Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Csak vigyázz a kedvesekkel is, mert kollégák meséltek, hogy kedvesek baromira tudnak szívatni, amire az ember akkor jön rá, mikor megkapja a levelet.

Elvileg még semmi sem biztos, ugye?

Egyébiránt: jövőre a 20 főnél több munkavállalót foglalkoztató cégeknél a rehab járulékot felemelik kb. az ötszörösére, ha a foglalkoztatottakon belül a megváltozott munkaképességűek aránya nem éri el minimum az 5%-ot (vagy 10, nem emlékszem pontosan), ezzel is ösztönözve a cégeket a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására. Vagyis akinél nincs minimum ennyi ilyen ember, az szív a járulékfizetésnél.

Másrészt van egy rakat támogatás a foglalkoztatóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Küzdj meg a Munkaüggyel, drukkolok!

 

Nálam is épp álláskeresés zajlik, megspékelbe azzal, hogy az oai.hu szerverére küldött leveleim valamiért eltűnnek nyomtalanul. A Gmail-ről!!!! Ha holnapig nem kapok választ, kénytelen leszek telefonálni, és azon keresztül bájosnak lenni, ami.... kihívás.

Drukkoljatok! Én is neked, Oldi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én meg teljesen mást hallottam, olvastam. Hétvégén pont annál a szállodánál készítettek riportot, ahol csak és kizárólag megváltozott munkaképességüeket foglalkoztatnak, vagy legalábbis igen nagy százalékban. Na most az igazgató mondta, hogy sajnos nem tudnak több ilyen embert felvenni, mert nem kapnak támogatást.

 

"A szociális tárcánál elkészült a rehabilitációs foglalkoztatás támogatási rendszerének korszerűsítésére vonatkozó koncepció, melyből kitűnik: az idei 60 milliárd forinttal szemben jövőre csak 45 milliárdot fordítana a kormány a megváltozott munkaképességűek támogatásának finanszírozására, ami várhatóan újabb cégek becsődöléséhez vezet."

 

 

Persze az biztos, hogy jövőre tuti változni fog a helyzet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Küzdj meg a Munkaüggyel, drukkolok!

 

Nálam is épp álláskeresés zajlik, megspékelbe azzal, hogy az oai.hu szerverére küldött leveleim valamiért eltűnnek nyomtalanul. A Gmail-ről!!!! Ha holnapig nem kapok választ, kénytelen leszek telefonálni, és azon keresztül bájosnak lenni, ami.... kihívás.

Drukkoljatok! Én is neked, Oldi.

Sokat nem remélek, legfeljebb valami tanfolyamot bevállalok. :) Az ingyenes.

Drukk neked. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én meg teljesen mást hallottam, olvastam. Hétvégén pont annál a szállodánál készítettek riportot, ahol csak és kizárólag megváltozott munkaképességüeket foglalkoztatnak, vagy legalábbis igen nagy százalékban. Na most az igazgató mondta, hogy sajnos nem tudnak több ilyen embert felvenni, mert nem kapnak támogatást.

Úgy általában van egy rakatféle munkába állást ösztönző támogatás, nem kifejezetten erre a csoportra.

 

Krande, megy a drukk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nagyon kíváncsi vagyok erre a 2012-re. Na nem a filmre, hanem hogy a Maják hogyan számították ki ezt meg az egész hóbelebancra, mert nekem nagyon gyanús az egész, hogy ez is akkora nagy átverés :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nagyon kíváncsi vagyok erre a 2012-re. Na nem a filmre, hanem hogy a Maják hogyan számították ki ezt meg az egész hóbelebancra, mert nekem nagyon gyanús az egész, hogy ez is akkora nagy átverés :)

Nem biztos. Lehet, hogy Skynet akkor lövi ki majd az atomrakétákat. :|

 

Oldi, Krande, az Erő legyen veletek álláskeresés ügyében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Persze, hogy van ilyen.Pl Win 7 nem engedi a kétéves alaplapom hangkártyáját és lanját feltelepíteni a gyári cd-ről.A trükk a következő.Meg kell keresni a driver inditófájlát(setup v. install exe), a cd-n, majd jobb gomb az egérrel és a legalsó menüpont(tulajdonságok).Ott van egy kompatibilitási fül.Ott arra kell állítani amitől elindul.Nekem a fenti esetben a Vista(SP1)-et kellett választani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, csak engem most ez érint/érintene :)
Most elgondolkoztam hogy engem ez mennyire fog érinteni azután hogy múlt hétfőn a melóhelyen sikerált egy kábé hét öltést igénylő kábé hat centis mély vágást szerválnom a jobb alkaromra. Jövő héten kiderül hogy mennyit változtatott ez a munkaképességemen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elgondolkoztam hogy engem ez mennyire fog érinteni azután hogy múlt hétfőn a melóhelyen sikerált egy kábé hét öltést igénylő kábé hat centis mély vágást szerválnom a jobb alkaromra. Jövő héten kiderül hogy mennyit változtatott ez a munkaképességemen.

 

Anyám, borogass! Mivel dolgozol? Jobbulást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elgondolkoztam hogy engem ez mennyire fog érinteni azután hogy múlt hétfőn a melóhelyen sikerált egy kábé hét öltést igénylő kábé hat centis mély vágást szerválnom a jobb alkaromra. Jövő héten kiderül hogy mennyit változtatott ez a munkaképességemen.

 

Jobbulást Rog! Mi történt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel dolgozol? Jobbulást!
Ehhez hasonló kocsikkal amikkel 12 37"-os LCD tevét (kábé 190-200 kilós lehet úgy a kocsi) kell egy raktárba tologatnom vagy húznom. Ezt lejátszom a hét hat napján reggel hattól 14.40-ig úgy százszor plusz ehhez hozzájön még a visszaút is ami hosszabb mert előtte még elsétálok 12 üres dobozért ami azt jelenti hogy a nyolc óra alatt non stop séta és erőlködés van napirenden amihez még hozzájön a három órás oda-vissza buszozás.

Tervezem már egy jó ideje hogy otthagyom a francba és elmegyek munkanélkülire és keresek egy szakmámhoz illő munkahelyet mert ezt se fizikailag se idegileg nem bírom valami fényesen.

 

Jobbulást!
Köszi! :)

 

Csúnya sérülés, reméljük, rendbe jön hamar.
Tegnap voltam varratszedésen és az asszisztensnő azt mondta hogy szépen gyógyul.

 

Jobbulást Rog!
Köszi neked is! :D

 

Mi történt?
Annyi hogy amikor az egyik kocsiról a 12 üres TV-s dobozt húztam rá a helyének szánt görgősorra belekaptam egy csavarba ami jobban kilóg a helyéről.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elgondolkoztam hogy engem ez mennyire fog érinteni azután hogy múlt hétfőn a melóhelyen sikerált egy kábé hét öltést igénylő kábé hat centis mély vágást szerválnom a jobb alkaromra. Jövő héten kiderül hogy mennyit változtatott ez a munkaképességemen.
Valszeg akkor érintene ha idegsérülés állna fenn.

Jobbulást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.