Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Most lesz 25 éves, és a BKV új főnöke...

http://www.origo.hu/itthon/20101027-interj...y-daviddal.html

 

Így kell karriert csinálni. Sokat kell küzdeni, és a nulláról fel lehet jutni a csúcsra már 25 évesen!

Spoiler:

Ha fideszes protekciós vagy :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de te már 90+ vagy, a mai fiatalság (8-18) ezeken csámcsog leginkább.

Hogy láttad a tegnapi SP részt, hallottad már a legújabb XY számot DJ Z-től, kipörgetted már a TFU4-t, COD12-t, megölted már a Gonosz elfet a WOW2-ben? Nem? Akkor te kis csíra vagy.

És ez megy még a felsőoktatásban is, tehát a letöltés egy társasági életben szükséges rossz, amit maga a társadalom generált.

Ettől még nem kell senkinek se törnie magát, hogy olyat erőltessen magára melyet más trendinek tart. :D Persze ez ilyen fiatal korban mint amit említesz nincs nagy jelentősége, gondolom igen elhanyagolható az a hányad aki pl atomfizikáról társalogna a korosztályban. :D

90+ fölött azért már az embert meg más is érdekelheti :D De persze ez se jelenti azt, hogy oly könnyű lenne közös témát találni bárkivel is. Sőt, igen nagy a választék a témákban és nem biztos, hogy ugyanaz érdekli a másikat is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is alapból nem, ki is ment a fejemből, hogy ilyenkor jön az oltási mizéria. Még jó, hogy most nem kell mennem egy darabig a házidokihoz, mert nem kell tőle hallgatnom, hogy oltassam be magam.
Én sem hittem ebben az oltás-dologban, de tavaly hagytam magam rábeszélni, mert mégis hátha ez most tényleg veszélyes lesz... Szóval én és a gyerekek megkaptuk az oltást, férjem nem, mert ő sem hisz benne egyáltalán - és aztán egyikünk sem lett beteg egész télen-tavasszal, pedig ilyen még nem volt, ő viszont igen, és elég komolyan (napokig láz).

 

Vagyis lehet, hogy lejárt oltást nem jó kapni, de alapjában nem bántam meg, hogy beoltattuk magunkat. Ettől függetlenül idén kihagyom, mert azért nem kell ezt túlzásba vinni, még talán idén is ad valami védettséget a tavalyi oltás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen. Az jutott eszembe hogy aki dolgozik(mint te is), azt ha nem engedi el a főnőke a vizsgák napján akkor repül?

Szerintem ilyen azért nincs, de van, hogy elég nehézkes elszabadulni (pl. az én szakmámban a dec-jan. neccesebb időszak, szóval óvatosan kell bánni azzal, hogy mikor jövök el, mert lehet, hogy azzal mások munkáját nehezítem meg, majd még kiderül). Ezért lehet rossz csak 2 lehetőség, vagyis időpont. Most azért agyalok azon, hogy vajon a két lehetőség két időpont is, vagy több, de max. kétszer mehet valaki az általa jónak ítélt időpontra :D Ez még nem derült ki.

 

Úgy tudom szombaton vannak a vizsgák levelezőn, de majd Karrde kijavít ha nem.

Egyelőre nem tudom, bár emlegették a szombatot. Akkor viszont elég érdekes lesz a decemberi vizsgaidőszak, lévén, hogy karácsonyig minden szombaton órák lesznek, utána karácsony és szilveszter, aztán meg január kb. 4 szombattal. Majd beszámolok :D

 

Szóval én és a gyerekek megkaptuk az oltást, férjem nem, mert ő sem hisz benne egyáltalán - és aztán egyikünk sem lett beteg egész télen-tavasszal, pedig ilyen még nem volt, ő viszont igen, és elég komolyan (napokig láz).

Lehet, hogy tényleg azért volt :D Vagy véletlenül :D Sajnos biztosat senki nem tud mondani, így szerintem az a legjobb, ha mindenki azt teszi, ami a saját felfogása szerint a jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont elég érdekes lesz a decemberi vizsgaidőszak, lévén, hogy karácsonyig minden szombaton órák lesznek, utána karácsony és szilveszter, aztán meg január kb. 4 szombattal.
A Decemberi vizsgák máshol is elég érdekesek, viccesek. Főleg az a jó, amikor 2 ünnep közt, vagy Dec. 23-án, ne adj. isten 24-én van vizsga. Azt mindenki szokta szeretni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem tudom, bár emlegették a szombatot. Akkor viszont elég érdekes lesz a decemberi vizsgaidőszak, lévén, hogy karácsonyig minden szombaton órák lesznek, utána karácsony és szilveszter, aztán meg január kb. 4 szombattal. Majd beszámolok :D
Nehéz lesz az első vizsgaidőszak, de majd csak átvészeled valahogy. :D A többi biztos könnyebben fog menni.

 

Lehet, hogy tényleg azért volt :D Vagy véletlenül :D Sajnos biztosat senki nem tud mondani, így szerintem az a legjobb, ha mindenki azt teszi, ami a saját felfogása szerint a jó.
Valóban csak annyit lehet ilyenkor elmondani, hogy egyből egy bejött, de ki tudja, hogy kettőből kettő is bejönne-e... Idén biztosan nem lesz nálunk oltás, aztán majd meglátjuk, mi lesz. Ha totál ágynak esünk, akkor viszont jövőre megint befizetek egy körre, úgy hiszem.

 

Érdemes egy nehéz vizsgát időzíteni addigra, mert ilyenkor a vizsgáztatók is tudják, hogy karácsony van.
Ez igaz, de ritka rossz dolog karácsony környékén tanulni. Én nagyon nehezen bírtam anno. A nyári vizsgaidőszakot sokkal jobban viseltem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Decemberi vizsgák máshol is elég érdekesek, viccesek. Főleg az a jó, amikor 2 ünnep közt, vagy Dec. 23-án, ne adj. isten 24-én van vizsga. Azt mindenki szokta szeretni. :D

Felsőbb évesek írták, hogy vannak, akiknek januárra max. 1 vizsgájuk marad, mert korábban kezdődik a suli egy héttel, így a vizsgaidőszak is a többihez képest, ezért meg lehet csinálni a nagyját decemberben. Azért is lesz érdekes az egész, mert nekünk az utolsó hétvége már a vizsgaidőszakra esik. Pl. gazdtöri csak dec. 18-án lesz (ebből fix, hogy januárban megyek). A dec. 24 munkaszünetes nap, de ha akkor lesz, akkor megyek :D

 

Érdemes egy nehéz vizsgát időzíteni addigra, mert ilyenkor a vizsgáztatók is tudják, hogy karácsony van.

Minden vizsgánk írásbeli lesz most, ebből a szempontból valószínűleg nem lényeges, hogy karácsony van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz lesz az első vizsgaidőszak, de majd csak átvészeled valahogy. :D A többi biztos könnyebben fog menni.

 

Ez igaz, de ritka rossz dolog karácsony környékén tanulni. Én nagyon nehezen bírtam anno. A nyári vizsgaidőszakot sokkal jobban viseltem.

Köszi a biztatást, biztos így lesz :D

 

Én is gondoltam már rá, hogy nyáron azért jobb lesz. Ilyenkor még a korai sötétedést is nagyon utálom, hát még állandóan sötétben ülni a könyvek felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oltások helyet érdemes kipróbálni a heti vöröshagyma, fokhagyma kúrát.

 

"A fokhagyma antibakteriális és antimikotikus (gombaellenes) hatása révén légúti megbetegedések és a Candida albicans okozta fertőzések kezelésében használatos. Továbbá tágítja az ereket is. Rendszeres, kúraszerű alkalmazása csökkenti a vér káros LDL-koleszterin-szintjét, antioxidánsként serkenti az immunrendszert, csökkenti a mellkasi fertőzéseket, véralvadásgátló- és vérnyomáscsökkentő. Főbb hatásai közé sorolandó még az antibiotikus (antibakteriális), nyálkaoldó hatás. A népi gyógyászatban meghűléses betegségeket is gyógyítanak vele. A fokhagyma baktérium ölő hatásának köszönhetően tisztítja a szervezetet. A Koch-féle tbc-bacilusokat az 1/1500 hígítású fokhagymakivonat megöli. Enyhíti a menstruációs görcsöket."

 

A gyógyszerspekulánsoknak meg egy adag lóürüléket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes egy nehéz vizsgát időzíteni addigra, mert ilyenkor a vizsgáztatók is tudják, hogy karácsony van.
2 éve voltam Dec. 23-án egy másik diákkal. Azt mondták a vizsgáztatók, hogy mivel ilyen időpontban jöttünk be, így menjünk haza egy 5-ssel. Egy másik tárgyból meg a többiek meg nagyban szóbeliztek, mert hogy be mertek menni az ünnep közeledtével :)

 

Vizsgáztatója válogatja, hogyan viszonyul a dolgokhoz. Én például szeretek már az első vizsgákra elmenni, mert azon ritka kevesen vagyunk, meg legalább túl vagyok hamar rajta és nem kell szünetben tanulni, vagy csak elenyészően :D

Mert nem túl jó, mikor jönnek vendégek Karácsony körül és neked a szobába kell tanulni egész nap, nem tudsz pihenni.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis lehet, hogy lejárt oltást nem jó kapni, de alapjában nem bántam meg, hogy beoltattuk magunkat. Ettől függetlenül idén kihagyom, mert azért nem kell ezt túlzásba vinni, még talán idén is ad valami védettséget a tavalyi oltás...
Én se oltatom be magam idén szerintem, de ezen a "kamujárvány" dolgon még nevetni se tudok. Az összeesküvés-tébolynak is megvannak a határai. :)

 

 

Amúgy Phobos nem tudom hogy milyen körökben mozogsz, de mi középiskolában kilencedikben ejtettünk utoljára szót játékokról.

Ha elmegyünk inni, ilyen témáink vannak: aktuálpolitika, világháborúk, történelmi események, eszmék, imperializmus, cigányság, stb.. Minden ilyen témát kitárgyalunk, és próbáljuk egymást meggyőzni. Nem hogy ki kit és hogy nem fektetett le, milyen az őszi divat, vagy hogy ki milyen játékkal játszik..

Szerintem az állításod inkább az általános iskolásokra vonatkozik, vagy maximum valami nagyon kocka társaságra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az utóbbi lehet, mert mi mindig az aktuális játékokról, sorozatról, filmekről, csajokról, csajokkal pedig szerelmi ügyekről beszélgetünk.

Nem is emlékszem mikor volt olyan téma, amit te is említettél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az utóbbi lehet, mert mi mindig az aktuális játékokról, sorozatról, filmekről, csajokról, csajokkal pedig szerelmi ügyekről beszélgetünk.

Nem is emlékszem mikor volt olyan téma, amit te is említettél.

Társaság válogatja, hogy kivel milyen témát vethetsz fel. Ha kielégít a filmes, sorozatos, játékos téma akkor sincs semmi gond. :D Olyan társaság meg talán nem is létezik amiben minden tagot érinti ugyanaz a téma. Ja, de igen, sorry. Az anonim alkoholisták társaságát :):D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Társaság válogatja, hogy kivel milyen témát vethetsz fel. Ha kielégít a filmes, sorozatos, játékos téma akkor sincs semmi gond. :D Olyan társaság meg talán nem is létezik amiben minden tagot érinti ugyanaz a téma. Ja, de igen, sorry. Az anonim alkoholisták társaságát :):D

Oldie gondolom mikor te vagy társaságban, akkor az a téma, hogy ki mikor szabadult a detoxból :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie gondolom mikor te vagy társaságban, akkor az a téma, hogy ki mikor szabadult a detoxból :)

Ne tud meg. Hatalmas sztorizgatások mennek :D :D :P Ugyan kicsit furcsa, hogy míg hetekkel korában whiskys poharat szorongattunk, most meg már műanyag ásványvizes palackokkal koccintunk :D

Jaj de este van már :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne tud meg. Hatalmas sztorizgatások mennek :D :D :P Ugyan kicsit furcsa, hogy míg hetekkel korában whiskys poharat szorongattunk, most meg már műanyag ásványvizes palackokkal koccintunk :)

Jaj de este van már :D

Búzasör. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellékhatások? Olcsó lőrét csak úgy ne ajánlgass a magunkfajtának. :D:) Minket Phobossal egyszer tizenkét anonim klubból tiltottak ki visszaesés miatt. :D

:D

Oldie , te egy heti sivatagi menetelés után is whiskys üvegekről halucinálnál vízlelőhely helyett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se oltatom be magam idén szerintem, de ezen a "kamujárvány" dolgon még nevetni se tudok. Az összeesküvés-tébolynak is megvannak a határai. :)

 

 

Amúgy Phobos nem tudom hogy milyen körökben mozogsz, de mi középiskolában kilencedikben ejtettünk utoljára szót játékokról.

Ha elmegyünk inni, ilyen témáink vannak: aktuálpolitika, világháborúk, történelmi események, eszmék, imperializmus, cigányság, stb.. Minden ilyen témát kitárgyalunk, és próbáljuk egymást meggyőzni. Nem hogy ki kit és hogy nem fektetett le, milyen az őszi divat, vagy hogy ki milyen játékkal játszik..

Szerintem az állításod inkább az általános iskolásokra vonatkozik, vagy maximum valami nagyon kocka társaságra.

 

Azért azon el kéne gondolkodni, hogy évente kell beadni(Pildi írta), és hogy sima influenzában jóval többen halnak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most lesz 25 éves, és a BKV új főnöke...

http://www.origo.hu/itthon/20101027-interj...y-daviddal.html

 

Így kell karriert csinálni. Sokat kell küzdeni, és a nulláról fel lehet jutni a csúcsra már 25 évesen!

Spoiler:

Ha fideszes protekciós vagy :)

 

 

Először azt hittem valami vicc. Hát nem éltem az ötvenes években de a történelem visszavág. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az utóbbi lehet, mert mi mindig az aktuális játékokról, sorozatról, filmekről, csajokról, csajokkal pedig szerelmi ügyekről beszélgetünk.

Nem is emlékszem mikor volt olyan téma, amit te is említettél.

Nem mondom hogy nem beszéltünk filmekről vagy lányokról, de azért normális keretek között. :)

 

Azért azon el kéne gondolkodni, hogy évente kell beadni(Pildi írta), és hogy sima influenzában jóval többen halnak meg.
Én nem azt vitatom hogy nem volt felfújva a dolog, de attól még egy létező és halálos vírus, és jobbak az esélyeid ha beoltatod magad. Ha mindenki ezt tette volna, már nem lehetett volna annyi halálos áldozatról beszélni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom hogy nem beszéltünk filmekről vagy lányokról, de azért normális keretek között. :)

 

Én nem azt vitatom hogy nem volt felfújva a dolog, de attól még egy létező és halálos vírus, és jobbak az esélyeid ha beoltatod magad. Ha mindenki ezt tette volna, már nem lehetett volna annyi halálos áldozatról beszélni.

 

 

Mennyiről? Hasonlítsd össze a simát a H1N1-el. Itt hogyhogy senki nem halt bele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.