Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hidd el, diákként is sok pénz az. A szüleidnek biztosan :)

Persze, de ha kiszámolom, még mindig jobban járok vele, mintha jegyet vennék minden egyes átszálláskor. Elég sokat utazom BKV-val, szóval így még jobban megéri, főleg, ha egy felnőtt bérlet árához hasonlítom az enyimét. Ami már így is elég magas, és a jövőben további áremelés várható... És ezért mit kapok majd? Járatritkítást, kényelmetlen utazást, piszkos járműveket stb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hadd szóljak hozzá én is mint családilag illetékes.Édesapám 1974 óta dolgozik a BKV-nál mint buszsofőr.Már 5 éve nyugdíjas, de még dolgozik.A lényeg hogy több mint 30 év után a fizetése meg sem közelítette az Ody által említett.Nem mondom az átlagnál több volt, de közel nem 300000 ft.A trolivezetők ennél kevesebbet kapnak, a legtöbbet a buszosok kapják.Tehát nem keres trolivezető ennyit.Ez 100 %.Valószínű kamuztak neked Ody.

De tegyük fel keres.És?Írdatlan sokat is dolgozik.Nálunk úgy nézett ki, hogy apám szinte sosem volt otthon, semmilyen ünnepen.Karácsony ,szilveszter hétvégék ebebn a munkában nincsenek.24.-én persze este otthon vannak, de másnap biztos nem.Ezenkívűl nem nyolc órát dolgoznak, hanem 10-12-őt.

Nyáron a az átforrósodott(50 fokos) fülkében vezetni(légkondi nincs), úgy hogy mindenre figyelni, és minden utasért a felelősség az övé.Magyarán embertelen körülmények között dolgoznak, és ha bvan valami akkor meghurcolják őket, mindezt Antal Atila fizetéséhez képest éhbérért, aki légkondícionált luxusautón(bmw 7-es, s-osztályú mercedes, audi a8) közlekedik.

Na ebből lesz elegük, vagy van is.Teljesen jogosan, még akkor is ha a mostani sztrájk nem az ő bérükért van.

Én teljes mellszélleséggel melletük állok, de minden sztrájkoló mellet is.Persze kellemetlenséget okoznak, de ilyenkor le kell vetni az önzést(irdatlan sok van az emberekben) és megérteni a másikat miért csinálja.Ki lehet bírni egy nap bkv nélkül.Én sem halltam bele.Mi lenne ha 3-4 napig lenne mint Franciaországban?

És egynap lehet hogy annak kell a jó szó és megértés aki most szídja őket.A sztrájk különben is alapjog.

Ha olyan érvek szerint működnének a dolgok, ahogy itt néhányan valljátok ,akkor azt is meglehetne csinálni, hogy havi 25000 ft-ért dolgoznának, hisz nekik menni kell mert szolgáltatnak.Én annyit mondok egy hónapig kell azt csinálni mint ők és akkor lehet róla beszélni.

 

Ezért nincs itt összefogás és nem is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én teljes mellszélleséggel melletük állok, de minden sztrájkoló mellet is.Persze kellemetlenséget okoznak, de ilyenkor le kell vetni az önzést(irdatlan sok van az emberekben) és megérteni a másikat miért csinálja.Ki lehet bírni egy nap bkv nélkül.Én sem halltam bele.

Az én problémám, mint írtam lentebb, a vonat sztrájk miatt van. Mivel nem vagy benne, fogalmad sincs róla, hogy egyeseket azért kirúghatnak a melóhelyről, mert a sztrájk miatt nem mennek be (ha jól tudom, volt is erre példa). Kezdték októberben, aztán folytatták decemberben, most meg február 1. óta állandó bizonytalanságban (és némelyeket rettegésben) tartanak több százezer embert, akik esetleg csak vonattal tudnak bejárni dolgozni. Nem kicsit szívnék én is, ha nem helyben dolgoznék, mivel innen nincs busz (mint ahogy több más helyről sincs, ugyebár minek, ha ott a vonat), nincs kocsim és nem is tudok vezetni. Tavaly az októberi két órás figyelmeztető sztrájk napján kellett dokihoz mennem időpontra. Szerencsém volt, mert bizonyos fokig ráértem, így csak a sztrájk vége után indultam. A Nyugatiban várakozás közben mesélte egy idős hölgy, hogy az ő fia éjszaka ment be a sulijába melózni, mert az igazgató közölte, hogy őt nem érdekli a sztrájk, legyen ott 8-ra kezdésre, különben felmond neki. Naná, hogy éjszaka bement az illető. Egy-egy esetet ki lehet bírni, csak hogy itt már hónapok óta riogatják a népet, és februárban volt egy több napos periódus is. Mit csinálnak akkor az ilyenek??? Nem a kényelmetlenségről meg az önzésről van szó sokszor, hanem a szemét munkáltatók még szemetebb hozzáállásáról. Mert a mai világban marha nehéz új melóhelyet találni.

Nekem pl tegnap nem okozott gondot lenyomni másfél óra gyalogutat.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A MÁV sztrájk és a BKV sztrájk teljesen más kategória. A BKV sztrájkot jogosnak lehet mondani.

 

Viszont a MÁV sztrájk körülményei enyhén nevetségesek: a mávot is tömörítő liga egyszer már (tavaly év végén - idei év elején) megegyezett egy béremelési szintről, ami azt tartalmazta, hogy a jövő évi bérfejtés 6-8 % közé essen. Ezt a liga kötötte meg, az a liga, ami a MÁV dolgozóinak érdekeit is képviseli.

 

Azt követően, hogy a MÁV-ot tömörítő liga már megegyezett a béremelésről, és a MÁV egy ebbe a kategóriába eső emelést javasolt (7,5%-ot, talán), "kissé" jogtalan és pofátlan sztrájkba kezdeni újabb 10% emelésért. Arról nem is beszélve, hogy az állam nem engedhet nekik, mert ha a máv sztrájk sikerrel járna, az precedens értékű lenne minden közalkalmazott felé (mindenki sztrájkba kezdene).

 

Emellett pedig, hogy a cég egy leányvállalatának eladása után osztalékot kérnek, előzetes szerződés, megállapodás nélkül, legalább is nevetséges, ilyen még szinte sosem fordult elő. Hol láttunk már olyat, hogy a főnök eladja az egyik leányvállalatát, és az abból befolyó pénzt szétosztja az alkalmazottak között, szerződés nélkül, csakúgy? Sehol. Annak pénznek nyilván máshol van helye, valószínűleg a vállalat egyéb területein visszaforgatódik.

 

Egy szó mint száz, a MÁV sztrájk felháborító, jogtalan és jogsértő. A BKV sztrájk azonban szerintem jogos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt pofátlanság. Másrészt, minek megállapodást kötni, hogyha utána, annak betartása ellenére is sztrájkolnak? Az egész tárgyalássorozatot megkérdőjelezik, hiszen ha most kapnak emelést, mi a garancia, hogy nem sztrájkolnak újra? Hiszen egyszer már most is megállapodtak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze kellemetlenséget okoznak, de ilyenkor le kell vetni az önzést(irdatlan sok van az emberekben) és megérteni a másikat miért csinálja.Ki lehet bírni egy nap bkv nélkül.

Én nem vonom kétségbe a sztrájk jogosságát. Mindkét félt meg lehet érteni szerintem, mert az, hogy ebben a helyzetben ki az önző, attól függ, hogy honnan nézzük.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mi a garancia, hogy nem sztrájkolnak újra?

Kérdezzél meg egy egyszerű cirkuszi állatidomárt. Ha egy majom urgál és jutalmat kap érte, akkor ugrálni fog. Ha a majom sztrájkol és azért kap jutalmat, akkor meg azért fog sztrájkolni. És ha nem cirkuszról és majomról van szó, attól még a logika ugyanez marad. Nézd meg mi van a MÁVnál. Egyre jobban rákaptak a sztrájkolásra, és ugye minél többet csikarnak ki, annál jobban megéri sztrájkolniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt pofátlanság. Másrészt, minek megállapodást kötni, hogyha utána, annak betartása ellenére is sztrájkolnak? Az egész tárgyalássorozatot megkérdőjelezik, hiszen ha most kapnak emelést, mi a garancia, hogy nem sztrájkolnak újra? Hiszen egyszer már most is megállapodtak...

Tenném még hozzá, hogy a szolgáltatások meg a kalap kaki minőségével egyenlő. Olyanok ugrálnak, akik nem képesek tartani egy menetrendet, az alkalmazottak bunkók, a vonatok meg mocskosak és szakadtak... akkor meg mire fel kérik a nagyobb pénzt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.Kicsit fáradt vagyok, a 20 órás buszozás egy kicsit betett.

Visszajönni alig akaródzott, nagyon szép ország ez a London, remélem pár éven belül kitudok költözni.

És London fővárosa nem más mint... :D

 

Amúgy, üdv újra itthon. Tényleg szép. Már szerencsére volt alkalmam 2x is kint lenni. ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Amit írsz az azt a vállakozót minősíti aki ezért kirúgja az embert.Erről a sztrájkolók nem tehetnek.Aki ilyet csinál, az nálam nem ember.Nem tehet róla és kirúgja?Örökre el kell venni tőle a vállakozásnak még a lehetőségét is aztán be a kőbányába vagy arra kényszeríteni, amire ő a másikat.

Ezt törvényileg kellene tiltani.És csodálkoznak ha utálják őket.

Ja igen és azért csinálják mert az emberek megteszik neki.Mint a za fiú aki bement éjszaka.Tudom nincs munka ,de akkor is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit fáradt vagyok, a 20 órás buszozás egy kicsit betett.

Visszajönni alig akaródzott, nagyon szép ország ez a London, remélem pár éven belül kitudok költözni.

20 óra buszon? Wow, én kettőt alig bírok ki, míg felérek innen Pestre. Amúgy üdv itthon, és milyen volt London fővárosa, Anglia? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 óra buszon? Wow, én kettőt alig bírok ki, míg felérek innen Pestre. Amúgy üdv itthon, és milyen volt London fővárosa, Anglia? :D

Anglia szebb és tisztább hely mint gondoltam.Egy oda nem illő szemetet vagy kutyapiszkot se láttam, ellenben Párizzsal.Néhány része a belvárosnak piszkosabb Budapestnél is, a szennyvíz pedig a járda mellet folydogált.Olyan szagok terjengtek a levegőben hogy levegőt venni alig lehetett.

Visszatérve Angliára, az emberek kedvesek(főleg az indiaiak), az időjárás borzasztó, a kaja szintén.De ha választhatnék egy percet se maradnék itthon tovább.

 

 

Enyém a 815-ik hozzászólás. :D

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: kimoderáltam a hozzászólásod végét. Ezt azért nem kellene!

Ok ,sajnálom, de más megoldást nem látok a probléma megoldására.Szép szóra nem élnek tisztességes becsületes életet.A haszonért már ölnének is.

 

MissKarrde: ha normális országban élnénk a górénak eszébes sem jutna ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esküvőn voltam, volt egy rész, mikor a hajadon hölgyeményeket falkába terelték és a menyasszony közénk hajította a csokrot. Én beálltam hátra, a csokor a kezembe esett. MIndenki jött gratulálni. Vigyorogva mondták, hogy ez esküvőt jelent. Remek, bár mostanában csak hím kecskebékáról kaptam le a "gatyát" és nem egy húsvér pasiról...Megyek és átgondolom az életem........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esküvőn voltam, volt egy rész, mikor a hajadon hölgyeményeket falkába terelték és a menyasszony közénk hajította a csokrot. Én beálltam hátra, a csokor a kezembe esett. MIndenki jött gratulálni. Vigyorogva mondták, hogy ez esküvőt jelent. Remek, bár mostanában csak hím kecskebékáról kaptam le a "gatyát" és nem egy húsvér pasiról...Megyek és átgondolom az életem........

Nem lett volna szabad erőt használnod. Az nem fair ilyen esetekben... :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jól jött volna Fáklya F4:RotSS-es csokorégetős trükkje. Ha a srác is ott lett volna akkor a virágok leesésekor odapörkölhetett volna egyet a csokornak hogy szétégve orki elé essen aztán mondhatta volna hogy "Bocsi! Reflex.". :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor most legyen okos aki okos!

 

Van két felhasználó a gépemen (Pikán), Vass Laci és VKR. Nos a minap VKR-nek elege lett abból hogy a rendszer őartíción 240 mega szabad hely volt, ezért kisebb törlések következtek. Lomtárürítés után sikerült egy csodálatos 488 mega szabad helyet elérni. Örültem.

Aztán tegnap este apci megpróbált valamit fölvnni a TV-ből, próbafelvétel, aztán a lejátszásnál a Winamp kiírta hogy "Can't find output plug-in". Mint később kiderült, zenét sem volt hajléandó megnyitni. Sem .avit, sem .mp3-t.

Átlépve hozzám, a zenelejátszás működött, a videó nem. Csak nálam nem írt ki hibaüzenetet. Rövid utánaolvasás után azt vettem észre h ha VKR van bejelentkezve, akkor a Winamp három darab output-ot talál a beállítások rovatban, Vass Laci esetén viszont egyet. Intéző, C, Documents and settings, Application data, és az én itteni Winamp mappámat átmásoltam apáméba. Azóta a hang OK.

Letöltöttem a legfrissebb winampot. Nulla változás. Most már az "Al supported file" között nem is szerepel az. avi.

Töltöttem BSplayert. Ha VKR van belépve, gyönyörűen működik. Ha Vass Laci, akkor meg az sem működik.

 

Azt már eddig is tudtam hogy apám nem kompatibilis Pikával. De most akkor hogyan tovább? Valahogy videót kell raknom apám elé, tegnap is elég őrület volt amiért nem tudta felvenni amit föl akart. (Megjegyzés: mint utólag kiderült, a próbafelvétel tökéletes lett, csak lejátszani nem tudtuk, ezért hitte azt, hogy sürgősen át kell drótoznia mindent és persze kihúzta a TV-kábelt a gépből. Nehogy fel tudjam venni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.