Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én is szegény ember vagyok és ott veszem meg a termékeket, ahol olcsóbb. Azért veszem meg ott, mert rá vagyok kényszerítve a rossz anyagi helyzetünk miatt. Az más kérdés, hogy Oldie-hoz hasonlóan nekem sem tetszik, hogy multik jelentős előnyben vannak a hazai termelőkkel szemben.

Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy elavult a hazai ipar és mezőgazdaság, és, hogy ebben elsősorban az elmúlt fél évszázad rendszere a hibás.

 

Oké, akkor egy kis ismeretterjesztés: multi = multinacionális cég. Ezt gondolom még tudod, de induljunk a kályhától. Egyetlen tényezőben más, mint a nem-multinacionális cég: nem csak egy országban van jelen, hanem többen is. Alapnak kéne lennie, de azért mondom: egy csomó magyar cég is multicég. A CBA multi. A MOL a régió egyik legnagyobb multija. Kelet-Közép-Európa második legnagyobb vállalata. Az OTP is multi (a régió második legnagyobb bankja egyébként). És egy rakás cég van akiből láthatóan multi lesz, illetve már annak indult: még a '90-es évek végén egy kecskeméti pék kezdett el különös sütiket csinálni és a Fornetti nevü cége azóta egyeduralkodó lett a piacon. A sort meglepően sokáig lehetne sorolni. Ha azt mondod ne legyenek multik azzal a magyar termelőt és vállalkozót is nehéz helyzetbe hozod, mert azt mondod neki, hogy ő csak erre a tizmilliós piacra termeljen és ne váljon nagyobbá. Ugyhogy nettó hülyeség és a fogalmak nem ismerése különválasztani a hazait a multitól.

 

Az iparunk pedig egyáltalán nem elavult.

 

Az EU-s szabályok alapján tilos helyzetbe hozni a hazai termékeket a külföldi kárára. Ezt helytelennek tartom. És még nagyon sok más ember is nemcsak Magyarországon. Franciaországban, Németországban is pl. egyre többen panaszkodnak az EU-s szabályozások miatt, melyek sokszor ott is nehéz vagy lehetetlen helyzetbe hozzák az ottani termelőket.

 

Ne keverjük a szezont a fazonnal. Igenis elönybe lehet hozni a hazai cégeket, amit nyugat-európában is számos módon meg tesznek. Az EU nem tesz mást, mint hogy az előnybe hozásnak megadja a kereteit. Ami már csak azért se baj, mert ha egy magyar cég abszolut előnyt kap függetlenül attól hogy mennyire jó abból az lesz ami történt a rendszerváltás elött: a verseny hiánya miatt a cég közepes minőségü vagy éppen szar termékeket gyárt az országnak és nem kell félnie a jobb külföldi terméktől mert ő a hazai. Ezzel maximum a cégvezér jár jól.

 

Nincs igazán demokrácia sem nálunk, sem máshol. Globalizált világban élünk, ahol a pénzuralmi nagytőke diktálja a szabályokat.

 

Csak szólok, hogy a kapitalizmus egy gazdasági rendszer, a demokrácia meg politikai. Nem függ egyik a másiktól. Demokrácia müködhet kapitalizmus nélkül (és müködött is rengeteg helyen) és kapitalizmus is müködik demokrácia nélkül (ahogy müködik is rengeteg helyen).

 

A külföldi multiknak le kéne mondani a gigaprofit egy részéről, nem mindről, csak jóval többről, mint eddig. És el kell érni, hogy ne a lakosság zsebéből húzzák ki ezt az összeget. Az megint más kérdés, hogy szerintem nem lehet vagy nagyon nehéz őket erre rászorítani.

 

 

Mi az hogy gigaprofit? Lehet nagyon új, de attól, hogy egy cég nagy még lehet veszteséges. Ha meg éppen nyereséges, az nem jelenti azt hogy örökké az is lesz. Egy kifejezetten jól zárodó üzleti évet, simán követhet egy borzalmas rengeteg kirugással meg üzembezárással. Jobb helyeken ha jól megy akkor félretesznek, befektetnek. Bármilyen hihetetlen is.

 

Igazságtalannak tartom, hogy mindig a szegény kisemberek zsebéből húzzák ki a pénzt, és a gazdagokat meg kevésbé terhelik meg.

 

Ez annyira nem igaz, hogy az új adórendszert nálunk pont azért kell bevezetni, mert jelenleg a gazdagok fizetéséből irreálisan sokat elvesznek . Mig a minimálbéres adómentes, tehát 0 azaz nulla forinttal száll be a magyar állam büdzséjébe, addig egy 400.000 Ft fizetést kapó ember 231-et kap kézhez. Nem kell matematikai zseninek lenni, hogy látszodjon kiknek a zsebéből huznak ki többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, csak az utolsó bekezdésedhez:

 

Akkor legyen mindenki minimálbéres? Vagy kapjon mindenki havi négyszázezret? Miből élsz meg jobban? Havi hetvenezerből vagy kétszázharmincezerből? Mi lenne a Nagy igazságosság szerinted?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minimálbér adóztatása jelen formában megvalósíthatatlan. A minimálbéres 60 ezret visz haza. Ha a minimálbért megadóztatják a jelenlegi formájában, akkor csak kb 49 ezret visz haza. A 60 ezer is piszok kevés, de a 49 ezer über kevés. A minimálbéreseket akkor lehetne megadóztatni, ha 100 ezer Ft felett lenne bruttóban.

Jelenlegi formában igazságtalannak tartom a minmálbér megadóztatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, csak az utolsó bekezdésedhez:

 

Akkor legyen mindenki minimálbéres? Vagy kapjon mindenki havi négyszázezret? Miből élsz meg jobban? Havi hetvenezerből vagy kétszázharmincezerből? Mi lenne a Nagy igazságosság szerinted?

 

Én most nem itélkeztem: nem mondom, hogy jó vagy rossz a helyzet, csak felvázoltam mi a jelenlegi szituáció: aki gazdag az arányaiban is többel száll be. Én alapvetően azt gondolom, hogy abszolut igazságos rendszer nem állitható fel: a világ ugyanis tökéletlen. Tökéletlen a természet amiben születtünk, a vadvilág ahova a gyökereink huznak tele van igazságtalansággal (aki gyenge elpusztul stb.) és a Nagy Igazságosság egy illuzió. Ami viszont cél lehet: törekedni hogy a rendszer igazságosabb legyen. A konkrét kérdés kapcsán: a gazdagok szálljanak be többel, mint a szegények, arányaiban is, de ez az arány ne legyen olyan óriási, hogy a "gazdag" ember azon gondolkozzon, hogy hogy vigye feketén a bulit, nehogy az állam lenyulja a fél fizetését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minimálbér adóztatása jelen formában megvalósíthatatlan. A minimálbéres 60 ezret visz haza. Ha a minimálbért megadóztatják a jelenlegi formájában, akkor csak kb 49 ezret visz haza. A 60 ezer is piszok kevés, de a 49 ezer über kevés. A minimálbéreseket akkor lehetne megadóztatni, ha 100 ezer Ft felett lenne bruttóban.

Jelenlegi formában igazságtalannak tartom a minmálbér megadóztatását.

Megint hülyeségeket beszélsz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami viszont cél lehet: törekedni hogy a rendszer igazságosabb legyen. A konkrét kérdés kapcsán: a gazdagok szálljanak be többel, mint a szegények, arányaiban is, de ez az arány ne legyen olyan óriási, hogy a "gazdag" ember azon gondolkozzon, hogy hogy vigye feketén a bulit, nehogy az állam lenyulja a fél fizetését.

Valóban, ez így lenne korrekt kiindulási alapként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbben ma már ugy tervezik, hogyha majd x összeget keresnek és y megtakaritásuk lesz és vesznek egy amolyan autót, meg ez meg az... na akkor majd jöhet a gyerek.

Sajnos én is úgy látom, hogy valóban elkényelmesedtünk, ezekért is születik kevesebb gyerek. Azt most hagyjuk is, hogy nagyon sok nőt utána nem vár munkahely, és akárhol is él az ember, egy bérből nehéz eltartani egy családot. De azért a fenti jelenti az elsődleges problémát, a gazdasági, amire fogunk mindent, utána jön. Ha nagyon akarnánk, pár tényezőt ki tudnánk iktatni.

 

Csak az a baj, hogy az elmúlt években szinte csak multik vannak, hazai termelés meg szinte egyáltalán nincs.

Érzek itt némi fogalomkavart, mert termelés van (én is egy magyar termelő cégnél melózom, a termékei nagy részét a sokat szidott láncok veszik meg és árusítják).

 

Egyébként az egész különadó-dolgot egyszer lehet meglépni, egyszeri egyensúly kiigazító lépésként,

Én is erre gondoltam a magánnyugdíjpénztári elvonásnál is, de itt is igaz.

A bevételekkel operálnak, holott ezek csak egyszer megjátszható (igazából nem lehetne ezeket "megjátszani") lépés, és utána mi lesz? Arról senki nem beszél. És addig is dolgoznak a reformokon, stb.? Csak a mély hallgatás van, amiről meg fennhangon beszélnek, hogy a választóik elhiggyék, jó irányba tartunk, valójában nem éppen jó irányba mutatnak.

 

Szóval a te szavaiddal élve, hagyjuk már, hogy minden magyar igazgató, tulajdonos g*ci :)

Én sem találkoztam még jóravaló, a munkavállalóit segítő tulajdonosról.

 

Nagyon nagyon magunkba kéne nézni mert azt hogy itt tartunk csak és kizárólag magunknak köszönhetjük. Mégpedig az adóelkerüléssel(nem kéresk számlát ha jön egy szerelö) a bérlet- és jegynemvásárlással, az irígységgel, a kicsinyességgel, a lusta ,nemtörödöm munkával a lopással, az intoleranciával a széthúzással.

Mégegyszer mondom az NSZK-ban az ötvenes évekre elérték a jólétet, pedig '45-ben nullára voltak bombázva. Mi 20 éve semmit nem értünk el.

Igaz, nem ártana magunkba nézni.

Jó ez a német példa, bár erre tudok egy érdekességet írni. Kolléganőmnek vannak ismerősei Németországban, férjének a 2.VH után rokonait toloncolták vissza Németországba. Évtizedekkel később egy akkor még nagyon fiatal rokon visszajött ide, és elrettent attól, amit itt tapasztalt. Anno úgy mentek ki, hogy sírtak, hova kerülnek, minden lebombázva és a többi, romokban volt az ország, siratták a hátrahagyott életüket. Aztán lett munka, fejlődés és a többi. Azt mondta ez az illető, hogy nem érti, mi folyik ebben az országban, mert azt látja, hogy rengeteget dolgozunk (kolléganőmék tényleg sokat dolgoztak, lévén nem volt semmijük, és ezen változtatni akartak, mégis "csak" egy családi házat és egy kocsit tudnak felmutatni anyagilag, a felnőtt gyerekeiken kívül, ami azért annyi munkával együtt valóban nem sok, és ma is csak kínlódnak), náluk többet, mégis jóval alattuk élünk. Nem értette, hogyan lehet ez. Kolléganőmék sem igazán tudták megmagyarázni, és nekem is inkább csak sejtéseim vannak a sok, ellenben nem hatékony munkáról, az alacsony bérek-cserébe magas szociális háló témáról, meg a lehúzó tulajdonosokról és politikusokról, stb. De ez egy összetett kérdés, és egyelőre keveset tudok a téma történelmi-gazdasági hátteréről.

 

Én asszem említettem őket, sőt az Áfészt és a Coopot is :)

 

De miért is drágább a hazai zöldség? -költői kérdés.

Pontosan. Mert iszonyú drága a költsége.

A magyar élelmiszeripari láncok nem jobbak a külföldieknél, de abban rosszabbak, hogy alacsonyabb bért adnak a kétkezi munkásoknak, mint néhány külföldi, és sokszor drágábbak is. A szerződési feltételek meg kb. hasonlók.

A drága költségről meg annyit, hogy valószínűleg a külföldi sem kapja meg féláron a termeléshez szükséges eszközöket, mint a hazai termelők. Csak valószínűleg rosszabbul gazdálkodnak.

Abban az ágazatban, ahol én dolgozom, évente megy egy-egy nagyobb cég tönkre, a mienk meg él és virul, a mi főnökünk valamit tud. Más kérdés, hogy a munkavállalói mennyit szívnak, de ilyen szempontból a többi tönkrement hazai cég sem volt jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szeressük egymást. :) Beszélgessünk inkább az SW-ről.

Szerintem nagyon jól elbeszélgettünk erről is :) Én legalábbis élveztem, hogy pro és kontra meghallgattuk egymás véleményét. Csak néha Frenkiet nem értem, mert elég végletes dolgokat szűr le :)

Noh mindegy. Hajrá Magyarok! Hajrá Magyarország! :D ( Ezt most Vitár vagy Knézy mondogatta? Hmm? :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jól elbeszélgettünk erről is :) Én legalábbis élveztem, hogy pro és kontra meghallgattuk egymás véleményét. Csak néha Frenkiet nem értem, mert elég végletes dolgokat szűr le :)

Noh mindegy. Hajrá Magyarok! Hajrá Magyarország! :) ( Ezt most Vitár vagy Knézy mondogatta? Hmm? :D )

Ezt vitya mondta. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a véleményem, hogy támogassa mindenki úgy a magyar gazdaságot és társadalmat, ahogy a saját keretei között tudja, és sok kicsi sokra megy alapon lesz eredménye. Vegyen hazai hústerméket, zöldséget, gyümölcsöt (legjobb erre a piacon vásárolni), vagy bármi mást, amiből normális minőségben hazai is kapható, végezzen társadalmi munkát, ha adódik rá lehetősége, és lehetőség szerint ne feketén dolgozzon. Mutasson példát a környezetében élő fiataloknak, hogy nem szavakkal, hanem tettekkel kell hazaszeretőnek lenni. Mert változtatni csakis ők tudnak majd, ha akarnak, a hozzáállásunkon nemzeti szinten. Amíg azt látják a saját családjukban, hogy csalással lehet a legjobban érvényesülni, és az önzés a divat, meg hogy a másik kárán lehet csak előrejutni az életben, akkor soha nem lesz itt jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a véleményem, hogy támogassa mindenki úgy a magyar gazdaságot és társadalmat, ahogy a saját keretei között tudja, és sok kicsi sokra megy alapon lesz eredménye. Vegyen hazai hústerméket, zöldséget, gyümölcsöt (legjobb erre a piacon vásárolni), vagy bármi mást, amiből normális minőségben hazai is kapható, végezzen társadalmi munkát, ha adódik rá lehetősége, és lehetőség szerint ne feketén dolgozzon. Mutasson példát a környezetében élő fiataloknak, hogy nem szavakkal, hanem tettekkel kell hazaszeretőnek lenni. Mert változtatni csakis ők tudnak majd, ha akarnak, a hozzáállásunkon nemzeti szinten. Amíg azt látják a saját családjukban, hogy csalással lehet a legjobban érvényesülni, és az önzés a divat, meg hogy a másik kárán lehet csak előrejutni az életben, akkor soha nem lesz itt jobb.

 

Ezzel teljesen egyetértek és csak annyi lábjegyzettel egésziteném ki a magam részéről (bár gondolom te is igy gondoltad), hogy támogassuk a JÓ magyar termékeket. Ma már egyre több helyen látni, hogy azzal árulják a termékeket, hogy az magyar... az emögötti gondolatiság megsüvegelendő, csak kicsit mintha elharapodzna és már arra is büszkén mindenféle pecséteket raknának, ami magyar ugyan, de ritka gyenge. A JÓ magyar termelő megérdemli, hogy előnyben részesüljön nemcsak a külfölditől de a rossz magyar termelőtől is.

 

Ja és aztán csak módjával... banánt ne magyar termelőtől :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jól elbeszélgettünk erről is :) Én legalábbis élveztem, hogy pro és kontra meghallgattuk egymás véleményét. Csak néha Frenkiet nem értem, mert elég végletes dolgokat szűr le :)

Noh mindegy. Hajrá Magyarok! Hajrá Magyarország! :) ( Ezt most Vitár vagy Knézy mondogatta? Hmm? :D )

 

 

Olyasmikre gondoltam, hogy a multi tönkreteszi a maygar termelőt, meg a globális pénztőke irányaít mindent stb. Ezeket gondolom én politikainak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De politikusok sulykolják az emberek fejébe. Na de mindegy jól elbeszélgettünk mindenféle durvulás nélkül egy kényes témáról.
Hát nem hinném, hogy akinek pl a tejét nem vásárolják meg, mert olcsóbb a szlovák azt sulykolni kéne. A problémák köszönik szépen de fennállnak politikusok gágogása nélkül is :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.