Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Miss: Közgazdászként én úgy látom, hogy az embereknek nem igen marad más "választása", mint átlépni. Úgy értesültem, hogy Orbánék azt tervezik, hogy csak azok kapják vissza az idén az Apeh felé folyósított, az állam által bekebelezett pénzeket, akik átlépnek az államiba. Ez pedig elég komoly kényszerítő erő... megjegyzem, aljas is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban aljas terv. Idén csak 2 hónapit, vagy az összes 14 havit? Megjegyzem, az elv miatt talán veszni kéne hagyni azt a pár hónapot, mert elvégre itt 35-40 évről van szó, a nyugdíj nem rövidtávú kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején nem kellett volna kötelezni senkit se, hogy magánnyugdíjpénztárt válasszon. Emlékszünk még, hogy annak idején milyen csúfos kudarcot élt meg a Premier illetve Partner nyugdíjpénztár no meg azok akik a tagjai voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert hát milyen faramuci is már, hogy az ember saját öregkorára tesz el. Helyette tegyen el a jelenlegi nyugdijasoknak meg az államkasszának, ami ugy hirlik a jelenlegi befizetésekből máris százmilliókat kiván elkölteni jövőre. És bizzon mindenki abban hogy majd az ő öregkorára az egyre csökkenő arányu munkaképes lakosság majd kitermeli az ő nyugdiját. Egyébként nem, nem fogja. Jelenleg minden reális számitás szerint az állami nyugdijrendszer belátható időn belül összeomlik. Megyünk a betonfal felé és a kormány rálépett a gázra. Pusztán hogy plusz milliárdos forrásokhoz jusson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert hát milyen faramuci is már, hogy az ember saját öregkorára tesz el. Helyette tegyen el a jelenlegi nyugdijasoknak meg az államkasszának, ami ugy hirlik a jelenlegi befizetésekből máris százmilliókat kiván elkölteni jövőre. És bizzon mindenki abban hogy majd az ő öregkorára az egyre csökkenő arányu munkaképes lakosság majd kitermeli az ő nyugdiját. Egyébként nem, nem fogja. Jelenleg minden reális számitás szerint az állami nyugdijrendszer belátható időn belül összeomlik. Megyünk a betonfal felé és a kormány rálépett a gázra. Pusztán hogy plusz milliárdos forrásokhoz jusson.
Tegyük hozzá, a legrosszabb kommunista időket idézve. Ezek nem előremutató intézkedések, hanem a dilettantizmus ékes példái. Ferinek volt igaza. El kell innen menni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feri hazudott éjjel, nappal. Őt lehetőleg ne idézzük. Mondjuk nála hitelesebb ember sincs akitől lehetne.
Nem Feri hazudott, hanem a hatalom. Ugye csak meg kellene érteni mit mondott és miért, nem a hülyeséget ismételgetni folyton. Remekül megmondta az igazságot! Ezzel csak két apró pici baj volt. Nem nyilvánosan mondta, és előtte mást kommunikált, hogy megnyerje a választásokat... Bár lenne valaki, aki ezt nyíltan felvállalná, mondjuk egy kampányidőszakban. Rá szavaznék! Téged biztos nem izgatnak ezek az elvonások, hisz nyugdíjas vagy. Ki nem sz*rja le a dolgozókat mi? :( De öregem, ha én nem fizetek, akkor neked se lesz miből élned. Szóval csitt!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ebből a személyeskedő hangvételből leszel szíves visszavenni, mert az ég ne adja, hogy te is ilyen helyzetbe kerüljél ( tudom ott van a szmájlid, de a szóhasználat azért hagy kivetni valót maga után). Dolgoztam én már szerintem annyit, dupla munkaidőben is, hogy legyen szavam a témához.

Feri meg részese volt a hazugságoknak, szerepet vállalt benne? Igen. Diktatórikusan akarta megtartani a hatalmát ezek után is? Igen. Asszisztált a szemkilövésekhez? Igen. Másrészről meg elég öt egy percig nézni, hogy máshová utalja be őt az ember mint a Parlament. Csak ugye a Sárga házakat is bezáratta és most minden bolond szabadon kószál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ebből a személyeskedő hangvételből leszel szíves visszavenni, mert az ég ne adja, hogy te is ilyen helyzetbe kerüljél ( tudom ott van a szmájlid, de a szóhasználat azért hagy kivetni valót maga után). Dolgoztam én már szerintem annyit, dupla munkaidőben is, hogy legyen szavam a témához.

Feri meg részese volt a hazugságoknak, szerepet vállalt benne? Igen. Diktatórikusan akarta megtartani a hatalmát ezek után is? Igen. Asszisztált a szemkilövésekhez? Igen. Másrészről meg elég öt egy percig nézni, hogy máshová utalja be őt az ember mint a Parlament. Csak ugye a Sárga házakat is bezáratta és most minden bolond szabadon kószál.

Nem leszek szíves. Lököd továbbra is a demagóg szöveged. Ugye itt is csak egy kicsi ész kellene, hogy tudd, a Fidesz direkt arra terelte a birkáit, amerre nem kellett volna. Pedig megmondták előre, hogy merre ne menjenek? Igen. De a náci Viktátor mégis odaterelte őket, hátha majd lesz belőle valami jó kis botrány, ami persze lett is. Azóta ezt hajtogatják... Ezt akarta. Erről ennyit szerintem. A másik dolog, hogy nektek nem adnék nyugdíjat. Azt a pénzt inkább tudásfejlesztésre, oktatásra fordítanám, amiből el tudtok helyezkedni. Ez szolgálná a társadalom érdekeit és felemelkedését. Az sehova nem vezet, hogy naphosszat sorozatokat nézel, meg osztod az észt, mert jobb dolgod sincs. Igaza van Frenkie-nek. Az meg hogy dolgoztál, dicséretes. No de ennyi? Még dolgozhatsz 30 évet...nehogy már ennyivel megelégedj. Biztos nem könnyű melót találni, de erre ott van az írásom első fele. Az lenne a megoldás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lemaradtam valamiről?
Valszeg. 2006-ban történt elég sok minden. T'od, mocskos csőcselék akik előbb fasiszták lettek, majd nácik, trapisták, aztán rossz helyen rossz időben voltak ésatöbbi. Néhányuk ki is lőtte a saját szemét, meg önmagát verte meg a Magyar Rádió udvarában. Feri meg áldozat volt ugye.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valszeg. 2006-ban történt elég sok minden. T'od, mocskos csőcselék akik előbb fasiszták lettek, majd nácik, trapisták, aztán rossz helyen rossz időben voltak ésatöbbi. Néhányuk ki is lőtte a saját szemét, meg önmagát verte meg a Magyar Rádió udvarában. Feri meg áldozat volt ugye.
Azokat fel kellett volna koncolni. Persze nem a fidesz birkákat, akiket direkt oda tereltek. Persze ezért is Feri volt a hibás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valszeg. 2006-ban történt elég sok minden. T'od, mocskos csőcselék akik előbb fasiszták lettek, majd nácik, trapisták, aztán rossz helyen rossz időben voltak ésatöbbi. Néhányuk ki is lőtte a saját szemét, meg önmagát verte meg a Magyar Rádió udvarában. Feri meg áldozat volt ugye.

 

Ja ezeken ott voltam az utcán. Mégse maradtam le. De hol jön a diktatorikus rész?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem leszek szíves. Lököd továbbra is a demagóg szöveged. Ugye itt is csak egy kicsi ész kellene, hogy tudd, a Fidesz direkt arra terelte a birkáit, amerre nem kellett volna. Pedig megmondták előre, hogy merre ne menjenek? Igen. De a náci Viktátor mégis odaterelte őket, hátha majd lesz belőle valami jó kis botrány, ami persze lett is. Azóta ezt hajtogatják... Ezt akarta. Erről ennyit szerintem. A másik dolog, hogy nektek nem adnék nyugdíjat. Azt a pénzt inkább tudásfejlesztésre, oktatásra fordítanám, amiből el tudtok helyezkedni. Ez szolgálná a társadalom érdekeit és felemelkedését. Az sehova nem vezet, hogy naphosszat sorozatokat nézel, meg osztod az észt, mert jobb dolgod sincs. Igaza van Frenkie-nek. Az meg hogy dolgoztál, dicséretes. No de ennyi? Még dolgozhatsz 30 évet...nehogy már ennyivel megelégedj. Biztos nem könnyű melót találni, de erre ott van az írásom első fele. Az lenne a megoldás.
Te szerinted én mi a büdös francot akarok? Olyan könnyen osztod az észt, hogy szerintem fogalmad sincs mi is a helyzet az én és a hozzám hasonlók oldalán. De ez egy magyar mentalitás ahogy múltkor itt épp Frenkie jegyezte meg valamire. Az irigység, a kárörvendés, a szomszéd tehén effektus megy ezerrel. Azt hiszed nem látom, hogy mit kellene változtatni? :( Szerintem erről is beszéltem már elég sokat.

A "demagóg" szöveget meg több millióan lökik, hogy idézzelek. Csak ugye észre kéne venni a problémákat amik MÁSOKAT is sújtanak és nem elhallgattatni őket! Hogy esne pl neked ha egyik napról a másikra megszűnne a munkád, esetleg ( ne adja az ég, ismétlem) lerokkannál és más meg kiosztana téged és a személyes magánügyedbe akarna beleszólni?

Szóval ha tudatában vagy annak, hogy társadalmilag mi lenne a megfelelő és helyes akkor meg ne személyeskedj! Ugyanúgy tudom én is, hogy mi lenne a helyes, köszönöm.

Viktor dolgait meg ne mondjad mert tudom, hogy mit tett. Szépen beszállt a luxuslimuzinjába és faképnél hagyta a "hívőit". Usztics ki is osztotta őt rendesen még aznap a pódiumon. Meg lett volna az esély arra, hogy a hazudozókat eltávolítsák, de ehelyett tudjuk mi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja ezeken ott voltam az utcán. Mégse maradtam le. De hol jön a diktatorikus rész?
Hát ha neked nem diktatórikus az, hogy hazafelé menet a lakásodhoz, csak úgy szó nélkül letepernek valami azonosítás nélküli egyenruhás alakok és megrugdosnak a hatalmon lévő kormány nevében, akkor nem tudom, hogy mi. Biztos más az értékítéleted vagy nem tudom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha neked nem diktatórikus az, hogy hazafelé menet a lakásodhoz, csak úgy szó nélkül letepernek valami azonosítás nélküli egyenruhás alakok és megrugdosnak a hatalmon lévő kormány nevében, akkor nem tudom, hogy mi. Biztos más az értékítéleted vagy nem tudom.

 

Az én értékitéletem szerint ha hangosbemondón bemondja a rendőrség hogy tessék erről és erről területről elmenni, akkor elmegyek. Plusz ha látok egy olyan csoportot, akik kövekkel és molotov koktélokkal dobálják rendőröket, akkor nem megyek oda bámészkodni, és ha arra van utam akkor nyelek egyet és kerülővel megyek, de nem kompromitálom magam azzal, hogy -nevezzük nevén a dolgokat- a társadalom legaljával, a csőcseléknek csak eufemisztikusan nevezhető emberekkel mutatkozok, már csak azért sem mert a rendőrök nem terminátorok és ha én egy ilyen társaságban állok akkor a stresszhelyzetben lévő rendőr, akinek nulla tapasztalata van az ilyen helyzetek kezelésében simán hiheti, hogy én is leakarom támadni. Furcsa mód hiába voltam kint akkoriban számtalanszor soha sem esett semmi bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El kell innen menni.

Csak nincs igazán hova, és miként. Meg aztán részemről itt szeretnék maradni, és itt élni valahogy normális keretek között :(

 

Feri hazudott éjjel, nappal.

Mint ahogy a többiek is, csak nem került így nyilvánosságra.

 

Lemaradtam valamiről?

Úgy látszik, velem együtt.

 

Hogy esne pl neked ha egyik napról a másikra megszűnne a munkád,

Ahogy én emlékszem, akkortájt szűnt meg a munkája, amikor ez a fórum elindult, és sokáig nem is volt. De kereste a lehetőségeket, és elment valami teljesen más munkakörbe, mint amiben azelőtt volt. Ody, szólj közbe, ha nem jól emlékszem. Szóval ő most egy elég rossz példa volt.

Egyébként tény, hogy valóban nagyon nehéz munkát találni bárkinek :D

 

Srácok, egy kicsit azért vegyetek vissza a személyeskedésből, meg ebből a vádaskodó hangnemből, stb. :D Ha egymásnak esünk, azzal nem lesz jobb. Habár ma én is dühöngtem nem is kicsit, de legalább nem itt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha neked nem diktatórikus az, hogy hazafelé menet a lakásodhoz, csak úgy szó nélkül letepernek valami azonosítás nélküli egyenruhás alakok és megrugdosnak a hatalmon lévő kormány nevében, akkor nem tudom, hogy mi. Biztos más az értékítéleted vagy nem tudom.

De te ezt írtad: "Diktatórikusan akarta megtartani a hatalmát ezek után is? Igen." Engem is érdekel, hogy ezt mire értetted, mert amit most írtál annak semmi köze a hatalom megtartásához. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy én emlékszem, akkortájt szűnt meg a munkája, amikor ez a fórum elindult, és sokáig nem is volt. De kereste a lehetőségeket, és elment valami teljesen más munkakörbe, mint amiben azelőtt volt. Ody, szólj közbe, ha nem jól emlékszem.
Jól emlékszel. :( Egy teljesen új munkakörre kellett átnyergelnem, de muszáj volt.

 

Habár ma én is dühöngtem nem is kicsit, de legalább nem itt :D
Kemény csaj vagy, sajnálom azt, aki felhúzott. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.