Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Népszerű hely ez az Alsóörs :lol: Ha esetleg szállás gond van, akkor az állomásról szerencsére nem dobnak ki, ha a fél hajnalt valaki ott vészeli át, legalább is pár éve még így volt :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnaptól állítólag megszűnik az eső, és keddtől megint jön a meleg. Én nem bánnám, mert szeretem a napos meleg nyarat. :lol:

Én is, egész pontosan, csak azt az időjárást szeretem :D Jó, 30+ fok ne legyen, de egy 25-30-at azért el tudnék viselni nyár címszó alatt.

 

Dzséjt, akkor nálatok nem egyszerű. És elég jól megtippeltem az irányt :D

Veszprémi mondás: Veszprémben vagy esik, vagy fúj, vagy harangoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És melyik hotelben (vagy panzió?) szálltok meg?

Mi csak egy hétvégére mentünk, szombat-vasárnap, és mivel sajna közlekedési malőrbe keveredtünk, így csak este értünk oda, nem volt szállásunk (háznál néztünk volna, mindig lehet ilyeneket találni), és elmentünk fél éjszaka szórakozni, a társaságunk egyik fele jól érezte magát hajnalig, a másik fele meg az állomáson vészelte át a hajnalt, utána meg irány a strand :D

 

de egy 25-30-at azért el tudnék viselni nyár címszó alatt.

 

Veszprémi mondás: Veszprémben vagy esik, vagy fúj, vagy harangoznak.

Pont az a jó nyáron, de valóban ne legyen melegebb :lol:

 

Jó kis mondás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi csak egy hétvégére mentünk, szombat-vasárnap, és mivel sajna közlekedési malőrbe keveredtünk, így csak este értünk oda, nem volt szállásunk (háznál néztünk volna, mindig lehet ilyeneket találni), és elmentünk fél éjszaka szórakozni, a társaságunk egyik fele jól érezte magát hajnalig, a másik fele meg az állomáson vészelte át a hajnalt, utána meg irány a strand :D

Ha jól sejtem, ezt akartad elmesélni majd hétvégén is. :D Nem baj, szóban bővebben lehet kibontani a történetet. :lol:

 

Én 35 fokig bírom a meleget (még mindig jobb, mint 20 fok körül), de az ideális számomra is a 25-30 fok. :D

 

Mi csak egy napot voltunk most Alsóörsön, az öcsémék nyaraltak ott egy háznál, és meglátogattuk őket. Reggel mentünk, este jöttünk. A strand nekem nagyon kellemes meglepetés volt, tiszta, kulturált minden szempontból, csak ajánlani tudom. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem olyan szerencsém van hogy egy jó barátomnak ott van egy hétvégi háza.A szállás ingyenes.Kb 3 éve járunk oda.A strand tényleg szuper.

 

A meleggel nekem sincs bajom(dolgoztam már 48 fokban).Én azért nem szeretem mert este nem hül le.Ha lemenne 9-14 fokra este mint 20 éve nem érdekelne.De amikor napokig nem tudom kialudni magam mert ha lefekszek akkor már csorog az izzadság, azt utálom.Tehát lehet 35 fok csak este legyen hideg.Sajnos viszont az van, hogy Afrikából jön a meleg és este sem megy le 25 fok alá, a lakás meg nem bír áthűlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor napokig nem tudom kialudni magam mert ha lefekszek akkor már csorog az izzadság, azt utálom.Tehát lehet 35 fok csak este legyen hideg.Sajnos viszont az van, hogy Afrikából jön a meleg és este sem megy le 25 fok alá, a lakás meg nem bír áthűlni.

Nekem ezért van a szobámban egy másfél méteres ventilátor :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ventilátor nagyon jó tud lenni, már aki bírja :lol: Én igen, de szerencsére itt nálunk csak nagyon-nagy hőségben van éjszaka is olyan meleg, hogy rossz aludni, ilyen még idén nem volt.

Alvás szempontból az én halálom az már évek óta, ha télen nagyon enyhe az idő (mint pl. a két évvel ezelőtti tél volt), mert akkor nem alszom rendesen. Télen legyen fagypont alatt :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a ventilátor nagyságrendekkel jobb, mint a légkondi. Nekem a munkahelyi/üzleti/mozis légkonditól évente kétszer garantált az arcüreggyulladás. :lol: Elég három óra egy ablaktalan helységben ilyen légköri viszonyok mellett és megbetegszem. Amikor még nem légkondiztak mindenhol agyba-főbe, nem is ismertem ezt a betegséget. Az a kedvencem, hogy ha nyáron moziba megyek, akkor vinnem kell pulóvert, hogy nehogy megfagyjak, és utána jöhet a nagydózisú C vitamin...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A légkondi az emberiség nagy találmánya.A szülőknél volt, és baromira jól lehűtötte a lakást, viszont ha kikapcsoltam akkor 3 perc alatt visszamelegedett.Ide is szeretnék, de majd a jövőben.Sajnos ma már kell amikor ilyen dögmelegek vannak.Az a jó még amikor kint 36 fok van és bemész mondjuk a Spar-ba ahol rád fagy a ruha.Bent vagy kb 20 percet átveszed azt a kellemes hűvőset, és amikor utána kijössz onnan az a szép.Rendesen mellbe vág a meleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bent vagy kb 20 percet átveszed azt a kellemes hűvőset, és amikor utána kijössz onnan az a szép.Rendesen mellbe vág a meleg.

Egyszer még Zircről utaztam haza, és a buszon a sofőr tökig nyomta a jégkondit. Szó szerint vacogtam már a vége fele. Mikor meg leszálltam a 40 fokos melegbe, kb. olyan volt, mintha betonfalnak mentem volna. Mintha meleg zselében próbáltam volna mozogni egy pár pillanatig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem szabad ennyire levenni a légkondi hőmérsékletét, elvileg csak kb. öt fokkal kellene, de azért sokszor van olyan meleg, hogy ennyi bőven kevés. Az ilyen multik üzleteiben meg túl hideg is van. Részben érthető, mivel a hűtők is marha nagy hőt generálnak, és ezek a nyitott hűtők a hőségben már nem alkalmasak arra, hogy hidegen tartsák a tejtermékeket. Ahhoz kell, hogy a levegő is hűs legyen. Bár nálunk most a Tescoban zárt üveges ajtajú nagy hűtők vannak, ami sokkal ésszerűbb megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó nektek, hogy bírjátok a légkondit, én a meleget jobban bírom. :)

Ha nekem is bajom lenne tőle, én is inkább a meleget választanám :lol: Bár az is elég gáz, hogy kondi nélkül az irodában melegebb van, mint odakint, vagyis ha kint mondjuk van 35-40, idebent 40-nél több :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.