Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ekkora horderejű dolgot szerintem nem lehet titokban tartani. Csomó ember közreműködésére lenne szükség (eltüntetni a nyomokat, meghamisítani a dokumentumokat, a radarképeket, az esetleges helyi szemtanúkat, hatóságokat megtéveszteni), valakinek névtelenül eljárna a szája. Ha a gép terrorcselekmény áldozatává vált volna, az adott elkövetők már rég eldicsekedtek volna vele valami youtube-csatornán, hiszen anélkül nem sok értelme van. Az a gép egyszerűen lezuhant, és van akkora az Indiai-óceán (főleg ha a kijelölt útvonalról már jócskán a lezuhanás előtt letért), hogy soha ne találják meg.

 

szerk:: egyébként sajnálom a maláj légitársaságot, két ilyen veszteséget már nem hiszem, hogy túl lehet élni, így lehúzhatják a rolót. :( Egyik esetről sem tehettek, de erről a mostaniról meg pláne nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkora horderejű dolgot szerintem nem lehet titokban tartani. Csomó ember közreműködésére lenne szükség (eltüntetni a nyomokat, meghamisítani a dokumentumokat, a radarképeket, az esetleges helyi szemtanúkat, hatóságokat megtéveszteni), valakinek névtelenül eljárna a szája. Ha a gép terrorcselekmény áldozatává vált volna, az adott elkövetők már rég eldicsekedtek volna vele valami youtube-csatornán, hiszen anélkül nem sok értelme van. Az a gép egyszerűen lezuhant, és van akkora az Indiai-óceán (főleg ha a kijelölt útvonalról már jócskán a lezuhanás előtt letért), hogy soha ne találják meg.

Logikus, amit mondasz, de a mai műholdak fentről szinte mindent rögzítenek, nem? A műholdképeken nem látszik a gép azután, hogy megszakadt a kapcsolat? Vagy az óceánt nem "műhold fotózzák", mert minek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A műholdak nem látják be a Föld minden négyzetcentiméterét ám, és pláne nem non-stop. Ahhoz, hogy egy repülőt folyamatosan figyelemmel lehessen követni, a repülési irányára kéne egynek a pályáját módosítani, és a keringési sebességét a repülőgép sebességéhez igazítani. Különben csak arra a röpke pár percre vagy másodpercre rögzíthet egy műhold egy mozgó gépet, amíg keresztezik egymást a pályáik.

Ahhoz, hogy a Földet valamilyen okból figyelő műhold véletlenül elcsípjen egy repülőgépszerencsétlenséget, iszonyú nagy szerencsének kellene bekövetkeznie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden gépet minden egyes másodpercében végig lehetne műholddal követni, akkor pl. az se lenne kérdés, hogy a jelenlegi gépet ki lőtte le.

 

Szerintem az előző gép, tehát a 370-es járat lezuhant, és hónapok, esetleg évek kérdése, hogy a roncsokat megtalálják. Más reális magyarázat nincs, a terrortámadás kizárva, fontos személy pedig, már amennyire ezt tudni lehet, nem ült a repülőn, így merénylet sem történhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikus, amit mondasz, de a mai műholdak fentről szinte mindent rögzítenek, nem? A műholdképeken nem látszik a gép azután, hogy megszakadt a kapcsolat? Vagy az óceánt nem "műhold fotózzák", mert minek?

Kicsit nézz utána a témának a neten, sokat megtudhatsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A műholdak nem látják be a Föld minden négyzetcentiméterét ám, és pláne nem non-stop. Ahhoz, hogy egy repülőt folyamatosan figyelemmel lehessen követni, a repülési irányára kéne egynek a pályáját módosítani, és a keringési sebességét a repülőgép sebességéhez igazítani. Különben csak arra a röpke pár percre vagy másodpercre rögzíthet egy műhold egy mozgó gépet, amíg keresztezik egymást a pályáik.

Ahhoz, hogy a Földet valamilyen okból figyelő műhold véletlenül elcsípjen egy repülőgépszerencsétlenséget, iszonyú nagy szerencsének kellene bekövetkeznie.

Nem arra gondolok, hogy egy műhold lekapta volna magát a szerencsétlenséget, hanem arra, hogy a kapcsolat vesztés után nem igaz, hogy egyetlen műhold képén sem látszik, hogy merre haladt a repülő, vagy hogy mikor jelent meg valahol ott, ahol esetleg nem kellett volna neki (mert mondjuk eltérítették).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nincsneek a légi útvonalak fölött műholdak. Esélytelen, hogy egy repülő pont kertesztezi egy éppen felvételeken készítő műhold alatt, pont az irányváltáskor. A közel lehetetlen kéred számon. A Föld felszínét nem fényképezi non-stop ezer műhold, hogy elcsípjenek egy eltlérített repülőt. Eleve, mindegyik csak akkor készít felvételt, ha a tulaj erre utasítja, és csak ott, ahol a kérés szerint lennie kell, és csak addig, amíg a pályája elhalad fölötte. És a Föld k*rva nagy bolygó ám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk ma a teraszon 43 fokot mutatott a hőmérő - ami lehet kicsit túlzás - de mindenképpen nagyon meleg volt. Elég durva.

Ma mindenhol hallom, hogy mekkora kánikula volt, különös, én nem éreztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mázlista. :D Jövőhéten felélesztjük a fórum lottót. Hátha terem babér. :)

Múltkor olvastam egy szemléletes példát arról, hogy mennyi az esély az 5-ösre. Tegyük fel, éjszaka elindultak a Nyíregyháza - Nagykanizsa útvonalon kocsival. Valahol az út mellé 1x1 négyzetcentiméterű, 1 méter magas cölöpöt leszúrnak az út szélén. Az úton sötét van, nem látni, hogy hol a cölöp. Neked pedig adnak egy egy golyóval töltött fegyvert. Egy lövésed van, valamikor, amikor úgy érzed, fogod és kilősz a sötétbe, hátha eltalálod a cölöpöt. Ha sikerül, annak kb. ugyanannyi az esélye, minthogy ötösöd lesz a lottón. ;) Inkább igyál egy sört abból, jobban jársz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múltkor olvastam egy szemléletes példát arról, hogy mennyi az esély az 5-ösre. Tegyük fel, éjszaka elindultak a Nyíregyháza - Nagykanizsa útvonalon kocsival. Valahol az út mellé 1x1 négyzetcentiméterű, 1 méter magas cölöpöt leszúrnak az út szélén. Az úton sötét van, nem látni, hogy hol a cölöp. Neked pedig adnak egy egy golyóval töltött fegyvert. Egy lövésed van, valamikor, amikor úgy érzed, fogod és kilősz a sötétbe, hátha eltalálod a cölöpöt. Ha sikerül, annak kb. ugyanannyi az esélye, minthogy ötösöd lesz a lottón. ;) Inkább igyál egy sört abból, jobban jársz. :)

Azért nem árt próbálkozni, néha bejöhet. Nekem pl. volt egyszer egy 4-es találatom jó pár éve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múltkor olvastam egy szemléletes példát arról, hogy mennyi az esély az 5-ösre. Tegyük fel, éjszaka elindultak a Nyíregyháza - Nagykanizsa útvonalon kocsival. Valahol az út mellé 1x1 négyzetcentiméterű, 1 méter magas cölöpöt leszúrnak az út szélén. Az úton sötét van, nem látni, hogy hol a cölöp. Neked pedig adnak egy egy golyóval töltött fegyvert. Egy lövésed van, valamikor, amikor úgy érzed, fogod és kilősz a sötétbe, hátha eltalálod a cölöpöt. Ha sikerül, annak kb. ugyanannyi az esélye, minthogy ötösöd lesz a lottón. ;) Inkább igyál egy sört abból, jobban jársz. :)

Ezt mondd annak aki tegnap nyert. :D Örök igazság, hogy csak akkor van legalább esély is, ha játszik az ember. Én pl. általában egy mezőt játszok azt is csak ritkán. Azt a 225 forintot nem sajnálom rá. :) Bár mát qui-Gon is megmondta, hogy a szerencsejáték a vesztesek sportja. :lol:

 

Azért nem árt próbálkozni, néha bejöhet. Nekem pl. volt egyszer egy 4-es találatom jó pár éve. :)

Az szép! Mennyit fizetett? Nekem hármasom volt a legnagyobb találat. Sajnos az utóbbi években szinte semmit nem nyertem, pedig előtte elég sokszor rám mosolygott a szerencse.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lottózom egyedül, mert inkább társas lottókban vagyok benne. Pl. ha anyám nyer, akkor kapok tőle egy rakat pénzt :D Meg ott a munkahelyi, amit szétdobunk egymás között, ha nyerünk :) Esélyt ezzel is adok, és nem is kerül sokba. Egy sör se jön ki belőle/hónap :P

 

Valóban nagyon meleg van már. Viszont legalább fúj a szél, tegnap kiültem a nagy diófánk alá olvasni, nagyon kellemes volt :) Jobb volt a levegő, mint odabent. Csak napra nem szabad menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nagyon meleg van már. Viszont legalább fúj a szél, tegnap kiültem a nagy diófánk alá olvasni, nagyon kellemes volt :) Jobb volt a levegő, mint odabent. Csak napra nem szabad menni.

Épp ezen filóztam tegnap! Északi szél van ami eleve hűvösebb mint a déli, így az árnyékban marha jó idő van! Szerintem kicsit túl van lihegve most ez a hőség. Nyáron 30-32 fok még nem annyira gáz. Bár számít a környezet is ki hol éli meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A környezet sokat számít. Ami nagyobb probléma, hogy éjjelre nem hűl le eléggé, már korán reggel melegebb van, mint ami szerintem jó volna. A házak már eléggé felmelegedtek, hiába van nyitva minden ablak/ajtó éjjel, nem tud igazán visszacsökkenni bent a hőmérséklet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A környezet sokat számít. Ami nagyobb probléma, hogy éjjelre nem hűl le eléggé, már korán reggel melegebb van, mint ami szerintem jó volna. A házak már eléggé felmelegedtek, hiába van nyitva minden ablak/ajtó éjjel, nem tud igazán visszacsökkenni bent a hőmérséklet.

Kint kell aludni a kertben. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szép! Mennyit fizetett? Nekem hármasom volt a legnagyobb találat. Sajnos az utóbbi években szinte semmit nem nyertem, pedig előtte elég sokszor rám mosolygott a szerencse.

Kb. 1 millió forintot fizetett akkor, szóval nem a legrosszabbkor, de nem is a legjobbkor trafáltam bele a 4-es találatba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lottóval az a baj, hogy az abszolút szerencsejáték. Lehet szelektálni, különböző osztályú variációkkal próbálkozni, de érdemben nem tudsz semmiből sem számolni. Még, ha az lenne, hogy minden héten másik öt számból álló számsort húznának ki, akkor legalább lenne mire alapozni (így is 845 178 év lenne az összes számsor és ezzel a garantált nyeremény), de tekintve, hogy gép generálja random módon a számsorokat, így nincs mibe kapaszkodni. Nincs abszolút értéke a szerencsének! A játék alapvető pszichológiája - amit a sportfogadók is gyakran elkövetnek - hogy sprintben gondolkoznak, maraton helyett. Egy összegbe sokat nyerni, szinte a semmiből. Ezzel az a baj, hogy pont akkor lenne nagyobb esélyed, ha minél több szelvényt játszanál meg, minél különbözőbb variációkkal (csak nyilván az már nem csak 200 forintba kerülne). Egyébként, ami Nute-al előfordult, hogy volt egy négyese már az olyan szint, amit sokan egy életen át nem érnek el. A pókerrel, vagy a fogadásokkal ellentétben ez tényleg csak és kizárólag szerencsejáték. Az óriási nyeremény persze így is kellő motivációt tud adni az embereknek, egy olyan időszakban, ahol nagyon felmegy a végösszeg akkor persze mindenki veszi a szelvényeket, mint állat így ekkor simán visszahozzák azt (a megelőző játékhetekkel együttvéve) amit utána kiszórnak valakinek... a legjobban kitalált játék ez a lottó. :)

 

Egyébként a hőségről annyit, hogy nálunk a lakásban nincs gond, viszont ha ki akarok menni egy kicsit a kertbe, ott már sajnos nagyon meleg van... így ilyenkor mindig inkább átgondolom, hogy akarok-e én egyáltalán napozni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.