Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Mondom oldie, jó lennél politikusnak. Úgy mondasz valamit, hogy az egy nagy semmi. :) Magyarázd el ezt az új rendszert, miként lehetne, és akkor megyek az állam ölelő karjaiba. De ne úgy magyarázd meg mint eddig, azaz sehogy, hanem konkrét tervekkel. Várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom oldie, jó lennél politikusnak. Úgy mondasz valamit, hogy az egy nagy semmi. :) Magyarázd el ezt az új rendszert, miként lehetne, és akkor megyek az állam ölelő karjaiba. De ne úgy magyarázd meg mint eddig, azaz sehogy, hanem konkrét tervekkel. Várom!
Mi vagyok én, politikus? :D Ott a sok létoló akik állítólag egyetemet meg főiskolát végeztek és még talán be is tudnák őket protezsálni a döntéshozó hatalomba. Tessék őket nyaggatni, hogy fektessenek le egy olyan módszert mellyel az állami közintézmények és az azok köré fonódó feladatok egy új távlatot nyitnak a jövő nemzedékének kiszűrve az emberi mohóság és kapzsiság intézményét. Fejlődés és változtatások nélkül itt ugyanis az eddigi rendszer nem tartható fenn ezen a szinten. Ámen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi vagyok én, politikus? :) Ott a sok létoló akik állítólag egyetemet meg főiskolát végeztek és még talán be is tudnák őket protezsálni a döntéshozó hatalomba. Tessék őket nyaggatni, hogy fektessenek le egy olyan módszert mellyel az állami közintézmények és az azok köré fonódó feladatok egy új távlatot nyitnak a jövő nemzedékének kiszűrve az emberi mohóság és kapzsiság intézményét. Fejlődés és változtatások nélkül itt ugyanis az eddigi rendszer nem tartható fenn ezen a szinten. Ámen.
Magyarán fingod sincs, de az jól hangzik. :D Olyanokat én is tudok mondani, hogy hejj de jó lenne minden héten ingyen sör. Biztos meg lehet oldani valahogy, átszervezésekkel, meg miegymással, lényegében fogalmam sincs, de a parlamentben azért ül a képviselőm, hogy ezt megoldja! Én csak azt tudom, hogy ez igazságos és nekem jó. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarán fingod sincs, de az jól hangzik. :D Olyanokat én is tudok mondani, hogy hejj de jó lenne minden héten ingyen sör. Biztos meg lehet oldani valahogy, átszervezésekkel, meg miegymással, lényegében fogalmam sincs, de a parlamentben azért ül a képviselőm, hogy ezt megoldja! Én csak azt tudom, hogy ez igazságos és nekem jó. :o

 

Hát kb :) Erre aztán érdemes épiteni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarán fingod sincs, de az jól hangzik. :) Olyanokat én is tudok mondani, hogy hejj de jó lenne minden héten ingyen sör. Biztos meg lehet oldani valahogy, átszervezésekkel, meg miegymással, lényegében fogalmam sincs, de a parlamentben azért ül a képviselőm, hogy ezt megoldja! Én csak azt tudom, hogy ez igazságos és nekem jó. :D
Persze, persze......
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor a sok politika után, lenne egy PC-s kérdésem. :D

Az a videokártya hibája, ha vízszintes, vibráló csíkok jelennek meg, majd tűnnek el rendszertelenül a képernyőn? Eddig nem nagyon tapasztaltam ilyet, ezért is kérdezem, mielőtt bármit szétkapnék. Ha igen, az azért érdekes, mert vadonat új (pár hónapos) a kártyám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor a sok politika után, lenne egy PC-s kérdésem. :D

Az a videokártya hibája, ha vízszintes, vibráló csíkok jelennek meg, majd tűnnek el rendszertelenül a képernyőn? Eddig nem nagyon tapasztaltam ilyet, ezért is kérdezem, mielőtt bármit szétkapnék. Ha igen, az azért érdekes, mert vadonat új (pár hónapos) a kártyám. :)

Szóval akkor ezért nem írtál még az Heroes -ról? :o Feltűnően sok a probléma a videokártyáddal. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sanszos, hogy azzal van a gond. A múltkor voltam gépet javítani, ott is ez jelentkezett és a videókártyával volt a probléma. Igaz, az öreg kártya volt. De a legjobb az, ha van lehetőséged rákötni a monitort egy másik gépre, akkor hamar kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brazilok nem tökölnek. Ha azt mondják most aztán rendet tesznek, akkor rendet is tesznek. Tankokkal vonultak be Rio helyi nyó'cadik kerületébe felszámolni a drogbandákat. :D

 

Na ehhez leírok nektek egy történetet. Az egyik tanárom, az Európai Központi Bankban dolgozik, dolgozott, illetve az Európai Fejlesztési Bankban, a feladata: ellenőrizni az EU által (korábban EK által) kiutalt pénzügyi támogatások felhasználását.

 

Egyszer Kolumbiába szólította a munkája, ahová partnerével együtt kellett mennie, ellenőriznie a Stabex/Sysmin támogatások felhasználását. Volt egy munkanélküli kolumbiai ismerőse Németországban, aki szeretett volna vele tartani, mert régóta nem volt otthon, és érdekelték volna a tárgyalások is. Mondta a tanáromnak, hogy vigyék magukkal.

 

A tanárom válaszul közölte, hogy nem tehetik, mert a keret csak 2 főre szól, tolmácsuk van, szóval max. annyit tud garantálni, hogyha a fickó önköltségen elutazik Kolumbiába, akkor azokon a tárgyalásokon részt vehet, ahol ez ellen nincs kifogása a kolumbiai félnek.

 

Így is történt, elmentek közösen Kolumbiába, a faszi részt vett néhány tárgyaláson is. Már csak pár megbeszélés volt hátra, amikor a tanáromék egyszer látták a bogotái hotel ablakából kinézve, hogy tankok vonulnak az utcákon. Alaposan megdöbbentek. A kolumbiai fickó viszont mondta, hogy errefelé ez mindennapos... még aznap este megpuccsolták a kormányt. Igen ám, csakhogy ez egy militarista diktatúra volt, kb. annyit értettek a gazdasághoz, mint Oldie, szóval elgondolkodtak, hogy akkor most hogyan is szervezzék meg a gazdaságpolitikát. Aztán eszükbe jutott, hogy az EK-s képviselőkkel folytatott tárgyaláson jelent volt egy kolumbiai faszi, aki remekül tudott hallgatni (néha kérdezett is), tehát biztos nem lehet olyan h/lye a közgazdaságtanhoz.

 

Így esett meg, hogy másnap, mikor a tárgyalások folytatódtak, már a magukkal vitt kolumbiai ex-munkanélküli férfi fogadta a tanáromékat kolumbiai részről... :D És közölte velük, hogy márpedig ő a saját útját kívánja járni, és megszakította a tárgyalásokat. A tanárom azóta úgy meséli ezt a történetet, hogy "amikor a kolumbiai munkanélküli haverom államtitkár lett".

 

Hogy mi lett vele, az kétséges, mert fél év múlva, ha jól emlékszem, volt egy újabb puccs, szóval vagy megölték, vagy elmenekült. :D

 

 

Oldie: Ennek semmi köze a korodhoz, egyszerűen nem értesz ahhoz, amiről beszélsz. Nem szégyen beismerni, csak akkor kár kardoskodnod az igazad mellett, mert alapösszefüggéseket nem látsz át. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nagy arc az a tanár... 130 különböző országban járt, és olyan történetei voltak... meg akkora tudása... igazi TANÁR. Nagyon bírtam. :)

 

Volt egyébként képviselő is, itt olvasható róla néhány szó: http://www.parlament.hu/kepviselo/elet/m284.htm

 

Pl. az se volt semmi, amikor arról beszélt, hogy Orbán egyszer felszólalt az EU parlamentben, hogy még több támogatás kéne valamelyik területnek. Erre a szünetben Mustó félrehívta, és közölte vele, hogy "Viktor, itt mindenki tudja, hogy ekkora összeget az a terület egyszerűen nem tud felszívni, szóval ne járasd le magad".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ennek semmi köze a korodhoz, egyszerűen nem értesz ahhoz, amiről beszélsz. Nem szégyen beismerni, csak akkor kár kardoskodnod az igazad mellett, mert alapösszefüggéseket nem látsz át. :)
Hja, hogy csak több diplomás kutatómérnöki és gazdaságtudósként lehet véleményezni azt ami érinti az embert. Aha, értem, értem......Ehhez nem is tennék hozzá többet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod ez a baj a politikusokkal is. Nem futja többre. :) De akkor legalább azt megírhatnád, hogy Vona haverodék milyen remek módosító indítványokat nyújtottak be? :D

Odykám, ha most teszem azt az atomfizikáról diskurálnánk mint hétköznapi emberek és teszem azt megkérnélek már rá, hogy véleményeid igazolására vágj már fel itt az orrom előtt egy atommagot és szemléltesd az elektronokpályákon zajló változtatásokat az események alatt, és ha ezt nem teszed meg akkor csak számomra egy demagógduma volt az egész, akkor te mihez kezdenél?

 

 

A Jobbik módosító javaslatairól szerintem jobban jársz ha a Jobbik.hu-n érdeklődsz, mivel több tucatról volt szó, úgyhogy nézd el nekem ha most nem rázom ki a kisujjamból ezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odykám, ha most teszem azt az atomfizikáról diskurálnánk mint hétköznapi emberek és teszem azt megkérnélek már rá, hogy véleményeid igazolására vágj már fel itt az orrom előtt egy atommagot és szemléltesd az elektronokpályákon zajló változtatásokat az események alatt, és ha ezt nem teszed meg akkor csak számomra egy demagógduma volt az egész, akkor te mihez kezdenél?
De Te jöttél azzal, hogy a jobbik milyen jó kis javaslatokkal igyekszik frankóvá tenni az állami nyugdíjrendszerre való átállást. Gondoltam biztos hallottad őket és ezért alakult ki benned ez a vélemény. Bár igen markánsak lehettek, ha egyetlen gondolat se ragadt meg benned... Ez az atomfizikus példa meg nem jó, mert én nem okoskodom olyan dologban amihez abszolút nem értek. Vagyis a minap mégis megtettem a minimálbér ügyében, de ezt mint egyszerű munkás tettem, szóval van mentségem. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Te jöttél azzal, hogy a jobbik milyen jó kis javaslatokkal igyekszik frankóvá tenni az állami nyugdíjrendszerre való átállást. Gondoltam biztos hallottad őket és ezért alakult ki benned ez a vélemény. Bár igen markánsak lehettek, ha egyetlen gondolat se ragadt meg benned... Ez az atomfizikus példa meg nem jó, mert én nem okoskodom olyan dologban amihez abszolút nem értek. Vagyis a minap mégis megtettem a minimálbér ügyében, de ezt mint egyszerű munkás tettem, szóval van mentségem. :D
Egyetlen gondolatnál azért jóval több volt, csak tudod vissza kéne olvasni. :)

Aztán meg ha jól látom én se mint ÜbermeinGod szóltam hozzá a kérdéshez :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor írd be most. Gondolom azóta nem felejtetted el. :)

Látsz te itt arra esélyt, hogy két hozzászólás után még bárki is emlékezne rá? Eddig se maradt meg az emberekben. És máskülönben se lenne ugye használható mert ellenütközik az ezer éve bevált rendszerrel ami kimondatott, hogy ugyan sz*r mert sokakat hátrányosan érint, de nem lehet ennél jobb soha de soha :D

 

Na és akkor most jöhet az, hogy "háhá, levegőbe beszél csak" dolog :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és akkor most jöhet az, hogy "háhá, levegőbe beszél csak" dolog :D
Pontosan. :D Egyre kínosabb ez a dolog, szerintem hagyjuk. :) Én jól tudom, hogy neked fogalmad sincs mit kellene csinálni, csak van egy utópisztikus köd a fejedbe, és az be jó lenne. Ennyi a nagy "terv" :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. :D Egyre kínosabb ez a dolog, szerintem hagyjuk. :D Én jól tudom, hogy neked fogalmad sincs mit kellene csinálni, csak van egy utópisztikus köd a fejedbe, és az be jó lenne. Ennyi a nagy "terv" :D
Tényleg hagyjuk. Kínos ez az "én jól tudom" meg a "fogalmad sincs dolog" is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.