Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nincs "mi és ők". Cégek vannak. Az pedig hogy a cégigazgató magyar, svéd vagy amerikai... nagyon fiatalnak kell lenni hogy azt hidd ezen dől el bármi is.

 

Én egy finn cégnél (a tulajdonosok finnek egyébkén a teljes vezetőség magyar) dolgozok és rohadt jó. Például.

Egyáltalán nem hiszem, hogy ezen dől el bármi is, hogy mi vagy ők. Igen mi is hibásak vagyunk és ők is hibásak. Az egész rendszer rossz.

Úgy vagyok már vele, hogy nem látok sok különbséget a kommunista rendszer rémuralma és a kapitalista pénzuralmi rendszer között. Mindkettő egyformán rossz.

Vannak jó és rossz cégek is. Jó és rossz emberek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy vagyok már vele, hogy nem látok sok különbséget a kommunista rendszer rémuralma és a kapitalista pénzuralmi rendszer között.
Szerintem ne tetézd. :D Hogy is láthatnál különbséget, ha fingod sincs mi volt a régi rendszerben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne tetézd. :D Hogy is láthatnál különbséget, ha fingod sincs mi volt a régi rendszerben.

Sok ma élő történésznek fingja se volt, hogy pl. a 16.-17. századi Magyarországon mi volt a helyzet, mert akkor nem élt, mégis lehet rekonstruálni az adott korszakot írásos, tárgyi és íratlan források alapján.

Ugyanígy egyes 21. század első felében élő kutatóknak, történészeknek lehetőségük adódik a 20. század folyamatainak rekonstruálása adatok alapján.

De nem egy idősebb emberrel is beszéltem már, akik éltek a régi rendszerben és sokan közüllük éppúgy elítéli mind a kommunista, mind a kapitalista rendszert.

De azt hiszem tényleg nem tetézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok ma élő történésznek fingja se volt, hogy pl. a 16.-17. századi Magyarországon mi volt a helyzet, mert akkor nem élt, mégis lehet rekonstruálni az adott korszakot írásos, tárgyi és íratlan források alapján.

 

Látod pont annyi értelme van ennek a mondatodnak mint ugy általában azoknak amiket ide irsz. Majdnem semmi, de nem akadály abban hogy nagyon sarkalatos véleményed legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis beszélgetés alakult itt ki. :D

 

Először is Ody és Bomarrral értek egyet.

 

Oldie, Darth Revan: Ti tényleg komolyan gondoljátok amit leírtok? Végre kivívtuk a szabadságot, mindenki a saját tehetsége alapján van elismerve. Menjünk vissza a Kádár-rendszerbe? Magyar élemiszert együnk? Termeljék gazdaságosan ,korszerüen. Tudjátok mennyire elavult a magyar mezőgazdaság, mennyire rosszul működik? Vagy az rémlik hogy több mint 6 éve EU-tagok vagyunk azaz versenyzünk a többi európai országgal és tilos helyzetbe hozni a hazai termékeket a külföldi kárára? Milyen sört igyak? Borsodit mert az magyar? Hát nem magyar, mert külföldi kézben van. Vagy menjek a magyar CBA-ba ahol drága minden?

Jó példa, a múltheti buli elött gondoltam veszek sört. Az Auchanban le volt értékelve a Staropramen és ott vettem 169-ért. Vagy vegyem meg 240-ért máshol ugyanazt a sört? Gondolkozzunk már.

Amit ki akarok ebből hozni az az, hogy semmi baj a multikkal. Senki nem kényszerit arra hogy bemenjen egy ilyen üzletbe.

Volt már finn példa. Akkor én is hozok. Barátom pár éve munkaügyben Finnországba utazott. A reptérről taxival utazott be a városba. Feltünt neki, hogy ninccsenek multi bevásárlóközpontok. Megkérdezte a taxist, hogy itt nem engedik? A taxis azt felete, hogy dehogynem hisz a tőke szabad bárki jöhet, volt Finnországban is Tesco, csak a finnek nem jártak be és kivonult.

Azaz amig mindenki odajár addig maradjunk csendben, merthogy Oldie és Revan is odajár mert olcsó az holtziher. Akkor meg miről beszélünk? Ne menjetek be és akkor kivonul.

Magasabb bért akartok? Dolgozzatok úgy ahogy egy nyugati. Ja hogy itt részeg délre a csávó meg kiiratja magát betegállományba és bent is úgy dolgozik hogy más is hozzáférjen? Én egy osztrák cégnél dolgozom és azon soförök akik Ausztriából hoznal árut azt mondják hogy a fő különbség az ,ahogy a munkához hozzáállunk.

A második világégés után, 1950-re az NSZK-ban megszünt a jegyrendszer, az NDK-ban csak 1958-ra. Az NSZK-ban eljött a gazdasági csoda. De miért? Mert minőségi eladható termékeket termeltek és dolgoztak keményen.

A jólét nem úgy jön hogy én otthon ülök és szidok mindenkit, de én nem teszek semmit a saját sorsomért.

Tönkretetették a magyar ipart a rendszerváltás után? KI? A Jóisten? Az ugye nem rémlik hogy borzalmasan le volt robbanva minden, eladhatatlan áruk tömkelege sorakozott a raktárakban. De a nyugati a szeméttláda akit csak a profit érdekel.

Elárulok egy titkot. Minden vállakozás azért alakul hogy nyereséget termeljen tulajdonosának. A magyar is.

Senki nem verte wszét a magyar ipart és mezőgazdaságot. Ez csak egy politikai lózunga amivel szavazatokat lehet szerezni a választásokon.

Nagyon nagyon magunkba kéne nézni mert azt hogy itt tartunk csak és kizárólag magunknak köszönhetjük. Mégpedig az adóelkerüléssel(nem kéresk számlát ha jön egy szerelö) a bérlet- és jegynemvásárlással, az irígységgel, a kicsinyességgel, a lusta ,nemtörödöm munkával a lopással, az intoleranciával a széthúzással.

Mégegyszer mondom az NSZK-ban az ötvenes évekre elérték a jólétet, pedig '45-ben nullára voltak bombázva. Mi 20 éve semmit nem értünk el.

El kéne rajta gondolkodni. Mármint azon hogy még kommunistázzuk, fasissztázzuk-e honfitársainkat csak azért mert máshogy fogják fel a világot, vagy kezet nyújtunk egymásnak és egy modern nyitott Magyarországot építünk.

Rajtunk áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szerintem egyáltalán nem ezt gondoltuk ketten, de még az ország jelentős hányada sem. :D Nem végletekben kell gondolkozni, ennyi.

Amit a magyar mentalitásról mondasz az részben igaz. Na pont ezt kéne kiverni az emberek fejéből pl megbecsüléssel. Számotokra akik a külföldet véditek a hazai piacok rendezésével szemben vagy a magyar főnök a sz*mét vagy a beosztott. Az meg nem számít, hogy mekkora profitot visznek ki ebből az országból. Csak a kereskedelmi láncok kétezer milliárd forinttól fosztják meg a hazai beruházásokat, fejlesztéseket. Ergó ha nem a külföldre kéne hagyatkoznunk, ennyi jutna a magyar nemzetnek. Most a válságadóból kb 161 milliárd csípenthető le ebből a gigaösszegből amit többek között az angol, francia polgárokra fordítanak az itten láncok.

Meg kell teremteni azokat a feltételeket és lehetőségeket, hogy a profit a határokon belül maradjon és azzal fellendítsük a Mi jólétünket. Az nem fejlesztés, hogy a Tacskó és társai újabb üzleteket húznak fel és a környéküket lebetonozzák. Nem tudom, hogy ezek a cégek kb hány óvodát, bölcsődét is építettek. Nagy gyáraknál -egy-kettőnél- tapasztaltam csak olyat, hogy erről is gondoskodtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Mi nem a külföldit védjük, hanem a racionalitást. :D Ahogy Frenkie is írja: nem fogjuk megvenni a CBA-ban a sört 240-ért, ha egy másik áruházláncban ugyanaz 169. Nem vesszük meg a magyar zöldséget, ha jóval drágább, mint a külföldi. Miért drágább? Mert nem termel elég hatékonyan a magyar termelő. Ez van. Persze a mezőgazdaság mindig is érzékeny szektornak számított, hiszen sokakat foglalkoztat (bár a GDP-hez kevéssel járul hozzá), ezért mindig is lesz igény a támogatásra, de be kell látni: a racionális döntés az azonos minőségű áru olcsóbb megvétele, nem pedig a drágább. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A multiknak rengeteg magyar beszállítója van. Amúgy nem beszélsz a CBA -ról ami magyar, és nem sokkal kevesebbet tesz zsebre évente. Persze neked ettől se lesz jobb, de az mégis magyar legalább. :D
Én asszem említettem őket, sőt az Áfészt és a Coopot is :P

 

Nézd Ody, ha pl kimész egy Magyar-Szlovák meccsre és tudod, hogy valami istentelen pocsékul fogunk játszani, ennek ellenére mégis kinek szurkolsz? :)

 

 

Oldie: Mi nem a külföldit védjük, hanem a racionalitást. :) Ahogy Frenkie is írja: nem fogjuk megvenni a CBA-ban a sört 240-ért, ha egy másik áruházláncban ugyanaz 169. Nem vesszük meg a magyar zöldséget, ha jóval drágább, mint a külföldi. Miért drágább? Mert nem termel elég hatékonyan a magyar termelő. Ez van. Persze a mezőgazdaság mindig is érzékeny szektornak számított, hiszen sokakat foglalkoztat (bár a GDP-hez kevéssel járul hozzá), ezért mindig is lesz igény a támogatásra, de be kell látni: a racionális döntés az azonos minőségű áru olcsóbb megvétele, nem pedig a drágább. :D
De miért is drágább a hazai zöldség? -költői kérdés.

Pontosan. Mert iszonyú drága a költsége. Energia, tápanyagszerek és még lehet sorolni. A magyar állam nem igazán támogatja, de ha hozzávesszük, hogy mára az energiaszektor java része is kinek a kezébe került.... :)

De azt se felejtsük el, hogy a gazdák idehaza ahhoz kapják a támogatást az EU-tól pl, hogy számolják fel a gazdaságaikat. Érted!? Nem kell szőlő meg alma vagy éppen tej, majd az ide települt cégek behozzák máshonnan, olcsóban. És igen, van valóban jobb minőségű külföldi élelmiszer, de az ég áldjon meg, :) ide születtünk, magyarok vagyunk, őseink megizzadtak eme ragyogó és gyönyörű földért, legyen már annyi erkölcsi felelősség és becsület bennünk, hogy kiállunk azért, hogy ne a külföldi multik terjeszkedjenek itt, hanem a hazaiak. :)

A fentebb említett meccsen se a szlovákoknak fogunk szurkolni, legalábbis remélem. :D

 

És ahogy Jake Sully mondta: -Ez itt a mi földünk! :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Aki akar most is hazait vesz. Az energia szektor pedig át fog alakulni. Éljen a zöld energia, amiből egy jó adag a szent magyar anyaföld mélyén is rejtőzik. :D Én ebbe fektettem bele, szóval hajrá magyarok! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Nem is olyan rég kifejtésre került, hogy hogyan alakul az emberek fizetésének vásárlóereje évről évre mostanában. Szerinted ilyen körülmények között hogyan várható el egy fogyasztótól, hogy ne racionális döntést hozzon? Az emberek jelentős részének csökken a fizetésének a reál értéke. Nyilván az olcsóbbat fogja megvenni, akár külföldi, akár hazai.

 

A támogatások legnagyobb bibije, hogy a támogatottak elkényelmesednek. Ha támogatással tudják csak felvenni a versenyt a külföldi versenytársakkal, és ezt a támogatást megkapják, akkor nincsenek motiválva a fejlesztési beruházásokra. Érdemes utánajárnod, ha tényleg érdekel a téma, hogy hogyan járt a brazil autóipar, és a dél-kelet ázsiai országok importhelyettesítési stratégiája. Kezdetben nagyon jövedelmező volt, később aztán a visszájára fordult az egész, mert egyrészt a) rengeteg állami pénzt öltek bele b) hosszú távon úgy is csak akkor fenntartható egy iparág hazai termelése, ha versenyképes, támogatással pedig ezt nem lehet versenyképessé tenni.

 

Az EU emellett a költségvetésének kb. a felét a korábbi CAP most már CARPE programra szánja, ami a mezőgazdaság és a vidékfejlesztéssel foglalkozik. Ennek keretében belül számos eu-s pénzt lehet megpályázni, más kérdés, hogy most már csak KONKRÉT elképzelések finanszírozását (önerő mellett természetesen) pénzelik, ami szerintem nagyon is helyénvaló. Tehát az EU is azon dolgozik, hogy Európa KÖZÖS mezőgazdasági piaca minél életképesebb legyen. Mert ugye arról nem szól a fáma, hogy a sokak által szidott EU megvédi a magyar termékeket az Európán kívüli mg termékek versenyétől a különböző vámokkal, illetve az egyetlen illetékkel, ami maradt (cukorilleték), hogy az adminisztratív eszközökről ne is szóljunk.

 

Az a nagy helyzet, hogy a magyar mezőgazdaság nem elég versenyképes. Ezen kell változtatni, de nem feltétlenül támogatással, inkább beruházással, fejlesztéssel. A közvetlen ártámogatás, vagy direkt készpénzes szubszidiálás hosszú távon nem kifizetődő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szegény ember vagyok és ott veszem meg a termékeket, ahol olcsóbb. Azért veszem meg ott, mert rá vagyok kényszerítve a rossz anyagi helyzetünk miatt. Az más kérdés, hogy Oldie-hoz hasonlóan nekem sem tetszik, hogy multik jelentős előnyben vannak a hazai termelőkkel szemben.

Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy elavult a hazai ipar és mezőgazdaság, és, hogy ebben elsősorban az elmúlt fél évszázad rendszere a hibás. De ezt a gazdaságot, ipart helyre kéne hozni. Legyen külföldi tőke és beruházás nálunk is, de ne a hazai gazdasági fejlesztések kárára.

Az EU-s szabályok alapján tilos helyzetbe hozni a hazai termékeket a külföldi kárára. Ezt helytelennek tartom. És még nagyon sok más ember is nemcsak Magyarországon. Franciaországban, Németországban is pl. egyre többen panaszkodnak az EU-s szabályozások miatt, melyek sokszor ott is nehéz vagy lehetetlen helyzetbe hozzák az ottani termelőket.

Nincs igazán demokrácia sem nálunk, sem máshol. Globalizált világban élünk, ahol a pénzuralmi nagytőke diktálja a szabályokat.

Nem hiszek a globalizációban és nem szeretem a gazdag hatalmas kisebbség uralmát.

Nem tudom én sem, hogy milyen világ kéne ehelyett, csak azt érzem, hogy ez így rossz. Nem tudok tenni ellene semmit, csak megpróbálok együtt élni vele.

A multik csak egy kis szelete igazság szerint a pénzuralmi rendszernek.

A külföldi multiknak le kéne mondani a gigaprofit egy részéről, nem mindről, csak jóval többről, mint eddig. És el kell érni, hogy ne a lakosság zsebéből húzzák ki ezt az összeget. Az megint más kérdés, hogy szerintem nem lehet vagy nagyon nehéz őket erre rászorítani.

Igazságtalannak tartom, hogy mindig a szegény kisemberek zsebéből húzzák ki a pénzt, és a gazdagokat meg kevésbé terhelik meg.

A luxusadó alkotmányellenes nálunk, de kisemberek bérének nyugdíjának, szociális támogatásának csökkentése pedig alkotmányos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is állandó "tejben-vajban" való fürdetésre gondoltam. De ha nem tesz semmit az állam a saját termelőiért -pro és kontra- akkor ette a fene az egészet. De ugyanez vonatkozik a fogyasztók felé tett lépésre is. Normalizálni kell a hazai piacot, az emberek mentalitását és a hazaszeretetüket minden szférában. És nem lehet mindent csak táblázatokkal meg számadatokkal leírni vagy megmagyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan ezt hol olvastad? :D Van benne igazság, de ennél lehetne sokkal rosszabb is. Lehet menni Észak-Koreába. Ott nincs csúnya nagytőke. :D Öreg, ha tudnád milyen is lehetne, szerintem egy büdös szót se szólnál, hanem élveznéd azt ami van. Elhiheted, hogy nem kevés. Pl. van interneted. Ha annyira rosszul megy akkor miért? Ez luxus cikk. Nem tudom mit szólnátok ha valóban rossz lenne....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is állandó "tejben-vajban" való fürdetésre gondoltam. De ha nem tesz semmit az állam a saját termelőiért -pro és kontra- akkor ette a fene az egészet. De ugyanez vonatkozik a fogyasztók felé tett lépésre is. Normalizálni kell a hazai piacot, az emberek mentalitását és a hazaszeretetüket minden szférában. És nem lehet mindent csak táblázatokkal meg számadatokkal leírni vagy megmagyarázni.
A hazaszeretetedből nem lehet megélni. A magyar főnököd pusztán hazaszeretetből nem fog többet fizetni, és még sorolhatnám. A kisemberek így is úgy is megszopják sajnos. Elsősorban mentálisan kellene változni, na ez az ami nagyon nehéz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan ezt hol olvastad? :D Van benne igazság, de ennél lehetne sokkal rosszabb is. Lehet menni Észak-Koreába. Ott nincs csúnya nagytőke. :D Öreg, ha tudnád milyen is lehetne, szerintem egy büdös szót se szólnál, hanem élveznéd azt ami van. Elhiheted, hogy nem kevés. Pl. van interneted. Ha annyira rosszul megy akkor miért? Ez luxus cikk. Nem tudom mit szólnátok ha valóban rossz lenne....

Igen, lehetne sokkal rosszabb is. De felesleges ezt felhozni.

Igen van netem, mert kell a kötelezettségeimhez. Más szegény embereknek is van.

Nehogy azt hidd, hogy csak az szegény, akinek a havi jövedelme mondjuk 60000 körül van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, lehetne sokkal rosszabb is. De felesleges ezt felhozni.

Igen van netem, mert kell a kötelezettségeimhez. Más szegény embereknek is van.

Nehogy azt hidd, hogy csak az szegény, akinek a havi jövedelme mondjuk 60000 körül van.

Akkor ki? :D Akinek 200 nettó? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazaszeretetedből nem lehet megélni. A magyar főnököd pusztán hazaszeretetből nem fog többet fizetni, és még sorolhatnám. A kisemberek így is úgy is megszopják sajnos. Elsősorban mentálisan kellene változni, na ez az ami nagyon nehéz.
Hát az is egyfajta mentális "betegség", hogy nem fog itt változni semmi se. :D Ajaj, hányan szenvedünk mi ebben. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az is egyfajta mentális "betegség", hogy nem fog itt változni semmi se. :D Ajaj, hányan szenvedünk mi ebben. :D
Tudod ez nem rajtam meg rajtad múlik, hanem a magyar nagytőkés gondolkodása ilyen. Szerinted mitől változna meg? Hogy Te azt szeretnéd? :P Ez kevés...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ki? :D Akinek 200 nettó? :D
Javíts ki ha tévedek, de ki is panaszkodott itt a bérére, hogy milyen kevés, miközben ő FULL HD plazmán mozizik? :P:) Szóval most rossz neked, vagy nem? :)

Vigyázni kell az ilyen kijelentésekkel, mert olykor visszanyal az a fagyi :)

 

De ellenpéldaként felhozhatjuk a nyugatot, ahol hasonló árak mellett a melós minimum ötször annyit visz haza mint te és hatszor körberöhög, hogy te ezt így tűröd. Persze most lehet jönni és elölről kezdeni a gazdasági propaganda szöveggel, csak ama fagyira akartam felhívni a figyelmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ki? :D Akinek 200 nettó? :P

Tudod vannak emberek, akik tényleg 200000-et keresnek nettóban és mondjuk van 4-5 gyerekük, vannak egyedülálló sokgyerekes anyák és apák is. Vagy van tartósan beteg, fogyatékos, vagy rokkant a családban, akinek a gyógyszerköltségei, kezelési költségei horribilis összegeket felemésztenek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javíts ki ha tévedek, de ki is panaszkodott itt a bérére, hogy milyen kevés, miközben ő FULL HD plazmán mozizik? :D :D Szóval most rossz neked, vagy nem? :P

Vigyázni kell az ilyen kijelentésekkel, mert olykor visszanyal az a fagyi :)

Nekem nem rossz, szerencsés helyzetben vagyok. Persze ettől még morgolódhatok néha egy kicsit, hogy kevés a bérem, de ez teljes mértékben az ágazat hibája. Téged viszont nem értelek, hiszen eltart az állam abból a pénzből amit én és a többi adófizető bepakol a kasszába, így szerintem jobb lenne ha inkább csendben maradnál, ahelyett, hogy engem kóstolgatsz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem rossz, szerencsés helyzetben vagyok. Persze ettől még morgolódhatok néha egy kicsit, hogy kevés a bérem, de ez teljes mértékben az ágazat hibája. Téged viszont nem értelek, hiszen eltart az állam abból a pénzből amit én és a többi adófizető bepakol a kasszába, így szerintem jobb lenne ha inkább csendben maradnál, ahelyett, hogy engem kóstolgatsz.
Kóstolgat a rosseb, csak rávilágítottam egy általános jelenségre. Másrészről én nem magamról beszélek, hanem a társadalom egy jelentős többségének az állapotáról :D Az azért remélem nem baj ha szorult belém némi empátia.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.