Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na de napokig? :) Oldie mintha azt írta volna, hogy 3 óráig tartott neki végignyomni.

 

Egyébként Frenkie, ha átfogalmazzuk a lentebbi általad "politikainak" vélt megnyilvánulást úgy, hogy:

 

"A multik megnehezítik a kkv-k gazdálkodását", akkor ezt gazdaságilag sem lehet elvitatni. A TNC-k előnye tőkéjükből, kapcsolataikból, nagyságaikból (skálahozadék) és lobbi erejükből ered. Előbbi miatt akár azt is megengedhetik maguknak, hogy (bizonyos körülmények között) veszteségesek legyenek (ld. még: Coca-Cola és Pepsi a kínai piacon), és általában, ha az anyacégnek jól megy, komoly likviditási problémáik nincsenek, óriási tőkeállományukra való tekintettel pedig a bankok is kedvezőbb feltételekkel bocsátanak ki számukra hiteleket, mint a kis és középvállalatok termelőinek.

 

A kapcsolataikból, lobbierejükből az fakad, hogy óriási befizetett adóik illetve a technológiai transzereik valamint a munkalehetőség biztosításuk miatt a kormányok szeretik becsalogatni és bent tartani őket, amiért cserébe azok minél jobb feltételek mellett lobbiznak. Mivel kevesebben vannak, a kollektív döntések elméletének értelmében könnyebben tudják érvényesíteni az akaratukat, mint pl. a kkv-s termelők, ergo nemcsak alanyai a közvetlen környezetüknek, de sok esetben alakítói is.

 

Szintén fontos előny, hogy a termelésüket is messze a méretgazdaságosság felett tudják belőni, ebből kifolyólag megengedhetik akár azt is, hogy egy termék nyereségességét beáldozva csalogassák be a vásárlókat (a Tesco és a kiskereskedelmi értékesítést megszervező multik sajátja ez főleg).

 

Tehát a multik nagyságuk, tőkéjük, kapcsolataik és lobbijuk révén valóban előnyben vannak a kkv-kal szemben, pontosan ezért engedi az EU a kkv-k támogatását. Alapból ugyebár minden versenytorzító támogatás tilos lenne (lentebb felmerült a kérdés, hogy miért. A válasz egyszerű: mivel olyan gazdasági integrációról beszélünk, ami már kiépítette a közös piacot, azaz a tőke, a munka, az áruk és a szolgáltatások szabad áramlását biztosító diszkriminációktól tehát megkülönböztetésektől mentes piacot, ebből kifolyólag minden terméknek, származzon az No-ból vagy Fro-ból esetleg hazánkból, ugyanakkora esélyt kíván biztosítani a piacon. Ha egy állam egyes termékeket előnyben részesít, így ők az árversenyben is előnnyel szállhatnak be, ami a különböző országokat egyfajta támogatási versenyre ösztökélheti, ami káros, hiszen az árak információtartalma torzul), azonban az EU is felismerte a KKV-k fontosságát és nehéz helyzetét, figyelembe véve azt a tényt is, (ha jól emlékszem), hogy a népesség 60%-a valamilyen kkv-ban dolgozik/tulajdonosa, és a GDP-ből is jelentős részarányt vállalnak minden országban. Ezért minden országnak számos lehetősége van saját KKV-i megsegítésére, ha valakit érdekelnek a részletek, október 29. után szívesen leírom, mert akkor kell leadni a szakdolgozatom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért minden országnak számos lehetősége van saját KKV-i megsegítésére, ha valakit érdekelnek a részletek, október 29. után szívesen leírom, mert akkor kell leadni a szakdolgozatom. :)

Biztos lesz belőle elektronikus változat, ami engem is érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

I'm back :)

 

Amúgy hol kujtorog az az anyaszomorító? :D Napok óta nem látni.

Ha én azt elmondanám neked... akkor az azt jelentené, hogy emlékszem :)

 

Biztos elment a nagymamához. :P

Talált, süllyedt. Kis családi összeröffenés volt. Olyan, hogy ahhoz képes a dinasztia éves családi ülése hétvégi vacsi :D

 

És útközben a farkas meg megette :P Vagy az egy másik sztori? :P

Piroskának nézel, Juliska? :P

 

A Medal of Honort nyomja megállás nélkül. :D

Öt napja számítógépet sem láttam, szóval a tálib szabadságharcosok biztonságban voltak. Na de holnap... muhahahahahaaaaa :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de napokig? :) Oldie mintha azt írta volna, hogy 3 óráig tartott neki végignyomni.

 

Egyébként Frenkie, ha átfogalmazzuk a lentebbi általad "politikainak" vélt megnyilvánulást úgy, hogy:

 

"A multik megnehezítik a kkv-k gazdálkodását", akkor ezt gazdaságilag sem lehet elvitatni. A TNC-k előnye tőkéjükből, kapcsolataikból, nagyságaikból (skálahozadék) és lobbi erejükből ered. Előbbi miatt akár azt is megengedhetik maguknak, hogy (bizonyos körülmények között) veszteségesek legyenek (ld. még: Coca-Cola és Pepsi a kínai piacon), és általában, ha az anyacégnek jól megy, komoly likviditási problémáik nincsenek, óriási tőkeállományukra való tekintettel pedig a bankok is kedvezőbb feltételekkel bocsátanak ki számukra hiteleket, mint a kis és középvállalatok termelőinek.

 

A kapcsolataikból, lobbierejükből az fakad, hogy óriási befizetett adóik illetve a technológiai transzereik valamint a munkalehetőség biztosításuk miatt a kormányok szeretik becsalogatni és bent tartani őket, amiért cserébe azok minél jobb feltételek mellett lobbiznak. Mivel kevesebben vannak, a kollektív döntések elméletének értelmében könnyebben tudják érvényesíteni az akaratukat, mint pl. a kkv-s termelők, ergo nemcsak alanyai a közvetlen környezetüknek, de sok esetben alakítói is.

 

Szintén fontos előny, hogy a termelésüket is messze a méretgazdaságosság felett tudják belőni, ebből kifolyólag megengedhetik akár azt is, hogy egy termék nyereségességét beáldozva csalogassák be a vásárlókat (a Tesco és a kiskereskedelmi értékesítést megszervező multik sajátja ez főleg).

 

Tehát a multik nagyságuk, tőkéjük, kapcsolataik és lobbijuk révén valóban előnyben vannak a kkv-kal szemben, pontosan ezért engedi az EU a kkv-k támogatását. Alapból ugyebár minden versenytorzító támogatás tilos lenne (lentebb felmerült a kérdés, hogy miért. A válasz egyszerű: mivel olyan gazdasági integrációról beszélünk, ami már kiépítette a közös piacot, azaz a tőke, a munka, az áruk és a szolgáltatások szabad áramlását biztosító diszkriminációktól tehát megkülönböztetésektől mentes piacot, ebből kifolyólag minden terméknek, származzon az No-ból vagy Fro-ból esetleg hazánkból, ugyanakkora esélyt kíván biztosítani a piacon. Ha egy állam egyes termékeket előnyben részesít, így ők az árversenyben is előnnyel szállhatnak be, ami a különböző országokat egyfajta támogatási versenyre ösztökélheti, ami káros, hiszen az árak információtartalma torzul), azonban az EU is felismerte a KKV-k fontosságát és nehéz helyzetét, figyelembe véve azt a tényt is, (ha jól emlékszem), hogy a népesség 60%-a valamilyen kkv-ban dolgozik/tulajdonosa, és a GDP-ből is jelentős részarányt vállalnak minden országban. Ezért minden országnak számos lehetősége van saját KKV-i megsegítésére, ha valakit érdekelnek a részletek, október 29. után szívesen leírom, mert akkor kell leadni a szakdolgozatom. :D

 

 

Donát: Köszi, én is elolvasnám. Amiket fentebb írtál tök jó érthető, sejthető(legalábbis annak aki nyitott szemmel járt a világban), és semmi gond nincs vele. Teljesen logikusan müködnek. Az is közszájon forgott(na meg ugye nyilvánvaló volt), hogy néha amikor akcióznak valamit akkor az nem lehet olyan olcsó, ergó veszteséggekl adják és a pénz onnan jön hogy a vevő ha már bent van vesz mást is azaz csalogató. Na de negme nem vernek ám át. :D Én csak Jagert vettem és sört aztán húztam is haza. :D

Mégegyszer miért keverem bele a politikát(mert úgy látom nem világos még). Itt bármely párt néphülyitő lózungokat nyomat az emberek fejébe, gyakorlatilag azon szólamokat szajkózzák melyet hallani akarnak azaz a valósághoz köze nincs. Mivel az embereknek fogalmuk sincs a gazdaság müködéséről ezért egyszeü szavakkal manipulálnak. Pl karvalytőke, izraeliek felvásárolják Magyarországot, kinyírnak minket a multik stb.. Pl a multikról csak a negatívumokat harsogjék. De hogy technológiát hoznak be ,munkahelyet teremtenek, adóznak azt nem.

Nekem személy szerint semmi bajom velük, örülök, hogy ott legalább van választék, olcsóbbak a cuccok azt annyi. Gyümölcsöt én is piacon veszek, kenyeret egy magyar cégtől, kaját a Sparban. De az vitathatatlan hogy ha válogatni szeretnék sokkal jobb az Auchan. A Sparban rengetegszer van olyan hogy nincs valami, pl Milka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából az életben az a "szép", hogy a vásárló a saját pénzszavazatát adja le az adott termékre, kiskereskedelmi terjesztőre, vállalatra. Mindenkinek szíve joga, hogy mire adja a "szavazatát". Van pl. olyan ismerősöm, akinek megér az a tudat +50 forintot ugyanazért a minőségért, hogy ezzel támogatja a hazai termelőt.

 

Nekem nem ér meg, mert szeretem azt támogatni, aki a leghatékonyabban termel, mert ez jólét növelő és szerintem racionális döntés. De más másképp látja. A mikró tanárom pl. azt mondta, hogy egyáltalán nem számít neki a kenyér, amit vesz, hogy ki termelte, amíg ár érték arányban az a legjobb. És hajlok egyetérteni, bizonyos kereteken belül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából az életben az a "szép", hogy a vásárló a saját pénzszavazatát adja le az adott termékre, kiskereskedelmi terjesztőre, vállalatra. Mindenkinek szíve joga, hogy mire adja a "szavazatát". Van pl. olyan ismerősöm, akinek megér az a tudat +50 forintot ugyanazért a minőségért, hogy ezzel támogatja a hazai termelőt.

 

Nekem nem ér meg, mert szeretem azt támogatni, aki a leghatékonyabban termel, mert ez jólét növelő és szerintem racionális döntés. De más másképp látja. A mikró tanárom pl. azt mondta, hogy egyáltalán nem számít neki a kenyér, amit vesz, hogy ki termelte, amíg ár érték arányban az a legjobb. És hajlok egyetérteni, bizonyos kereteken belül. :)

 

 

Mindkét dologgal egyetértek. Mert sajnos olyanok is azt állítják hogy drága a magyar termék akik simán meg tudnák venni, mert amivel többe kerül az nekik fillérek. Pl ha valaki keres 600000 ft nettót akkor neki holtmindegy hogy mondjuk 100 ft-al több egy kg paradicsom, mert a jövedelméhez képest nula a különbség. A nyolcvanezees nyugdijast viszont megértem ,hogy a legolcsóbbat veszi és baromira nem érdekli hogy az magyar-e vagy sem.

Én a kettő között lavirozok, de én ár/érték arányt nézek mindig. Azaz megveszem a 40 forinttal drágább sört inkább de maga az ízvilága ér is annyit.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is közszájon forgott(na meg ugye nyilvánvaló volt), hogy néha amikor akcióznak valamit akkor az nem lehet olyan olcsó, ergó veszteséggekl adják és a pénz onnan jön hogy a vevő ha már bent van vesz mást is azaz csalogató.

Ami egyik nap akciósan van kiírva, az egy héttel korábban még annál is olcsóbb volt, csak ki emlékszik már utána erre? Ugyanis van erre is példa, magam is tapasztaltam. Tescoban tavaly dec. elején egy bizonyos ital X Ft volt akció nélkül, szilveszter előtt X+50 Ft akciósan.

 

A mikró tanárom pl. azt mondta, hogy egyáltalán nem számít neki a kenyér, amit vesz, hogy ki termelte, amíg ár érték arányban az a legjobb. És hajlok egyetérteni, bizonyos kereteken belül. :)

Egy mikro tanár mást nem is igazán mondhat :D Én is ezt látom a legjobb választásnak, a keretek meg a pénztárcát jelentik elsősorban, utána meg jöhetnek az egyéb apróságok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül, amit Frenkie ír, az igaz, és nem csak városi legenda. :)

 

A "loss-leader policy", ahogy nevezik, azt jelenti, hogy a kereskedőlánc beáldoz egy-két terméket, amelyeket leáraz, veszteségessé téve azt a pár terméket, (ezért is vannak korlátozások, hogy egy ember maximum mennyit vehet), cserébe viszont becsalogatja az áruházba a vásárlókat, akik a többi terméket megvásárolva összességében profitot hoz a láncnak. Elméletben. Mert azért nem véletlen, hogy az elmúlt időszakban túl nagy nyereséget egyik áruházlánc sem tudott felmutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már visszásságok...

 

Kedves kollégák, szakszervezeti vezetők! Köszönöm, hogy megjelentek az új korszak alapkőletételénél.

 

Mint tudják, most neveztek ki ennek az egész fekete lyuknak az élére, melynek neve MÁV-Start zrt. Nyilván azt is tudják, hogy az éves veszteségünk olyan nagy, hogy akár már a GDP százalékában is ki lehetne fejezni, ha nagyon akarnánk, a költségvetési deficithez mért arányáról meg inkább ne is beszéljünk.

 

A választásokkal - ezzel mind tisztában kell, hogy legyünk - új korszak kezdődött. Nemcsak ott fent, de itt is. Sőt, maguknál is. Mindenhol. Megkaptuk az utasítást, emberek, csökkentenünk kell a hiányunkat. Várom az ötleteket, kinek milyen elképzelése van...

 

- Vegyük rá az embereket, hogy hagyják abba a bliccelést! Növeljük a szigort. Emeljük a pótdíjakat.

 

Kevesebb bliccelés? Eredeti, mit mondjak. Ha meg tudnánk valósítani, már megtettük volna. Túl sokba kerül, és túl körülményes. Más ötlet?

 

- Emeljük a jegyek árát! Úgy sincs választása az utasoknak...!

 

Nos, valóban emelhetnénk a jegyárakat, de azt felülről tiltotta meg Mr. Prezidente. Sajnos a nép már így is zúgolódik, mert a kis távolságú jegyek ára 8 év alatt három szorosára emelkedett...

 

Nem uraim, ennél kifinomultabb megoldásokra van szükség. Engedjék meg, hogy prezentáljam Önöknek azt, amit én csak úgy hívok: AKF, azaz Aljas Költség Faragás!

A hatása pont olyan, mintha emelnénk az árakat, a nép mégsem fog zúgolódni, mert rá se jön, hogy hogy vesszük ki a pénzt a zsebéből!

 

Uraim! Szoktak Önök IC-vel utazni? Nem? Gondoltam. Szeretünk időben odaérni, ahova indulunk, igaz? Nos, az utasok szerencsére nem így vannak ezzel, úgyhogy nyilván nem bánják, ha picit késik a vonat. Miért fizetnénk nekik vissza az IC pótjegy árát 15 perc után, ha nem is érdekli őket, hogy időben érkezzenek meg valahová, nem igaz? Egyébként is, végső soron mi teszünk nekik szívességet azzal, hogy eljuttatjuk őket oda, ahová menni akarnak, nemde? Úgyhogy elég a visszatérítésekből. Ha nagyon zúgolódnak, 30 perc után irattathatunk velünk egy postai kötelezvény, aminek értelmében 1 hónapon belül visszafizetjük nekik postán a pótjegy árát. Persze úgy se fogjuk kifizetni, ők meg 500 forintért nem fognak a nyakunkra járni. Hát nem zseniális?

 

A másik, már-már géniuszi ötletem, hogy a retour jegyek érvényességét korlátozzuk le 1 hónapról fél hónapra! Így azok a szerencsétlenek, akik kifutnak az időből, kénytelenek lesznek új jegyet venni! Hát nem logikus! És ha valamelyik élelmes vissza akarná váltani a jegyét, csapjunk le 20%-nyi kezelési költséget is, hogy legközelebb eszébe ne jusson!

 

Az üdülési csekkes vásárlásokból is elegünk van, mert túl sok jutalékot vesz le róla az állam. Tegyünk rá, hogy a kormány szorgalmazza a minél szélesebbkörű használatát! Kössük a felhasználását személyigazolványhoz, hátha a diákok többé nem vesznek ÜCS-re jegyet! ÉS persze továbbra se adjunk belőle vissza egy vasat se!

 

Ugye, hogy ugye, emberek! Kiszámoltam, ezekkel a változtatásokkal évente több milliárdot megspórolhatunk, amit aztán szétosztunk magunk között bónusznak. Megoldjuk ezt okosban, ne féljenek. A végkielégítések adói nem igazán tetszenek nekünk, úgyhogy addig kell megzsírosodnunk, amíg itt vagyunk. Fejjük meg ezt a nagy tehenet, ha már itt vagyunk!

 

Kérdés, gondolat, óhaj, sóhaj?

 

- Elnézést uram, nem lenne egyszerűbb inkább a szolgáltatás színvonalát emelni, hátha akkor bővülne a forgalmunk, és csökkenne a bliccelés? Például időben érkeznének a vonatok, nem lennének összehányva a falak, stb...

 

Ki alkalmazza magát?! Maga megőrült?! Azonnal tüntessék el előlem ezt az embert! Méghogy a szolgáltatáson javítani... ki hallott még ilyet?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel teljesen egyetértek és csak annyi lábjegyzettel egésziteném ki a magam részéről (bár gondolom te is igy gondoltad), hogy támogassuk a JÓ magyar termékeket. Ma már egyre több helyen látni, hogy azzal árulják a termékeket, hogy az magyar... az emögötti gondolatiság megsüvegelendő, csak kicsit mintha elharapodzna és már arra is büszkén mindenféle pecséteket raknának, ami magyar ugyan, de ritka gyenge. A JÓ magyar termelő megérdemli, hogy előnyben részesüljön nemcsak a külfölditől de a rossz magyar termelőtől is.

 

Ja és aztán csak módjával... banánt ne magyar termelőtől :)

Igen, a JÓ magyar termékeket támogatom szívesen, mert ami nem jó, azt itthon meg sem eszik, élelmiszerek esetében pl. :) Szóval a családom hamar kiszűri, mit nem kell legközelebb venni. :yes:

 

Igazából az életben az a "szép", hogy a vásárló a saját pénzszavazatát adja le az adott termékre, kiskereskedelmi terjesztőre, vállalatra. Mindenkinek szíve joga, hogy mire adja a "szavazatát". Van pl. olyan ismerősöm, akinek megér az a tudat +50 forintot ugyanazért a minőségért, hogy ezzel támogatja a hazai termelőt.

 

Nekem nem ér meg, mert szeretem azt támogatni, aki a leghatékonyabban termel, mert ez jólét növelő és szerintem racionális döntés. De más másképp látja. A mikró tanárom pl. azt mondta, hogy egyáltalán nem számít neki a kenyér, amit vesz, hogy ki termelte, amíg ár érték arányban az a legjobb. És hajlok egyetérteni, bizonyos kereteken belül. :yes:

Nekem is megér valamivel magasabb árat a magyar tejtermék pl. az osztrákkal vagy a szlovákkal szemben, ha egyébként a minőségben nincs különbség. Szerintem jó az országnak, ha élelmiszerben önellátó marad legalább nagyobb részben. A külföldi termékek jöhetnek választékbővítésnek, meg a különleges minőségük miatt (adott termékek esetén), de én nem szeretnék szlovák tejet inni, ami semmivel nem lehett jobb, mint a magyar.

 

 

A "loss-leader policy", ahogy nevezik, azt jelenti, hogy a kereskedőlánc beáldoz egy-két terméket, amelyeket leáraz, veszteségessé téve azt a pár terméket, (ezért is vannak korlátozások, hogy egy ember maximum mennyit vehet), cserébe viszont becsalogatja az áruházba a vásárlókat, akik a többi terméket megvásárolva összességében profitot hoz a láncnak. Elméletben. Mert azért nem véletlen, hogy az elmúlt időszakban túl nagy nyereséget egyik áruházlánc sem tudott felmutatni.
Persze, mert válság van, az emberek nem költenek annyit, így az akciók most éppen a piaci részesedés megtartását célozzák, átmeneti veszteségek árán is, bízva a fellendülésben, ami ismét meghozza majd a profitot, ha az értékesítési volument sikerül nagyjából szinten tartani.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.