás, társadalomtudósok és kultúrtörténészek írásaiból, hogy miként fejlődött és alakult ki a képregények világa. Ez maximum kulturpolitika. A képregények úgy alakultak ki, ahogy leírtam és az oko - okozati összefüggés nem gazdasági, hanem kulturtörténeti eredőkkel bír, amivel Amerika sokáig nem rendelkezett, mert a gyarmati világból a függetlenségi háborút követően kulturális szempontból nem sok dolgot hagyományozott a későbbi generációkra. Ami pedig átment, az a 19. század miszticista - pogány irodalmában megtalálható, amit mi adott esetben ponyvaként ismerünk, de valójában szépirodalom. Ez volt az alapja minden képregénynek és ebbe a kora középkori rítusokkal teli hagyományvilágba épült bele a görög istenek archaikus alakja. Semmi politikáról és USA gyűlöletről nincs szó abban, amit leírtam. Ha Dzséjt így értelmezte, akkor olvassá át többször! Örülök, hogy nem utálsz...nem is adtam rá okot, de igazán nem kell privátot írnod, bármi gondolatod van, ide leírhatod.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem írtam, hogy az amerikai képregény az silány! Azt írtam, hogy a Marvel filmek filmművészeti szempontból szutykok. A filmes interpretáció a rossz, nem az alapanyag! Nem értem, hogy jön ide a politika, mert magam a képregények eredetéről írtam, ami tény és csak érintőlegesen van köze a tiniséghezk, mint társadalmi szubkultúrához. Amit tehát leírtam, az szerzett tudás, társadalomtudósok és kultúrtörténészek írásaiból, hogy miként fejlődött és alakult ki a képregények világa. Ez maximum kultúrpolitika.

 

De hát nem szutykok. Ok akkor hagyjuk. A politika meg tudod hogy jön ide. Értelmes ember vagy te. Segitségképpen pár kulcsszó. Zac Effron, néger, multikulti, tőkésutálat, burkolt. Ezen szavak egy bizonyos politika érdeklödésü emberek száját hagyják el és egy bizonyos magyar politikai párthoz vonzódnak. Ennél jobban nem tudom leírni. Érted már?Többet nem merek írni mert kitiltanak. :D

De ha nem akarod érteni semmi baj. Csak én már baromira unom hogy az EP7-tel kapcsolatban ha bármit olvasok tőled akkor ez a minden valóságalapot nélkülöző, ellenségalapot kreáló(A Disney a csúnya kapitalista vállalat) a tinik miatt Zac Effront berakó, család-és nemzetromboló az emberiséget kiírtó kényszerképzet.

Ezt hallom a munkahelyemen(ők még zsidóznak is), a buszon a fodrásznál stb. Iszonyúan unom mert borzalmasan primitív. Senki nem rombol itt semmit, csak meg szeretnének élni. Nem rombolnak itt családot meg nemzetet. Komolyan nem írnék neked ilyet de lassan már minden írásodban ott a burkolt politikai hovatartozásod. Itt senki nem sugall semmit.

Igaz néha rám is rám jön az USA-imádqt, nem tagadom de hogy te szinte már mindenhol ezt a politikai-és társadalmi nézetet sugallod az már nonsensz. Nem írod le csak ordít az írásaidból.

Szóval a főkérdés: Miért kell kuruc.infoi mélységekbe lemenni értelmes ember létedre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát nem szutykok. Ok akkor hagyjuk. A politika meg tudod hogy jön ide. Értelmes ember vagy te. Segitségképpen pár kulcsszó. Zac Effron, néger, multikulti, tőkésutálat, burkolt. Ezen szavak egy bizonyos politika érdeklödésü emberek száját hagyják el és egy bizonyos magyar politikai párthoz vonzódnak. Ennél jobban nem tudom leírni. Érted már?Többet nem merek írni mert kitiltanak. :D

De ha nem akarod érteni semmi baj. Csak én már baromira unom hogy az EP7-tel kapcsolatban ha bármit olvasok tőled akkor ez a minden valóságalapot nélkülöző, ellenségalapot kreáló(A Disney a csúnya kapitalista vállalat) a tinik miatt Zac Effront berakó, család-és nemzetromboló az emberiséget kiírtó kényszerképzet.

Ezt hallom a munkahelyemen(ők még zsidóznak is), a buszon a fodrásznál stb. Iszonyúan unom mert borzalmasan primitív. Senki nem rombol itt semmit, csak meg szeretnének élni. Nem rombolnak itt családot meg nemzetet. Komolyan nem írnék neked ilyet de lassan már minden írásodban ott a burkolt politikai hovatartozásod. Itt senki nem sugall semmit.

Igaz néha rám is rám jön az USA-imádqt, nem tagadom de hogy te szinte már mindenhol ezt a politikai-és társadalmi nézetet sugallod az már nonsensz. Nem írod le csak ordít az írásaidból.

Szóval a főkérdés: Miért kell kuruc.infoi mélységekbe lemenni értelmes ember létedre?

Már nem azért az öt fillérért, de mikor írtam, hogy utálom a négereket? Azt írtam, hogy Lukenak ne legyen néger utódja, ahogy Obi Wannak sem hiányzik a néger utód. Mindamellett oda is írtam, hogy semmi probléma, ha négerek szerepelnek az új Star Wars filmben, de nem kell a kettő raszt csak azért vegyíteni, hogy bevonzzuk az afroamerikai nézőket. Legyen egy néger jedi Luke tanítványa, de ne a fia. Ezt írtam! Zac Effron egy nyálgép, semmilyen jelentős filmben nem játszott, így a szerepeltetése minden ésszerű alapot nélkülözne. Illetve annyira nem, mert állítólag a csajok odáig vanna érte, így gazdasági alapja éppen lenne. Korábban is ez volt a véleményem, de nem látom, hogy ebben hol a politikai motiváció. Nyálgép ne szerepeljen az EPVII-ben, ez közizlés kérdése és nem politika, de nem is értem, ide is miként látod bele a politikát. A Disney egy cég, ami kapitalista alapon működik, célja a nyereség....ebben a megállapításban sem látok politikát. A kapitalizmus mint ellenségkép inkább a kommunisták reszortja lehetne, ami meg ellentmond a sugallatodnak. Olyan dolgot látsz bele az írásaimba, ami saját részemről nélkülözi a szándékosságot.

 

Akkor csak neked!

 

Néger: Nincs bajom a négerekkel, de Lukenak ne legyen néger gyereke, sem Obinak, mert az egyrészt Obi esetében karakteridegen, Luke esetében meg eröltetett baromság. De legyen néger gyereke Landónak, mert abban gondolom egyetértünk, hogy négernek lehet néger gyereke. A film ne a multikulti szellemében szülessen, tehát csak a nézőszám megnyerése érdekében ne eröltessük bele a filmbe a társadalom jelenleg elhanyagolható részét érintő dolgokat. Így homokos jedi se legyen az EPVII-ben, mert rossz az, ha mindenkinek meg akarunk felelni. Nem kell, mert a Star Wars nem erről szól, arra ott vannak az egyéb filmek. És nincs baj azzal, ha sok néger játszik az EPVII-ben, csak a karakternek legyen ésszerű motívációja és normális eredettörténete.

 

Zac Effron: Tinibálvány és lányok kedvence. Én nem látok bele olyan tehettséget, ami miatt személye nélkülözhetetlen lenne az új részekben, így csak a csajdöntögető csődör és kaszanova híre miatt ne tegyük bele a filmbe.

 

Disney: Igen, kapitalista...ezzel esetleg valami olyat mondtam, ami az újdonság erejével hatott és amit a fodrászodtól, kollégáidtól szoktál hallani és már nagyon unsz mert nem igaz? Korábban már leírtam, hogy miért tartom problémásnak a Disneyt, és igen, jobban örültem volna, ha más (egyébként ugyancsak kapitalista) stúdió veszi meg. Ennyi. Úgy érzem, hogy neked van politikai fóbiád és azt vetíted rá olyan dolgokra, amit elsőre nem értessz meg, vagy érzelmi alapon vizsgálsz.

 

Ha valaki at írja, hogy nem szereti a Disneyt, az attól még nem utálja a kapitalizmust, ha valaki azt írja, hogy nem szeretne néger Obi Wan utódot, az még nem utálja a négereket, ha valaki nem szereti a BMW-t az még nem utálja a német kocsikat! Ennél kicsit több oldalból állok.

 

"Zac Effron, néger, multikulti, tőkésutálat, burkolt. Ezen szavak egy bizonyos politika érdeklödésü emberek száját hagyják el és egy bizonyos magyar politikai párthoz vonzódnak."

 

Ezt nem gondolhatod komolyan, hogy csak a bizonyos érdeklődésű emberek száját hagyják el ezek a gondolatok! Ne csináld már! Szerinted az állásukat vesztett bányászok, vagy azok az emberek, akik még szövetkezetekben dolgoztak, miként gondolkodnak a kapitalizmusról? Tősgyökeres baloldali szavazók, akik pont, hogy utálják a kapitalizmust, mint a veszett fene. Ne gondold már, hogy csak a kuruc és a jobbikos emberek utálják a kapitalizmust. A néger témáról pedig annyit, hogy a liberális oldalon van a legtöbb cigánygyűlölő ember, akiktől a jobbikosok maximum csak tanulhatnának. Sok baloldali, aki emberszámba sem veszi a cigányokat vagy a négereket. Szóval ez nem politikai alapon oszlik meg, egészen másról van szó. Ismerek én olyan balos embert, aki utálja az arabokat, de olyat is, aki meg utálja a határon túli magyarokat. Ne dőlj be a médiának, hogy csak a jobbik utálja a cigányokat...politikai oldaltól független a gyűlölet.

 

" Csak én már baromira unom hogy az EP7-tel kapcsolatban ha bármit olvasok tőled akkor ez a minden valóságalapot nélkülöző, ellenségalapot kreáló(A Disney a csúnya kapitalista vállalat) a tinik miatt Zac Effront berakó, család-és nemzetromboló az emberiséget kiírtó kényszerképzet."

 

Őszintén sajnálom, hogy csak ennyit vettél le abból, amit az EPVII-ről írtam, lévén, sokszor elsőként szúrom be a pletykákról szóló híreket és értékelem azok valóságtartalmát. Ha kicsit körbenézel az EPVII topikokban, magad is látni fogod, hogy például én voltam az egyetlen, akik megeditálta az első kikerült koncept képeket, de még sok EPVII hírértékelést is olvashatsz tőlem, aminek semmi köze a Disneyhez, de őszintén szólva már nekem is tele a tököm, hogy az EPVII és a Disney kapcsán csak én jövök elő, miközben ezer éve nem fikázom a Disneyt és sok érdekes dolgot írok az EPVII pletykák tekintetében.

 

Csak a teljesség igénye nélkül, hogy mikről írtam az EPVII kapcsán az elmúlt 2 hétben (Feltétlenül fedezd fel benne a "Zééé csak a Disneyt fikázza az EPVII kapcsán" dolgokat!)

 

- Beszúrtam Peter Mayhew oldalát és részleteztem, hogy miért tartom fontosnak a visszatérését.

- Beszúrtam és kommentáltam Hamill és Carrie fogyását.

- Leírtam a véleményemet a James Coard, Lily Collins pletykákról.

- Írtam egy kilónyit Obi Wan személyéről és a néger utódról.

- Írtam az EPVII pletykák és a városi legendák kapcsolatáról.

- Írtam Adam Driver lehetséges szerepéről és Han Solo fiáról.

- Írtam a szellemekről.

- Írtam Oldmanről és a lehetséges szerepéről.

- Írtam a lehetséges EPVII fénykardpárbajokról és a vívóstílusokról.

- Bob Iger EPVII sajtótájékoztatójának a képét beszúrtam.

- Írtam az EPVII humorról (feketehumor)

 

...és még hosszan lehetne sorolni és ez csak az elmúlt 2 hét volt! Egy deka Disney fika nem volt, szóval nem teljesen vágom, hogy miről beszélsz, de szomorú is vagyok, hogy nem olvasod el, amiket írok, csak legalább ne írnál baromságot, hogy az EPVII kapcsán csak Disney fikát írok, meg Zack Effront. (Finoman fejeztem ki magamat!!!!)

 

Azt is feltétlenül írd meg, hogy mikor írtam az EPVII kapcsán család és nemzetrombolásról, mert az engem is nagyon érdekelne. Egyébként tényleg utána nézhettél volna, hogy EPVII kapcsán miket írtam az elmúlt két hétben és akkor nem írtál volna le ekkora baromságot, ami azt jelenti számomra, hogy prekoncepiód van az irányomba és már nem is olvasod a hozzászólásaimat.

 

"Igaz néha rám is rám jön az USA-imádqt, nem tagadom de hogy te szinte már mindenhol ezt a politikai-és társadalmi nézetet sugallod az már nonsensz. Nem írod le csak ordít az írásaidból. "

 

Főleg, amikor oldalakat írok a klasszikus trilógia érdekességeiről, vagy a Rebels koncepteket szúrom be, vagy fordítok, vagy részletezem egy videó tartalmát, vagy a TCW részeket vagy csak általánosságban írok róla, hogy mennyire fasza a TCW. Nem tudom, ezekben hol található meg a "szinte már mindenhol a politika és társadalmi nézetem". Annak meg külön örülnék, ha nem engem elemezgetnél, hanem a saját dolgaiddal foglalkoznál!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"I have waited a long time for this moment, my little green friend." - ma utaztam a 4-es metrón!

You are the Chosen One! :D

Eddig úgy szólt a szállóige, hogy "kész lesz majd, amikor a 4-es metró", most már mondhatjuk: "hát ez kész van, mint a 4-es metró." :D Bár tulajdonképpen még nincs készen, hiányzik még ha jól tudom, három megálló. De ne legyünk telhetetlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is utaztam rajta. :) A Bikás Park és a Gellér-tér kimondottan szép megállók lettek. :D

 

Az a maradék 3 megálló (Bosnyák-térig) szerintem soha nem fog elkészülni, arról már lemondtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban mondják, hogy minden népnek szüksége van történeti gyökerekre és ha ezek a gyökerek hiányoznak, mert egy kultúra történelmi időben mérve még új (lásd például Szlovákia, USA stb.), akkor vagy gyártanak, vagy szereznek maguknak saját történelmi alapot. Ez történhet a másik nép híresebb személyeinek az elbitorlásával (tehát annak kárára), de történhet önálló mítoszteremtéssel is.

Ehhez némi plusz. Annak idején Tolkien és C.S. Lewis is (többek között) ilyen szándékkal írt mítoszt, mivel sajnálták, hogy az "angol" mítoszok leginkább normann származásúak, és nem "eredetiek".

 

*irigy*

Na majd áprilisban én is fogok, úgyis Bp-n leszek két hetet :)

Én is járok majd olyan helyen áprilisban, ahol jár, szóval hetek kérdése, és teszek vele egy próbát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez némi plusz. Annak idején Tolkien és C.S. Lewis is (többek között) ilyen szándékkal írt mítoszt, mivel sajnálták, hogy az "angol" mítoszok leginkább normann származásúak, és nem "eredetiek".

 

Igen, ez pontosann így van! A Marvel/DC univerzumnak is ilyen eredettörténete van. Hiányzott az angolszász mítoszvilág, mivel a függetlenségi háborúval kultúrális szakadék keletkezett az angolszász hitvilág és a gyarmati telepesek között, amit a 19. századra Poe, Washington Irving később pedig Howard Phillips Lovecraft miszticizmussal és pogány rítusokkal pótolt. De a Secret Origins : The history of DC comics című filmben csodálatosan elmagyarázzák, milyen kulturális folyamatok tetőztek a Marvel/DC univerzum kiakalulásában. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy a pogány rítusok minden Marvel képregény alapja, meglehetősen szentségtelen tehát a gyökere, de mit lehet várni, hiszen az USA alapító atyái köztudottan szabadkőművesek voltak és eltorzított keresztes jelképrendszerekkel és ideológiákkal gazdálkodtak. Erre írtam, hogy az USA-nak nincs európai értelembe vett kulturális gyökere, ami viszont (a kötöttségek hiányában) nagy energiát is biztosított a fejlődéshez. Tolkien esetében annyiban más a helyzet, hogy az Artur mondakör meglehetősen élő volt, de nehezen bizonyítható a történeti hitelessége. Ehhez még hozzá kell venni a kelta mítoszokat is, továbbá az első viking telepesek hitvilágát. Tolkien csak koherens egésszé gyúrta a már meglévő mítoszokat. A nordikus mondakörrel kapcsolatban nehezen tagadható a Wagneri kapcsolat (Nibelung gyűrűje), de ez már egy másik elemzés témája.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tulajdonképpen még nincs készen, hiányzik még ha jól tudom, három megálló. De ne legyünk telhetetlenek.

 

Az már nem is lesz kész. :D Amúgy most is van néhány megálló, ami nekem kicsit olyan félkésznek tűnt a belső építészet arculatát tekintve, persze az is lehet, hogy direkt ilyen ez a dizájn. Az a megoldás mondjuk tetszett, hogy a biztonsági sávnál, van egy ilyen 'fény-csík' a padlón, ami elkezd villogni, ha jön a szerelvény. Mindenesetre olyan sokat nem veszített vele az, aki nem próbálta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez pontosann így van! A Marvel/DC univerzumnak is ilyen eredettörténete van. Hiányzott az angolszász mítoszvilág, mivel a függetlenségi háborúval kultúrális szakadék keletkezett az angolszász hitvilág és a gyarmati telepesek között, amit a 19. századra Poe, Washington Irving később pedig Howard Phillips Lovecraft miszticizmussal és pogány rítusokkal pótolt. De a Secret Origins : The history of DC comics című filmben csodálatosan elmagyarázzák, milyen kulturális folyamatok tetőztek a Marvel/DC univerzum kiakalulásában. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy a pogány rítusok minden Marvel képregény alapja, meglehetősen szentségtelen tehát a gyökere, de mit lehet várni, hiszen az USA alapító atyái köztudottan szabadkőművesek voltak és eltorzított keresztes jelképrendszerekkel és ideológiákkal gazdálkodtak. Erre írtam, hogy az USA-nak nincs európai értelembe vett kulturális gyökere, ami viszont (a kötöttségek hiányában) nagy energiát is biztosított a fejlődéshez. Tolkien esetében annyiban más a helyzet, hogy az Artur mondakör meglehetősen élő volt, de nehezen bizonyítható a történeti hitelessége. Ehhez még hozzá kell venni a kelta mítoszokat is, továbbá az első viking telepesek hitvilágát. Tolkien csak koherens egésszé gyúrta a már meglévő mítoszokat. A nordikus mondakörrel kapcsolatban nehezen tagadható a Wagneri kapcsolat (Nibelung gyűrűje), de ez már egy másik elemzés témája.

 

Azért pár képregény 2. Világháborús proragandának készült lásd Amerika Kapitány, de ha jól tudom még Superman is helyre tette Hitler bácsit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért pár képregény 2. Világháborús proragandának készült lásd Amerika Kapitány, de ha jól tudom még Superman is helyre tette Hitler bácsit :)

 

Maga a tartalom lényegtelen. A DC filmben mondják, hogy a görög mítoszok átvétele volt a kiindulási alap, gyakorlatilag a görög isteneket másolták le. Maga a képregény már csak a történelmi mítoszteremtés végső állomása volt. Amerika nem rendelkezett élő hősökkel a történetisége folytán. Persze a függetlenségi és a polgárháború kitermelte a jeles alakokat, de azok nem bírtak mitikus alapokkal. Nagy probléma, hogy náluk nem lehet történelmi fundamentalizmusról beszélni és az így keletkező űrt valahogy ki kellett tölteni. Más szempontból ez a kultúrális sokszínüség (valójában kaotikus semmilyenség) nagy gazdasági előnyt is jelentet. Létrejött egy olyan lelkileg leformázott társadalom, aminek ezer gerince van, de valójában egy igazi gerince sincsen. Gyakorlatban az amerikai társadalom gyökere a XX. századra maga a popkultúra lett, az igazi konzumer társadalom, ahol a vásárlás és gazdasági haszonszerzés nem cél és nem ok - okozat, hanem magának a társadalmi berendezkedésnek az alapja, a hétköznapi szokásokat pedig nem a múltból, hanem közvetlenül a popkultúrából vezetik le. Ez viszont irányíthatóvá tette a társadalmat, hiszen ahol nincs erős történelmi alap, ott az egyén az aktuális trendnek van kiszolgáltatva. (szemben mondjuk az arab társadalmakkal, ahova pont az erős történelmi/kulturális alapok miatt képtelenség betörni, de igaz ez a zsidókra is.) Az amerikaiak azt eszik, veszik, fogyasztják, nézik, olvassák stb. ami ebből az aktuális reklámközegből származik és nem azt viszik tovább változatlanul, ami az alapvető kulturális és történeti gyökerekből származna (származhatna), mert náluk ez alapvetően is hiányzik. Legegyszerűbb példa a pacal vagy a gulyás, amit mi azért fogyasztunk, mert 1000 éves történetisége van, szemben mondjuk az amerikai étkezési szokásokkal, ahol a történetiség hiányát a konzumer termék saját jogán helyettesíti. Ha azt mondom, hogy Amerika egyik legrégebbi konzumer itala az alig 120 éves kóla, akkor mindent el is mondtam. És mindez a kulturális hátrány persze gazdasági előny is, hiszen ahol nincsenek társadalmi kötöttségek (és az európai történetiség az minden európai állam kötöttsége is egyben, lásd nálunk; török hódoltság - Trianon - német és szovjet megszállás stb.) ott az elrugaszkodási lehetőség is sokkal szélesebb spektrumon mozog. Azért azt hozzá kell tenni, hogy ez rövid távú siker és ahogy a világ tengelye egyre tolódik keletre, úgy nyílnak meg a sebek Amerika és vele együtt a nyugati berendezkedésű társadalmak testén. A történelem is periódusok mentén mozog, hiszen az emberi kultúra gyökere mondjuk a mezopotám és sumér, alapvetően is keleti központú térségekben (Babiloni birodalom) virázott fel elsőként, majd Egyiptom és az arab országok ezer éves tündöklése következett, miközben az Európai kultúra még nyomokban sem létezett, aztán jöttek a görögök, majd a rómaiak és a hátukon megvetette a lábát a mai értelembe vett nyugati társadalom , miközben folyamatosan sorvadt el Babilon és az arab országok régi dicsősége. Erőteljes nyugati tolódás, mely uralta a középkor teljes keresztmetszetét, miközben a civilizáció központja évszázadokra vazallus és gyarmati sorba süllyedt. Most ismét mozognak a történelmi kerekek és a nyugati civilizáció kezdi meg a hanyatlását és az új tengely ismét keletre vándorol. Az elkövetkező ezer évben Indiában, Kínában és a keleten alakulnak majd meg a világ sorsát meghatározó államalakulatok, amik persze kötelezően magukkal hozzák majd a teljes gazdasági átalakulást is. Mert a történelem az már csak ilyen dolog.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Zééé én baromira nem ezt látom és tapasztalom, de mindegy. Nincs társadalmi kötöttségük? Talán az amerikai a legösszetartóbb és hazaszeretőbb társadalom. Csak emlékezz szeptember 11 után mi volt. Olyan összefogás ami itthon sose lesz. Azt meg már nagyon éágóta hallom(itthon már nem tudunk nélküle élni) hogy hanyatlik a Nyugat. Már 50 éve is ezt mondták, ma is, csak éppen az a bibi, hogy nagyon sokan innen oda mennek hogy ott alapítsanak családot és ott vállalnak munkát, és mikor a tapasztalataikról beszélnek, nem éppen a hanyatlás szót használják. Szerintem az van hogy mivel nem tudjuk őket utolérni semmilyen szinten ezért egyfajta frusztráltságból, irígységből, ilyen kényszerképzetünk támad itthon hogy ott rohad minden és hanyatlik. Főleg Svájc vagy Németország de ők rettenetesen.

Tök másban hiszünk, mást látunk, nincs is ezzel semmi baj, csak már nekem sok volt azért reagáltam tegnap rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Zééé én baromira nem ezt látom és tapasztalom, de mindegy. Nincs társadalmi kötöttségük? Talán az amerikai a legösszetartóbb és hazaszeretőbb társadalom. Csak emlékezz szeptember 11 után mi volt. Olyan összefogás ami itthon sose lesz. Azt meg már nagyon éágóta hallom(itthon már nem tudunk nélküle élni) hogy hanyatlik a Nyugat. Már 50 éve is ezt mondták, ma is, csak éppen az a bibi, hogy nagyon sokan innen oda mennek hogy ott alapítsanak családot és ott vállalnak munkát, és mikor a tapasztalataikról beszélnek, nem éppen a hanyatlás szót használják. Szerintem az van hogy mivel nem tudjuk őket utolérni semmilyen szinten ezért egyfajta frusztráltságból, irígységből, ilyen kényszerképzetünk támad itthon hogy ott rohad minden és hanyatlik. Főleg Svájc vagy Németország de ők rettenetesen.

Tök másban hiszünk, mást látunk, nincs is ezzel semmi baj, csak már nekem sok volt azért reagáltam tegnap rá.

 

A társadalmi kötöttség hiánya nem azt jelenti, hogy nem tartanak össze, hanem azt, hogy nincs például az ősi hitvilágból levezethető erkölcsiségük (például katolicizmus). Attól még összetartóak, csak hiányoznak a kulturális gátak, ami miatt erkölcstelenebbek és ez nagyobb teret biztosít nekik a jelenlegi gazdasági rendszerben.

 

A gazdasági fejlődés nem egyenlő a társadalmi fejlődéssel, csak a kapitalista dogmarendszer szerint. Az afgán törzsek évezredek óta urálják területüket, pedig piaci alapon nem is mérhető a jelenlétük, de olyan erős bennük a fundamentalizmus, hogy az kiküszöböli a hiányosságokat. A nyugati gazdasági fejlettség egy ígéret, egy finom fagyi, amit mindenki szívesen fogyaszt, amire az íze miatt mindenki vágyik és amit mindenki az egészséggel és a túléléssel azonosít, pedig a fagyi hízlal, hiszen tele van cukorral. Igaz, hogy a nyugat gazdagabb, de ez a gazdasági fejlettség csak ideiglenesen tudja beelőzni a fundamentalizmusból eredő túlélési képességet. A nyugat a rövid távú személyes haszon ígéretével üti ki a hosszú távú fejlődés lehetőségét és ezt a mély történelmi gyökerű népek, mint például a muszlimok és a zsidók, teljesen tökéletesen át is látják (nem a kozmopolita, hanem az ortodox zsidókról beszélek, akik a Tóra tanítása szerint élik életüket.) Tehát az a gazdagság, amit a nyugat kínál, a német bérek, vagy éppen egy kényelmes angol munkahely, valójában rövidtávú és fals ígéret tárháza, egy szép kirakat tele felesleges dolgokkal és mivel nincs kulturális alapja (ha az ősi szabadkőművességet nem számítjuk) akkor tényleges társadalmi erejében eltörpül az ősi katolicizmus, vagy a keleti fundamentalizmus mellett. A nyugat rövid távon hat az egyén érzelmeire, hiszen az életet piaci alapon szervezte meg, amiben a tőke a mozgatórugó, a tőke viszont nem állandó mértékegység és amplitudója nem társadalmi egyetértésből, hanem önös érdekeken alapuló kizsákmányolásból ered. Míg a keleti ideológia alapja mindig az állandó, ami nem kínál gazdasági hasznot, nem kecsegtet szép házzal és nagy autóval, de biztosítja egy homogén csoport túlélését mert közmegegyezésen alapul, amiben mindenki egyetért. Ezt nevezzük vallásnak és a nyugat - kelet közötti érdekellentét is abból a tényből táplálkozik, hogy a nyugat az egyén önző igényeire és azok kielégítésére épít (ezért a te mértékegységed a pénz), míg a kelet a társadalom egészére épít (szociokulturális alapon), a társadalmat koherensen kezeli és az egyén önös érdekét ennek a koherens egésznek rendeli alá. Azok az emberek, akiknél a pénz lett az új cenzus, nem értik meg, mi jó van abba, amikor a keleti társadalomban a fundamentalista érdekekért egy ember vagy emberek tömege az életét adja, hiszen a nyugati ember számára nincs nagyobb szentség, mint a pénz, tehát az egyéni érdekérvényesülés a többségi jóval szemben. Mi magyarok nem így gondolkodtunk és ma sem tudunk ezzel az önző szemlélettel kibékülni, ezért is érzünk nosztalgiát a szocializmus iránt, ami a társadalmat keleti mintára koherens egészként kezelte és ahol az egyéni (önző) érdek háttérbe szorult. A nyugatnak már akkor leáldozott, amikor a gazdasági rendszerét az egyéni érdekre szabta a közösségi érdek helyett. A halála órája még kérdéses, de 50 év az semmi a történelemben. Az EU még a mi időnkben fog összeomlani, prognosztizálni lehet, hogy a spanyolok, görögök és a portugálok lesznek az első kilépők...de az is lehet, hogy az angolok. Mindeközben a dollár a rárakódott hatalmas teher miatt szépen lassan össze fog dőlni és abban a pillanatban THE END. Ezért tesznek meg mindent a nyugat gazdasági és katonai stratégái, hogy ne legyen keleti tömbösödés. Az álcázott hadviselés neve: demokrácia export a több ezer éves afgán kultúrának és a még régebbi iraqi kultúrának és így tovább, ameddig a dollár bírja szuflával. A lényeg, hogy ne legyen keleti tömbösödés, mert a fundamentalizmus egyszersmind a kapitalizmust is felül fogja írni és egy olyan új (régi) gazdasági rendszert vezet majd be, aminek köszönhetően a világ mai urai szolgávál alacsonyodnak. Ennek a keleti tömbösödésnek jelenleg az oroszok a sereghajtói (Kína és Irán és azok titkos szövetségeseinek a támogatásával) és ez nagyon nem tetszik a nyugati világnak, mert senki nem hallgatja szívesen, amikor látványosan húzzák a nótáját.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos megszegtem a szabályokat, ezért törlöm is ezt a hsz-t. Persze tartom amit írtam, de majd máshol és máskor szót ejtünk róla.

 

Én nem teszek különbséget pártszimpátia alapján ember és ember között. Amit leírtam, annak meg semmi köze a pártszimpátiához. Történelmi tények és igazságok. Olvasd el és ha nem értesz vele egyet, bátran fejezd ki az ellenérzésedet, de ne politikai akarat alapján osztályozd az embereket, hanem a tudásuk, lelkiismeretük, erkölcsiségük és cselekedeteik alapján. Amire szavazok (vagy amire fogok szavazni), az csak a gondolkodásom egy apró részét fedi le, ami tartalmaz olyan dolgokat, amiket be tudok illeszteni az eszmeiségembe és persze vannak olyan elemei is, amivel nem tudok azonosulni. A pártok nem fedik le az embereket, mert az egyéni fundamentum túl nagy ahhoz, hogy egy programba bele lehessen csomagolni. Közelítő értéket adnak egy meglehetősen rossz választási rendszerben és ebben a struktúrában igyekszünk azt kiválasztani, ami többé kevésbé lefedi a gondolkodásunkat, vagy annak egy olyan részét, amit feltétlenül szükségesnek érzünk az ország irányításához. A büdös nácizás legalább olyan értelmetlen, mint a büdös komcsizás és társai, ugyanis ma már sem kommunisták, sem nácik nincsenek, csak olyan emberek, akik közelítő értékeket vallanak. Kétféle ember van ma Magyarországon. Az egyik ember alapvetése a mikrokörnyezet kizárólagos gondozása, ami az egyéni boldogulást helyezi előtérbe (carpe diem - legyen nekem és a családomnak jó és lehetőleg minél hamarabb) a másik ember pedig a makro környezetet helyezi előtérbe és az ideológiák, eszmék világában él, személyes boldogulását valami nagyobb eszme érdekében áldozza be. A szegény ember nehezen azonosul az ideák és eszmék világával, mert a kiindulási pontja az a környezeti sivárság, amitől a lehető leggyorsabban kíván elrugaszkodni és ehhez az egyedüli indukciót a saját gazdasági léte megerősítésében látja. (Ők többnyire baloldali emberek) De vannak olyan emberek (mint én), akik úgy gondolják, hogy az egyéni boldogulást alá kell rendelni annak érdekében, hogy a közösségi mozgás maga lendítsen és erősítsen a csoport minden egyes tagján. Az önzés és az egyéni boldogulás energiája csak az egyént hajtja és annak önös érdekeit táplálja, míg az alávetett élet a csoportot és a közösséget (tágabb értelembe az egész nemzetet). Ez az alárendeltség a nosztalgikus baloldalon a központi hatalom, míg a jobboldalon az ideológia és eszme alá történő besorolódást jelenti. A társadalom öregjei a szocializmus közösségépítő erejét sírják vissza, mely közösség a szociális hálón keresztül segítette a tagjait, míg a jobboldali emberek azt az ideologiai környezetet kívánják vissza, amiben a homogén környezet széles körű érdekei írták felül a kisebbség egyéni érdekeit. Itt találkozik össze Horthy és Kádár ideológiája, csak míg Kádár a munkásosztályt támogatta és a tőkéseket gyűlölte (és egyébként el is lehetetlenítette), addig Horthy a nemzetet homogenizálta és ezzel a homogenizációval hajlandó volt felülírni egy kisebbség személyes érdekeit. Mind a két ideológiának megvoltak a kárvallottjai és a szélesebb körben értelmezett haszonélvezői. Persze a nacionalizmus az egy ösztönös életérzés, hiszen mindenki a saját fajtáját, törzsét, közösségét védi és egy kiemelten sérülékeny időben (mint amit most élünk), a nacionalizmus, fasizmus, fundamentalizmus könnyen találkozik. Az már az egyén érettségének a kérdése, hogy magát és embertársát miként határozza meg, de igaz, hogy a Jobbikban mind a három ideológia képviselteti magát. Én fundamentalista vagyok. Azt viszont külön sajnálom, amikor valaki ostoba módon nácizni kezd egy keresztény jobbikost, vagy egy fundamentalistát és képtelen elfogadni a pártokon belül megtalálható ideológiák sokszínűségét. Nem beszélve arról az egyszerű tényről, hogy ezt sokszor olyan emberek teszik, akik írni - olvasni alig tudnak. Amikor pedig jön egy magamfajta fundamentalista, aki tanult, olvasott, akinek véleménye van a világról, idegen nyelven beszél, jó társadalmi környezetből származik és még szabadidejében alkot is valamit, azt nem tudják hova tenni, mert aki jobbikos az náci és primitív, aki baloldali, az meg büdös kommunista. Jelenleg itt tart a társadalom és ez a démonizálás pont, hogy nem válik az egyén hasznára, mert az egyén látóterét meglehetősen szűkre szabja!

 

Személyes kiindulási alapom, hogy vissza kell térni az alapvető értékekhez, közelítőnek kell lenni a természeti értékrendszerhez és társadalmi struktúránkat életszerűen kell kialakítanunk, hogy az ismét belesimuljon a körülöttünk lévő világba. Egyesek sajnos nem tudják elfogadni, hogy ezért nagy áldozatokat kell majd hozni, bizonyos dolgokat el kell felejteni, bizonyos dolgokat felül kell írni. Az egyén problémája mindig az önös érdek szembenállása a közösségi érdekkel, ugyanis a közösségi érdek érvényesülése sokszor elnyomja az önös érdeket. Ezért agitálnak a társadalom szubkultúrái az eszmék világa ellen, mert az eszme mindig a homogén társadalmat, tehát a többségi társadalom érdekeit nézi, amiben a kisebbség (bármilyen alkategóriába is tartozzon) nehezen tud érvényesülni. Ha az ideák világa azt mondja, hogy holnaptól nem lehet dohányozni mert az sérti a többség hosszú távú érdekeit, akkor a kisebbség felhördül, mert csorbulva érzi a személyes szabadságát, amit sosem áldozna be a többség érdekében. És persze az összes többi kisebbség jó előre szövetkezik az ilyen ideák ellen, nehogy az ő jogaik is sérüljenek. A végén jutunk el oda, hogy ésszerűtlen társadalmi kiegyezés szültik, amiben 20 vagy 50 ezer forintig szabad lopni! (Áttételesen, mert lopni a szabálysértési értékhatár alatt sem szabad, csak éppen a hatóság nem foglalkozik az értékhatár alatti lopásokkal, mert az jegyzői hatáskör, tehát elegánsan elnéz felette.) Az ilyen társadalmi kiegyezés viszont káros, mert valakinek számít az 5000 forintos gázrezsó is és egyébként sincs különbség lopás és lopás között. Tehát az ideák és eszmék fundamentalista világa sajnos mindig felül fogja írni és ezzel együtt sérteni is fogja egy szűk csoport vallási, etnikai, szexuális érdekeit. A fundamentalizmus nem keresi a kiegyezést és ez a nyugati világban, ahol az egyén gazdasági érdeke előrébb van helyezve a közösségnél, vállalhatatlan. Remélem, hogy így már világos, miért vallom magamat fundamentalistának és igen, arra kívánok szavazni, aki erre a fundamentalizmusra erősít majd rá, hogy a közösség érdekei érvényesüljenek a szubkultúra érdekeivel szemben, mert az egyén túlélésének a kulcsa a többségi társadalom fennmaradása és nem a kisebbségi társadalom jogainak az erősítésében rejlik. Az egyénnél fontosabb a család, a családnál fontosabb a nemzet aki pedig a tágabb környezetet helyezi előtérbe és életével a sokaság boldogulását erősíti, az gondoskodik leginkább a saját és szerettei jólétéről.

 

Akkor jársz jó úton, ha mindig a másik embertársadra kérsz áldást a saját jóléted helyett! Aki így gondolkodik, annak boldog és termékeny élet adatik! Aki nem így gondolkodik, attól még az a kevés is elvétetik, amilye van.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát az a gazdagság, amit a nyugat kínál, a német bérek, vagy éppen egy kényelmes angol munkahely, valójában rövidtávú és fals ígéret tárháza, egy szép kirakat tele felesleges dolgokkal és mivel nincs kulturális alapja (ha az ősi szabadkőművességet nem számítjuk) akkor tényleges társadalmi erejében eltörpül az ősi katolicizmus, vagy a keleti fundamentalizmus mellett. A nyugat rövid távon hat az egyén érzelmeire, hiszen az életet piaci alapon szervezte meg, amiben a tőke a mozgatórugó, a tőke viszont nem állandó mértékegység és amplitudója nem társadalmi egyetértésből, hanem önös érdekeken alapuló kizsákmányolásból ered.

Rengeteg butaságot hoztál itt össze, én most nem is szedem össze pontról pontra, hiszen aki tanult történelmet, és valóban jól informált, az biztosan átlát a szitán. A példa kedvéért azért egy szakaszt kiemeltem a barokkos ömlengésből. Ezt a mondatot több szempontból szétszedve:

 

"Tehát az a gazdagság, amit a nyugat kínál, a német bérek, vagy éppen egy kényelmes angol munkahely, valójában rövidtávú és fals ígéret tárháza, egy szép kirakat tele felesleges dolgokkal és mivel nincs kulturális alapja"

 

Az addig csak részben megmosolyogtató, hogy az USA államának relatív fiatalságából milyen messzemenő következtetéseket vonsz le (miközben az elmúlt évszázadokban bőven megteremtődött az a kulturális alap, amire egy érett államnak szüksége van, és valójában messze megszilárdultak a társadalmi intézmények, az általad csak "fundamentalizmus"-nak hívott alapok), de hogy ezzel egy kalap alá hozod az angol vagy a német kultúrát is, az meglehetősen vicces. Az angol kultúra talán a leghagyománytisztelőbb a világon, nyilván azért, mert léteznek évszázadokra nyúló hagyományaik. Az egyébként 1066-ra datálódó kezdet óta minden értelemben olyan bőségű irodalmi, történelmi, zenei, stb. anyag keletkezett, ami minden szempontból megsüvegelendő. A németekről meg inkább ne is beszéljünk, mert mélyebb kulturális gyökerekkel rendelkeznek, mint mi.

 

Természetesen ez eltörpül a sumérok vagy az egyiptomiak történelméhez képest, de a társadalmi érettség szempontjából láthatjuk, hogy mindennek milyen hatása van napjainkban. Maradjunk annyiban, hogy az egyiptomiak társadalmi berendezkedésükben boldogan cserélnének a nyugatiak demokráciájával.

 

"Tehát az a gazdagság, amit a nyugat kínál, a német bérek, vagy éppen egy kényelmes angol munkahely, valójában rövidtávú és fals ígéret tárháza , egy szép kirakat tele felesleges dolgokkal és mivel nincs kulturális alapja"

 

Mi számít rövid távnak? Keynes mondotta volt, (mivel állandóan bírálták a modelljét, hogy csak rövid távon működik), hogy hosszú távon mind halottak vagyunk. És valóban. Kigyűjtöttem az angol reál (inflációval korrigált!) GDP-jét, és az elmúlt 179 évben átlagosan 1,19%-ot növekedett a gazdaság. A reál GDP tömeg 31-szeresére nőtt, mindezt úgy, hogy közben átesett jó néhány struktúra váltáson, átesett nem egy gyarmat elvesztésén, azaz a körülmények finoman szólva sem voltak a legmegfelelőbbek (a két háborút ne is említsük ugye). 1820 környékén 14,2 millió ember élt, 2011-ben 63,2, azaz a dinamikus, 4,5x-es növekedés ellenére az átlagemberek hétszer jobban élnek gazdaságilag, mint akkor (azaz hétszer több mindent tudnak megengedni maguknak az átlagjövedelemből, arról nem beszélve, hogy a vásárolható javak minősége/modernsége is jelentősen bővült, amit a GDP adat nem tartalmaz). Ha ez rövid távnak számít, ám legyen: én bizony beleegyeznék 179 ilyen évbe Magyarországon, és olyan szilárd és érett társadalmi intézményekkel, mint amilyenek Nagy-Britanniában vannak.

 

És még egy dolog. A fejlett Nyugat az innováció bölcsője, a modern fejlődés robbanómotorja. Az általad úgy dicsért, a közösséget az individualizmus elé hozó társadalmi berendezkedés pont azt a fajta jutalmat veszi el a potenciális feltalálóktól, amit a nyugatiak megadnak: a gazdagságot. Az állam a közösség érdekében rákényszeríti a társadalom tagjaira a fejlesztés kényszerét, de az sohasem volt és lesz olyan hatékony, mint az indivindualista (fujj, ugye?!) kultúrák egyén alapú motivációja. Az meg külön poén, hogy a nyugat vívmányain keresztül ostorozod azt. Vagy épp egy magyar brainstorming alapján összehozod laptopon/gépen gépelsz? (Persze, már látom is a választ: "made in China", ennek rögtön elébe is mennék, hiszen nyilván ők is találták fel, mint anno a puskaport.)

 

Zárógondolat: bár olvasottnak tartod magad, valószínűleg rossz helyen tájékozódsz, mert az írásaid tele vannak a fentiekhez hasonló ferdítésekkel/hülyeségekkel. Annál meg nincs rosszabb, mint amikor valaki, aki hülyeségeket beszél, a hülyeségeit tényekként állítja be, axiómákként, amiket a történelemből és a világ dolgaiból szerzett hiányos/fals tapasztalataiból vezet le (jó példa erre az összes multicég egy kalap alá hozása csak azért, mert neked anno az egyiknél rossz tapasztalataid voltak). A kedvencem e tekintetben, mikor kijelented, hogy a következő 1000 év a keleti világé lesz. Nem kétséges, hogy az egyensúlyi pont áttolódott, de 1000 éves jóslatokba csak kétféle ember bocsátkozik: aki buta (ha ez a kategória áll fenn, akkor bocsánat a nyers megfogalmazásért), és a próféta. Utóbbi esetben ne felejts el könyvet kiadni! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már nem beszélhetünk német vagy angolszász kulturáról, mert a nyugat globalizmusa piaci alapon bekebelezte. A német kultura lett a metroszexualitás csúcsa, az internacionalista kapitalizmus, Amerika európai zászlóhordozója. Utoljára Hitler alatt élt a német kultura, ami persze a fals ideológia miatt csúfos véget ért, de ha elmész Berlinbe és megszámolod a KFC-k és Mekik számát, kétségeim lesznek, hogy a mai németországi vagy angliai gazdasági struktúrából le tudod vezet a Wagneri vagy éppen a kelta - angolszász kulturát, vagy a néhai császárság nyugati - keresztény katolicizmusát. Mára a nyugat kulturája egy globalizált, önmagát piacia alapon megszervező üst lett, amiből az alapvető értékek, tehát az általad hivatkozott 1000 éves európai alapok, mind kivesztek. Nehezen lehet rávetíteni az 1000 éves birodalmi kulturális alapokat és az európai hagyományokat egy olyan Németországra, ahol már nincs a házasság központosítva, de a gender ideológiai igen. És még ezer fakadója van a devianciának, ami ma Németországban, Angliában és a fejlett nyugaton követendő értékcenzus lett. Ezt miként lehet levezetni a nyugati vagy éppen a bizánci katolicizmusból? Ma a nyugat egy kohéziós üst, a globalizált világ kirakatvilága, ahol 700 millió ember él jól 6 milliárd ember kárára. Amikor gazdasági növekedésről beszélsz, reálgazdaságról, akkor pedig pontosan arra a gazdaságtanra erősítessz rá, ami mindent megtesz, hogy az általam említett valódi értékeket a kirakatremékeivel elfedje. Ez rövid távon sikeres...főleg azoknál az embereknél, akiket elkábít a technika és az önös érdek mindenhatósága (GDP bizniszmenek és megmondóemberek, akiknek a mértékegysége egy olyan európai gazdasági mutató, aminek a termelékenységi rátáját kínai gyerekmunkások határozzák meg), ők az Iphone generáció. Más könnyein verik a mellüket és érvelnek a nyugati demokrácia nemlétező szépsége, odahazudott értékei mellett, de elnézik a harmadik világ népességének gazdasági kizsákmányolását. Az innováció zászlóshajója pedig valóban a nyugat, ami India és Kína tengerében úszik. Minden fejlesztés ma már keletről jön. A nyugati technikai kiállítások termékei éves késéssel jelennek meg Peking vagy Shanghai után, ahol fehér embert elvétve látsz. A nyugat csak a pénzügyi tőkét biztosítja, a szürkeállományt Indiában és Kínában találod.

 

Egyébként amikor annyi idős voltam mint te, pont ugyanígy gondolkodtam és összegeztem az alapvetéseimet, miként te is írtál. (Néhány hete olvastam vissza a hasonló szösszeneteimet és egészen el voltam képedve. Mondjuk úgy, sok embertől kéne bocsánatot kérnem a néhai arroganciám és tudásom megingadhatatlanságába vetett hitem miatt.) Pöcre a tiéddel megegyező volt a véleményem és ezeket a gondolatokat ráadásul magam is "papírra" vetettem, büszkén hírdettem a tankönyvi "igazságot" és tettem ugyanazzal az arroganciával, ami az írásodból is sugárzik. Hajszál pontosan, szinte szóról szóra azt majmoltam, amit lenttebb leírtál. Később rájöttem, hogy a világot nem lehet a GDP szűrőjén keresztül nézni, sem a technológián és kiváltképp a nyugati értékeken és az egyén önös érdekekein keresztül, mert fals képet sugároz vissza, egy olyan torzót, ami az egyik oldaláról csodaszép, míg a másik oldaláról rothad. Nekem egy nagyon súlyos traumába került átértékelni a dolgokat és akkor jöttem rá, hogy az ópium alatt nevelt notebook és Iphone generáció és az egyéni siker részegítő ópiuma üllőként nehezedik a tényleges értékekre és elnyomja mindazokat az energiákat, amikből valódi hasznot lehet kovácsolni.

 

Ezt írtad:

 

"Mi számít rövid távnak? Keynes mondotta volt, (mivel állandóan bírálták a modelljét, hogy csak rövid távon működik), hogy hosszú távon mind halottak vagyunk. És valóban. Kigyűjtöttem az angol reál (inflációval korrigált!) GDP-jét, és az elmúlt 179 évben átlagosan 1,19%-ot növekedett a gazdaság. A reál GDP tömeg 31-szeresére nőtt, mindezt úgy, hogy közben átesett jó néhány struktúra váltáson, átesett nem egy gyarmat elvesztésén, azaz a körülmények finoman szólva sem voltak a legmegfelelőbbek (a két háborút ne is említsük ugye). 1820 környékén 14,2 millió ember élt, 2011-ben 63,2, azaz a dinamikus, 4,5x-es növekedés ellenére az átlagemberek hétszer jobban élnek gazdaságilag, mint akkor (azaz hétszer több mindent tudnak megengedni maguknak az átlagjövedelemből, arról nem beszélve, hogy a vásárolható javak minősége/modernsége is jelentősen bővült, amit a GDP adat nem tartalmaz). Ha ez rövid távnak számít, ám legyen: én bizony beleegyeznék 179 ilyen évbe Magyarországon, és olyan szilárd és érett társadalmi intézményekkel, mint amilyenek Nagy-Britanniában vannak."

 

Ugye tudod, hogy a cipődet egy tál rízsért gyártotta egy utcagyerek? A telefonodat egy kínai nő átlag 18 órás napi munkával rakta össze, a fűszert, amivel az ételedet ízesíted Dél - Amerika nyomornegyedeinek idénymunkásai takarították be. Amit leírsz, azok a szavak borzalmasak, mert egy alig 700 milliós tömb gazdasági sikereire úgy vagy büszke, hogy az a másik oldalról nézve ballasztként nehezedik 6 milliárd ember hátára. Persze ebbe bele lehet látni a vica - versa érdekeket, csak a kérdés, hogy kinek profitál jobban. A végén a kínai idénymunkások is vehetnek Iphonet és lehet tabletjük, mert az innováció csodálatos, csak közben ott vannak a Konfuciuszi, buddhista, hinduista tanok, amiknek az alternatívája nem mérhető egyéni siker alapján, de mérhető össztársadalmi megelégedettségben. Abba gondolj bele, hogy a India és Kína a gyarmati világ előtt már birodalom volt és akkor még bőven nem voltak a nyugat kiszolgálói, az általad büszkén említett részarányos GDP növekedés taposói. A fenntartható fejlődés illlúzió egy véges készletekkel bíró bolygón, a kapitalizmus pedig csak fogyasztásöszönzés árán képes az innovációra, ami annyit tesz, hogy a javakból mindig a dupláját kell megtermelni és értékesíteni, hogy az innovációs alap biztosítva legyen. Az 1000 éves európai felfutás nem 1000 éves felfutás, hiszen amit leírsz, az a fejlődési tendencia a 20. század, de főképpen a 2. világháború után felépített egyenlőtlen gazdasági struktúra eredménye. (Annyira egyenlőtlen, hogy Kelet - Európa is csak ezredrangú piaca a nyugatnak, amit 89 után a demokratizálás/EU csatlakozás köntösébe csomagotlak, hogy jól nézzen ki, de valójában a kapitalizmus, mint termelési struktúra piacéhségét hivatott kiszolgálni.) Olyan csúcsra járatott motor, ami zabálja az üzemanyagot. Az új piacok pedig fogyóban vannak, a fogyasztást képtelenség jobban felfuttatni, ugyanis ahhoz gazdasági és vásárlóerőt kéne biztosítani a rendszert kiszolgáló 6 milliárd rabszolgának. De a rendszer pontosan az egyoldalúságból táplálkozik, ha felhízlalja mind a két karját, a gerince összetörik. Ha a szolgának birtokot adsz, többet nem fog hajbókolni és nem lesz majd Convers cipőd és nem lesz majd LG telefonod, mert az innováció ára a fogyatkozó olcsó munkaerő miatt az egekbe fog szökni és a nyugati szupermodell, az önmaga termelékenységét megsokszorozó aranyborjú egy pillanat alatt dől majd össze. Ez a motor csak addig működik, amíg 6 milliárd szegény hajtja és éppen ezért én ezt nem nevezném fenntartható fejlődésnek. A gyarmati világban fegyverrel kényszerítették a nincsteleneket munkára, és ma is működik az egyéni kényszer intézménye, aminek a keserű könnyeit te nyugati GDP-ben realizálódó eredményként könyveled el, hogy holnap akár már 4K-s tévén nézheted a filmeket. Aki azért boldog, mert a szemétdomb tetején neki van a legszebb ruhája, az bizony mondom alaposan meg van vezetve.

 

converse_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Még annyit a végére, hogy tényleg olyan érzésem van, mintha a 10 évvel ezelőtti valómnak írnék. Amit leírtál, az tankönyvi szöveg és az ELTE/Corvinus oktatási intézményekben én is ennyi idősen szívtam magamba a félkarú óriás (kapitalizmus) minden okosságát. Meggyőződésesen vallottam mindazt, amit most te is, megingathatatlanul hittem a tankönyvi szövegek valóságában. A közgázon magoltam a rengeteg baromságot és mostanra már csak arra várok, hogy valaki megvegye a neten meghirdetett rengeteg tankönyvet, amiért az évek alatt egy kisebb vagyon kifizettem. Végezetül pedig; már más is címzett nekem olyat, hogy rossz tapasztalatom van a multikkal. Nem tudom, ezt ki honnan veszi, mert ilyet sosem állítottam. Bár szerintem sokan nincsenek tisztában a multi fogalmával és ez akár félreértésre is okot adhatott.

 

szerk.: Kádárról még annyit akaratam írni, hogy személyéhez kötjük ugyan a puha diktatúra korszakát, már engedélyezték a kisebb létszámú családi vállalkozásokat, már nem voltak kulák perek, de azért Kádár korszaka kemény államszocializmus volt és pontosan a puha diktatúra és a gulyáskommunizmus altatójával, az ipar egyoldalú fejlesztésével olyan rövid távú sikereket ért el, ami miatt személyét felesleges nosztalgia, a kapitalizmussal kiegyező hangulat lengi körül, de ez persze nem igaz és távol is áll a valóságtól. Amit mi a 80-as évek gulyáskommunizmusának nevezünk, az valójában a nyugati piac megágyazásának kora volt, amikor a nyugat előkészítette a terepet a saját fennmaradása érdekében, hogy új piacra és olcsó munkaerőre tegyen szert. Egyébként aki ismeri a történelmet, az tudja, hogy ebben az időben Kádár már csak névlegesen birtokolta a hatalmat, mellette olyan neves fiatalok tündököltek és építették nyugati kapcsolatrendszerüket, mint Kádár szuperbizalmasa Medgyessy Péter. Kádár nem értett egyet a kapitalista nyitással, de akkor már nem volt hatalom a kezében így szó szerint lesöpörték az asztalról és akik ezt tették, azok hazudták nekünk a rendszerváltás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Ahelyett, hogy ezzel a marhasággal foglalkozol inkább beszélgetnél a TCW -ről. Bár az menne ennyire.

Most werkfotózom Wicketet (illetve most editálom a képet), mert a Cool Mini Or Not évkönyvébe meghívták a figurát és kell nekik küldenem egy nagyobb felbontású képet! Még hátra van egy rosta, de lehet, hogy benne lesz a 2013-as évkönyvben. :) Eléggé megszűrik és szerintem a végén csak festett modellek kapnak helyet a könyvben, de ha már kérték a képet, egy próbát megér.

 

DSC09898_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

CMON_annual_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.