Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Donát, te most esélyekre alapozva azt javaslod, hogy ne csináljunk semmit, mert akkor nem vesztünk semmit? Kevés az esélye annak is, hogy a nő, akit leszólítok az utcán a feleségem lesz, mégis megteszem. Miért? Miért ne? Az a száz forint meg, amit elmegy a lottóra... hú.... számoljunk csak, mire abból tisztességes összeg gyűlik össze, vagy 1000 hétnek kell eltellenie, és valójában még akkor is csak 100 ezer forintod van, ami nem sok mindenre jó, attól távol leszel még a gazdagságtól. De ennyi erővel, azt is a fejemhez vághatnád, hogy miért vettem az elmúlt húsz évben (basszus, már húsz éve? :) ) mindig legot. Ha az azokra szánt pénzt elteszem, mára milliomos lennék. A nem sok esély és a nincs esély között ott az a parányi apróság, hogy az előbbi esetén van rá esély. És sok olyan dolog történt már ebben a világban, amire azt mondták: nincs rá sok esély. Szóval ha valaki az esélyek latolgatásával éldegél... nos, az szerintem nem igazán él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lottó dolog kizárólag a hitről szól. Aki hisz benne, hogy nyerhet, mégha kicsi is az esély, az játszik, aki meg nem hisz, az nem játszik. Én megértem azt, akinek fontos a nyerés reménye. Sajnos én sem hiszek benne, és ezért nem játszom, pedig biztos, hogy több csokit veszek egy héten, mint ami egy lottószelvény ára.

 

Szerintem viszont az nagyon durva dolog, ha valaki olyan nyer egy ötöst meg, és ezzel esetleg milliárdokat, aki addig soha nem, vagy csak akkor játszott, ha ilyen rekord nagyságú volt már a nyeremény. Az mondjuk nagyon igazságtalan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://krisna.hu/w/?q=node/153 -- itt épp eléggé ki van fejtve, de a lényeg ez: "Attól függően, hogy valaki mennyire elkötelezett, otthonában is élhet szinte szerzetesi rendszerezettségű életet, vagy követhet annyit a védikus alapelvek közül, amennyit körülményei és saját elhatározása lehetővé tesznek." Magyarul, annyi kell betartani, amennyit be tudsz. A kevés is valami :D
Köszi. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen :D

 

 

A lottóról valahogy mostanában a Sziget című Bay-film jut eszembe..... mi is történt ott a nyertesekkel? :o

Amúgy meg a Lego jó példa :o Transformers témában láttam néha eBay-en, hogy egy gyűjtő házasodik, jön a gyerek stb és eladja az egész gyűjteményét. Átszámítva, milliókért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers témában láttam néha eBay-en, hogy egy gyűjtő házasodik, jön a gyerek stb és eladja az egész gyűjteményét. Átszámítva, milliókért.

Na látod, ezért nem fogok megházasodni, és pláne nem lesz gyerekem. Előbb vágatom le mindkét karom, minthogy megváljak a Lego gyűjteményemtől :o

Na jó, a valódi szándékom az, hogy ha egyszer lesz gyerekem, akkor a gyűjteményem díszből visszaavanzsál azzá, ami valójában volt: játékká, és akkor majd a kis-Dzséjttel (vagy Dzséjtinával :o) együtt játszhatunk. Az anyja, bujkáljon most még akárhol, pedig annyira fog minket szeretni, mikor széthordjuk a lakásba ezt a sok kockát, hogy ihaj :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Frenkie: Nem értek egyet. :D

 

Vagyis értem, mit írtok, de nem tudok vele azonosulni. Ti élvezeti cikként kezelitek a lottót, ezért hasonlítjátok össze pl. a legóval. Én viszont pénzügyi termékként: vegyek-e 0,0000000001%-os eséllyel bejövő 1.000.000.000 forintos hozamú terméket (pl.), 100 forintért, vagy inkább tartsam meg? Közgazdászként, pénzügyet tanult emberként: természetesen utóbbi. Ti élvezeti cikként kezelitek, ezt mutatja az is, hogy a piával, cigivel, legóval hasznosítjátok össze. De mi a lottó élvezeti értéke? Az a vágy, az izgalom, hogy nyerhetsz. Ezt vásárolod meg, mert a nyerési esély olyan apró, hogy ha azt vásárolnád meg, hosszú távon egyszerűen -EV-s (azaz negatív várható értékes lesz).

 

Gyerekek, én nem azt mondom, hogy ne éljünk, ne költsünk pénzt, stb... hisz ismertek! :o Én is iszom sört, vettem anno egy csomó legót, stb., de ennek számomra az az élvezeti értéke, hogy megiszom, összerakom, játszom vele, ott van a polcomon, stb, nem pedig egy 0-hoz közeli nyerési esélyt veszek érte.

 

De azt hiszem, Pildinek van igaza: ti, akik lottóztok, nemcsak azt a minimális nyerési esélyt veszitek meg mint én tenném, hanem a hitet is hogy nyerhettek. Én, aki ismerem az esélyeket, tisztában vagyok vele, hogy ez egy nagyon apró remény, túl apró ahhoz, hogy igaz, ne pedig hamis reményként kezeljem. Nekem a lottó megvásárlásakor nincs élvezeti érték, így nem marad más, mint a nyerési esély, ami viszont nekem kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, a valódi szándékom az, hogy ha egyszer lesz gyerekem, akkor a gyűjteményem díszből visszaavanzsál azzá, ami valójában volt: játékká, és akkor majd a kis-Dzséjttel (vagy Dzséjtinával :o) együtt játszhatunk. Az anyja, bujkáljon most még akárhol, pedig annyira fog minket szeretni, mikor széthordjuk a lakásba ezt a sok kockát, hogy ihaj :o

Szép terv :D Utóbbihoz meg tudom ajánlani a mosogatok két hétig cserébe opciót és társait :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy már a lottózást is közgazdász szemüvegen keresztül ítéld meg. :D De persze szíved joga, csak ne vakítson el a dolog.

 

Dzséjt, Frenkie: Nem értek egyet. :o

 

Vagyis értem, mit írtok, de nem tudok vele azonosulni. Ti élvezeti cikként kezelitek a lottót, ezért hasonlítjátok össze pl. a legóval. Én viszont pénzügyi termékként: vegyek-e 0,0000000001%-os eséllyel bejövő 1.000.000.000 forintos hozamú terméket (pl.), 100 forintért, vagy inkább tartsam meg? Közgazdászként, pénzügyet tanult emberként: természetesen utóbbi. Ti élvezeti cikként kezelitek, ezt mutatja az is, hogy a piával, cigivel, legóval hasznosítjátok össze. De mi a lottó élvezeti értéke? Az a vágy, az izgalom, hogy nyerhetsz. Ezt vásárolod meg, mert a nyerési esély olyan apró, hogy ha azt vásárolnád meg, hosszú távon egyszerűen -EV-s (azaz negatív várható értékes lesz).

 

Gyerekek, én nem azt mondom, hogy ne éljünk, ne költsünk pénzt, stb... hisz ismertek! :o Én is iszom sört, vettem anno egy csomó legót, stb., de ennek számomra az az élvezeti értéke, hogy megiszom, összerakom, játszom vele, ott van a polcomon, stb, nem pedig egy 0-hoz közeli nyerési esélyt veszek érte.

 

De azt hiszem, Pildinek van igaza: ti, akik lottóztok, nemcsak azt a minimális nyerési esélyt veszitek meg mint én tenném, hanem a hitet is hogy nyerhettek. Én, aki ismerem az esélyeket, tisztában vagyok vele, hogy ez egy nagyon apró remény, túl apró ahhoz, hogy igaz, ne pedig hamis reményként kezeljem. Nekem a lottó megvásárlásakor nincs élvezeti érték, így nem marad más, mint a nyerési esély, ami viszont nekem kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Lazíts egy kicsit. :D Értem amit írsz, még logika is van benne. Nem is vásárolok lottót, de azért mert nem hiszek benne. Viszont a lottóra elköltött pénz összegyűjtését értelmetlennek találom, mert még hosszútávon is nem sok pénz. Egy évben ez 5200 ft(52x100). Ez meg azt hiszem egy évre vetítve szinte semmi. Mondjuk az én gondolkodásom olyan hogy nem fogok elmenni csak azért egy másik boltba mert a Milka(kedvenc csokim) 20 ft-al olcsóbb. Egyszerűen nem éri meg azt a fáradságot, pedig nem keresek túl jól.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lazítok én, Frenkie :yeah:

 

Amúgy 225 ft egy lottó, ergo egy évben 13000 forint, ha minden nap játszol, ráadásul tapasztalataim szerint az emberek általában nem csak egy szelvényt adnak fel, hanem minimum 4-et 5-öt egyszere. Úgyhogy átlagosan a lottózók évi 50-60e forintot spórolhatnának, ami a lottó célközönségének a felénél kb. már egy fél fizetés...

 

Ody: Ha közgazdásznak tanul az ember, akkor a gondolkodásmódja menthetetlenül közgazdász lesz. Mindig. És a pénzzel kapcsolatosan ez szerintem így van jól. Mert a lottó nem más, mint egy 225 forintért vásárolt 0,00000002275-ös esély az éppen aktuális főnyereményre (plussz négyes, hármas, kettes találatra), s mint ilyen, nagyon is helyénvaló pénzügyi eszközként kezelni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ha közgazdásznak tanul az ember, akkor a gondolkodásmódja menthetetlenül közgazdász lesz.

Nekem is sokszor eszembe jutnak szakmai szempontok teljesen hétköznapi események kapcsán is, szóval ez egy kicsit valóban így van :D Csak vigyázni kell, hogy ne essen az ember túlzásba :yeah:

 

Boldog születésnapot, Revan :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.