Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Már akkor tetszett, amikor még csak távolról hallottam róla. Az értékrendjéből sokkal több mindennel értek egyet, mint a kereszténységnél, pedig neveltetésileg katolikus vagyok (pontosabban félig katolikus, félig ateista, csak az utóbbit hanyagolom). Egyébként meg, ha kettős állampolgárság van, akkor a kettős vallásúság is lehetséges, szerintem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is szektás lettél? Vártam már valami ilyesmit. :D

Azért egy kereszténység előtti időkből származó vallást elég nagy faragatlanság( :( )"leszektázni". ;)

Tősgyökeres katolikus( :D ) létem ellenére elég szimpatikusnak találom a gondolkodásmódjukat.

Anyukám pont idén mondta, hogy megnézhetnénk a völgyet, biztos nagyon szép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt csak támogatni tudom :(

 

Annyiból szekta, hogy része egy nagyobb valláscsoportnak, a hinduizmusnak. Hindu valláson belül vannak azok aki Vishnut tekintik legeslegfőbb úrnak (őt a többi hindu vallás is elismeri, csak nem feltétlen ennyire fontos szereplőként) és ezen belül vannak akik Vishnu egy-egy inkarnációját dicsőítik. Krishna egy volt a néhány közül, egészen amíg Prabhupada útra nem kelt Indiából, hogy megismertesse a nyugati világgal.

 

Krishna egyik neve Govindan, vagyis "a tehenek védelmezője". Vesd össze azzal, hogy a "modern" kultúra most kezd totyogni az állatvédelem-gyerekcipőben, most kezdünk rájönni a hogy a Földet kizsákmányoló életmóddal valami nem stimmel.... A Krishna-tudatban ez évezredek óta jelen van. Az ételfelajánlás, a mantrázás meg a hitélet többi apró szépsége pedig... nos, ezeket még csak kóstolgatom. Sokkal kevesebb álszentség van benne, mint.... áhhhh, mint sok mindenben.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, gyakorlati vizsgám dec 2, szóbeli dec 9. :)

Sok sikert!

 

Csak az a baj, hogy nem lottózom :)

Én csak félig-meddig, aminek gyakorlati okai vannak. Anyám igen, ő úgyis adna a nyereményből, meg van munkahelyi közös, azon is osztozunk, szóval be vagyok biztosítva kétfelől is. Így már fölösleges saját magamnak is feladnom egy szelvényt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krishna egyik neve Govindan, vagyis "a tehenek védelmezője". Vesd össze azzal, hogy a "modern" kultúra most kezd totyogni az állatvédelem-gyerekcipőben, most kezdünk rájönni a hogy a Földet kizsákmányoló életmóddal valami nem stimmel.... A Krishna-tudatban ez évezredek óta jelen van. Az ételfelajánlás, a mantrázás meg a hitélet többi apró szépsége pedig... nos, ezeket még csak kóstolgatom. Sokkal kevesebb álszentség van benne, mint.... áhhhh, mint sok mindenben.
Elméletileg nekem is szimpatikus, amit a Krisna-hívők képviselnek, csak nagyon evilágtól elrugaszkodottnak érzem, amolyan másik véglet. Persze lehet, hogy ez jelenthetné a kiutat a világ sok problémájából, csak nagyon nem úgy tűnik, hogy az emberek többsége ilyen utat választana: a világi javaktól való eltekintést, a közösség mentális erejét, a szerény fogyasztást. Márpedig egy kis közösség csak egy csepp a tengerben.

És nem akarok képmutató lenni, bevallom, hogy én magam sem lennék képes a jelenlegi életemet feladni, és így élni. A magam módján védem a környezetet, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, lehetőség szerint nem pazarlok, de ennél többre nem vagyok képes.

 

Egyébként csak egy kérdés: a Krisna hívők mind vegetáriánusok?

 

 

Nah, gyakorlati vizsgám dec 2, szóbeli dec 9. :)
Sok sikert, bár még odébb van. :)

 

 

Én csak félig-meddig, aminek gyakorlati okai vannak. Anyám igen, ő úgyis adna a nyereményből, meg van munkahelyi közös, azon is osztozunk, szóval be vagyok biztosítva kétfelől is. Így már fölösleges saját magamnak is feladnom egy szelvényt :D
Saját szervezésben én sem lottózom, annyira nem hiszek benne, hogy lehet nyerni - túl kicsi a valószínűsége. :) Nagyszüleim végiglottóztak egy életet és 3 találatuk is csak egyszer volt. Aztán poénból kiszámolták, hogy ha azt a pénzt, amit ellottóztak, félretették volna, a végén egész szép kis nyereménynek felelt volna meg. :D

 

A munkahelyemen nálunk is van közös szelvény, a többiek kedvéért én is beszálltam, hogy ne rontsam el a játékot. Egy kolléganőm veszi a szelvényt szombat reggel, előtte megkérdezi a számokat, mindenkitől egyet. Szoktunk azzal poénkodni, hogy ha nyerne a szelvényünk, akkor sose látnánk többet, mert a játékot mindig előfinanszírozza, így tőlünk csak akkor kéri a játék árát, ha már biztosan nem nyert. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg nekem is szimpatikus, amit a Krisna-hívők képviselnek, csak nagyon evilágtól elrugaszkodottnak érzem, amolyan másik véglet.

Egyébként csak egy kérdés: a Krisna hívők mind vegetáriánusok?

 

http://krisna.hu/w/?q=node/153 -- itt épp eléggé ki van fejtve, de a lényeg ez: "Attól függően, hogy valaki mennyire elkötelezett, otthonában is élhet szinte szerzetesi rendszerezettségű életet, vagy követhet annyit a védikus alapelvek közül, amennyit körülményei és saját elhatározása lehetővé tesznek." Magyarul, annyi kell betartani, amennyit be tudsz. A kevés is valami :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem magával a Krisnával, mint vallási irányzattal semmi bajom, viszont a pesti utcákon feltünő krisnásokkal annál több. Nincs még egy ilyen nyomulós banda. Azt a szót, hogy "nem" egyszerüen nem tudják dekódolni. Volt hogy kameráztam a belvárosban és elkezd mellettem magyarázni. Mondtam neki, hogy már elnézést de zavar. De ez őt nem izgatta és csak mondja mondja tovább. Ha látom hogy krisnás van az utcán és van rá mód és idő akkor kicsit kerülök, de nincs kedvem és energiám azzal foglalkozni, hogy leszereljem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen? És hány szelvényt adtál fel életed során? Biztos vagyok benne, hogy 15000 forintnál jóval többet költöttél már rá. :)
Figyi, így kár vizsgálni ezt a dolgot. :) Heti pár száz forint lottóra, belefér. Az meg süket duma, hogy mi lenne azzal a pénzzel ha összeraknád. Nem rakod össze, mert elköltenéd egyebekre. Csokira, hamburgerre és egyéb másra. Én kísértem a szerencsém ennyivel, és talán még jobban is járok mintha más világi dologra költeném. Aki cigizik vagy iszik? Szórakozni jár? Súlyosabb pénzeket költ el...bezzeg ha összerakná. Ja. üljünk otthon, nézzük a falat, a pénz meg gyűlik, de minek? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddigi legnagyobb nyereményem 6000 Ft :D

Nekem még nem sikerült pár száz forintnál többet nyerni, azt is pár évente :)

Szóval nem is érdemes játszanom, de a játék kedvéért a munkahelyi lottó nem is rossz :) Na meg persze mi van, ha mégis bejön egyszer :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ez butaság. Bármikor úgy érzed, hogy vennél egy lottó szelvényt, tedd félre azt a pénzt, amivel játszanál. Egyszer jól jön majd, mert évek/hónapok/hetek múltán lesz 100/20/5ezer forintod.

 

Kísérteni a szerencsét pedig... jó marketing szöveg, de megnyerni az ötös lottót kb annyira esélyes, minthogy 2012-ben eltalálja a Földet egy meteor. Ilyen alapon erre is fogadhatnál bwinen. :)

 

A Szerencsejáték Zrt. pont az emberek álmodozását használja ki. Mondom, jó szöveg, de az általad megjátszott szelvények révén az esélyed a 0-hoz konvergál. Gondolj csak bele, még úgy is ritkán jön össze 1 telitalálat, hogy országos szinten több millió (!) szelvényt adnak fel. Te pedig mennyit is? 5-öt? 10-et? 100-at?

 

Ha játszanál, tedd félre. Vegyél belőle részvényt. Vagy csak év végén egy karácsonyi ajándékot. Hidd el, jobban jársz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ez butaság. Bármikor úgy érzed, hogy vennél egy lottó szelvényt, tedd félre azt a pénzt, amivel játszanál. Egyszer jól jön majd, mert évek/hónapok/hetek múltán lesz 100/20/5ezer forintod.

 

Kísérteni a szerencsét pedig... jó marketing szöveg, de megnyerni az ötös lottót kb annyira esélyes, minthogy 2012-ben eltalálja a Földet egy meteor. Ilyen alapon erre is fogadhatnál bwinen. :)

 

A Szerencsejáték Zrt. pont az emberek álmodozását használja ki. Mondom, jó szöveg, de az általad megjátszott szelvények révén az esélyed a 0-hoz konvergál. Gondolj csak bele, még úgy is ritkán jön össze 1 telitalálat, hogy országos szinten több millió (!) szelvényt adnak fel. Te pedig mennyit is? 5-öt? 10-et? 100-at?

 

Ha játszanál, tedd félre. Vegyél belőle részvényt. Vagy csak év végén egy karácsonyi ajándékot. Hidd el, jobban jársz.

Vajon akinek ötöse volt a lottón erre mit írna? Ez játék. Benne van a nevében is. Az, hogy neked ez hülyeség meg egyéb lekicsinylő jelzővel illetett dolog, attól még többet ér, mintha havonta a lottóra elköltött pénz ötszörösét elinnám, elfüstölném vagy eldrogoznám. Az emberek nagyrészt teljesen felesleges dolgokra költenek el nagyságrendekkel több pénzt. Ez a butaság. De végül is utánajárhatsz annak, hogy pl. mennyi az esélye egy hármasnak is...az alapján arra is azt mondanád, hogy sose lesz. Nekem meg volt. Ennyi erővel ötös is lehet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy sose lesz, hanem azt mondtam, hogy nagyon kicsi az esély rá. Pont ezt a különbséget nem értik az emberek, ezt használja ki a Sz. zrt.

 

Továbbra sem értem, hogy mi az összefüggés a lottó és a cigi vagy a pia összehasonlításában. Az, hogy nem iszod el, nem cigized el, becsülendő. Ettől még megspórolhatod a lottó árát is, ha félreteszed a ráköltött pénzt. És köszi, de nincs szükségem a 3-as esélyének a tanulmányozására, mivel fejből ki tudom számolni :).

 

Nem tudom, szokott-e valaki itt pókerezni, de onnan tudnék példát hozni: attól, hogy bepakolod az összes pénzed, és nyersz, még nem biztos, hogy jól döntöttél, mert lehet, hogy a döntés pillanatában csak 10% esélyed volt. Hosszútávon egyszerűen nem éri meg. Ugyanez a helyzet a lottóval is. Akárhonnan nézem, hosszú távon nem kifizetődő.

 

Azt meg számoljuk már össze, hogy hány ember nyert eddig 5-ösön telitalálatot... hát ha 50-et mondok, szerintem sokat mondtam. De legyen 50. Hány szelvényt adtak fel? Csak hetente milliókat. Ez több száz hétre levetítve körülbelül milliárdos nagyságrend. Tehát lehet felhozni példaként, hogy volt ötös, és a nyertesek mást mondanának, de

 

1) Van egy nagyon bölcs mondás, amivel mélységesen egyetértek: ajándékból soha senki sem gazdagodott még meg.

2) Ha még azt is mondanák a húzás előtt, hogy most tuti lesz telitalálat, akkor is csak 1 a millióhoz lenne kb. az esélyed, hogy a tiéd a szelvény. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy egy csomószor nincs is telitalálat.

 

Érdemes mérlegelni. A félretett pénzt pedig nem piára, meg cigire költeni, hanem valami hasznosabbra. Mondjuk a lottónál hasznosabb dolgot könnyű elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Van egy nagyon bölcs mondás, amivel mélységesen egyetértek: ajándékból soha senki sem gazdagodott még meg.
Ezt az az '50' lottó ötös nyertes biztos megcáfolná. De mindegy, ezzel biztos nem tudsz eltántorítani ettől a játéktól. Amúgy aki nem játszik az nem is nyer.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát szerintem nem érted a játék lényegét.. Lehet hogy több esélyem lenne meggazdagodni abból ha kiállnék az utcára hogy várjam mikor esik az ölembe egy táskányi pénz, de itt a reményről van szó. Az emberek tudják magukról hogy önerőből soha, de soha az életben nem gazdagodhatnak meg x évesen, a lottózás meg nyújt egyfajta utolsó reményt. És még ha kettes találat is van csak, sokaknak a nyerés öröméért már megérte az egész.

Én legalább is így látom a dolgot, az más kérdés hogy valóban nem éri meg pénzügyi alapon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is veszít :) A másik pókeres mondás: "Amit nem teszel be, azt nem vesztheted el. Minimalizáld a veszteségeid." Én ezt teszem. :)

 

Egyébként: utánanéztem itt: http://www.szerencsejatek.hu/index.php?act...1990&het=45

 

1998 1. hete óta 69 héten volt telitalálat, összesen 82 ember nyert, úgyhogy nem lőttem nagyon mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is veszít :) A másik pókeres mondás: "Amit nem teszel be, azt nem vesztheted el. Minimalizáld a veszteségeid." Én ezt teszem. :)

 

Egyébként: utánanéztem itt: http://www.szerencsejatek.hu/index.php?act...1990&het=45

 

1998 1. hete óta 69 héten volt telitalálat, összesen 82 ember nyert, úgyhogy nem lőttem nagyon mellé.

Csak a nyertesek sose nyertek volna ha rád hallgatnak. Ők is olyan emberek mint bárki más, és azért nyertek, mert játszottak. Az esély megvan, még ha nagyon parányi is. De a 0-nál biztos több, ha játszol.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.