Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Jaja, Houston felett nézzed az éget majd. :lol:

Köszi mindenkinek, busszal megyünk síelni, remélem az autópályán nem tévedünk el! :lol:

Az Erő legyen veletek!

Egyenlő csak itt kis hazánk felett tudom sasolni az eget. :lol:

 

Akkor én most kéz és lábtörést kívánok, persze nem szó szerint. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A toleranciáról meg annak hiányáról eszembe jutott egy jó kis történet.

Van egy Menyasszonytánc c. előadás az Operettszínházban, ami a címével ellentétben nem egy felhőtlen lakodalom története, hanem azé, hogy válhat egy ember akaratán kívül kitaszítottá a vélt vallása miatt. A történet valahol egy erdélyi román-magyar-zsidó faluban játszódik az I. világháború előestéjén. Van egy szegény árva magyar cselédlány, akit feleségül venne a gazdája fia, és minő csoda, a vagyonbeli különbséget a fiús szülők még le is nyelnék, ha ki nem derülne a házassághoz szükséges iratok beszerzése során, hogy a lányt örökbe fogadták, valójában egy törvénytelen románc szülötte és ráadásul zsidó. A lány ugyanaz, de ettől fogva mindenki elfordul tőle az övéi közül, még szerelmének sincs elég ereje ahhoz, hogy megküzdjön az előítéletekkel, még ő is cserben hagyja, inkább beáll katonának önként, hogy ne kelljen ezt a konfliktust vállalnia. A zsidók látszólag befogadják a lányt, a törvénytelen apjának a még élő felesége magához is venné, de amint tudatára ébrednek, hogy a lány mindent a keresztény szokások szerint ismer, ők sem lesznek toleránsabbak. A vicc az, hogy közben a két hitközösség vezetője, a rabbi és a pap személyes jóbarátok, de hiába szólítják fel toleranciára a saját híveiket, nem tudják őket jobb belátásra bírni. A román törvényes hatalom képviselője pedig hasznot akar húzni a helyzetből, az oszd meg és uralkodj elv alapján.

A poén a végén az, hogy kiderül, a lány tévedésből más papírját kapta meg, valódi származása ?tiszta?, és ekkor mindenki megnyugszik, de közben elveszett jó pár illúzió...

 

Mellesleg nagyon érdekes az előadás zenéje is, épp azt hallgattam most, és eszembe juttatta, hogy érdemes volna róla írni pár sort.

 

Coce, neked pedig jó utat utólag is! :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coce, utólag jó utat.

 

Pildi, már olvastam ennek az előadásnak a sztoriját, de nagyon ritkán megyek színházba, így egy darabig még tuti nem fogom látni. Egyik kolléganő lányával voltunk régebben színházban, ő nagy musical rajongó, de mióta mindkettőnknek van nete otthon, nem talizunk a melóhelyi netszobában, így ritkán is beszélünk. Pedig jó volt Pestre menni vele pl. Fantomot nézni :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretnék vitát elindítani, de asszem az utóbbi két napban történt események megérdemlik azt, hogy minimum ezen az oldalon véleményünknek adjunk hangot. Béketűrő ember vagyok, de amit dr. Pásztor Alberttel műveltek felháborító.

 

http://www.tmrsz.hu/hirek-aktualis/321-200...el-miskolc.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pásztor Albert túl nyíltan beszélt az volt a baj. Árnyaltabban kellett volna fogalmaznia, szerintem abból is mindenki megértette volna. Így csak támadási felületet hagyott magán. Persze ezt ki is használták.... Egyébként teljesen igaza van a miskolci helyzetet illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan mi is áll a háttérben? Most nem követtem a híreket...

 

Pásztor úr végre kimondta a cigányokkal kapcsolatos általános vélekedést? Vagy mi történt? Sajnos a helyzet nem egyértelmű, mert sosem lehet egy teljes népről a többség alapján ítélkezni, noha erre hajlamosak lennénk és vagyunk a számos negatív incidens miatt. Én sem csípem a romákat, mert úgy érzem, hogy nagyobb az esélye, hogy gondom lesz velük, mintha egy magyar jönne velem szemben, és félni szerintem senki sem szeret...

 

De vannak olyanok is, akik miatt megéri nem előítélettel viseltetni irántuk, más kérdés, hogy ők egyre kevesebben vannak...

 

Ráadásul ez a visszájára fordult "diszkrimináció" fogalom is egyre inkább "tyúk-tojás" effektussá formálja ezt az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan mi is áll a háttérben? Most nem követtem a híreket...

Pásztor Albert simán tényeket közölt, melyek Miskolc utcai bűnelkövetőiről szóltak. Kimondta azt, hogy igenis foglalkozni kell a cigánybűnőzéssel és nem szőnyeg alá söpörni a dolgot. Erre föl az Igazságügyi miniszter intésére, Draskovics elbocsájtotta a kapitányt.

Konklúzió: Nem szabad még az igazságot se közölni, mert bűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pásztor Albert simán tényeket közölt, melyek Miskolc utcai bűnelkövetőiről szóltak. Kimondta azt, hogy igenis foglalkozni kell a cigánybűnőzéssel és nem szőnyeg alá söpörni a dolgot. Erre föl az Igazságügyi miniszter intésére, Draskovics elbocsájtotta a kapitányt.

Konklúzió: Nem szabad még az igazságot se közölni, mert bűn.

Az szdsz -es Gusztos volt az első aki felháborodott. :P De szerintem ne nagyon menjünk bele ebbe a témába itt. Legalábbis érzelmi alapon ne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: ez a FeergeKeria mit csinál itt? Rákattintottam az adatlapjára, és kidobott a főoldalra, felhasználók listáján meg nincs...

Semmit nem csinál már. :P Ez egy bot volt, de töröltem a regisztrációt kérők listájáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szdsz -es Gusztos volt az első aki felháborodott. :P De szerintem ne nagyon menjünk bele ebbe a témába itt. Legalábbis érzelmi alapon ne.

Nem is nagyon akarok itt belemenni. :P Direkt ezért linkeltem be az oldalt. Oda leírtam a véleményem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen nektek is, Ody, Pildi, Jake :)

 

Ody, még Te is beleférsz, két napja volt :D

 

Köszi, Pildi, nem is tudom, miért kaptam ezt a nevet, főleg, hogy a tesóknak meg totál hétköznapi van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.