Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Abban igazad van hogy akinek jobbmódúak a szülei azok jobb egyetemekre járhatnak és különórákra túdják járatni csemetéiket....

 

Mondjuk ez pont a világ legtermészetesebb dolga. És semmi köze semmiféle gazdasági rendszerhez. Vajon az emberiség hajnalán ki szenvedett többet: aki olyan családba született amelyiknek száz marhája volt és húsz lova vagy akinek semmi és gyüjtögetésből élt... miota nem csak egyik napról a másikra élünk és létezik felhalmozható vagyon azóta oda jobb születni ahol több vagyon van felhalmozva. Ez nem probléma, hanem a a dolgok kvázi normális menete. Mindenki saját maga rendelkezhet a saját vagyona felett és a legtermészetesebb emberi viselkedés hogy annak juttat és ad az ember, aki neki a legfontosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez pont a világ legtermészetesebb dolga. És semmi köze semmiféle gazdasági rendszerhez. Vajon az emberiség hajnalán ki szenvedett többet: aki olyan családba született amelyiknek száz marhája volt és húsz lova vagy akinek semmi és gyüjtögetésből élt... miota nem csak egyik napról a másikra élünk és létezik felhalmozható vagyon azóta oda jobb születni ahol több vagyon van felhalmozva. Ez nem probléma, hanem a a dolgok kvázi normális menete. Mindenki saját maga rendelkezhet a saját vagyona felett és a legtermészetesebb emberi viselkedés hogy annak juttat és ad az ember, aki neki a legfontosabb.

 

Valószínü félreértés volt, én ezt nem negatívumként írtam én is így gondolom ahogy te. Inkább helyzetként említettem meg, hogy ez így működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan, még a zene topikban is a politikáról kell olvasnom?! Hagyjuk már ezt az orbánozást, Ody. Nekem sem tetszik, amit művel, de nem akarnám folyamatosan olvasni a Sport, az Egyéb f. meg most már a zene topikban is...
Nehéz megállni....tönkre csesz mindent ez az őrült! Elég megnézni a költségvetési tervezetet. A jövőre abszolúte nem gondol, csak a rövid távú sikerei érdeklik, és a hatalmon maradás. Ez szerintem borzalmas!

 

"Most szinte soha vissza nem térő helyzet volt. Ilyen támogatottság mellett, már valamennyire helyreállt egyensúly, elkerült csőd, megjavult globál környezet és befogadó piaci hangulat mellett SZINTE BÁRMIT MEGTEHETTEK VOLNA. Mint ahogy sajnos szinte bármit meg is tettek. A baj csak az, hogy pont azt nem tették meg, ami hosszútávon előremutató lett volna. Mit is tettek, amit hosszútávú gazdaságpolitikai irány?

- bebetonozták a hatalmukat (felsorolhatatlan, de az államapparátus egészét uralják, a csúcs Schmitt és a legdurvább az AB korlátozás);

- extrém méretű, határidejű különadókat vetettek ki (vitatható, de nem sokára már nem megtámadható jogszerűséggel);

- lenyúlták az MNYP-s pénzeket;

Ezzel szemben pedig egy valós fedezet nélküli, erősen problémás össztársadalmi hatású (az átlag feletti jövedelműeknek kedvező) adócsökkentés és egy előremutató gyerektámogatási rendszer áll.

 

Ez a teljesítmény minősíthetetlen. Pláne ilyen körülmények között. Magyarország ismét kidobott egy történelmi lehetőséget. Az aktuális hatalom pedig ismét átverte Magyarországot és kihasználta saját történelmi lehetőségét saját zsebére...

 

Orbán a 2800 mrd-ot szétosztja néhány év alatt és ezzel már most biztosan övé a következő ciklus is."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A segély nagy mumus én tudom. De csak pár milliárd. Ezzel együtt persze szerintem is át kellene alakítani. Na de ez tuti nem teszik meg. Ilyen olcsón, ennyi szavazat és fordítva, ilyen kevés spórolásért ennyit kockáztatni... Nem éri meg.

 

És a fentit kiegészíteném: radikálisan át kellene alakítani az államapparátust, a közigazgatást (3000 önkormányzat?), a közalkalmazottakat (800e vs. szlovákok alig 400e), az egészségügyet, az oktatást és persze a nyugdíjrendszert.

 

De a Fidesz MÉG TERVET SE MUTATOTT EZEKRE. Most már kiderült miért: mert nincs is. Hatalombebetonozás, különadók és a 2800 mrd lenyúlása. Ez volt a nagy terv. Cserébe meg a felső-közép és felső osztálynak odadobták a lineáris adót, hogy maradjanak csendben. A hülye droidoknak a mese a forradalomról is elég volt, meg a nesze neked szemét multik mellett benyelték, hogy ők nem kapnak semmit, csak a gazdasági, politikai elit.

 

Az egyetlen előremutató lépés a gyerekek utáni adókedvezmény. És részben a SZJA átalakítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkeserítő, valóban. Ahogyan elkeserítő volt a Medgyessy féle osztogatás, és a Gyurcsány-féle szerencsétlenkedés is. 2000 óta gyakorlatilag szerencsétlen sokak által anyázott Bajnairól lehet pár jó szót szólni, és ennyi. Már megszokhattad volna, Ody. Én nem is vártam mást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkeserítő, valóban. Ahogyan elkeserítő volt a Medgyessy féle osztogatás, és a Gyurcsány-féle szerencsétlenkedés is. 2000 óta gyakorlatilag szerencsétlen sokak által anyázott Bajnairól lehet pár jó szót szólni, és ennyi. Már megszokhattad volna, Ody. Én nem is vártam mást...
De ez nem szomorít el? Esély sincs egy normalizált, józan hangra. Nekem, akinek a tőzsdén vannak befektetései, rémálmokkal teliek az éjszakáim lassan. Talán likvidálom a pozícióimat, mert a magyar piac is halálra van ítélve ezek mellett. Persze a legtöbb droid ezt nem látja át, csak automatán szavaz erre a csürhére. Sajnos a régiekről is ezt lehet mondani, semmivel se különbek. Gyurcsány akart valamit, de annyira bénán kezdett hozzá, hogy eleve hiteltelen volt az egész dolog. Tönkrecseszte a baloldalt azzal a hülye beszédével. Nem annak tartalmával van bajom, mert tök igazakat mondott, hanem a hellyel és idővel, ahol és amikor elhangzott. :hehe:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem szomorít el? Esély sincs egy normalizált, józan hangra. Nekem, akinek a tőzsdén vannak befektetései, rémálmokkal teliek az éjszakáim lassan. Talán likvidálom a pozícióimat, mert a magyar piac is halálra van ítélve ezek mellett. Persze a legtöbb droid ezt nem látja át, csak automatán szavaz erre a csürhére. Sajnos a régiekről is ezt lehet mondani, semmivel se különbek. Gyurcsány akart valamit, de annyira bénán kezdett hozzá, hogy eleve hiteltelen volt az egész dolog. Tönkrecseszte a baloldalt azzal a hülye beszédével. Nem annak tartalmával van bajom, mert tök igazakat mondott, hanem a hellyel és idővel, ahol és amikor elhangzott. :hehe:

 

Az egyetlen esély, hogy eredmények nélkül hosszú távon nem lehet nyerni. Négy év múlva még talán behuzhatják a győzelmet, de nyolc év múlva már csak akkor ha az emberek azt érzik, hogy frankó irányba mennek a dolgok. Persze az lenne a legjobb ha ez történne: kiderülne, hogy náluk a bölcsek köve és minden marha jó lesz. De ha mégsem akkor viszont azt követeli a józanész, hogy eltünjenek és akkor megtörténik ami régóta benne volt a levegőben: a rendszerváltó politikai elit utolsó szegmense is eltünik a süllyesztőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Odyval. Nem vagyok egy bérrettegó típus, de most tartok a jövőtől. Ennyira hazug populista az embereket hülyének néző kormánya 20 éve nem volt az országnak. Iszonyú amit művelnek. Amit én a saját nyugdíjajéveimre gyüjtögettem annak annyi. A ma nyugdijasait fogják belőle fizetni. Az is durva hogy jövőképük nincs, terv nincs csak tűzoltást hajtanak végre. Én nagyon visszasírom a Bajnai-kormányt.

Különben megérdemeljük. Ha ennek az országnak Kádár kell akorr már meg is jött.

Én is csak azért polizitálok itt mert most már a bőrünkről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Odyval. Nem vagyok egy bérrettegó típus, de most tartok a jövőtől. Ennyira hazug populista az embereket hülyének néző kormánya 20 éve nem volt az országnak. Iszonyú amit művelnek. Amit én a saját nyugdíjajéveimre gyüjtögettem annak annyi. A ma nyugdijasait fogják belőle fizetni. Az is durva hogy jövőképük nincs, terv nincs csak tűzoltást hajtanak végre. Én nagyon visszasírom a Bajnai-kormányt.

Különben megérdemeljük. Ha ennek az országnak Kádár kell akorr már meg is jött.

Én is csak azért polizitálok itt mert most már a bőrünkről van szó.

Sajnos ez szóról szóra igaz. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan tényleg kéne egy politika topik.....

 

 

 

 

Más: hangoskönyv készítéséhez milyen programot ajánlotok? Gondolom, első körben fel kell venni az egészet kb oldalanként .mp3-ban, aztán kiírni zene CD-ként.... azaz 80 perc per korong. Kéne valami egyszerű de nagyszerű hangfelvevő progi, Hibának még keverője sincs a felvételhez. Meg hangszerkesztés, hogy ha az oldal végét elröhögöm, ne kelljen elölről kezdenem, illetve, hogy az oldalanként felvett anyagot aztán fejezetekké össze tudjam illeszteni. Ja, ha itt tartunk, rendes CD-író programom sincs, ezzel azt hiszem max másolni meg adatot kiírni lehet.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangoskönyves kérdést már feltettem másfél oldallal ezelőtt, észre sem lett véve, hogy szép magyarul fogalmazzak. Vagy ha igen, akkor a válasz veszett bele a politizálásba.....
Vagy nem tudtak rá válaszolni. Erre nem gondoltál?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a SoundForge-ot javasolnám, abban minden van ami szem-szájnak ingere. Abban lehet keverni, összeilleszteni, vágni ...stb.

CD/DVD írást én a Nero-val szoktam, mivel azt kaptam a DVD írómhoz, más programot sajnos nem ismerek.

 

Én egyszer csináltam az érettségi szóbelihez egy ilyen hanganyagot, de mivel hangosan elég nehezen olvasok, így a SpeakBoard nevezetű szövegfelolvasót használtam. Kicsit monoton, de érthető volt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a fentit kiegészíteném: radikálisan át kellene alakítani az államapparátust, a közigazgatást (3000 önkormányzat?), a közalkalmazottakat (800e vs. szlovákok alig 400e), az egészségügyet, az oktatást és persze a nyugdíjrendszert.

 

2800 mrd lenyúlása.

3000 önkormányzat van, mert kb. ennyi helység van Mo-n. Szerintem Neked sem lenne jó, ha helyi ügyek intézése miatt 20 km-t kellene utaznod, mert helyben nincs rá lehetőség. Itt inkább átalakítani kellene, nem pedig egyes faluk önkormányzatát teljesen megszüntetni.

Sok a közalkalmazott nálunk, de nekem mindig eszembe jut, hogy amikor arról beszélünk, x százezerrel kevesebb kellene, senki nem tud megoldást mondani arra, hogy mi legyen az elbocsátott dolgozókkal (mert azért ezek többsége nem nyugdíjba menne, mert eléri a korhatárt). Ezek nagyon nehéz és összetett kérdések, mert amit nyersz az egyik oldalon, azt elveszíted a másikon.

De így sok minden nem maradhat.

 

A lenyúlásban még ne legyél biztos. Szűk kis környezetemben nem egy emberről tudok és sejtem még párat, akik nem fognak átlépni, így nem is biztos, hogy a mnyptárak megszűnnek. Ha meg én tudok párat, akkor országos szinten sem lehet kevés. Most kormányszinten vizionálják a tömeges átlépést, de ez csak terv, ami nem jelenti azt, hogy biztosan így is lesz. Ha mondjuk az emberek fele nem lép át, akkor fenn maradhatnak, és marad a vegyes rendszer (is). Bár arról megint gőzöm sincs, mi lesz azzal a sok emberrel, akik ebből a szektorból utcára kerülnek.

Valahogy nem csodálkoznék, ha mostanában megint ugrana a munkanélküliség.

 

Más: hangoskönyv készítéséhez milyen programot ajánlotok?

Sose foglalkoztam vele, így aztán már előzőleg sem igazán tudtam mit írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.