Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ne általánosítsunk, számomra ezek az alja emberek akik meccsen kívül üvöltöznek.

 

 

Én Odyval ellentétben 100 %ra teszem a barom látogatókat.Azaz ha egy ilyen meccsen(ahol balhé van) és a megmentőnk a U.S Marine küldd egy Apache-ot és azzal belelövök a lelátóba akkor ártatlan ember NEM hal meg. Mert mindegyik egy retardált ostoba barom. Ma hallottam. És MINDEGYIK Ilyen. Hisz ha normális lenne nem járna oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy mióta orcán rúgtak focilabdával, nem szeretem, se nézni, se játszani.

Frenkie valdd be te egy lovag vagy, aki hölygeket emleget! :yes:

 

Lovag vagyok de a szurkolókat a Dunába lőnéám szó nélkül annyira rühellem őket. :yes: :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, ilyenek minden meccsen vannak, ne kombinálj már megint :yes: Én múltkor fradi szurkolókkal futottam össze vonaton :yes: Gondold el mi volt akkor mikor begördültünk Újpest-Rákospalotára :yes::D :D

 

 

Nem kombinálok. Tiszta sor. Ezek a nyomorultak voltak a tv-ostromnál és ezek csinálták a balhét az 50. évfordulón. Ha nem akar odatartozni akkor mirt keres ott? Be voltak ám rendesen rúgva. És? Én csak kérdeztem volna tőlük, Na nem jó a válasz egy ujja törik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez annyira nem vicc, hogy én idén kaptam olyan levelet az APEH-től, ami 1 Ft hátralék rendezéséről szólt. :D Figyelmen kívül hagytam. Hajtsák be, ha akarják.

 

Eleve A RH+ a vércsoportom, és még ráadásul kórosan vérszegény is vagyok.

Jah, nem éri meg levelezgetni velük ezért az összegért :yes: Ha meg lenyúlják, egye fene, és legyenek tőle boldogok :yes:

Szerencsére én nem vagyok kórosan vérszegény, de pici korom óta időnként fennálló bajom, mostanság évente elővesz, aztán több hónapig kell gyógyszert is szednem. Sajnos egy idő után csak ez segít :yes:

 

Ez most nem kötödik semmihez csak találtam és szerintem érdekes. Nem tudtam, hogy Magyarországon vannak ilyen jól megmaradt barlanglakás kolóniák. Ma már nem lakik bennük senki, csak művésztelepek, de jól néznek ki:

Kolléganőm talált rá a neten egyszer, nekem is szólt, hogy sasoljam meg. Nagyon érdekesek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére én nem vagyok kórosan vérszegény, de pici korom óta időnként fennálló bajom, mostanság évente elővesz, aztán több hónapig kell gyógyszert is szednem. Sajnos egy idő után csak ez segít :)
:) De ha szinten lehet tartani valahogy, az legalább jó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Denevér mozgású szuperrepülő készül (videóval)

A helikopternél is sokkal mozgékonyabb, szárnyaival csapkodó repülő szerkezet fejlesztését támogatja az amerikai hadsereg.

http://index.hu/video/2010/11/13/batman/

 

Kíváncsian várom majd az évek múlva elkészülő típusokat. Érdekes lesz mindenképp. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgatnám ha nem lenne egy bizonyos pártnak a s*ggnyalója.... :)

Ilyen alapon én be se tenném a lábam a fősulimba :) Szóval szerintem ezzel ne foglalkozz, ha jó a zenéje, hallgasd, mert a munkáját minősíted vele. A többi meg az ő magánügye. Itt jegyezném meg, hogy igazából annak is kellene maradnia.

 

:) De ha szinten lehet tartani valahogy, az legalább jó.

Szerencsére lehet, de csak időlegesen. Tudom, hogy nem egy túl jó állapot ez a hiánybetegség, remélem, valami azért segít Neked is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy nem egy túl jó állapot ez a hiánybetegség, remélem, valami azért segít Neked is.
A vérszegénység is jól kezelhető visszatérő kúraszerű gyógyszerszedéssel, így azért nem olyan komoly baj. :) Csak vért nem adhatok, mert veszélyessé válhatna számomra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a levelet a Vetmail-en kaptam. Amit a huminsavakról ír hogy bizonyított élettani hatás, azt mi is tanultuk.

 

 

Bizonyára hallottatok a rádióból vasárnap ((nov. 14) reggel a vörös iszap semlegesítési lehetőségéről egy magyar termékkel.

Mint a most kapott alábbi anyagokból kitűnik, humin savas termékről van szó.

Azt bizonyára sokan tudjátok, hogy a huminsavas tőzeg sokoldalú kedvező hatását először Dr. Csucska Elek állatorvos és egy keszthelyi kémikus igazolta az ötvenes éveben. Egy állami gazdaságban tömegesen jelentkező borjú hasmenés súlyos kártételeit csökkentették azzal. Sokan nem hittek nekik, sőt Csucska dr. még vicc tárgya is lett. A módszer feledésbe ment.

Jóval később az orvostudományi kutatások a humin savakra irányították a figyelmet. Használatát igazoló kísérleti eredmények jelentek meg, Csucska dr. nevét igen ritkán említve. A humin savak további karrierjét már ismeritek.

A hír érdekes, hogy igaz-e nem tudom, de tudjatok róla.

Üdvözlettel

Mészáros János

 

Íme a kapott hírek:

 

*VAN REMÉNY A DEVECSERI TÉRSÉG ÚJRAÉLESZTÉSÉRE -Magyar találmány!!!!*

 

*Ha igaz, hurrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!*

 

*Reménytkeltő jelentés Devecserből!*

 

A katasztrófával sújtott térségben élő, gazdálkodó és volt kistérségi tájgondnok koordinátor vagyok. Kérem, az alábbi írást ne tekintsék sem reklámnak vagy ügynöki tevékenységnek, a tanácstalan, elkeseredett, reményvesztett lakosság megnyugtatására és a katasztrófa sújtott területek regenerálására készülő embereknek szól elsősorban. Célom e levéllel, hogy minél többen tudjanak arról, hogy a jelenleg alkalmazott vegyi anyagok mellett létezik egy teljeskörű, természetes, gyors és egyszerű megoldás a problémára. Sokszor a legegyszerűbb megoldást nem látjuk az orrunk előtt!

Létezik nagyon egyszerű és hatékony megoldás a területek újjáélesztésére természetes alapanyagú szerekkel. Ebben nyújt segítséget Dr. Csicsor János vegyész, aki által fejlesztett szert számos helyen alkalmazzák növénytermesztésben, növény- és állat-egészségügyi termékek előállításában, * a környezetvédelemben*, az *intenzív állattartásban, az állatgyógyászat* és *takarmányozás valamint humán egészségügyi termékek* területén.

 

Devecser polgármesterével, Toldi Tamással és a katasztrófavédelem valamint megyei ÁNTSZ embereivel együttműködve a devecseri iszapöntött parkban végrehajtott kísérlet bizonyította, hogy a vörösiszappal szennyezett 13 pHjú talajkeverék fél óra alatt 7 pHra csökkent a Dudarittal beszórt területen. A felügyelt mintaterületen 5-15 cm között változott a vörösiszap vastagsága. A tegnapi (okt. 7.) kísérlet után, elkezdték a kertek és csatornák beszórását, hogy a patakba bemosott iszap tovább ne károsítson. A módszert remélhetőleg elterjedtebben is alkalmazni fogják, a gipszterítés helyett.

 

A világon egyedülállóan magas huminsav hatóanyagú természetes szer (nem

vegyipari melléktermék) faszén és tőzeg alapanyagú, engedélyezett magyar

termék (Dudarit) és az erősen sújtott katasztrófa helytől (Kolontár,

Devecser, Somlóvásárhely) kb. 50 km-ről szállítható a szükséges

mennyiségben. A mintaterületen elvégzett kísérlet alapján, számítások és

becslés szerint 5 tonna/hektár mennyiségre lenne szükség az élőhely

helyreállításához, a szakemberek az adatok pontosításán még dolgoznak. A

fenti településeken érintett terület a becslések szerint 800 hektár.

 

A Torna, Marcal és Rába folyókon kiégett partmenti területek és az élővizek állapota is helyrehozható ezzel a módszerrel. Az állatok és növények méregtelenítése oldható meg.

 

A huminsav hatóanyagú és koncentrált humusz tartalmú szert évente több ezer tonnányi mennyiségben exportálják Spanyolországba, Olaszországba,

Egyiptomba, stb. silány, lepusztult talajok javítására. Az eredmények

megdöbbentőek, az öntözött sivatagi homokos helyeken is jelentős a jó

minőségű bőséges termés, ellenálló, egészséges növény. Magyarországon is

alkalmazzák (elsősorban az állategészségügyben, takarmányozásban), de a

gazdálkodók inkább a petrokémiai termékeket preferálják. A termék előnyös tulajdonságait nem sorolnám föl, mindössze azokat említeném amelyek jelen esetben figyelembe veendők:

 

- *talaj pH pufferálása:* a huminsavak ioncserélő képessége és redox kapacitása folytán extrém savas ill. lúgos körülményeket is képes pufferálni. A vörösiszap mintáknál perceken belül 13-ról 7 pH ra változik a kémhatás;

- a huminsavak a talajban, a növény- és állatvilágban, az emberben mindenütt természetesen is jelen vannak;

- megköti a nehézfémeket, növények számára felvehetetlen formájú

vegyületeket kialakítva;

- a talaj és élőlények regenerálódását teszi lehetővé;

- olcsóbb, mint a műtrágya;

- 50 km- nél közelebbről szállítható a katasztrófával sújtott területre;

- természetes anyag révén könnyen és 100%-osan beépül a szervezetbe, természetbe;

- nincs mellékhatása;

- kis menyiségben is azonnal hatásos, szilárd (por és granulátum formában) és szuszpenzió formában, szórással és permetezéssel is teríthető;

- részletesebben itt:

www.organit.hu<http://www.organit.hu/?honnan=Nemzeti_Hirhalo>ill. www.hymato.hu <http://www.hymato.hu/?honnan=Nemzeti_Hirhalo> - *híradó:* videotar.mtv.hu/Videok/...Van_megoldas_a_vorosiszap_semlegesitesere<http: //videotar.mtv.hu/Videok/2010/10/08/06/Van_megoldas_a_vorosiszap_semlegesitesere_.aspx?honnan=Nemzeti_Hirhalo>

Kérem, amennyiben fontosnak találja jelen írást, továbbítsa. Ha nem érinti,és zaklatásnak veszi, törölje ki, és elnézést, hogy önnek is elküldtem.

 

Köszönettel, *Takács Edvárd*

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag Devecser volt az egyik olyan falu Hazánkban, ahol a környező földeket a falubeliek birtokolták, így önellátó volt. Hát szegénykéim.............. Egyik órán azt a problémát veséztük ki, hogy mit lehet ilyenkor tenni azország egyik, ha nem a legnagyobb kincsével a földdel. A tanár szerint az első pár évben energia füvet lehetne, érdemes ültetni, mert az bírja az ilyen szennyezett talajt is. Majd meglátjuk. Nem tudom miért írtam, mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a taknyos kölkét nekije! 16. Hát szép mondhatom. :nana: Most az ilyenre én mit mondjak még? :P Szimplán csak boldog szülinapot tudok kívánni, nuku vén f*szozással. Szörnyű. Szörnyű :D

Noh, tömd tele magad jó sok konyakos meggyel amit 18 éves szűz lányok tálalnak fel neked a meztelen pocijukról vagy mit tudom én és majd húsz fölött megkapod tőlem a magadét. :P

:P :P :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a taknyos kölkét nekije! 16. Hát szép mondhatom. :nana: Most az ilyenre én mit mondjak még? :P Szimplán csak boldog szülinapot tudok kívánni, nuku vén f*szozással. Szörnyű. Szörnyű :D

Noh, tömd tele magad jó sok konyakos meggyel amit 18 éves szűz lányok tálalnak fel neked a meztelen pocijukról vagy mit tudom én és majd húsz fölött megkapod tőlem a magadét. :P

:P :P :P

 

MEGALOL :P Ez nagy volt! :D

 

Boldog szülinapot kívánok mellesleg én is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a böngészőm nem nyitja meg a linket, de ha ez az amit néhány napja láttam az ürülékes csirkehúsról akkor gondolhatod, hogy mi a véleményem.

Egyébként ma volt pofám faterral tiszteletemet tennem ezeknél a mocskoknál, mert sajnos a porszívónk bedöglött és venni kellett egyet.

Amúgy hihetetlen, hogy mennyi ember ráér vásárolgatni ( vagy csak nézelődni). Mondjuk fizetés után vagyunk, de azért hétköznap, napközben nem semmi, hogy hányan kószálnak az utcákon, üzletekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, ilyen helyen nem szabad vásárolni húsipari termékeket. Lásd a Tesco Titok ehhez tartozó passzusát, miszerint a már romló(t) húst csinálják meg grillcsirkére meg hasonló fűszeres ételre alakítjűk át.

Húst hentestől kell venni, vagy ha van kerted akkor tarts csirkét :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, ilyen helyen nem szabad vásárolni húsipari termékeket. Lásd a Tesco Titok ehhez tartozó passzusát, miszerint a már romló(t) húst csinálják meg grillcsirkére meg hasonló fűszeres ételre alakítjűk át.

Húst hentestől kell venni, vagy ha van kerted akkor tarts csirkét :nana:

 

Ja. Szerintem a piacok meg a vásárcsarnokok a legmegbizhatobbak, ha húsról van szó. Általában elég ha egyszer rátalál az ember a jó fazonra aki tényleg jó húst árul és utána már csak vissza kell járni. Viszont az egzotikus halakból például szinte csak a hipermarketekben lehet jót venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, ilyen helyen nem szabad vásárolni húsipari termékeket.

 

Húst hentestől kell venni, vagy ha van kerted akkor tarts csirkét :nana:

Én is ezt szoktam mondani, mi a hentesnél vesszük a húsféléket.

A csirkenevelés nagy macera (meg kockázat is), mi is csináltuk vagy 20 évig, de leszoktunk róla. Nem érte meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.