Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kemény csaj vagy, sajnálom azt, aki felhúzott. :D

Nem ki, hanem a fennálló helyzet, pl. mynptári kérdés. Megint morogtam rajta két sort itthon.

 

Na akkor egy bizonytalan próbálkozás a témaváltásra. Pár fotósorozatom az elmúlt másfél évből :(

Remek fotók, pl. Vácra már egy ideje szeretnék eljutni.

Cegléd meg egy szép kisvároska, bár úgy látszik, a közgáz nem volt elég szép, hogy lefotózd :D Ezt a fasort a Rákóczin végig nagyon szeretem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ki, hanem a fennálló helyzet, pl. mynptári kérdés. Megint morogtam rajta két sort itthon.
Akkor szegény Orkán. :(

 

 

Remek fotók, pl. Vácra már egy ideje szeretnék eljutni.

Cegléd meg egy szép kisvároska, bár úgy látszik, a közgáz nem volt elég szép, hogy lefotózd :D Ezt a fasort a Rákóczin végig nagyon szeretem :D

Arra nem járt napközben. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie én szerinted irigyellek téged? :D Na ne röhögtess már. Csak nem tartom igazságosnak a helyzetet. Ennyi. Ez nem irigység.
Hát meg is lepődnék ha irigyelnél. De te a szavaiddal nem a helyzetet tartottad igazságosnak hanem azt, hogy én mit nem merészelek a magánéletemben csinálni. Ahhoz márpedig senkinek semmi köze. Én se mártom bele magam más magánéletébe és nem csicskahangnemben, lekezelően szólok hozzá.

 

 

Az én értékitéletem szerint ha hangosbemondón bemondja a rendőrség hogy tessék erről és erről területről elmenni, akkor elmegyek. Plusz ha látok egy olyan csoportot, akik kövekkel és molotov koktélokkal dobálják rendőröket, akkor nem megyek oda bámészkodni, és ha arra van utam akkor nyelek egyet és kerülővel megyek, de nem kompromitálom magam azzal, hogy -nevezzük nevén a dolgokat- a társadalom legaljával, a csőcseléknek csak eufemisztikusan nevezhető emberekkel mutatkozok, már csak azért sem mert a rendőrök nem terminátorok és ha én egy ilyen társaságban állok akkor a stresszhelyzetben lévő rendőr, akinek nulla tapasztalata van az ilyen helyzetek kezelésében simán hiheti, hogy én is leakarom támadni. Furcsa mód hiába voltam kint akkoriban számtalanszor soha sem esett semmi bajom.
Akikről én beszélek a közelébe sem voltak a csoportokhoz, vagy éppen nem közvetlen közelébe hanem járó kellők voltak akiknek a közelben volt az otthonuk. Mostanság elég szép számban zárultak le ezek az ügyek és kiderül csúnyán jogtalan volt az intézkedés. És nem, ezzel nem a csőcseléket védem, meg aki utcaköveket dobált amerre látott, mert anno én még a rendőröknek drukkoltam, hogy kardlapozzák meg a mocskot ( visszaolvasható, hogy miket vitáztam erről Sallával :S Sw fórum, politika topic) csak aztán informálódtam a többi dologról, meg a hátterekről és nagyon elszégyeltem magam.

 

 

Na akkor egy bizonytalan próbálkozás a témaváltásra. Pár fotósorozatom az elmúlt másfél év
Jó képek. :D Már én is gondolkozok azon, hogy egy relatív olcsó digifényképezőbe ruházzak mert Vác és környéke tényleg gyönyörű ( ez van hozzám legközelebb és elérhető távolságban). A mobillal készült képek nem nem adják vissza sajnos a valóságot. Amúgy hiányoltam innen tőled a tanösvényes képeket, mert az tényleg csak egy köpésnyire van a komptól dél felé, a stadion mögötti részen. A Hétkáplnától kellett volna lesétálnod a DUna felé. :P

 

Amúgy most jöttem haza onnan és nagyon csúnyán felsültem. :P Jószerivel visszafelé fél úton egy tíz év körüli taknyos gyereket üldöztem szó szerint aki kb fele akkora MTB-vel ment előttem :( Hát bazz nem mertem leelőzni, mert gondoltam, ha hörpintek egy kis vizet a tempó után a kulacsomból ez rögtön csúnyán lealáz és visszaelőz :D

Öregember nem gyorsvonat ugyebár :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akikről én beszélek a közelébe sem voltak a csoportokhoz, vagy éppen nem közvetlen közelébe hanem járó kellők voltak akiknek a közelben volt az otthonuk. Mostanság elég szép számban zárultak le ezek az ügyek és kiderül csúnyán jogtalan volt az intézkedés. És nem, ezzel nem a csőcseléket védem, meg aki utcaköveket dobált amerre látott, mert anno én még a rendőröknek drukkoltam, hogy kardlapozzák meg a mocskot ( visszaolvasható, hogy miket vitáztam erről Sallával :S Sw fórum, politika topic) csak aztán informálódtam a többi dologról, meg a hátterekről és nagyon elszégyeltem magam.

 

Tehát néhány rendőri túlkapás jelenti esetünkben a diktatúrát. Kemény. Ami azt illeti szerintem ha az összképet nézzük nagyon elnézőek voltak - én is ismerek olyat aki ugy kapott, hogy nem kellett volna de túl sok olyat is akiről tudom hogy kövekkel dobálta a rendőröket -például Erdő Péter biboros unokaöccse- és az égatta világon semmit nem kapott. Én mit kapok ha odamegyek a Moszkva téren lévő rendőrhöz és fejbecseszem egy kővel? Nyilván azonnal hátracsavart kezet és egy gyors elvitelt az örsre. Megérdemelten. Akkor viszont simán lehetett ezzel bolondozni retorzió nélkül. Ebben a legkinosabb hogy egy csomó emberről tudom, hogy a hecc kedvéért ment csak ki. Másnap az egyikük büszkén mesélte az iwiw-en micsoda buli volt... valaki aki életében egy percet nem dolgozott, a szülei fizetik a külföldi útjait, de arra volt esze, hogy rendőröket dobáljon. Én cseppet se csodálkozok, hogy a rendőrökben túlfeszült az adrenalin, és látva milyen arcok mászkáltak ezeken a felvonulásokon afelöl is kevés kétségem van, hogy a legtöbben akik kaptak, azok meg is érdemelték. Nem, nem mindenki. A legtöbben. Az utobb emlitett srác két nappal azután, hogy nagyfiú volt az iwiw-en, kapott az egyik lovasrendőrtől egy szép nagy gumibotütést a fültövére... ment a nyiff-nyaff, de többet nem ment a randalirozók közelébe. Annak az ütésnek több nevelő hatása volt, mint talán az addigi életében bárminek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát néhány rendőri túlkapás jelenti esetünkben a diktatúrát.
Nem. De ezen eseteken kívül voltak még pl jogtalanul végrehajtót tüntetésfelszámolások. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat pont a minap tartott sajtótájékoztatót. Aki meg nyomon követte a munkájukat annak meg nem kérdéses, hogy azon eszközök melyekkel felléptek a rendvédelmi szervek azok diktatórikus államokra jellemzőek voltak. Persze, persze, most jön az, hogy ez mennyire demagóg meg miegymás. :(

Másrészről más országban már a miniszterelnök maga mondott volna le egy ilyen beszéd után, vagy jelen esetben a kiszivárogtatása után. De mindegy hagyjuk. Demagóg minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. De ezen eseteken kívül voltak még pl jogtalanul végrehajtót tüntetésfelszámolások. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat pont a minap tartott sajtótájékoztatót. Aki meg nyomon követte a munkájukat annak meg nem kérdéses, hogy azon eszközök melyekkel felléptek a rendvédelmi szervek azok diktatórikus államokra jellemzőek voltak. Persze, persze, most jön az, hogy ez mennyire demagóg meg miegymás. :(

Másrészről más országban már a miniszterelnök maga mondott volna le egy ilyen beszéd után, vagy jelen esetben a kiszivárogtatása után. De mindegy hagyjuk. Demagóg minden.

Lesz itt még ennél durvább is. :D Vitya gondoskodik róla. Remélem akkor is nagy lesz a hangerőd.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. De ezen eseteken kívül voltak még pl jogtalanul végrehajtót tüntetésfelszámolások. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat pont a minap tartott sajtótájékoztatót. Aki meg nyomon követte a munkájukat annak meg nem kérdéses, hogy azon eszközök melyekkel felléptek a rendvédelmi szervek azok diktatórikus államokra jellemzőek voltak. Persze, persze, most jön az, hogy ez mennyire demagóg meg miegymás. :(

Másrészről más országban már a miniszterelnök maga mondott volna le egy ilyen beszéd után, vagy jelen esetben a kiszivárogtatása után. De mindegy hagyjuk. Demagóg minden.

 

Nem demagog, csak a szavak helytelen használata. Hogy le kellett volna mondania a beszéd után? Igen tök jó lett volna. De az hogy nem mondott le az ettől még nem diktatúra. Ennek a szónak van egy jól körbehatárolható értelme és annak ehhez semmi köze.

 

Az meg hogy a rendvédelmi szervek diktatiorikus államokra jellemzően léptek fel csak egy jól hangzó lufi... csak meg kell nézni hogy a demokratikus államok hogy lépnek fel a hasonló tüntetéseknél.. hopp, durran a lufi.

 

A Nemzeti Jogvédő Szolgálat, meg kb. olyan mint a Magyar Demokratikus Charta. Vannak politikusok akik azt gondolják, hogy ha nem egy pártból hanem egy álcivil szervezetből szolalnak meg ők vagy a spanjaik akkor az máris hitelesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg hogy a rendvédelmi szervek diktatiorikus államokra jellemzően léptek fel csak egy jól hangzó lufi... csak meg kell nézni hogy a demokratikus államok hogy lépnek fel a hasonló tüntetéseknél.. hopp, durran a lufi.

Erről eszembe jutott egy történet, amit a nagyapám osztott meg velem, mikor még élt. Régen volt, még apám is csak icipici kisgyerek volt. Nagyapám már leszerelt a hadseregtől és éppen a vasútnál dolgozott. Egyszer csak arra lett figyelmes, hogy óriási tömeg jár kell utcáin, középületről középületre. Mivel nem volt egy nagy tüntető, sőt, kifejezetten elégedett volt az életével, hisz jó munkája volt, megszületett az első fia, és éppen készült átnyergelni a vasúttól az építészetre, ugyanis szakmáját tekintve építészmérnök volt. De ez nem lényeges, az viszont annál inkább, hogy nem sokkal azután, hogy találkozott ezzel a tömeggel, lövések dördültek. Két sortűz, hogy pontos legyek. Nagyapám a helyszínre sietett és olyat látott, amit addig még soha: halottakat, közülük sokat hátba lőttek, mikor menekülni próbáltak. Eme szörnyű nap dátuma: 1956. október 26. A helyszín: Mosonmagyaróvár, a határőrség laktanyája előtt, ahol szitává lőtték a tüntetőket. 56 ember, nők, férfiak és olyan fiatalok, mint Obi1, Donát vagy jómagam, halt meg csak abban a városban, valamint 14-22 Esztergomban és 9 Miskolcon, ugyanazon a napon.

Szóval, amíg egy-két jogos pofont kap az arcába és gumilövedéket a valagában a kő- és molotovhajigáló csürhe, meg néhány sallert a védtelen arra járó, és nem golyót a hátába, mikor menekülni próbál a már életeket követelő első sortűz elől, addig szerintem k*rva távol vagyunk a diktatórikus módszerektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, miért durranna a lufi? Mondta bárki is, hogy ott demokratikusan oszlatják a jogosan dühös tömeget? A nép kifejezi az elégedetlenségét, utcára vonul, a "rendőrállam" meg cselekszik. A demokrácia, na az egy nagy lufi.

 

Dzséjt, nem csak éles lőszerekkel lehet diktatúrát folytatni. Az erőszak bármely formája alkalmas rá. Máskülönben mint már kiderül a bizottsági meghallgatáson valakik egy halom éles lőfegyvert hagytak a tv székház mögött hátha a tömeg rátalál és vérbe, véresebb eseményekbe lehetett volna folytatni az egészet. Elég sok mindent elcsiripeltek a kishalak míg a nagyok nagy része arra nem képes, hogy elmenjen a meghallgatásra. Sajnos a lezáró jelentés igen felemásra sikerült, érződik az összejátszás a Fityesz és az MSZP között. Gaudi meg is írta a saját jelentését mint alelnök és jogvédő meg ügyvéd, és hát számomra ő elég hiteles forrás mert ő aztán a munkatársaival mindent megtett azokért akik rossz helyen, rossz időben voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, miért durranna a lufi? Mondta bárki is, hogy ott demokratikusan oszlatják a jogosan dühös tömeget? A nép kifejezi az elégedetlenségét, utcára vonul, a "rendőrállam" meg cselekszik. A demokrácia, na az egy nagy lufi.

 

Tudod a demokrácia nem pártolja hogy egyes emberek ilyen-olyan dühükben kárt tegyenek vagyoni tárgyakban vagy személyekben. Amig csak obégatnak addig minden oké: a Kossuth téren simán lehetett olyanokat mikrofonba mondani, hogy mindenkit felkell koncolni, szitává kell lőni őket. Káoszba kell taszitani a várost: le kell zárni minden útját. Ez pl. megengedett a demokráciában. Mikor megtörténnek az első megvalositás irányába tett lépések akkor viszont nem szokás tovább malmozni. Ez kérlek súlyos félreértése szegény demokráciának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod a demokrácia nem pártolja hogy egyes emberek ilyen-olyan dühükben kárt tegyenek vagyoni tárgyakban vagy személyekben. Amig csak obégatnak addig minden oké: a Kossuth téren simán lehetett olyanokat mikrofonba mondani, hogy mindenkit felkell koncolni, szitává kell lőni őket. Káoszba kell taszitani a várost: le kell zárni minden útját. Ez pl. megengedett a demokráciában. Mikor megtörténnek az első megvalositás irányába tett lépések akkor viszont nem szokás tovább malmozni. Ez kérlek súlyos félreértése szegény demokráciának.
;) Akkor oda kell b*szni rendesen a pofájukra. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehetne jobb? Vázold fel.

Nem hazudunk, nem lopunk, nem csalunk. Tádám. :D

 

És hidd el, ha őszintén odaállt, vagy odaállna egy kormányfő az emberek elé, hogy most marha nagy sz*rban vagyunk és emiatt át kell gondolnunk a továbbiakat és mindannyiunknak ki kell vennünk a részünket abból, hogy jobb legyen, nem lett volna itt semmi nagyobb baj. Egy-két hözöngés, zúgolódás persze előfordulna. Node amint látja a Nép, hogy most bizony az ő drága vezetői is kiveszik a részüket az összefogásból, esélyt, bizalmat szavaznának nekik. Mondjuk addig itt ilyet ne várjunk amíg még vannak a komcsirendszer mumifikálódott tagjai közül a padsorok között mert az őfeléjük táplált bizalom már évtizedekkel ezelőtt leáldozott. Persze van aki nosztalgiázik és számára 56 se volt több mint csőcselékek hözöngése és köszöni szépen mind a mai napig vígan elél a több százezres pártnyugdíjából meg Cenzorné Lendvai "Botox" Ildikó az ő szexideálja :P

Friss vezetők kellenek, új, használható ötletekkel, kapzsiság nélkül.És persze egy olyan nép aki még tud bizalmat fektetni beléjük. ;)

 

Ennyi elég vagy nyújtsak be egy 2500 oldalas teljes programcsomagot? :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod a demokrácia nem pártolja hogy egyes emberek ilyen-olyan dühükben kárt tegyenek vagyoni tárgyakban vagy személyekben. Amig csak obégatnak addig minden oké: a Kossuth téren simán lehetett olyanokat mikrofonba mondani, hogy mindenkit felkell koncolni, szitává kell lőni őket. Káoszba kell taszitani a várost: le kell zárni minden útját. Ez pl. megengedett a demokráciában. Mikor megtörténnek az első megvalositás irányába tett lépések akkor viszont nem szokás tovább malmozni. Ez kérlek súlyos félreértése szegény demokráciának.
Egyetértek. De tegyük hozzá, hogy egy becsületes vezető el se menne odáig, hogy az emberek eszébe ilyen dolgok jussanak. És főleg nem kenni olyanra a saját szemetét, hogy Világgazdasági válság, ami nálunk csodák csodájára pár hónappal korábban "begyűrűzött" mielőtt még kirobbant volna Amerikaországból.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hazudunk, nem lopunk, nem csalunk. Tádám. ;)

 

És hidd el, ha őszintén odaállt, vagy odaállna egy kormányfő az emberek elé, hogy most marha nagy sz*rban vagyunk és emiatt át kell gondolnunk a továbbiakat és mindannyiunknak ki kell vennünk a részünket abból, hogy jobb legyen, nem lett volna itt semmi nagyobb baj. Egy-két hözöngés, zúgolódás persze előfordulna. Node amint látja a Nép, hogy most bizony az ő drága vezetői is kiveszik a részüket az összefogásból, esélyt, bizalmat szavaznának nekik.

Ez így lenne helyénvaló. De remélem nem Vonától várod ezt a fordulatot, mert a pártjában kb. két kezünkön megszámlálható értelmes ember van. A többi olyan hülye, hogy ha azt mondanám nekik, hogy a Nap nyugaton kel fel, minden zokszó nélkül elhinnék. Amúgy sztem nem Lendvai Ildikóra kellene már haragudnod, hanem a mostani hatalomra, ahol eszméletlen sok mumifikálódott komcsi van. De valahogy ezeket nem akarod megtalálni, csak a Gyurcsányt, meg a Lendvait. Gyanús vagy te nekem. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.