Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az ember már a kisujját nyújtja a kutyájának és az egész szobája kell neki :lol: A kis r*hadék képes itt ugatni az ajtóm előtt csak mert bent kényelmesebb. :D

De ő legalább csak azután csinálja ezt, hogy kedves voltál vele. Én semmit nem csináltam, de a macskák néha már megengedik, hogy az ágyamban alhassak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lemondassuk Bomarrt? :D

Hát legalábbis meg kell nevelni. Mert ha még egy egyszerű közfórumozót utasít rendre, az oké, de hogy az admint és egy másik moderátort, hát az azért már mindennek a teteje. Ha nem vigyázunk, hatalomra tör. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg emellé be kell venni azt, hogy az országokat nem a közgazdaságtani törvényszerüségek figyelembevételével vezetik (még a fejlett országokban sem, csak ott jobban igyekeznek). A közgazdaségtanra, meg olyan fújni, mint nem szeretni a kovalens kötést, csak mert nem értjük. Pont az a lényege, hogy ez nem filozofia, ahol minden csak elméletben létezik -vagy abban sem, mondaná gondolom erre egy ősz szakállú filozofus- hanem a közgazdasági tanoktól függetlenül müködő folyamatok leirásáról. Akinek ez magas az ne a témát hibáztassa amiért nem egy egyszer egy.

 

 

Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő legalább csak azután csinálja ezt, hogy kedves voltál vele. Én semmit nem csináltam, de a macskák néha már megengedik, hogy az ágyamban alhassak. :)

No repülne is őnagysága szép ívben le róla. Eddig egyszer volt megengedve neki, hogy mellettem aludjon, de soha többet. Orom a fogai közt végezte, szakállam meg vissza lett nyesve mire kinyitottam a szemem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No repülne is őnagysága szép ívben le róla. Eddig egyszer volt megengedve neki, hogy mellettem aludjon, de soha többet. Orom a fogai közt végezte, szakállam meg vissza lett nyesve mire kinyitottam a szemem.

Ja, én is így jártam. Egyszer kihúztam a takarómat a macska alól, és mire másnap kinyitottam a szemem, fél centis helyem volt az ágyban. Persze kizárom őket, de sajnos rájöttek, hogy nekik végtelen a türelmük, de nekem nem. Így bár sokszor próbálok meg értelmetlen harcot folytatni, az ajtó kaparásával és/vagy hangjuk hangos hallatásával végül mindig legyőznek és bebocsájtást nyernek a szobájukba, amiben én is tartózkodhatom. Kifelé viszont már nem körülményeskednek, egyszerűen csak beleszuszognak a fülembe (néha a nyomatékosítás kedvéért az orrukat az arcomhoz dörgölik), és már szaladnak is az ajtóhoz, tudván, hogy legyen hajnali kettő vagy négy, akkor is felkel az ő gazdijuk és kiengedi őket (hogy csoportosan átvonuljanak apámék szobájába, és a fent ecsetelt módszerrel meggyőzzék apámat/anyámat, hogy ők bizony már reggeliznének).

Egyetlen jót lehet elmondani: az ötből csak négy szereti az ágyamat, az ötödik a szekrényemben lakik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangsúly a tudatlanságon van, és ha a gazdaság dolgairól van szó, nagyjából egy kisgyerek szintjén vannak a legtöbben ebben az országban.

Véleményem szerint egy ideális országban az embereknek nem kell ezekkel tisztában lenniük, csak azzal hogy jó-e a helyzet vagy sem. Hogy ha az átlag embernek mindenféle GDP mutatókkal kell számolnia hogy mondjuk kormányt válasszon, ott már baj van. :)

A közgazdaságtant hagyjuk csak meg a közgazdászoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint egy ideális országban az embereknek nem kell ezekkel tisztában lenniük, csak azzal hogy jó-e a helyzet vagy sem. Hogy ha az átlag embernek mindenféle GDP mutatókkal kell számolnia hogy mondjuk kormányt válasszon, ott már baj van. :)

A közgazdaságtant hagyjuk csak meg a közgazdászoknak.

Nem a közgazdaságtannal kell tisztában lenni, inkább a szemlélettel. Bizonyos összefüggésekkel tisztában kellene lenni, pl. nem annyiból áll a világ, hogy mennyi a bérem, hanem hogy mennyit termelek emögött. A pénz csak egy eszköz, nem pedig a gazdagság maga. A bankok azért adnak kamatra pénzt, mert a mai forint többet ér, mint a jövőbeli forint, stb., stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes húsvétot mindenkinek! :) Sok sütivel, sonkával, tojással. :)

A lányoknak meg kevés locsolót. :D

 

 

Azért a tőlük kapott hálát/szeretetet nem tudja semmi más se pótolni. :)

Így van. Sokkal hálásabbak és ragaszkodóbbak, mint az emberek sokszor. Feltétel nélkül szeretnek és számítanak ránk. :)

 

 

Bírom Dzséjt sztorizgatásait a macskáiról, már azért is megéri :D

Én is szeretem olvasni ezeket. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a közgazdaságtannal kell tisztában lenni, inkább a szemlélettel. Bizonyos összefüggésekkel tisztában kellene lenni, pl. nem annyiból áll a világ, hogy mennyi a bérem, hanem hogy mennyit termelek emögött. A pénz csak egy eszköz, nem pedig a gazdagság maga. A bankok azért adnak kamatra pénzt, mert a mai forint többet ér, mint a jövőbeli forint, stb., stb.

Ez igaz, de csak akkor lesz érdekes, ha rosszul mennek a dolgok. Amíg és ahol jól mennek, ott az átlagembert nem érdekli, hogy vajon miért, és ez valahol érthető is. Ha gondok vannak és látványosan nem működik jól a gazdaság hosszú éveken át, akkor viszont valóban érdemes belegondolni az okokba és nem csak az egyén szintjén.

Emlékszem, 1992-ben Svájcban azon sírtak a közgazdászok, hogy mekkora probléma a 2%-os munkanélküliség, miközben az emberek vígan éltek a hatalmas jólétükben, és ott sem foglalkozott senki azzal, hogy ez egy intó jel lehet. Mondjuk azóta ott is romlott a helyzet, de azért nem nagyon kell aggódniuk.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes Húsvétot! Srácoknak sok tojást, lányoknak sok locsolót kívánok!

 

(Aztán srácok valami ütős locsolást csináljunk. A kölni nem jó, minimum egy vödör víz :lol:, esetleg szóda :lol: Akinek a családjában van tűzoltó.... az remélem kitalálja ;) )

Emlékszem, jó pár éve, haverokkal húsvétkor mentünk autóval és a buszmegállóban lévő embereket lelocsoltuk szódásszifonnal :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes Húsvétot skacok. :)

 

Nem a közgazdaságtannal kell tisztában lenni, inkább a szemlélettel. Bizonyos összefüggésekkel tisztában kellene lenni, pl. nem annyiból áll a világ, hogy mennyi a bérem, hanem hogy mennyit termelek emögött. A pénz csak egy eszköz, nem pedig a gazdagság maga. A bankok azért adnak kamatra pénzt, mert a mai forint többet ér, mint a jövőbeli forint, stb., stb.

Ez igaz, illetve módosítanám arra hogy akik ezekkel nincsenek tisztában, legalább ne okoskodjanak.

 

 

Kinél látszódik az alábbi kép?

Nálam pl.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.