Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot, Revan! :rock:

 

 

Nekem is sokszor eszembe jutnak szakmai szempontok teljesen hétköznapi események kapcsán is, szóval ez egy kicsit valóban így van :D Csak vigyázni kell, hogy ne essen az ember túlzásba :D
Ez csak kor kérdése, meg egészséges személyiségé. :D Szerintem Donát sem fog mindent, ami pénzhez köthető, közgaszdász szemmel nézni 10-20 év múlva - legalábbis remélem. :love:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne értsetek már félre... :D

 

Ha üdülni megyek, én sem azt méricskélem, hogy milyen haszontalan dolog is a pénzt beleölni, mert nem kamatozik...

 

De a lottó befektetés, így a legokosabb, ha közgazdász szemmel mérlegeli az ember, hogy vegyen-e vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a lottót sem így kéne nézned. Én sem lottózom. De annyira pitiáner összeg évente is, hogy nem kéne vele foglakozni. Ez olyan mintha valaki azt mondaná hogy 5000 ft-ot rakjak félre mondjuk lakásra. Minek? Mire összejön egy garzon is nyugdijas lennék.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne értsetek már félre... :D

 

Ha üdülni megyek, én sem azt méricskélem, hogy milyen haszontalan dolog is a pénzt beleölni, mert nem kamatozik...

 

De a lottó befektetés, így a legokosabb, ha közgazdász szemmel mérlegeli az ember, hogy vegyen-e vagy sem.

Én nem értettelek félre, ahogy lottó ügyben teljesen egy véleményen is voltunk. Csupán élcelődtem kicsit. :D Bocsánat, ha félreérthető volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: sok kicsi sokra megy :D

 

Pildi: semmi gond, csak megvédtem az álláspontom.

 

 

Számoljunk egy olyan lakásra kezdőként mint az enyém. Legyen 9 millió ft. Ha ezt elosztom 5000-el akkor megkapom a hónapok számát amennyi ideig nekem félre kell raknom. 75 év jött ki. Én lennék mondjuk 22 éves. Azaz ha havi 5000 ft-ot félreraknék akkor 97 éves koromban lenne egy 9 millió ft-os lakásom. Akkor van értelme rakosgatni? Nincs. Csak akkor van ha havi 100000 ft-ot tudsz félrerakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: sok kicsi sokra megy :D

Csak megőszülsz, mire sok lesz. :D Ne a fél évente egyszer megvett lottószelvény félretett árából fogok meggazdagodni, viszont van rá esély, hogy pont azon a szelvényen nyerek. És pontosan 0,0000000001%-kal több esélyem van azt a 225 Ft-ot 1 milliárdra beváltani, mintha nem venném meg fél évente. :D

Amúgy, Donát, neked a szerencsejáték befektetés? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forgathatod a szavaim úgy, ahogy kedved szottyan :D, de ha a jelenbeli forrásaidból befektetsz egy opcióba, ami jövőbeli pénzáramlást ígér, az igen: befektetés. A lottó befektetés. Egy, a legkevésbé megtérülők közül, de akkor is befektetés, egy pénzügyi opció, ami 0,000 bla-bla-bla eséllyel jelent milliárdokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, nekünk már lehet vizsgákat felvenni :angry: Vagy az infósok elszúrtak valamit az ETR-ben :angry:

Egyébként mind januárban lesz.

Nálunk még két hét mire felteszik az időpontokat, és három mikor kezdhetjük felvenni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Nem tudom, van-e itt véradó (esetleg ismerős), AKINEK A RITKA 0RHnegatív a vércsoportja. egy hatéves leukémiás kisfiúnak napi szinten van vérpótlásra szüksége, neki keresnek véradókat. Az ország bármely részén leveszik, és név szerint lehet "adni". Ha van ilyen, szóljon nekem, elirányítom. Köszike!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, van-e itt véradó (esetleg ismerős), AKINEK A RITKA 0RHnegatív a vércsoportja.

Sajnálom szegényt :angry: Nekem a legritkább AB RH negatív van, csak értelemszerűen én nem vagyok véradó. Nála az a baj, hogy 0-ás, vagyis nem kaphat, csak 0-ástól, és persze csak RH negatív vért. Az AB meg hiába ritka, mint a fehér holló, mégiscsak általános kapó, mindenkitől kaphat az RH-faktor figyelembevételével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az micsoda?

Vért vesznek tőled, kicentizik a vérplazmát, és a többit visszakapod. Ezt ha jól tudom, 2-3 havonta lehet, és ezért fizetnek is. Az infó Ortistól származik. :angry:

 

Javítás: 10 naponta lehet. Nem félreérteni, nem a cuccért fizetnek, hanem ugy 10 naponta lehet menni, utazásköltségtérítés, és idő(amit erre fordítasz), ezt térítik...

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vért vesznek tőled, kicentizik a vérplazmát, és a többit visszakapod. Ezt ha jól tudom, 2-3 havonta lehet, és ezért fizetnek is. Az infó Ortistól származik. :angry:

 

Javítás: 10 naponta lehet. Nem félreérteni, nem a cuccért fizetnek, hanem ugy 10 naponta lehet menni, utazásköltségtérítés, és idő(amit erre fordítasz), ezt térítik...

 

 

Köszi a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez annyira nem vicc, hogy én idén kaptam olyan levelet az APEH-től, ami 1 Ft hátralék rendezéséről szólt. :D Figyelmen kívül hagytam. Hajtsák be, ha akarják.

 

Tavaly kellett csinálnom önrevíziót, és a program megint rossul számolt, úgy tűnik (már eredetileg is azért kellett önrevíziót végeznem, mert hiába csináltam a bevallási programmal és ellenőriztettem is le, csak maradt benne hiba, amire a program nem figyelmeztetett.

 

Sziasztok!

 

Nem tudom, van-e itt véradó (esetleg ismerős), AKINEK A RITKA 0RHnegatív a vércsoportja. egy hatéves leukémiás kisfiúnak napi szinten van vérpótlásra szüksége, neki keresnek véradókat. Az ország bármely részén leveszik, és név szerint lehet "adni". Ha van ilyen, szóljon nekem, elirányítom. Köszike!

Sajnos én nem adhatok. :D Eleve A RH+ a vércsoportom, és még ráadásul kórosan vérszegény is vagyok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.