Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A te jutalmad ha támogatsz, hogy minden multit kivágok innen. :D
Bezony. Míg te a politikai játszmáidat játszod én addig cselekszek :D Amelyik nem akar menni szép szóval se a KERESZTAPÁNAK se a Királynak, azt majd KERESZTAPA elintézi máshogy. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Viva tv korábbi bohóca, most rádiós és műsorvezetőnek igen jól megy a szekér...

http://www.mommo.hu/media/Az_Ev_Hazat_vett...s_100_millioert

 

Most már tudom miért vigyorog egyfolytában, mivel igen jó dolga van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Viva tv korábbi bohóca, most rádiós és műsorvezetőnek igen jól megy a szekér...

http://www.mommo.hu/media/Az_Ev_Hazat_vett...s_100_millioert

 

Most már tudom miért vigyorog egyfolytában, mivel igen jó dolga van.

 

 

Valószinű van vállakozása is, igaz hogy sok lehet a gázsi is, de ennyire nem meg ugye ha nincs munka azért nincs. Bochkor papa is érdekes, elvileg csak a Bumerángot vezeti 5 napont reggel 4 órában. Viszont CLS Mercije van ami kb 20 milka, plussz egy nagy ház Diósdon ahol Balázs háza is van. na de ha beindultunk. Én nem láttam ,kolléga mesélte hogy a Vaxsoracsatában mutatták Norbi kocsiját ami egy Audi RS6 ami legalább egy 30-as millióban, meg a háttérben egy Audi A5 állt, plussz én láttam egy szer Norbit kiszállni egy 7-es BMW-ből.

Szegény celebek. :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, ne viccelj már!

 

Te lennél az első, aki felháborodva írna be ide a fórumba, ha Balázs így szétsz/patná a fejedet, mint annak a szegény túlsúlyos lánynak. Jó poén volt, jót nevettél? Menjünk, kérdezzük meg a lányt, vajon ő is értékelte-e a humort. Tudod hogy hívják az ilyet? Az emberek megalázása!

 

Ez a Balázs egy görény, akár forgott "valójában" a kamera, akár nem. Hányni tudnék tőle.

 

Pontosan! Elég sekélyes lelkületú lehetett akkoriban, ha egy kis kamasz (a lány, azt mondja, hogy nyolcadikos, tszvsz csak kamasz háj volt rajta, amit általában kinőnek) megalázását viccesnek találta. A mostani Balázst és Stohlt se szertem. Ha bekapcsolom a tv-t akkor a CSI-t és az NCIS-t nézem, illetve néztem, meg néhány állatos müsort a spektrumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon bírom a Balázst, és szerintem nem véletlenül tart ott ahol. Reggel 4kor kel minden nap, és mostanra már egész nap melózik, hisz ott van a VV is, és a hétvégén pedig a faktor. Nem azt mondom, hogy ennyivel több járna neki, de megdolgozik a pénzéért. És persze szerencsés is volt hogy így felkapták.

De csak azért mert 18 éves korában fikázott pár embert és káromkodott, amit azt hiszem mindenki csinál, csinált, nem hinném hogy jajj de rossz ember lenne. Neki bejött az élet és kész. Akik pedig nem hallgatják őt minden nap, és nem tudják milyen ember, azok inkább hagyják is ezt abba. Mert több van benne mint amit ti láttok a TVben hogy mosolyog mert szép háza van. De hogy itt is sokkal könnyebb csak mutogatni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell születni hozzá. Megtanulható.Nem olyan bonyolult. Ha érdekel, akkor kezd el Angszter Erzsébet: A programozás alapjai címü könyvét olvasni. Ebebn laikusok számára is(te pedig nem vagy az), leírja a programozás lényegét. Ezután jöhet a Pascal majd a C. Az adatbázisok programozása, kezelése meg pofonegyszerű az SQL segítségével.

Tanultam Pascalt, C-t, javát, még flasht is, és SQL-hez is volt szerencsém. Az adatbázisozás még ment is, de nekem a programozás magas volt. Túlságosan gyakorlatiasan ragadtam meg a dolgot :D Az első feladatunk nagyjából az volt, hogy írjunk egy programot, ami kiszámolja, hogy X halász Y idő alatt hány halat fog. A tanár rám mutatott és megkérdezte, hogyan oldanám ezt meg. Mire én: kimegyek a mólóra és megkérdezem. Jót nevettünk, de sajnos, minden egyes feladatra, amire programot kellett volna írni, valahogy ilyen megoldások születtek a fejembe, ez pedig nem volt előny. Persze tudom, hogy az alap az, hogy a problémát le kell bontani alapjaira, és úgy minden mozdulatra megírni a kódot, de valahogy nem állt rá az agyam. Az én programjaimmal mindig sokat kellett vajúdni :D

Viszont voltak olyan osztálytársaim, akik meghallották a problémát, és úgy írták le a kódot, mint én egy novellát. Gondolkodás nélkül áramlott ki belőlük és még figurázták is (grafikon jelent meg, meg ilyen marhaságok). Ezért mondom, hogy születni kell rá. Ha nem, megtanulhatod ugyan, de nem leszel annyira jó benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa mód van igazság abban amit mond, méghozzá az, hogy van aki tényleg kakiért-pisiért elmegy/elvállalja a hatvanezres bért meg a megaláztatást, de.......De elfelejti, hogy ez Abszurdisztán, itt nem a munkavállaló ugrál, hanem őt ugráltatják és ha nem ugrál elég hevesen akkor éhen hal ő és a családja. Fel kéne ébrednie a luxusból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, neki aztán meg tényleg van ideje a facebookkal törődni, előttünk állt a sorban feleségével a Social Network mozinál. :D Ritkán látok ilyen boldog(nak tűnő) és felszabadult embereket mint akkor őket. Hát van rá okuk.

 

Amúgy szerintem baromság amit mond. Próbálja ő az öklét rázni a vezetők előtt ha arról van szó hogy valaki örül hogy egyáltalán még van munkája. Könnyű a trón tetejéről észosztani a népet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a sulinkba jött az Aktivval vagy valamelyik műsorral filmet forgatni, arról, hogy milyen egészségtelenek az iskola büfékben kapható ételek. Jó poén volt! Aranka nénit én még ilyen gyorsan nem láttam chipset és gumicukrot pult alá söpörni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igaza van, hogy siránkozásból nem lesz ház meg bmw. De azért egy kérdésem lenne hozzá. Tegyük fel senki nem siránkozik, kitalál valamit amiből pénze lesz és sok. Akkor ki fog buszt vezetni, ki lesz mentős, ki lesz atescóban pénztáro? Hisz ha valaki ezeket megunja és gazdag lesz akkor a helyére szintén jön valaki dolgozni és elégedetlenkedni a kevés pénzért. A probléma gyökere azzal nincs megoldva, hogy mindenkit vállakozásra buzdítunk.

Abban is igaza, van hogy Magyarországon havi 20000 ft-ért is elmennének dolgozni. Rettenetese félelem van az emberekben a vezetőség felé.

Holott ha összefognának akár ágazatonként, és egy hétig nem mennének be dolgozni, akkor a munkáltató talán máshogy beszélne.

De amíg a"a nincs munka" közhellyel foglalkoznak meg félnek a főnökségtől addig ez is lesz. Szóval valahol igaza van hogy lenézi az átlagembereket, akik a saját érdekükben nem állnak ki. Egy réteg megtette idén januárban. A buszsofőrök. Bebizonyították hogy összefogással meg lehet oldani bizonyos problémákat.

Viszont az hogy neki is vanak problémái jókat röhögtem. Anyagi biztos nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is csak szimpla közgáz. Ha valakinek a munkája a munkaerő piacon 65e-t ér/óra, akkor ennyit fognak érteni kínálni. Sőt, továbbmegyek: a minimálbér önmagában is káros, mert kirekeszti azokat a munkaerőpiacról, akiket alkalmaznának 45000 forint / hóért, de nem tudnak alkalmazni minimálbérért.

 

A minimálbér munkanélküliség növelő hatású, akárcsak a szakszervezetek által "kiharcolt" magasabb bér, meg az isten tudja még mi, amiről ez a féleszű papolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is csak szimpla közgáz. Ha valakinek a munkája a munkaerő piacon 65e-t ér/óra, akkor ennyit fognak érteni kínálni. Sőt, továbbmegyek: a minimálbér önmagában is káros, mert kirekeszti azokat a munkaerőpiacról, akiket alkalmaznának 45000 forint / hóért, de nem tudnak alkalmazni minimálbérért.

 

A minimálbér munkanélküliség növelő hatású, akárcsak a szakszervezetek által "kiharcolt" magasabb bér, meg az isten tudja még mi, amiről ez a féleszű papolt.

 

Ne haragudj, de ilyen alapon akkor az emberek menjenek el ingyen dolgozni, mert akkor lesz munkahely? 45000-ből meg sem lehet élni nekem van olyan január mikor 65000 ft a rezsim. Akkor ne együnk vagy mi? Azért a bért nem úgy kéne megállapiítani hogy abból emberhez méltó szinten tudjanak élni az emberek? Ha nincs minimálbér, akkor a munkáltató gyakorlatilag ingyen dolgoztathat. Azért csak a nyugati sziinthez kéne tartani a bérekekl nem a keletihez.

Kiváncsi lennék mit szólnál hozzá ha neked kéne rabszolgaként dolgozni. Itt emberekről van szó. Menjünk vissza a korai kapitalizmushoz?

Olyan meg nincs hogy annyit és a munkája. Annyit ad a munkáltató. Viszont adna ő többet de mivel birkanépség lehajtott fejjel ennyiért is elmegy ezért ennyit is ad. A jó bért ki kell harcolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja bocs Donát, gratula. Belőled még lesz valaki fontos. :D

 

 

Voltam a vérnyomásom miatt ugye vérvételen, ami nem jó az csak a koleszterinem, meg még 1-2 másik. Azt mondja no zsíros ételek, no csoki és no alkohol. Szóval minden ami jó tiltott. :D

Jó ez így, főleg hogy egy deka felesleg nincs rajtam(illetve pont amennyi kell), és még így is kúrára fognak. A véremet akarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: amit leírtam, szimplán tények. Lehet ajnározni a minimálbért, de így nő a munkanélküliség. Kérdezd meg azokat az embereket, akik nem találnak munkát, hogy elcserélnék-e ezt a szitut havi nettó 45ezerért? A semminél az is jobb lenne. De nem tehetik meg, hiszen törvény által szabályozva "vagyon", hogy mennyit kereshet minimum, ergo nem fogják 45e/hóért alkalmazni, ergo munkanélküli lesz.

 

Csak ennyit írtam, ez tény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: amit leírtam, szimplán tények. Lehet ajnározni a minimálbért, de így nő a munkanélküliség. Kérdezd meg azokat az embereket, akik nem találnak munkát, hogy elcserélnék-e ezt a szitut havi nettó 45ezerért? A semminél az is jobb lenne. De nem tehetik meg, hiszen törvény által szabályozva "vagyon", hogy mennyit kereshet minimum, ergo nem fogják 45e/hóért alkalmazni, ergo munkanélküli lesz.

 

Csak ennyit írtam, ez tény.

Tények vagy sem, Frenkie-vel értek egyet, ez kell. Felfogható szükséges rossznak, akár. Sajnos, ha nem lenne a minimálbér, nem csak azokat akarnák felvenni havi 45-ért (mondjuk az is érdekes, aki ennyivel megelégszik), hanem majdnem mindenkit. Ha nincs minimálbér, mi gátolná meg a vezetőket, hogy akár minden kisembert, akinek a munkája megérné a havi százat is, csak 45-ért vagy még ennyiért se, alkalmazza? Semmi. Pedig sajnos még így is vannak olyanok, akik minimált kapnak, holott jóval többet érdemelnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: amit leírtam, szimplán tények. Lehet ajnározni a minimálbért, de így nő a munkanélküliség. Kérdezd meg azokat az embereket, akik nem találnak munkát, hogy elcserélnék-e ezt a szitut havi nettó 45ezerért? A semminél az is jobb lenne. De nem tehetik meg, hiszen törvény által szabályozva "vagyon", hogy mennyit kereshet minimum, ergo nem fogják 45e/hóért alkalmazni, ergo munkanélküli lesz.

 

Csak ennyit írtam, ez tény.

 

Nem csak ennyit írtál, hanem egyetértettél vele. Mert hiába tény valami ha rossz nem feltétlenül kell vele egyetérteni. Dzséjt megelőzött. Kb ugyanezt akartam én is kérdezni. 45000-ért meg nem éri meg elmenni dolgozni mert az olyan mintha semmit sem kapnék. Még a rezsit sem tudnám kifizetni. Szerinted dolgozna úgy ember hogy még kajára sem tellik a fizetéséből? Szerintem nem. Így is rettenetesen kizsákmányolják az embereket nem kéne ezt még engedni. Mert illúzióink ne legyenek. Csakis azért adnak egyáltalán fizetést mert az állam törvényekkel szabályozza. Ha egyszer elindulunk ezen a lejtőn, ha egyszer engedünk rászoknak.

Azt meg légyszi magyarázd már el, hogy mi az hogy a piacon ennyit ér a munkája? Ezt mindig olvasom de nem egészen tudom értelmezni. Az ok hogy az emberi munkaerő is árucikk már, azaz eladod a munkaerődet a cégnek. Viszont mennyit ér egy mentős, orvos, rendőr munkája? Én elmondom. Sokkal többet mint Bochoré a rádióban. Mégis éhbérérét szolgálják a társadalmat.De én biztos vagyok abban hogy ha szakmánként összefognának az emberek akkor ők határoznák meg a béreiket. Pl ha egyik rendszergazda sem menne el havi 300000 ft alatt dolgozni akkor kénytelenek lennének megadni ezt a bért minimumként. Szerintem a legkevessebbért elmenő határozza meg a fizetések mértékét. Persze van kezdő és gyakorlott is.

Szóval szép a közgáz, csak az embert nem veszi figyelembe. Illetve árucikknek látja azt is. A csúnya az hogy a gazdaságnak az ember jólétét kéne elősegíteni azaz az emberért kellene lennie, hisz azért jött létre annak idején.

Mert az ok, hogy egy réteg marha jól él belőle de a többség szív legalábbis itt. Mégegyszer mondom a nyugati jóléthez kéne elkezdeni konvergálni, ahol az emberek többsége jól él a gazdaságból(ott is van minimálbér).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.