Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A nyugdíjrendszerünk sajnos rossz találmány volt, már amikor indult, akkor is, mert bár sokaknak nagyon jól jött, hiszen biztos megélhetést adott egy egész életre (ami főleg abban a korszakban volt nagyon nagy szó), de azon túl, hogy nem számolt (mert nem is számolhatott) azzal, hogy a népesség összetétele el fog tolódni az inaktív réteg irányába, és azzal sem, hogy egyre kevesebb gyerek fog születni, de még ráadásul leszoktatta az embereket a család, mint gazdasági közösség előnyeiről.

 

Régen az volt a természetes, hogy a szülő felnevelte a gyermekeit, és azok felnőtt korukban gondoskodtak róla is, nemcsak a saját gyerekeikről. Részben ezért is születtek gyerekek szép számmal, a szülők dedikáltan rájuk támaszkodtak öreg napjaikban.

Ezzel szemben ma hol tartunk? Alig születnek gyerekek, azok közül is sokan rá se néznek a szüleikre, amikor azok már segítségre szorulnának, mert mindig valami fontosabbra kell a pénz... Különben is kap az apja/anyja nyugdíjat, éljen meg abból - úgyis a dolgozók fizetik, köztük ő is... Tudom, hogy ez durva sarkítás, de sok benne az igazság. Egyszerűen elfelejtettük, hogy magunkról, a családunkról, és nem csak a gyerekeinkről, hanem a szüleinkről alapvetően saját magunknak kellene gondoskodni.

Ez persze nehéz, amikor sokszor nincs munka, vagy ha van is, de kevés a fizetés, saját egzisztenciát is nehéz teremteni, és az az anomália működk, hogy sokszor a nyugdíjas szülő támogatja a gyerekét, amivel tudja...

 

Nem tudom, hogy lehetne ebből a negatív körből kitörni társadalmilag, de az biztos, hogy tudomásul kell venni, hogy az ember csakis saját magára, és lehetőség szerint a családjára számíthat hosszú távon. A gyerekeket pedig nem önzőnek, hanem olyannak kell nevelni, akik nem hagyják majd faképnél a szüleiket, amint a saját lábukra tudnak állni. Mást sajnos nem tudok elképzelni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó az oldalad Bomarr. Látszik hogy szereted Budapestet.

 

Donát nagyon jól leírta a nyugdíjdolgot. Eggyel azért kiegészíteném. A jövőbeni nyugdíjakat úgyis meg lehet oldani, ahogy Nyugat-Európában csinálják. Mégpedig a bevándorlás segítésével. Tudniiilik a nyugdijbomba nem csak magyar probléma, hanem sok ország szív vele. A németek nem igazán vannak oda a külföldiekért, de ha kiebrudalnák őket a gazdaságnak annyi, meg nem lenne nyugdíj 20-30 év múlva.

Azaz be lehet telepíteni ide külföldieket, és akkor nem csak 3 millió munkavállaló lesz a késöbbiekben.

 

 

Oldie: Tudod mi a gáz? Hogy amikor már két hozzáértő(Donát és Bomarr) is megírja hogy van, te akkor is kötöd az ebet a karóhoz. Valami álomvilágban élsz, ahol a Király csettint egyet és megoldódik minden. Ahhoz meg nem kell diploma hogy alapvető összefüggéseket megértsen az ember abból amit Donát leírt. Szerintem tök jól leírja és érthető is.

Úgy adod elő mintha ez az ország egy háború után lenne és minden rossz, nyomorognak az emberek kevés a lóvé stb. Pedig nem. Aki tesz valamit saját magáért(pl Donát) annak lesz is jó fizetése, vagy alapít egy vállakozást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis önreklám: kerek egy éve csinálok egy blogot NapiBudapest címmel. Annyi a koncepciója, hogy minden nap felkerül a városról egy kép, hol rövidebb hol hosszabb kommentárral.

 

Napibudapest.blog.hu

Nagyon jó ötlet ez a blog! :) A kép pedig... nagyon aranyos. :D

 

 

Erről eszembe jutott egy játék. Ilyen fotókból kellene kitalálni, melyik fórum tag van a képen. :D
Nálunk középiskolában volt ilyen tabló az osztálytermünkben kirakva. :D Azon mindenki édes volt, még a legnagyobb h*lyék is. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Tudod mi a gáz? Hogy amikor már két hozzáértő(Donát és Bomarr) is megírja hogy van, te akkor is kötöd az ebet a karóhoz. Valami álomvilágban élsz, ahol a Király csettint egyet és megoldódik minden. Ahhoz meg nem kell diploma hogy alapvető összefüggéseket megértsen az ember abból amit Donát leírt. Szerintem tök jól leírja és érthető is.

Úgy adod elő mintha ez az ország egy háború után lenne és minden rossz, nyomorognak az emberek kevés a lóvé stb. Pedig nem. Aki tesz valamit saját magáért(pl Donát) annak lesz is jó fizetése, vagy alapít egy vállakozást.

Ez a bevándorlás dolog remélem csak vicc. Magyar embernek sincs munkahelye, nemhogy még más jöjjön ide élősködni :)

 

Az hogy "hogy van" az a baj, nem az, hogy elmagyarázzák mert azt mindenki tudja. Rosszul működik az egész, méghozzá az emberek miatt akiknek lehetőséget adott a nép a rendszer vezetésére.

 

Amúgy meg hajrá, aki tud érvényesülni tegye, csak vak ne legyen. Rajta kívül még léteznek mások is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a bevándorlás dolog remélem csak vicc. Magyar embernek sincs munkahelye, nemhogy még más jöjjön ide élősködni :)

 

Az hogy "hogy van" az a baj, nem az, hogy elmagyarázzák mert azt mindenki tudja. Rosszul működik az egész, méghozzá az emberek miatt akiknek lehetőséget adott a nép a rendszer vezetésére.

 

Amúgy meg hajrá, aki tud érvényesülni tegye, csak vak ne legyen. Rajta kívül még léteznek mások is.

 

 

Hogyne léteznének mások is. De ne haragudj, mihez kezdjen az önmagáést tevő azért anyagi és időbeli áldozatot hozó(pl 2-3 nyelvvizsga ,több diploma) azzal az emberrel aki semmit nem hajlandó tenni a saját sorsa jobbra fordulása érdekében és egész nap csak siránkozik? Max annyit hogy letolja. Egy kollégámnak(aki egész nap sír, meg szídja a komcsikat), mondtam hogy csak saját magadnak köszönheted hogy idejutottál. ja hogy a nyolcvanas években almaboroztál, meg buliztál ahelyett hogy az akkor ingyenes egyetemre mentél volna vagy képezted volna magad? Miközben egy veled egykorú tanult tanult és tanult. Na ez utóbbinak háza van jól keres kollégának meg semmire nem telik.

Ilyen egyszerű ez Oldie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmmm. "Egyedül ebben a házban talált pénz és érték elég lenne minden férfi, nő és gyermek egészségbiztosításának fizetésére az Egyesült Államokban 12 éven keresztül. " Vagyis ennyit költöttek emberek csak drogra, mínusz a hálózat fenntartása meg egyéb felmerülő költségek. Önpusztítás mesterfoka.... belegondolok, a dohány meg még legális is, arról nincs ilyen látványos razzia, hogy mennyit füstöl el a Homo sapiens.

 

 

Azért az is "jó", hogy ami értékes van, azt fölégetik. Az állatokat kihozták legalább?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt csak eső volt, most az sincs.

Amikor múlt héten néztem, a met.hu szerdára ígérte a havat. Aztán ez átcsúszott péntekre. Nemrég láttam, hogy áttették szombatra (mára). Tegnap azt írták, jövő hét szerda és péntek. A mostani állás kedd, szerda és szombat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máshol is nyakig érő hó van? :) Itt tegnap este elkezdett szakadni, reggelre meg mindent ellepett. Legalább tíz centi lehullott.

A nyakig érő túlzás, de az éj leple alatt itt Budaörsön is hullott egy-két centi, de már olvadófélben van. Ilyenkor valahogy olyan jó bent lenni a fűtött házban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyakig érő túlzás, de az éj leple alatt itt Budaörsön is hullott egy-két centi, de már olvadófélben van. Ilyenkor valahogy olyan jó bent lenni a fűtött házban :D

De jó egyeseknek. Jó, mondjuk most már én is itthon vagyok és ki sem dugom az orrom, amíg havat látok, meg mínusz jelet a hőmérő aktuális állásán :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk esett rendesen éjszaka, és hiába olvadt nap közben, azért a reggel összegyúrt kerti hóember csak megmaradt. :o

Én sem vagyok tél és hideg párti egyáltalán, de azért az első hónak, és a decembernek úgy általában még van varázsa. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sssszus, ez a cliffhanger.

 

 

Kölcsönkaptam DVDre írva .avi -ban a Terminátor 4-et. Hibás a file, nem hagyta magát másolni. Nézem korongról. Megnyitja, puffereli, 1:30:15 hosszúságú videóként megnyitja. Az a végszó, hogy "Majd meglátjuk". Szerintem az utoldó kb húsz perc maradt le.

BOSSZANT.

 

 

Edit: most 1:33:35-ig nyitja meg..... de ezen nem jutok túl. Valaki a maradékot át tudná küldeni valahogyan? Vagy nekem a youtube is megfelel.... egyszer akarom megnézni, de egyszer meg akarom nézni. :S

 

 

 

Edit2 elvileg jön lefelé.....

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.