Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem kell mindenáron felelőst keresni. Ez is tipikus magyar szokás. Akármi lehetett az oka. Tényleg szörnyű de az akasztás nem támaszt fel senkit. Persze én is fwel szoktam háboródni, még shotit is vizionálok. :chainsaw:

 

Oldie: Most azt kell mondjam, hogy Bomarrnak teljesen igaza van. Ha te lennél a jómódú oldalon, te sem adnád oda a jövedelmedet a szegénynek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell mindenáron felelőst keresni. Ez is tipikus magyar szokás. Akármi lehetett az oka. Tényleg szörnyű de az akasztás nem támaszt fel senkit. Persze én is fwel szoktam háboródni, még shotit is vizionálok. :fuckoff:

 

Oldie: Most azt kell mondjam, hogy Bomarrnak teljesen igaza van. Ha te lennél a jómódú oldalon, te sem adnád oda a jövedelmedet a szegénynek.

Aha, véletlenül nem vették észre a repedést amire amúgy a lakosok figyelmeztették őket, meg véletlenül töltötték túl a tározót. Jó tudni.

 

Nem is akarok jómódú lenni már akkor. Elvesztené úgyis az értelmét. :chainsaw: De látom sokaknak megoldatlan marad eme gondolkodásmód, de talán ezer év múlva nem lesz már senki aki röghöz ( piaci viszonyokhoz) kötötten képzeli el a társadalmi berendezkedést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, véletlenül nem vették észre a repedést amire amúgy a lakosok figyelmeztették őket, meg véletlenül töltötték túl a tározót. Jó tudni.

 

Nem is akarok jómódú lenni már akkor. Elvesztené úgyis az értelmét. :chainsaw: De látom sokaknak megoldatlan marad eme gondolkodásmód, de talán ezer év múlva nem lesz már senki aki röghöz ( piaci viszonyokhoz) kötötten képzeli el a társadalmi berendezkedést.

 

Én is örülnék ha nem így lenne, sőt nagyon igazságtalannak tartom a jövedelemelosztást(pl amikor azt olvastam hogy a Porsche góréja 200-szor keres többet mint a szerelő, hát akkor lehidaltam) ,de nem tudok rajta változtatni, ha mérgelődöm akkor is így marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Bomarr remekül levezette a lényeget. Olvasgasd még párszor, hátha átjön a mögötte rejlő igazság. A bálnák álmodozhatnak arról, hogy halakká válnak, de sosem lesz belőlük más, mint emlős.

 

Azért ilyen a rendszer, amilyen, mert az ember nem önzetlen, és soha nem is lesz az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gyilkosság esetén sem kell megkeresni a felelőst? Márpedig ez az volt, több emberen , foglalkozási, hanyagságból elkövetett emberölés. Lehet, hogy nem szó szerint idéztem.

 

Arról nem is beszélve, hogy a felelős fizet. Mégpedig az okozott kárt. A biztosítónak max annyi köze lehet a dologhoz, hogy mennyi megy saját zsebből és mennyit vállal át a biztosító. Jelen esetben nem sokat.

Régebben volt az a módszer, hogy az adóst rabszolgaként odaadták annak, akinek tartozott. Ma ez annyiból nem működne, hogy így is épp elég a fölös munkaerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze kell felelőst keresni, ha van, de Magyarországon akkor is találnak bűnbakot ha nincs.

Ráadásul azt is úgy teszik, hogy nem is keresik, csak rámutatnak valakire, aki a legjobban a bögyükben van. Csernobil volt a tuti katasztrófa, ott legalább meghaltak a felelősök is. Mondjuk a Titanic se volt rossz, a tervező a hajóval halt, igaz, szegény, nem tehetett semmiről, de sebaj. Elvégre, ő tervezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul azt is úgy teszik, hogy nem is keresik, csak rámutatnak valakire, aki a legjobban a bögyükben van. Csernobil volt a tuti katasztrófa, ott legalább meghaltak a felelősök is. Mondjuk a Titanic se volt rossz, a tervező a hajóval halt, igaz, szegény, nem tehetett semmiről, de sebaj. Elvégre, ő tervezte.

 

 

Hát ezért mondom azt hogy néha hagyni kéne az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Bomarr remekül levezette a lényeget. Olvasgasd még párszor, hátha átjön a mögötte rejlő igazság. A bálnák álmodozhatnak arról, hogy halakká válnak, de sosem lesz belőlük más, mint emlős.

 

Azért ilyen a rendszer, amilyen, mert az ember nem önzetlen, és soha nem is lesz az.

Egyszer egy egysejtű paca arról álmodozott talán, hogy ember lesz. És lőn... :chainsaw:

 

 

Tegnap a Házon kívüliben ( talán az egyetlen retekklubos normális emberközeli műsor) mutatták azt az áldatlan állapotot amit a felelőtlenség okozott. És ne, ne söpörjük a szőnyeg alá ( pénzeseknél ezt úgy illik, meg ugye a Magyarországra oly jellemző kettős mérce..khm ) . Hihetetlen volt látni azt az elkeseredést és hallani az áldozatok szájából a félelmüket és kilátástalanságukat. A fejesek meg makognak, mekegnek......

Minden esetre ha teszem azt Kovács "tizenkettő" János, Mucsajröcsögei lakos trágyalevet eresztene az utcai csatornába már rá egy órára kattanna a bilincs a kezén -nagyon helyesen. De itt? Áh....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég iszonyatos, ami ezekkel a szerencsétlen emberekkel történt ott, emiatt a vörös iszap miatt.

Tegnap a Házon kivűlt én is láttam. Szörnyű.

 

Ma reggel meg a szemem láttára gázoltak el egy szegény fekete kiscicát. Csak kiszaladt az útra, elütötték aztán rándult párat és elpusztult szerencsétlen. Valahogy nem tudom elfelejteni. Szörnyű volt ilyet élőben látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel meg a szemem láttára gázoltak el egy szegény fekete kiscicát. Csak kiszaladt az útra, elütötték aztán rándult párat és elpusztult szerencsétlen. Valahogy nem tudom elfelejteni. Szörnyű volt ilyet élőben látni.
Jaj a szerencsétlen. :(:cry: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel meg a szemem láttára gázoltak el egy szegény fekete kiscicát. Csak kiszaladt az útra, elütötték aztán rándult párat és elpusztult szerencsétlen. Valahogy nem tudom elfelejteni. Szörnyű volt ilyet élőben látni.

:(:cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk pár hete eltűnt a gyönyörű halvány zsemleszínű kiscicánk. Anyám nézte a ház környékén az utcákat, bokrokat, nem ütötték-e el. Sehol nem találta nyomát, ezért arra gondoltunk, hogy valakinek megtetszett és felkapta, hazavitte. A különleges színe miatt teljesen lehetséges, és azóta is erre a verzióra gondolok. Csakis így történhetett, punktum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Munkatársaim jártak tegnap Kolontáron, csak bementek, mert arrafelé volt dolguk, és sokkoló a látvány, azt mondták. Élőben még sokkal tragikusabb, mint TV-ben nézve. :cry:

 

 

A cicák sajnos gyakran esnek áldozatul gyorsan hajtó autóknak. Mivel ragadozók és így gyorsak, valahogy fel sem merül bennük, hogy valami, amit messze esetleg még nem is érzékelnek, ilyen pillanatok alatt ennyire közel tud jönni. Ahogy nőnek, persze meglesz a tapasztalat, de sajnos a kicsik közül sokan nem élik túl a tapasztalatszerzést. :(

 

Karrde, sajnálom a cicátokat. :D A mi legszebb szürkénk is pont októberben veszett el tavaly ugyanígy, hogy semmi nyoma nem maradt. Mi is azt a verziót választottuk, hogy valaki elvitte, mert olyan szép és barátságos volt.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a jobbik eset.

Bár így történt volna azzal a kis fekete kölyökcicával is. :(:D

Sajnálom szegény kicsit. Én is láttam egy ilyesmit mikor ideköltöztünk. Jobban mondva a "végeredményt" :D Abból amit láttam csak annyi vigasztalt, h valszeg azonnal vége lett szegénynek, nem szenvedett. Az a rossz, hogy van aki ilyenkor nemhogy fékezne, hanem még gázt is ad. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.