Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor holnap elintézem.

Akkor én is csatlakozom a többiekhez, teljesen oké a netes utalás, de nekem még a beszedési megbízásokkal se volt soha bajom.

 

Hehe, érdekes kis hirdetések :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kajarendelés sem semmi ám. Regisztráltam annál a cégnél ahonnan a kaját hozzák a munkahelyemre, mivel jövő héten szabin vagyok legyen mit enni majd itthonról megrendelem. De nem lehet még mert majd jön egy mail amiben az azonosírtó lesz. De mikor? A végén még lemaradok a jövő hétről. Ennek úgy kéne menni hogy reggelek és azonnal rendelhetek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű kezdeményezés, de ugyanezt szeretném tapasztalni a Nyugati téri örömlányok, stricik, "svédek" ügyében is többek között. :) Akinek nincs ott helye, ne is legyen ott. Pont. :D

 

http://www.origo.hu/itthon/20101024-az-ide...zik-a-brfk.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van különbség az esetek között. Én jártam már a kirúgás szélén a hiányzások miatt, most az egyetemen csak a kötelező órákra megyek be, és azoknál is kimerítettem a limitet. De na, csak bekerültem egyetemre, és csak ötös lett az első zh-m amire mellékesen egyetlen egyszer se mentem be - és a többi is sikerülni fog azt hiszem.

Szóval én inkább tanulmányi eredményhez kötném a dolgot, mert az hogy valaki hiányzik az nem egyenlő azzal az utcán garázdálkodik egész nap. Ha meg bukás van vagy ténylegesen arról van szó hogy nem jár iskolába a gyerek (és nem arról hogy hiányzott 150 órát betegség meg egyebek miatt, jó eredmény mellett), akkor vonogassák a családi pótlékot.

 

Mondjuk középiskolában nem is volt nagyon igazolatlan órám, max csak amiatt mert merészeltem feledékenységből a negyedik napon bevinni az igazolást. Aztán emiatt lehetett látogatni a gyerekvédelmiseket hogy a .. Na az nem volt semmi. A vicc az hogy a fél osztály megjárta őket.

 

És ha már itt tartunk, ha már ennyi szabadidejük van a rendőröknek, én nem azokat b*sztatnám akik a McDonald'sban esznek, hanem mondjuk azokat akik az utcán késelgetnek és randalíroznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész szerintem a rendről és fegyelemről is szól. Aki túl lazán veszi a dolgokat, abból nagyobb valószínűséggel nem lesz hasznos tagja a társadalomnak, mint lesz. Obi1, Te valószínűleg nem olyan vagy, aki nem tudja, hogy az iskola egy dolog, aztán a munkahely meg egy másik dolog, és nem arra akarsz berendezkedni, hogy életed végéig jól ellegyél úgy, hogy csak a minimum erőfeszítéseket teszed (remélem :)). De sok fiatal így áll hozzá az élethez, és ez tömegméretekben (márpedig ha különösebb szankciója nincsen, akkor ez az eredmény) nem vezet jó irányba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a fél főiskolát ellogtam. Emlékszem haverommal mentünk reggelente a suliba és nem egyszer volt, hogy összenéztünk a kapu elött "nem adnak most valami jó filmet? esetleg egy Burger King?". Ettől még jó tanuló voltam. Az egyetemet már levelező képzésen csináltam, ugyhogy ott a hasonló mentalitással már nem voltak gondok.

 

Középiskolába viszont én is mindig bejártam: még egy plakettet vagy mi a tököt is kaptam az utolsó évben mint az egyetlen diák az évfolyamban aki egyetlen óráról se hiányzott (kicsit lúzerül is hangzik).

 

De ahogy irják itt nem is a fősikolásokat hanem a 18 év alattiakat cseszegetik, azokra meg ráfér, még ha nyilván ez a könnyebb vége is az utcai keménykedésnek. Egy-egy csöveshez nyilván nehezebb odamenni, hogy szedje össze a cokmokját mint egy gyorsétteremben kajázó fiatalnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a fél főiskolát ellogtam. Emlékszem haverommal mentünk reggelente a suliba és nem egyszer volt, hogy összenéztünk a kapu elött "nem adnak most valami jó filmet? esetleg egy Burger King?". Ettől még jó tanuló voltam. Az egyetemet már levelező képzésen csináltam, ugyhogy ott a hasonló mentalitással már nem voltak gondok.
A felsőoktatás azért más dolog. :) Eleve beoszthatod az idődet, szabadabb az órarend is, és nem felelések vannak, hanem ZH-k és vizsgák, előre megadott időpontban. Sokan dolgoznak is mellette (még ha nappalin tanulnak, akkor is), így a tanárok is toleránsabbak, és úgyis a vizsga/ZH teljesítmény számít.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felsőoktatás azért más dolog. :) Eleve beoszthatod az idődet, szabadabb az órarend is, és nem felelések vannak, hanem ZH-k és vizsgák, előre megadott időpontban. Sokan dolgoznak is mellette (még ha nappalin tanulnak, akkor is), így a tanárok is toleránsabbak, és úgyis a vizsga/ZH teljesítmény számít.

 

Igen-igen, ahogy irtam a bejegyzést magam is arra jutottam, hogy a főiskolát külön lehet kezelni a középiskolától, amiről a lógás viszont tényleg ritkán vezet jóra. Én össz-vissz két embert ismerek, akik rendszeresen lógtak a középiskolai órákról és hát na... egyikükből se lett atomfizikus, hogy finoman fogalmazzak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész szerintem a rendről és fegyelemről is szól. Aki túl lazán veszi a dolgokat, abból nagyobb valószínűséggel nem lesz hasznos tagja a társadalomnak, mint lesz. Obi1, Te valószínűleg nem olyan vagy, aki nem tudja, hogy az iskola egy dolog, aztán a munkahely meg egy másik dolog, és nem arra akarsz berendezkedni, hogy életed végéig jól ellegyél úgy, hogy csak a minimum erőfeszítéseket teszed (remélem :)). De sok fiatal így áll hozzá az élethez, és ez tömegméretekben (márpedig ha különösebb szankciója nincsen, akkor ez az eredmény) nem vezet jó irányba.
Egyetértek azzal amit a rendről és a fegyelemről írsz, mert valóban ez lenne az oktatás egyik legfontosabb célja. Csak vannak olyan fajta emberek (mint én), akik nem feltétlen hülyék vagy munkakerülőek, csak ilyen a természetük. Én ezt tudom magamról, ezért is választottam így szakirányt. Mert fegyelem, rend vagy türelem sajnos nyomokban se található bennem.

 

És igen, lógtam nem keveset középiskolából is, de soha nem is volt gondom emiatt, egy darab se. Megtanultam annyira az anyagot amennyire akartam, hogy eljussak oda ahova akarjak. És eddig valahogy hiába voltam nagy galibában legyen szó akármiről, legyen szó a legreménytelenebb helyzetekről, valahogy mindig jól jöttem ki a dolgokból. Remélem ezúttal is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mi időnkben még a legrenitensebb gyereknek sem jutott eszébe, hogy lógjon a suliból. Az egyszer nagy szégyen is volt, másszor tudta mindenki mi a kötelessége(nem a joga). Persze én sem nagyon szerettem suliba járni, de hát az élet nem olyan hogy mindíg azt csináljuk amihez kedvünk van.

Na de ma már más idők járnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a felsőoktatásban is bekeményítenek Orbán Führerék!

Egy tárgyat kétszer vehetsz fel és max 4 vizsga lehetőség, ha buktad, akkor meg elvileg megszűnik a hallgatói jogviszonyod. Ez a tervezet, kiváncsi vagyok mi valósul meg belőle?! Úgy Ha szűrni akarják a diákságot, miért nem hozzák vissza az egytemi felvételi rendszerét? Kissé felháborít, mivel nem úri huncutságból szoktam megbukni, vagy mert annyira élvezem. Lehet, hogy én vagyok a kisebbség?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! :)

 

Az elkóborolt Jedi visszatért. :D A másik rossz hír, hogy azért tudott visszajönni, mert közölték vele, hogy a továbbiakban nem tartanak igényt a munkájára...

 

A jó (vagy újabb rossz) hír: Több napkollektor vezérlő, orvosi műszer tápegység, és más hasonló kütyü gyártásában és javításában nem veszek részt, így megnyugodhatnak/elrettenhetnek azok, akik eddig ellenkezőleg éreztek ezzel kapcsolatban. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! A visszatérésem oka az, hogy már van energiám másra is a melón és a pihentető olvasáson kívül. Persze jobb lenne, ha ez az anyagi helyzetem romlása nélkül jönne össze.

 

Sajna a főnököm pontos címét nem ismerem, csak annyit, hogy fonyódi. Meg aztán azt sem akarom, hogy a gyerekei apa nélkül, nyomorban nőjenek fel. Ők nem tehetnek semmiről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna a főnököm pontos címét nem ismerem, csak annyit, hogy fonyódi. Meg aztán azt sem akarom, hogy a gyerekei apa nélkül, nyomorban nőjenek fel. Ők nem tehetnek semmiről. :)
Ejnye, hát miket nem gondolsz itten :P Hát apagyilkosnak nézek ki? :P:D

 

Amúgy, fel a fejjel, mint minap éppen Fábry mondta ilyen helyzetekre, nyertél egy határozatlan idejű szabadságot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye, hát miket nem gondolsz itten :P Hát apagyilkosnak nézek ki? :P :P

 

Amúgy, fel a fejjel, mint minap éppen Fábry mondta ilyen helyzetekre, nyertél egy határozatlan idejű szabadságot. ;)

Azt nem mondtam, de ugye te általában lófejek küldésével rendezed a dolgokat. :P

 

Ez tökéletesen igaz. :D Bár most még a határozott idejűt töltöm (maradt még tizenvalahány napom). :)

 

Dzséjt, én is örülök neki, hogy újra itt vagyok. Kicsit rossz volt nélkületek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.