Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot, Obi1! :)

 

Azért remélem, ilyen csúnya színű inget nem veszel fel ;)
Teljesen egyetértek. Már a halvány rózsaszín férfiing is elég necces, de ez a ciklámen árnyalat túlment nálam is a határon. :D

 

 

Bocs ezt kulturálatlanságomnak köszönhetően nagy baj ha semmit nem értek ebből?
Krsna elég távol áll tőlünk, magyaroktól, így ezzel sokan vagyunk így. Nekem is van pár könyvem, amit Krsna-hívőktől kaptam, de sajnos többszöri nekifutásra sem sikerült belemélyednem bármelyikbe is. Ez egy másik világ, amelyik nagyon távol áll az enyémtől.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítást kérek szépen! Mi nem egyértelmű? Hogy Krsna felemelte a hegyet hogy esernyőként hasznosítsa a környéken lakók számára, vagy az, hogy ezt meg kell* ünnepelni?

 

 

*Jó, persze, kelleni nem kell, de állítólag nagy mennyiségű édességgel jár együtt a dolog..... :) Szóval nem kell, de felettébb ajánlatos ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítást kérek szépen! Mi nem egyértelmű? Hogy Krsna felemelte a hegyet hogy esernyőként hasznosítsa a környéken lakók számára, vagy az, hogy ezt meg kell* ünnepelni?

 

 

*Jó, persze, kelleni nem kell, de állítólag nagy mennyiségű édességgel jár együtt a dolog..... :) Szóval nem kell, de felettébb ajánlatos :bumm:

Magát az egészet nemértettem^^ De így már értem. Kössz :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítást kérek szépen! Mi nem egyértelmű? Hogy Krsna felemelte a hegyet hogy esernyőként hasznosítsa a környéken lakók számára, vagy az, hogy ezt meg kell* ünnepelni?

 

 

*Jó, persze, kelleni nem kell, de állítólag nagy mennyiségű édességgel jár együtt a dolog..... :) Szóval nem kell, de felettébb ajánlatos :bumm:

Azt értem, mit csinált, csak azt nem, hogy miért. :P Mármint hogy miért mondta, hogy áldozzanak egy másik (?) isten helyett egy hegynek. Itt kellenének a bővebb ismeretek. :)

Hogy jót lehet enni e nemes ünnep alkalmából, az nem elég. :sick:

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krsna elég távol áll tőlünk, magyaroktól, így ezzel sokan vagyunk így. Nekem is van pár könyvem, amit Krsna-hívőktől kaptam, de sajnos többszöri nekifutásra sem sikerült belemélyednem bármelyikbe is. Ez egy másik világ, amelyik nagyon távol áll az enyémtől.

Nekem megvan az Indiai regék és mondák c. könyv, Baktay Ervin szerkesztésében abban le van írva elég érthetően a mitológiájuk, és annyira nem bonyolult, akit érdekel a téma, annak tudom ajánlani a könyvet. A távol kelet kultúrája, na az ami nekem már nagyon "más" :)

 

Ja és Isten éltessen, Obi1! :bumm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt értem, mit csinált, csak azt nem, hogy miért. :) Mármint hogy miért mondta, hogy áldozzanak egy másik (?) isten helyett egy hegynek. Itt kellenének a bővebb ismeretek.

Egyrészt, mert szerette, ha pezsegnek körülötte az események. Másrészt, mint említettem, az lett a vége, hogy ő ette meg, amit Vrndavan lakói eredetileg Indrának szántak. Ami azért, valljuk be, pofátlanság volt Indrával szemben, de hát ő meg hagyta magát egy áldozat miatt provokálni.

Hogy egy hely (rét, hegy, folyó ilyesmi) szent, az meg az ősmagyaroknál is volt, ha jól tudom. Hittérítők nem győzték akadályozni pl a kutak melletti áldozatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint hogy miért mondta, hogy áldozzanak egy másik (?) isten helyett egy hegynek.
Hát, ha az egyik fél hegyet lebegtetne a fejem fölött, a másik meg pusztító viharokkal akar eltakarítani a föld színéről, még Kiszel Tündének is áldoznék (vagy őt fel), csak, hogy élve megússzam :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, mert szerette, ha pezsegnek körülötte az események. Másrészt, mint említettem, az lett a vége, hogy ő ette meg, amit Vrndavan lakói eredetileg Indrának szántak. Ami azért, valljuk be, pofátlanság volt Indrával szemben, de hát ő meg hagyta magát egy áldozat miatt provokálni.
Érdekes figura lehetett ez a Krsna. :) Érdemes lenne tényleg áttanulmányozni a Lok Durd által ajánlott könyvet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tuti kamu. Egy 10 éves lány biológiailag alkalmatlan szülésre. Ilyenkor még nem is menstruálnak.
Semmi eget rengető nincs benne. Mint a hír is írja ez természetes a cigányoknál. Húsz évesen meg már nagymama lesz :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jellemző, nekm is voltak olyan lány osztálytársaim, egy volt köztük cigány, akiknek már ötödikben voltak ünnepnapok.

szerintem is igaz a mondás, most ök 20as éveik elején kinéznek olyan megviselt harmincasnak, asok pia, cigi és party miatt.

 

Gyönyörű idő van, javaslom mindenkinek, hogy hazsnálja ki a nap utolsó sugarait még tél elött. Én is elmegyek andalogni.

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen mindenkinek. Elnézést hogy tegnap nem tudtam írni, csak kiütöttem magam. Kellett mindenkinek alkoholt ajándékozni nekem, mint ha én csak ennek örülnék. :(

 

Azt hiszem teljesítettem a napi folyadékbevitelt 6 sörrel, 1 üveg mézes-teás vodkával és fél-fél üveg tojáslikőrrel és bonbonnal. Na jó, a vodka felét már előző este megittam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen mindenkinek. Elnézést hogy tegnap nem tudtam írni, csak kiütöttem magam. Kellett mindenkinek alkoholt ajándékozni nekem, mint ha én csak ennek örülnék. :(

 

Azt hiszem teljesítettem a napi folyadékbevitelt 6 sörrel, 1 üveg mézes-teás vodkával és fél-fél üveg tojáslikőrrel és bonbonnal. Na jó, a vodka felét már előző este megittam. ;)

Szép huzatod van. :D Valahogy mindig Donát jut rólad eszembe, aki azt mondta régebben, hogy bizony sose fog inni alkoholt mert az milyen rossz. Főleg a sör. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép huzatod van. :( Valahogy mindig Donát jut rólad eszembe, aki azt mondta régebben, hogy bizony sose fog inni alkoholt mert az milyen rossz. Főleg a sör. ;)
Kikérem magamnak, az első nagy berúgásom 13 évesen megvolt. :D

 

De mint ahogy ígértem már kevesebbet iszok, csak ha úgy hozza az alkalom. És úgy hozza elég sokszor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó-jó, azóta ugyan iszom, de túlzásba azért nem viszem. ;) Sosem volt még olyan, hogy annyit ittam volna, hogy nem emlékeztem az esti történésekre, vagy hogy az árokból kellett volna hazatámolygatni.
Majd lesz ne aggódj. Majd lesz.... :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Úr Krsna kegyéből gyönyörű időnk volt a Völgyben, olyan napsütés amilyen idény nyáron is alig volt, ünnepeltük a Govardan-hegyet, és kóros mennyiségű édesség fogyott. Kár, hogy Gyokának hamarabb el kellett mennie, kimaradt a legjavából. Legközelebb mehetnénk többen :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Úr Krsna kegyéből gyönyörű időnk volt a Völgyben, olyan napsütés amilyen idény nyáron is alig volt, ünnepeltük a Govardan-hegyet, és kóros mennyiségű édesség fogyott. Kár, hogy Gyokának hamarabb el kellett mennie, kimaradt a legjavából. Legközelebb mehetnénk többen :(
Te is szektás lettél? Vártam már valami ilyesmit. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.