Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Persze Amerikában is van lopás, de az hogy pont itt lopták el, nem vet jó fényt az országra. Elég ha csak Oprah müsorában megemlíti amit több tízmillió amerikai néz, már kevesebb turísta jön ide.

Brad Pitt egy profi, aki pontosan tudja mennyit nyom a szava és szerintem nagyonis a helyén fogja kezelni az ügyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brad Pitt egy profi, aki pontosan tudja mennyit nyom a szava és szerintem nagyonis a helyén fogja kezelni az ügyet.

 

 

Reméljük igazad lesz. Bár lopni akkor is csúnya dolog. Persze nyilván ha tőlem lopták volna el a kutyát nem érdekelné. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Azért akkor is gáz, hogy idejönnek forgatni, és aztán kirabolják őket. Ez kb. olyan, mint amikor a brazíl f1 GP idején megtámadták Button kocsiját / kirabolták a Sauberes szerelőcsapatot (asszem Sauberesek voltak). Persze, ilyen lehet máshol is, de akkor is iszonyatosan ciki az országra nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne mulasszuk már el megdicsérni Brad Pitt eszét is, aki több milliós gépet csak úgy ott hagy közszemlére téve, őrizetlenül. Ennyi erővel kitehetett volna egy VIGYÉTEK táblát is. Tuti, hogy annak a gépnek még Hollywoodban is lába kélt volna egy ilyen kör után (csak lehet, hogy otthon nem lett volna ilyen felelőtlen).

Mellesleg, a forgatási területek általában lezárt színhelyek (ahogy a cikk is említi), ahová csak úgy nem kelebólálhat be egy turista (ha igen, akkor valaki valamit nagyon nem jól csinált). Ezek után nem nehéz megtalálni a tettest, hiszen kizárásos alapon a stáb vagy a kiszolgáló személyzet egy tagja lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nehéz megtalálni a tettest, mert attól, hogy nem SZABAD bejutnia senkinek, még lazán bejuthatott valaki, hiszen minden biztonsági rendszerben lehet rés...

Ezért írtam, hogy "ha igen, akkor valaki valamit nagyon nem jól csinált". Akkor is Pitt a hibás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne mulasszuk már el megdicsérni Brad Pitt eszét is, aki több milliós gépet csak úgy ott hagy közszemlére téve, őrizetlenül. Ennyi erővel kitehetett volna egy VIGYÉTEK táblát is. Tuti, hogy annak a gépnek még Hollywoodban is lába kélt volna egy ilyen kör után (csak lehet, hogy otthon nem lett volna ilyen felelőtlen).

Mellesleg, a forgatási területek általában lezárt színhelyek (ahogy a cikk is említi), ahová csak úgy nem kelebólálhat be egy turista (ha igen, akkor valaki valamit nagyon nem jól csinált). Ezek után nem nehéz megtalálni a tettest, hiszen kizárásos alapon a stáb vagy a kiszolgáló személyzet egy tagja lehetett.

 

Igen és már csak azért se gondolom hogy ez az országról mondana el bármit is: az egy rajongóbnak példátlan értékü relikviát valszeg az ő biztonságiaik nem tudták normálisan levédeni - egy forgatási helyszin lezárása pedig aztán marhára nem egy akkora kunszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel messzemenőkig nem értek egyet.

Lehet, hogy a biztonsági cég hibája, hogy nem védte meg a tulajdont, de azért ez mentalitás kérdése is! Magyarországon, ha 1 percre nem láncolod le a biciklid, fújhatod: pont a minap lopták el így egy lány biciklijét a kollégium elől. Ezzel szemben anno, amikor tanulmány úton voltam, egyik ismerősöm Luxemburgban véletlenül ott felejtette az értékes esernyőjét az egyik bolt mellett. Basszus, az érintetlenül ott állt x órával később is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg egy haverom letette a táskáját a berlini vasútállomáson és elment megnézni a menetrendet, majd mikor öt perc múlva visszatért, sehol nem volt a táskája. A nagybátyámék meg Görögországban jártak így, mikor visszaérve a strandról konstatálták, hogy a hotelszobájukból - ami nem éppen egy félcsillagos panzió volt valami nyomornegyed közepén - minden tulajdonuknak lába kélt. Akkor most mondjam, hogy Németország az alvilág központja, Görögország meg a bűnözés melegágya? Megesik az ilyen, Brad Pittel is, Joli nénivel is, velem is (a biciklimet az ajtónk elől vitték el, pedig az ötödiken lakunk). És megesik ez Hollywoodban, Dusanbében és Dudaron is. És az hót ziher, hogy még Luxemburgban sem maradna órákig egy helyben egy őrizetlenül maradt, több milliót érő fényképezőgép. Mert azért ez valahogy nincs egy súlycsoportban egy esernyővel, amivel még egy hajléktalan sem igazán tudna mit kezdeni, nemhogy valaki, aki esetleg pénzé tenné a lopott holmit.

Itt most csak egyszerűen megint nagy feneket kerekítenek valamiből, ami k*rvára nem is hírértékű (amúgy ez van az egész "jaj itt van nálunk Brad Pitt és Angelina Jolie" dolog körül... khm... jártak már itt nagyobb emberek is, mégis lesz*rták őket). Ja istenem, ellopták Pitike fényképezőgépét, ami sokba került és nem mentette le a képeket. Hát istenem, aki hülye, ne lepődjön meg. Felteszem, hogy te se tennéd le egy idegen ország idegen utcájában a több milliót érő fényképezőgépedet és hagynád úgy ott, hogy rá sem látsz. Nem teszel ilyet, mert van eszed. Pittnek nem volt ennyi, vagy mit tudom én, milyen megfontolásból tett meg valami olyasmit, amit senki nem tenne meg, akinek van egy cseppnyi esze. De szegényt nagy tragédia érte, tuti, hogy már meg is vette az újat, jobbat, és ehhez elég volt a farzsebébe belenyúlnia. Az egyetlen igazi kára, hogy elvesztek a képek is. Ezt meg is tudom érteni, a helyében én is emiatt lennék morcos. De akkor is csak magát okolhatja: miért tette le és hagyta őrizetlenül, ha olyan baromi értékes?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg egy ismerősömnek aki egy évig élt Amszterdamban kétszer is ellopták a biciklijét. Pedig jól leláncolta mindig. Itthon egyszer se lopták el.

 

Én pedig évek óta fotózok hobbiszinten, de soha nem jutott még eszembe hogy akár faluban, városban, külföldön, belföldön... akárhol csak ugy ott hagyjam a fényképezőgépemet. Soha. Pedig nekem nem olyan fényképezőm van, mint a Brad Pittnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit szebb téma :)

Nálunk gyönyörű szivárványt lehetett megcsodálni kb. fél órával ezelőtt :yeah: Még egy halványabb is volt fölötte, megy le a nap, és fantasztikusak a fényviszonyok. Kár, hogy nem tudom rendesen megörökíteni (khm... fotógép-téma itt is előjön), mobilommal csináltam pár képet, majd felvarázsolom ide is, ha egy picit is látszik rajtuk bármi érdemleges :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amszterdamról nekem sincsenek jó tapasztalataim. Aláírom, hogy lopás mindenhol van, de nem mindegy a közbiztonság általános szintje, és az emberek hozzáállása a magántulajdonhoz és annak védelméhez. Magyarországon ez utóbbi - tapasztalataim alapján - kritikus.

 

Jó példa erre a céges tulajdonban lévő eszközök kezelése. Egyik ismerősöm Hollandiában dolgozott a Phillips egyik partnercégénél, és mesélte, hogy megdöbbenve látta, hogy úgy néztek rá, mint egy bűnözőre, mikor véletlenül elhozott egy céges tollat. Hadd ne mondjam, hogy Mo vállalkozásainak jelentős részében hogyan állnak hozzá a cégtulajdonhoz, illetve annak védelméhez.

 

Szóval igen, lopás mindenhol van, attól még a közbiztonság szint eltérő egyes országok között. És egy-egy ilyen eset bizony nem azt sugallja, a külvilág felé, hogy nálunk hű de frankó minden. Én pedig, férfiasan bevallom, hogy pl. Brazília közbiztonság szintjét az alapján mondom rossznak, hogy hányszor próbálták a különböző F1-es csapatokat kirabolni 4 nap alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pedig, férfiasan bevallom, hogy pl. Brazília közbiztonság szintjét az alapján mondom rossznak, hogy hányszor próbálták a különböző F1-es csapatokat kirabolni 4 nap alatt.

És éppen elég baj is ez... :yeah: Arról nem beszélve, hogy ezt összevetni egy fényképezőgéppel ugyanolyan aránytalanság, mint az esernyőt összevetni vele. Persze valószínűleg Brazíliában lába kéne mind az F1-es kocsinak, mind a fényképezőnek, mind az esernyőnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A céges toll elvételéért valakit megnézni azért elég nagy smucigság. Persze lehet ugyis nézni hogy micsoda becsben tartják a tulajdont, de nekem inkább az jön le hogy kicsit karót nyeltek voltak, ha ezért megnézték.

 

Egyébként meg idézet egy tanulmányból (bunmegelozes.eu-ról):

 

"Európában a gépkocsilopások terén Anglia a listavezető, ahol minden százezer lakosra 1034 gépjárműlopás és önkényes elvétel jut. Bűnügyi statisztika szerinti sorrendet vizsgálva Angliát Svédország, Franciaország és Németország követi a gépjárműlopások terén. Ebben a felsorolásban Magyarország a 18-20. helyen áll, ami százezer lakosra vetítve 167 gépjárműlopást és önkényes elvételt jelent."

 

Magyarország egyébként semmilyen szempontból nem számit kritikusnak. Se erőszakos bűncselekményekben se semmi másban. Meglepően nyugis hely vagyunk. Persze az ellenkezője süvit mindenhonnan. Állitolag Budapest is egy nagyon veszélyes város. Sokszor hallom olyanoktól akik ritkán vagy szinte sose császkálnak Pesten éjszaka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp a napokban olvastam Anglia olyan kerületeiről, ahol szó szerint minden belépő fehér embert megölnek. Az arabok teljesen átvették az irányítást.

Ezekhez képest Budapest tényleg egy nyugis hely. Én sokkal nyugodtabban is sétálok Pest utcáin, mint egy kietlen faluban, ahol aztán tényleg senki se hallja a sikolyodat.

 

Csak tudni kell hogy mit kerüljön az ember.. Pl éjszaka a Nyugatinál lévő kocsmáknál nem semmi alakok szoktak összegyűlni, nem hiába állandó a rendőri jelenlét.

 

Igazából éjszaka soha se történt semmi inzultus, pedig hetente egyszer legalább járok éjszaka zűrösebb helyeken. A délután már más tészta, akkor vigyázni kell.

(illetve télen nem kell aggódni, nincs pénzük a cigányoknak kabátra, ilyenkor téli álmot alszanak :yeah:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Téli álmot alszanak XD ezen behaltam :yeah:

Itt nálunk elég sűrű hogy csak ugy megverjenek heccből (Téli álmot alvók) este a szórakozóhelyek fele. Ezt csak halottam nem szoktam szórakozóhelyekre menni már csak az előbbi miatt is :)

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik Argentínában megbecsülik a férfiakat, mivel ilyen jó műsorok mennek főműsoridőben! :yeah::) :)

http://comment.blog.hu/2010/11/19/mashol_c...bat_esti_lazban

Főleg az első videó a jó, annak is a végén, ahogy a műsorvezető "kiakad" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg az első videó a jó, annak is a végén, ahogy a műsorvezető "kiakad" :)
Stohl-ból én is kinézem, hogy ilyet csinálna a Szombat Esti Lázban.

A tánc meg áll-leesős, már költözök is Argentinába :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal teljes mértékben egyetértek.

 

Bomarr: A statisztikával az a baj, hogy az a szakembereknek való, az átlagember ha már 3-szor kirabolták akkor veszélyesnek fogja tartani a lakóhelyét a jü statisztika ellenére. Az embereknek a biztonságérzet számit melybe beletartozik az is hogyha lemegy bringával kenyérért ne kelljen már odaláncolni a kerékpárt. Mert Ausztriában nem kell ott vannak a kerités mellett és nem lopják el őket.

 

Dzséjt: Furcsa egy gondolkodásod van, hogy az áldozatot teszed felelőssé. Pitt azért egy más kultúrkörből jött ahl a népség nagy része nem enyveskezü, így merte otthagyni a gépet.

 

 

Karrde: Kiváncsian várom a képeket a szivárványról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Nemcsak a szakembereknek való hanem bárkinek akit érdekel hogy mi a helyzet: az hogy x haver kiment Berlinbe és pár hétig nem rabolták ki és abból jól kikövetkeztetni, hogy mi a helyzet Nyugat-Európában úgy általában a rablásokkal meg a tulajdon megbecsülésével annak pont semmi értelme. Egyikünk se élt annyit külföldön mint itthon, igy gyakorlatilag olyasmiről beszélünk amiről csak nagyon halovány fogalmunk van. Semmi ördögtől való nincs benne ha megnézzük, hogy ott mi a dörgés általában (egyébként fura hogy a kerékpár lopást hozod fel: ahogy irtam, egy ismerősömnek többször is ellopták a fényes nyugaton, pedig leláncolta... mert le kell minden városban a világon)

 

De ha már személyes tapasztalatok: Budapesten engem sose bántottak, sose loptak meg. Pedig járkáltam szinte minden szegletében és itt élek lassan harminc éve benne és a közelében.

 

Pitt kulturkörnyezetéről meg: Amerikában akkora arányú a bünözés, ami Magyarországon elképzelhetetlen. New Yorkban pár éve annyian haltak meg gyilkosság miatt mint egy átlagos polgárháború súlytotta övezetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik Argentínában megbecsülik a férfiakat, mivel ilyen jó műsorok mennek főműsoridőben! :):):D

http://comment.blog.hu/2010/11/19/mashol_c...bat_esti_lazban

Főleg az első videó a jó, annak is a végén, ahogy a műsorvezető "kiakad" :D

Micsoda nők, micsoda mozgás! :yeah: Megéheztem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Furcsa egy gondolkodásod van, hogy az áldozatot teszed felelőssé. Pitt azért egy más kultúrkörből jött ahl a népség nagy része nem enyveskezü, így merte otthagyni a gépet.

És az melyik bolygón is van? Mert hogy nem ezen, az hétszentség. Nehogy már azzal gyere nekem, hogy az USA-ban nem lopnak az emberek, mert az a hét poénja lenne. Ez nem kulturális különbség, ez szimplán hülyeség, ezúttal Pitt hülyesége. Ahogy Bomarr is írta, az USA egyes városaiban néha olyan a bűnözési ráta, hogy ahhoz képest Irak nyugis hely, szóval, ha csak tényleg nem egy másik bolygóról származik, akkor nem foghatja rá arra, hogy ő olyan helyről jött, ahol nem lopnak (hány cikk is volt arról, hogy filmsztárok házába törtek be?).

És igen, ha ő követi el a baromságot, akkor naná, hogy őt okolom. Persze ejnye-bejnye jár a tettesnek is, mert bűnt követet el, de azért ne dicsérjem már meg azt, aki ilyen marhaságot csinál. Mikor ellopták a bringámat, nem csak a tettesre voltam dühös, hanem magamra is, amiért nem láncoltam le, holott tudtam, hogy már több folyosón hagyott cuccnak is lába kélt azokban a hetekben. A tettes a bűnös, én meg a hülye voltam. De ha Pitt uraságot mondjuk a lakókocsijában fosztották volna meg a becses fényképezőgépétől, akkor máris nem mondanám, hogy ő volt az ostoba.

 

Úgy látszik Argentínában megbecsülik a férfiakat, mivel ilyen jó műsorok mennek főműsoridőben! :yeah::) :)

http://comment.blog.hu/2010/11/19/mashol_c...bat_esti_lazban

Főleg az első videó a jó, annak is a végén, ahogy a műsorvezető "kiakad" :D

Na, ilyen műsor elé még én is leülnék tévézni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.