Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ody, régebben te is írtottad ebből a topicból a politikát, most meg már te is beszélsz róla.

Csak a viták mennek róla, eredmény ígyse-úgyse lesz, éppen ezért kerülöm a hétköznapokban is ezt a témát, mert annyira sem érdekel, mintha egy légy szállt volna az asztalomra.

 

Eddig örültem, hogy ide nem gyűrűzött be, de mostanában... ;)

Jó, lehet mondani, hogy nem muszáj ezt a topicot olvasnom (amiben teljesen igazad van), de van amikor érdekes témák feljönnek, amik érdekelhetnek.

 

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogyha lehet, akkor mellőzzétek itt ezt a témát, vagy legyen egy politika topic :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, régebben te is írtottad ebből a topicból a politikát, most meg már te is beszélsz róla.

Csak a viták mennek róla, eredmény ígyse-úgyse lesz, éppen ezért kerülöm a hétköznapokban is ezt a témát, mert annyira sem érdekel, mintha egy légy szállt volna az asztalomra.

 

Eddig örültem, hogy ide nem gyűrűzött be, de mostanában... ;)

Jó, lehet mondani, hogy nem muszáj ezt a topicot olvasnom (amiben teljesen igazad van), de van amikor érdekes témák feljönnek, amik érdekelhetnek.

 

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogyha lehet, akkor mellőzzétek itt ezt a témát, vagy legyen egy politika topic :)

 

 

Nézd szerintem azért beszélünk róla mert mindannyiunk pénzéről van szó. Engem is csak azért érdekel ennyire mert a legszentebb magánéletembe akarnak már befurakodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(pont ma olvastam hogy Orbán támogatottsága 71 %)

Kik között? Az biztosan titkos ;)

Pl. jó pár körben, ahol mozgok, ez a támogatottság erősen tart a 0-ba.

 

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogyha lehet, akkor mellőzzétek itt ezt a témát, vagy legyen egy politika topic :)

Azért nem teljesen csak politikai a téma, részben gazdasági is (bár a kettő elválaszthatatlan ez esetben). Pl. pár ember nem megy más fórumra tájékozódni bizonyos gazdpolitikai döntések következményei és magyarázatai miatt, mert itt megbeszélhetjük :D Ennyi azért még belefér, még ha időnként el is szabadulnak az indulatok, de ezek mostanában nem teljesen egymás ellen vannak.

Muszáj egy picit képben lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked meg tényleg teljesen mindegy, hisz a nyugdíjad biztosítva van, meg lesz is. Most már van miből emelni. Nekem ki fizet majd nyugdíjat?

Senki. Hozzá kell szoknunk a gondolathoz, hogy két-három generációnyi döglött öreg lesz az utcán, mert nyugdíj híján elvitte őket az éhhalál, de előtte még kidobták őket az utcára a hitelezők. És még optimista voltam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem teljesen csak politikai a téma, részben gazdasági is (bár a kettő elválaszthatatlan ez esetben). Pl. pár ember nem megy más fórumra tájékozódni bizonyos gazdpolitikai döntések következményei és magyarázatai miatt, mert itt megbeszélhetjük :) Ennyi azért még belefér, még ha időnként el is szabadulnak az indulatok, de ezek mostanában nem teljesen egymás ellen vannak.

Muszáj egy picit képben lenni.

Pontosan. Hála az itteni nálam sokkal okosabb embereknek, jobban képben vagyok gazdaságilag, mint a két éven át tartó gazdaságtan órák után.

Plusz, eddig engem sem érdekelt a politika, de most, hogy már az én bőrömre is megy a játék, az azért már érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ez kölcsönös, csak én meg a fegyverekkel leszek lassan így, meg a katonai rendfokozatokkal (bár nekem sosem volt ilyen órám :)).

 

Egyébként érdekes, de én, az "új generáció" képviselőjeként, nem is gondolok arra, hogy az államnak kellene gondoskodnia nyugdíjas éveimről. Én úgy vagyok vele, hogy az aktív éveim alatt kell szert tennem akkora vagyonra, hogy a nyugdíjas éveimben se legyen gond. Igazán a mostani nyugdíjasok szívnak, mert az ő idejükben ideológiailag is azt sujkolták az emberek tudatába, hogy majd az állam gondoskodik róluk, ha eljön az ideje, most pedig szembesülnek vele, hogy ez minimálbér közeli juttatásokat jelent havonta, mert az állami kassza már most is erősen deficites.

 

Persze áttétesen én is szívok, hiszen azért a járulékokat rendesen be kell majd fizetnem a fizetésem után (vagy ha munkáltató leszek, akkor a munkavállalóim után), még akkor is, ha tudom, hogy mire odajutok k/rvára egy vasat sem fogok viszontlátni a befizetéseimből. És ez az igazán nagy átverés, mert az emberek ezt nem értik meg, ezt nem látják át a hosszú időhorizont miatt: az állami kassza egy pilléressége miatt 15 év múlva majd az akkori kormány kénytelen lesz azt mondani: bocs, nincs miből fizetni. De ez olyan távoli az emberek számára, és érthetetlen, hogy nem is foglalkoznak ezzel. A FIDESZ meg... oh... hol lesznek akkor ők már... persze a zsebük tele lesz, még szép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, amennyi járulékot meg adót fizet az ember az államnak, azért már elvárhatja, hogy cserébe az öregkorára az állam megélhetést biztosítson neki, főleg úgy, hogy még sok mindenért akkor is fog adót fizetni. Ez egy csereüzlet. Arról meg ne is álmodj, hogy a mai bérekből és ilyen adórendszerben te még vagyon fogsz felhalmozni öreg napjaidra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvárhatja? :)

 

Jó vicc! Te aztán tényleg nem érted a problémát...

 

Az a helyzet, hogy hiába VÁROD EL, hogy majd öregkorodban nyugdíjat fogsz kapni, mert x összeget befizettél addig, egyszerűen NEM LESZ MIBŐL!

 

Hát még mindig nem érted, hogy amit most befizetsz, azt nem a saját számládra fizeted, hanem a MAI nyugdíjasok nyugdíjának a finanszírozására??? Értsd meg: a kutya nem garantálja, hogy kapni fogsz akárcsak egy forintnyi nyugdíjat is, amikor odajutsz, mert az akkori nyugdíjasok nyugdíját az akkori befizetésekből szeretnék majd finanszírozni. Csakhogy mire mi odajutunk, lesz mondjuk 5 millió nyugdíjas, meg 3 millió munkavállaló, és nem fognak TUDNI neked normális nyugdíjat átutalni havonta, mert nem fognak annyit befizetni havonta a munkavállalók. Épp ez a probléma az állami rendszerrel: hogy egyre kevesebb ember fog bele befizetni, és egyre többnek kell kifizetni a havi nyugdíját. Vagy az egekig emelik a befizetések összegét (= háborgás), vagy felemelik a nyugdíjkorhatárt a csillagos égig (=háborgás), vagy tönkremegy a nyugdíjrendszer (=???): Ez a nagyon szép jövő vár ránk, így, hogy a kormány ellehetetleníti a magánnyugdíjpénztárakat. De azért a Jobbik üdvözli a döntést... grat neki.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez az igazán nagy átverés, mert az emberek ezt nem értik meg, ezt nem látják át a hosszú időhorizont miatt: az állami kassza egy pilléressége miatt 15 év múlva majd az akkori kormány kénytelen lesz azt mondani: bocs, nincs miből fizetni. De ez olyan távoli az emberek számára, és érthetetlen, hogy nem is foglalkoznak ezzel.

De ha én megértem és nem akarok ennek az átverésnek részese lenni, tehetek valamit ellene, mármint törvényesen (mert gondolom illegálisan bőven vannak lehetőségek)? Mert szerintem ez (is) a baj, hogy hiába értjük meg, nincs más alternatíva, mint önként belemenni abba, hogy átverjenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát, hogy mindenki tisztán lásson, akit érdekel.

 

Az állami nyugdíjrendszer egy felosztó kirovó rendszer. Ez azt jelenti, hogy van egy nagy kassza, amibe egyrészről befizetnek: a munkáltatók és a munkavállalók; másrészről kifizetnek: a mostani nyugdíjakat.

 

Aki ma dolgozik, vagy vállalkozik, és járulékot fizet, az ide fizeti be, és még abban a hónapban ezeket a befizetéseket kifizetik a nyugdíjasoknak.

 

Elég egyértelmű, hogy csak annyit lehet szétosztani, ami bekerül (kivéve, ha hitelt veszünk mellé fel, de ettől most tekintsünk el), ergo a most szétosztott nyugdíjak mértéke attól függ, hogy:

a) hány helyről folyik be a pénz, ergo hány munkavállaló van és munkáltató

b) mekkora a járulékkulcs, azaz a jövedelmük hány százalékát kell befizetniük a húsos fazékba

c) hány nyugdíjas között kell szétosztani a befizetéseket.

 

Ahogy haladunk majd előre az időben, egyre öregszik a társadalom, ami azt jelenti:

 

a) csökken

b) változatlansága mellett

c) nő

 

Azaz egyre kevesebb befizető lesz és egyre több olyan ember, aki között ezt szét kell osztani. Mit lehet tenni?

 

a) a munkavállalók csökkenésével nem sokat lehet kezdeni, maximum azt, hogy igyekszünk kifehéríteni a gazdaságot, azaz a jelenleg maszekoló, feketén dolgozó munkavállalók/munkáltatók jövedelme után is beszedetni a járulékokat

b) lehet növelni a járulékkulcsokat is, csakhogy akkor nagy eséllyel fog éppen az a) kategória negatív irányba változni, hiszen mivel magasabbak lesznek a járulékkulcsok, annál többen akarják majd eltitkolni a jövedelmüket, tehát a kettő ellentétesen fog hatni

c) lehet csökkenteni a nyugdíjasok számát, azaz tovább emelni a nyugdíjkorhatárt.

 

Ebből kifolyólag hosszú távon a következő dolgok történhetnek, ha életben akarjuk tartani az állami nyugdíjrendszert:

 

a) A fekete/szürkegazdaság kifehérítése - nehéz lesz ezzel a gazdaságpolitikával, amit most képvisel a kormány. Ez lenne a legszerencsésebb, kedvezőbb adómorált és csökkenő terheket vonna magával, de ez a legnehezebb is egyben.

b) növekvő járulékok. A legkézenfekvőbb, egyúttal a legkárosabb. Minél magasabbak az élőmunka terhek, annál jobban megfojtja a növekedést képező hazai gazdaságok tevékenységét, ergo lassul a növekedés, Mo. veszít versenyképességéből, nem nőnek a reálbérek, maximum infláció követő béremelés lesz.

c) a nyugdíjkorhatár emelése: egyre több olyan öreg dolgozó lesz a vállalatnál, akik nem tudják megfelelően ellátni a feladatukat, mégis muszáj dolgozniuk, ha nem akarnak éhen halni. Morális szolidáris és hatékonyságbeli problémákat egyaránt felvet.

 

+1 d) a nyugdíj rendszer összeomlása.

 

Ezek várnak ránk. A magánnyugdíjpénztárakkal mindez elkerülhető lett volna, hiszen ott mindenki gondoskodhat a saját nyugdíjáról, állami kiegészítéssel persze. Csökkentené az államon lévő nyomást, és bevezetné az öngondoskodást. És igen, Oldie, én biztos vagyok benne, hogy nem siránkozni és nyafogni fogok, hanem olyan munkám lesz, amiből tudok majd félretenni is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvárhatja? :)

 

Jó vicc! Te aztán tényleg nem érted a problémát...

 

Az a helyzet, hogy hiába VÁROD EL, hogy majd öregkorodban nyugdíjat fogsz kapni, mert x összeget befizettél addig, egyszerűen NEM LESZ MIBŐL!

 

Hát még mindig nem érted, hogy amit most befizetsz, azt nem a saját számládra fizeted, hanem a MAI nyugdíjasok nyugdíjának a finanszírozására??? Értsd meg: a kutya nem garantálja, hogy kapni fogsz akárcsak egy forintnyi nyugdíjat is, amikor odajutsz, mert az akkori nyugdíjasok nyugdíját az akkori befizetésekből szeretnék majd finanszírozni. Csakhogy mire mi odajutunk, lesz mondjuk 5 millió nyugdíjas, meg 3 millió munkavállaló, és nem fognak TUDNI neked normális nyugdíjat átutalni havonta, mert nem fognak annyit befizetni havonta a munkavállalók. Épp ez a probléma az állami rendszerrel: hogy egyre kevesebb ember fog bele befizetni, és egyre többnek kell kifizetni a havi nyugdíját. Vagy az egekig emelik a befizetések összegét (= háborgás), vagy felemelik a nyugdíjkorhatárt a csillagos égig (=háborgás), vagy tönkremegy a nyugdíjrendszer (=???): Ez a nagyon szép jövő vár ránk, így, hogy a kormány ellehetetleníti a magánnyugdíjpénztárakat. De azért a Jobbik üdvözli a döntést... grat neki.

Ha nem tűnt volna fel, nem a mostani hű de igazságos elosztási rendszert vettem alapul amiben a harácsolás csak úgy lubickol, hanem ahogy annak igazságosan működni kéne. Ergó fizeted a járulékodat, viszonzáskép trottyos korodban kapsz anyagi ellátást az állambácsitól. De ehhez alaposan felül kell vizsgálni az összes állami keretek közt zajló pénzforgalmat a több milliós végkielégítési pénzektől kezdve a kádernyuggerek több százezres nyugdíjáig....és olvasod vagy nézed a Jobbik nyilatkozatait, rögtön rájönnél, hogy mi is lapul a mögött, hogy most támogatják a kormány ezen intézkedését. Lehet, hogy te csak ezt az oldalát látod, de mellékesen olyan javaslatokat nyújt be ezzel párhuzamosan mellyel finanszírozható lenne hogy jól működjön az állami ellátás. Nézni kéne kicsit a parlamenti közvetítéseket meg felszólalásokat oszt kicsit rögtön jobban összeraknád azt a sok apró momentumot mely egy ilyen döntést szül és tovább megoldásokat szorgalmaz. A baj a Fityesszel van. Jobbikot meg majd akkor tessék szidni mikor majd ő kormányoz. Kritikákat persze meg lehet fogalmazni róluk anélkül is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se érted Oldie: az állami nyugdijrendszer csak igy tud müködni. Nincs olyan verzió, hogy most te befizeted és azt elrakják neked. Nagyon egyszerü hogy miért: a jelenlegi nyugdijak kifizetésére csak egyetlen forrás van és ez a nyugdij járulék amit a dolgozók befizetnek. Semmi más. Ha azt mondod, hogy rakják félre a pénzed akkor az lesz hogy a jelenlegi nyugdijasoknak egyetlen peták se jut.

 

Az pedig csak a nagyobb baj, hogy a Jobbik pont annyira nem érti a rendszert mint te. Még csak az kéne hogy kormányközelbe kerüljenek. Dilettánsokból már igy is túlkinálat van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se érted Oldie: az állami nyugdijrendszer csak igy tud müködni. Nincs olyan verzió, hogy most te befizeted és azt elrakják neked. Nagyon egyszerü hogy miért: a jelenlegi nyugdijak kifizetésére csak egyetlen forrás van és ez a nyugdij járulék amit a dolgozók befizetnek. Semmi más. Ha azt mondod, hogy rakják félre a pénzed akkor az lesz hogy a jelenlegi nyugdijasoknak egyetlen peták se jut.

 

Az pedig csak a nagyobb baj, hogy a Jobbik pont annyira nem érti a rendszert mint te. Még csak az kéne hogy kormányközelbe kerüljenek. Dilettánsokból már igy is túlkinálat van.

Én nem arról beszélek, hogy az én pénzemet kapom vissza. Nem egy takarékszövetkezeti módozatról beszélek. Fizetek, hogy fizetni tudjanak másoknak, de mikor én odaérek, hogy nekem kéne fizessenek akkor annak a hátterei is biztosítva lesz ugyan ezen mód alapján. Nehogy már visszatérjünk a jelenlegi állapotokhoz mert dobok egy hátast, hogy ez nem lehetséges punk-tum. :D Meg kell teremteni a feltételeit, ehhez írtam lentebb bizonyos megoldásokat és ehhez nyújt be számtalanszor javaslatokat a Jobbik is.

 

A Jobbik nem ebben a rendszerben gondolkodik ahogy a kormány meg az azelőtti, előtti harácsolók. Mondom, majd ha ők lesznek ott, lehet őket dilettánsozni meg miegymás, kinek mi tetszik. Per pillanat meg ha nem lennének ott még sz*rabb helyzetben állna az ország, mert havonta lenne egy ülésnap, melyen Parlamentben ül két képviselő, amelyikből az egyik újságot olvas, a másik meg alszik. Csak meg kell nézni kik szólalnak fel a legtöbbször és rögtön leesik a tantusz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fizetek, hogy fizetni tudjanak másoknak, de mikor én odaérek, hogy nekem kéne fizessenek akkor annak a hátterei is biztosítva lesz ugyan ezen mód alapján

 

Édes jó istenem, Oldie-kám, azt magyarázd már el, hogy ezt hogy képzeled?

 

Mert most abból kapják a nyugdíjasok a pénzt, amit a dolgozók befizetnek. Most te meg 5 millió ember fizet be, aki majd nyugdíjas korában igényt tartana ugye erre a pénzre. A gond csak az, hogy akkor már csak 3 millió ember fog befizetni. Ezekkel hogy akarod kifizettetni azt, amit most 5 millió ember fizet be?!

 

A gond továbbra is az (azontúl, hogy megint olyasmi kapcsán akarsz okoskodni, amihez nem értesz), hogy amikor odakerülsz, nem lesz miből finanszírozni ezt az általad valóban jogosan követelt kifizetést. Tessék már felfogni: Pont ez a gond az állami rendszerrel, a felosztó kirovó rendszerrel, hogy akárhogy akarnád csűrni-csavarni, a népesség elöregedése miatt amit ma befizetsz, azt nem fogod tudni visszakapni, mert akkor csődbe menne a rendszer, amikor a kifizetésekre kerül a sor...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, először is, ezt az "okoskodás" dolgot hanyagold. Nem most jöttem le a falvédőről, meg ugye az idősebbnek kijár valami tisztelet, még ha te más véleményen is vagy.

 

 

Azt meg továbbra sem értem ( amikor tényleg nem először írom le, hogy nem a most érvényben lévő állami pénzmozgások alapján gondolom el az egészet) miért térünk ki mindig ugyan oda???????

Nehéz lenne bármit is továbbgondolni??????? Le kell ragadnunk ott, hogy ami ma nem működik az a jövőben se működhet változtatásokkal???????? Nehéz elképzelni egy erős állami ellátórendszert??????? Bele kell törődnünk abba ami ma folyik ezen a területen és rögtön a ki tudja honnan jött magánpénztárak felé kell menekülnünk?

Ezt azért valaki magyarázza már el nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: sajnos keveset, hiszen az állam nyíltan zsarol. De azért valamit mégis: ha még nem vagy MnyP tag, az állami mellett kezdj el Önkéntes Nyugdíjpénztárba is pénz tenni, az a pillér egyelőre még él.

Oké, köszi, ezt fogom tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fegyverrel felszerelt ember garázdálkodik Pesten

a Szigligeti utcát hermetikusan lezárták a rendőrök, körülbelül harminc rendőrautó van a

helyszínen, és egy gépfegyveres embert keresnek

http://index.hu/bulvar/2010/11/26/lelottek...blot_kispesten/

 

Frenkie hol vagy? :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg továbbra sem értem ( amikor tényleg nem először írom le, hogy nem a most érvényben lévő állami pénzmozgások alapján gondolom el az egészet) miért térünk ki mindig ugyan oda???????

 

Mert nincs alternativa. Te se mondasz, más se mond, a világon sehol nem találtak ki alternativát a "müködő állami nyugdijrendszerre". Az, hogy "talán lehet máshogy" az nem alternativa, hanem a nagy kerek nulla. Most van alternativa vagy nincs? Nincs. Te most komolyan arra akarod épiteni a nyugdijadat hogy majd x év múlva pont nálunk majd feltalálják a spanyol viaszt? Bocs, de én ennél biztosabb alapokra szeretném épiteni a jövőmet.

 

Ez akkora nonsense mintha felszámolnánk az összes létező termőföldet majd abban reménykednénk hogy pár év múlva úgyis átállunk a fotoszintézisre vagy ha az nem, majd valahogy megoldodik, nem lesz itt probléma és tök jól jártunk mert egy csomó föld van amivel bármit lehet kezdeni. A többi majd megoldodik. Persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hja kérem, akkor ennyi erővel majd azon se csodálkozzunk ha a közintézmények és társaik szépen magántulajdonba kerülnek és lesz sok szép magánrendőrségünk, magánkórházunk, magán okmányirodánk ésatöbbi, csak mert belenyugszunk abba, hogy semmin se lehet változtatni és maga az Állam egy nagy rakás k*ki. De eközben meghatódunk amikor nézzük az Avatart ahol a Földön már egy ilyen rendszer uralkodik. Szent István meg egy jó nagy lúzer volt.

Ilyen jövőképet akartok? Mert így könnyen az lehet, még ha most némileg nagyon előreszaladtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.