Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem arról szó, hogy nem értékeli az életet, hanem arról, hogy nem tudja, hol vannak a határai. Egyébként meg, nem mondtam, hogy mindenki, de a fiatalok igen jelentős része igenis kipróbálja ezeket a dolgokat, és ettől még nem lesznek semmivel sem rosszabb emberek, hanem pont ezek a tapasztalatok hatására nő be a fejük lágya. A csaj barátai meg valószínűleg nem azért álltak ott, mert lesz**ták, hanem mert nem tudták mi a teendő ilyen helyzetben, és valószínűleg enyhén ittas állapotban is voltak. De persze, lehet úgy is felfogni, hogy aki csinál egy hülyeséget az megérdemli, hogy megdögöljön, végül is neked aztán k**vára mindegy.

Jaja, benő a feje lágya ha túléli a túladagolást. Az meg nem kifogás, hogy egy 16 évesnek nincs felelősségvállalása, se valamilyen tapasztalata ( nem személyesre gondolok). Lehet látni, olvasni elég figyelmeztető videót, írást ésatöbbi. Felült a heccnek és majdnem ott maradt. Gondolom nem tartottak pisztolyt a fejéhez. De én a szülőket is elővenném az tuti.

Mindegy. Ha lesz kölköm tuti nem az lesz a nevelési módszer, hogy odacsapom a tv elé és nézze azt a sok sz*rt. Fel lesz hívva a figyelme őnagyságának, hogy mit szabad és mit nem. Ki a valódi barát és ki az érdekbarát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról szó, hogy nem értékeli az életet, hanem arról, hogy nem tudja, hol vannak a határai. Egyébként meg, nem mondtam, hogy mindenki, de a fiatalok igen jelentős része igenis kipróbálja ezeket a dolgokat, és ettől még nem lesznek semmivel sem rosszabb emberek, hanem pont ezek a tapasztalatok hatására nő be a fejük lágya. A csaj barátai meg valószínűleg nem azért álltak ott, mert lesz**ták, hanem mert nem tudták mi a teendő ilyen helyzetben, és valószínűleg enyhén ittas állapotban is voltak. De persze, lehet úgy is felfogni, hogy aki csinál egy hülyeséget az megérdemli, hogy megdögöljön, végül is neked aztán k**vára mindegy.

Egyetértek veled. Attól még valaki tapasztalatlan fiatalként kipróbálja az új dolgokat (jelen esetben az alkoholt) és ráfázik, még nem érdemel halált. Szerintem Oldie, ezt te sem így gondoltad. Az más kérdés, ha többszöri ilyen alkalom után is hulla részegre issza magát, és meghal alkoholmérgezésben. Akkor valamilyen szinten valóban magának köszönheti, mert annak tudatában csinálta, hogy pontosan tudta a következményeit. De ha jól kivettem, Dzséjt sztorijában nem erről volt szó.

 

Bár ez elég magánjellegű, megosztom veletek...

Egyszer, osztálykiránduláson én is a kelleténél többet ittam (azért nem alkoholmérgezés színvonalút), fél liter vodka azért nem kevés, és majdnem belesétáltam a Tiszába, annyira nem volt fogalmam magamról. Ha nincsenek mellettem a haverok, valószínűleg vízbe fulladva találták volna meg másnap a hullámat. Ezek szerint én is a "hulljon a férgese" kategóriába tartoztam volna ekkor? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek veled. Attól még valaki tapasztalatlan fiatalként kipróbálja az új dolgokat (jelen esetben az alkoholt) és ráfázik, még nem érdemel halált. Szerintem Oldie, ezt te sem így gondoltad.

Mai informatív világban nincs olyan, hogy valaki tapasztalatlan maradjon ilyen-olyan szinten. Sőt, a szülők részéről is érkezik pár tanács ( vagyis kéne egy kamaszkorban járó fiatal felé főleg), hogy mit szabad és mit nem. Ha ezt nem képes felfogni, akkor reménytelen a delikvens. És ez nem csínytevés, hanem ön-, és mások veszélyeztetése. Nem egy kategória a kettő!!!!

Ha egy ilyen ember meghal, akkor azt csak egy élet elodázása miatt sajnálnám. A személyisége miatt nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, benő a feje lágya ha túléli a túladagolást. Az meg nem kifogás, hogy egy 16 évesnek nincs felelősségvállalása, se valamilyen tapasztalata ( nem személyesre gondolok). Lehet látni, olvasni elég figyelmeztető videót, írást ésatöbbi. Felült a heccnek és majdnem ott maradt. Gondolom nem tartottak pisztolyt a fejéhez. De én a szülőket is elővenném az tuti.

Mindegy. Ha lesz kölköm tuti nem az lesz a nevelési módszer, hogy odacsapom a tv elé és nézze azt a sok sz*rt. Fel lesz hívva a figyelme őnagyságának, hogy mit szabad és mit nem. Ki a valódi barát és ki az érdekbarát.

A tévének aztán végleg semmi köze ehhez, de mindegy. Az ilyen gyerekeknek is nyomatják a sok mit szabad, mit nem dolgot, de az még rohadtul nem jelent semmit. Tudják, hogy van veszélye a dolognak, de kipróbálják, mert kíváncsiak milyen lehet bódult állapotban lenni, és különben is, a veszély egyfajta izgalmat is ad a dolognak. A szülőknek sincs ehhez a dologhoz sok közük, mert az a gyerek aki ezt kipróbálja saját döntéséből teszi, akármilyen családból jött.

Amit meg a gyereknevelésről írsz elég nevetséges. Egy gyerek nem úgy működik, hogy elmondod neki, mi a jó és mi a rossz, és akkor ő ezt elfogadja. Azaz vannak ilyenek is, de azok általában "droidok", nincs egy önálló gondolatuk se. Akkor már inkább próbáljon ki valaki tudatmódosítószereket, minthogy egy anyuci szavát szajkózó robot legyen. Az ember kíváncsi, ezért legtöbbünk nem éri be azzal, amit hall, meg akarja tapasztalni a dolgokat, pláne a tudatmódodítókat, amiknek ugye nem csak negatív hatásaik vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de kipróbálják, mert kíváncsiak milyen lehet bódult állapotban lenni

 

Hát nem tudom koma, én sosem vágytam erre, sosem voltam kíváncsi rá... és had cáfoljam a droidos elméletedet is.... az általában helyett én inkább 50-50%-ot mondanék, én azért ismerek olyanokat (elég sokat), akik elfogadták azt, amit a szüleik mondtak nekik (én mondjuk nem mindig, de igyekeztem... és tudom, hogy a szüleim nem azért mondták, amit mondtak, mert keresztbe akartak tenni nekem, vagy meg akartak fosztani valamitől!!!) ... szóval azok az ismerőseim sem droidok lettek, hanem dolgos és rendes emberek abszolút saját gondolatokkal és életcéllal. Erről ennyit! :P:D;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tévének aztán végleg semmi köze ehhez, de mindegy. Az ilyen gyerekeknek is nyomatják a sok mit szabad, mit nem dolgot, de az még rohadtul nem jelent semmit. Tudják, hogy van veszélye a dolognak, de kipróbálják, mert kíváncsiak milyen lehet bódult állapotban lenni, és különben is, a veszély egyfajta izgalmat is ad a dolognak. A szülőknek sincs ehhez a dologhoz sok közük, mert az a gyerek aki ezt kipróbálja saját döntéséből teszi, akármilyen családból jött.

Amit meg a gyereknevelésről írsz elég nevetséges. Egy gyerek nem úgy működik, hogy elmondod neki, mi a jó és mi a rossz, és akkor ő ezt elfogadja. Azaz vannak ilyenek is, de azok általában "droidok", nincs egy önálló gondolatuk se. Akkor már inkább próbáljon ki valaki tudatmódosítószereket, minthogy egy anyuci szavát szajkózó robot legyen. Az ember kíváncsi, ezért legtöbbünk nem éri be azzal, amit hall, meg akarja tapasztalni a dolgokat, pláne a tudatmódodítókat, amiknek ugye nem csak negatív hatásaik vannak.

Piszok büszke lehetsz magadra ha te ezt így gondolod. Gratulálok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom koma, én sosem vágytam erre, sosem voltam kíváncsi rá... és had cáfoljam a droidos elméletedet is.... az általában helyett én inkább 50-50%-ot mondanék, én azért ismerek olyanokat (elég sokat), akik elfogadták azt, amit a szüleik mondtak nekik (én mondjuk nem mindig, de igyekeztem... és tudom, hogy a szüleim nem azért mondták, amit mondtak, mert keresztbe akartak tenni nekem, vagy meg akartak fosztani valamitől!!!) ... szóval azok az ismerőseim sem droidok lettek, hanem dolgos és rendes emberek abszolút saját gondolatokkal és életcéllal. Erről ennyit! :P:D;)

A droidokat nem az olyan emberekre értettem, akik nem próbálják ki az ilyen dolgokat, hanem akiknek semmiben nincs önálló véleményük. És senki nem hiszi, azt szerintem, hogy a szülei azért tiltanak meg nekik dolgokat, hogy keresztbe tegyenek nekik, hanem csak a tiltás ellenére kíváncsiak a tiltott dolgokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidokat nem az olyan emberekre értettem, akik nem próbálják ki az ilyen dolgokat, hanem akiknek semmiben nincs önálló véleményük. És senki nem hiszi, azt szerintem, hogy a szülei azért tiltanak meg nekik dolgokat, hogy keresztbe tegyenek nekik, hanem csak a tiltás ellenére kíváncsiak a tiltott dolgokra.

 

Ismerek olyat, akiről elmondható, hogy szinte mindent (legalábbis nagyon sok dolgot) kipróbált, mégse nagyon van saját véleménye és gondolata. Általában mások véleményét hangoztatja és nem sok az önálló gondolata sem, akad neki, de elenyészően kevés... szerencsétlen. ERGO... nem az lesz a frankón önállóan gondolkodó és talpraesett ember, aki kíváncsi/rákap a 'tiltott/nem ajánlott' dolgokra a tiltás ellenére!

 

És még mielőtt félreértesz, nem azért vagyok Oldie mellett, mert annyira egyetértenék vele (a "hulljon a férgesével" bizony egyáltalán nem szimpatizálok... bocs Öreg harcos! :) ) de amiket most írt, azokban igazat adok neki!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piszok büszke lehetsz magadra ha te ezt így gondolod. Gratulálok.

Nem vagyok büszke, csak próbáltam ismertetni veled a mai "gyerekek" működését, mert a "hulljon a férgese" szintű primitív megnyilvánulások azt mutatják, hogy rohadtul nincs semmi közöd a témához, csak meg akarod mondani a frankót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz kölköm tuti nem az lesz a nevelési módszer, hogy odacsapom a tv elé és nézze azt a sok sz*rt. Fel lesz hívva a figyelme őnagyságának, hogy mit szabad és mit nem. Ki a valódi barát és ki az érdekbarát.

Az előbbi oké, az utóbbival meg többnyire a szülő maga ellen fordítja a gyereket előbb-utóbb. Valami arany középút nem ártana.

 

Mai informatív világban nincs olyan, hogy valaki tapasztalatlan maradjon ilyen-olyan szinten.

Márpedig más olvasni/hallani, mint tapasztalni (az előbbi még nem tapasztalat). Senki sem tudja "elméletben", hogy gyakorlatilag mit bír el a szervezete, aztán már kölökként elég könnyű elveszíteni a kontrollt.

Próbáljunk meg a szakácskönyvből jól lakni és társai :D Ez persze csak egy humoros példa, de érzékelteti, mit akarok írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok büszke, csak próbáltam ismertetni veled a mai "gyerekek" működését, mert a "hulljon a férgese" szintű primitív megnyilvánulások azt mutatják, hogy rohadtul nincs semmi közöd a témához, csak meg akarod mondani a frankót.

Oh, ne aggódj, Oldie a legtöbb dologban meg akarja mondani a frankót. Ezen dolgokban általában az a közös, hogy egyáltalán nem ért hozzájuk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok büszke, csak próbáltam ismertetni veled a mai "gyerekek" működését, mert a "hulljon a férgese" szintű primitív megnyilvánulások azt mutatják, hogy rohadtul nincs semmi közöd a témához, csak meg akarod mondani a frankót.

Oldie mintaszülő, sokat olvasott róla. :evil: Egy biztos, az a csaj nem érdemelt volna golyót, a haverjai sem, és nem volt egyik sem közveszélyes. Én veszélyesebb voltam egymagam, mint ők tízen együttvéve. És az is hétszentség - bár nekem nincs kristálygömböm - hogy ettől még nem lesz valaki a megtestesült sátán és antikrisztus egyszemélyben. Van arra is esély, hogy a világ legrosszabb szülője legyen. Meg az ellenkezőjére is, de ezt ebből az egy esetből még én sem tudnám megmondani, aki ott voltam, az meg pláne nem, aki 100+ km-re volt, és csak olvasta. Egy biztos, büszke vagyok magamra, hogy nem sétáltam el onnan "ki nem sz*rja le" vagy "aki hülye, haljon meg" felkiáltással.

 

Mellesleg, most indul a járőröm két másik delikvenshez itt Fűzfőn. Úgy tűnik, elkezdtem vonzani ezeket a madarakat... :pfff: Fegyveres, szóljak neki, hogy ne menteni próbálja őket, hanem végezze ki mindkettőt, mint sánta a lovakat? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csaj biztos amatőr volt, de legalább jó lecke volt neki. Emlékszem az én első ivászatomra, bár jóval idősebb voltam, én se tudtam mennyi az elég. Nem kaptam alkoholmérgezést, és még a saját hányásomban se fetrengtem, de azért kemény volt. :D Hála istennek nem hullt el a férgese, mert még itt vagyok. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbbi oké, az utóbbival meg többnyire a szülő maga ellen fordítja a gyereket előbb-utóbb. Valami arany középút nem ártana.

Nem akarom nagyon tovább ragozni ezt a témát, mert szerintem mindent elmondtunk, csak még annyit, hogy nálunk a család tele van kamasz gyerekekkel, az én lányom is hamarosan a problémás korszakába lép és ennek már vannak jelei, szóval tudom, hogy manapság tiltásokkal és rendszabályozással semmire nem megy a szülő, csupán azt éri el, hogy elvadítja magától a gyereket, aki köszöni de nem kér a szülői gyámságból.

Megértés, sok beszélgetés, közös programok, a barátok ismerete és elfogadása, és a személyes szabadság tisztelete, és egyre nagyobb kiterjesztése - csak ezek biztosíthatják azt, hogy ha a gyerek el is távolodik a szüleitől, és járja a maga útját, utána később majd visszatalál, és ami nagyon fontos: ha egyszer bajba kerül, akkor mer majd a szüleihez fordulni, mert megbízik bennük. Én ezt így látom, és igyekszem ennek megfelelően eljárni, bár az igaz, hogy néha nagyon nehéz nem a "hatóság" szerepében fellépni otthon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a kérdést! Gondoltam rá, hogy írok a napokban, de ha már megkérdezted, akkor most.

No akkor hajrá! :) Ha foglalkozol vele, ragadni fog a szókics, a gazdasági sajtó szókincse anno nekem is nehéz volt, mert szeretnek különleges szavakat használni, de belejöttem. :)

Az opkut meg nekem sem jött be, valami olyasmi volt, amire már nem is emlékszem, miről szólt, csak szimplán annyira, hogy elég értelmetlennek tűnt már akkor is, és azóta sem volt hozzá szerencsém. De vizsgázni belőle nem vészes, ha már egyszer rájössz a logikájára - ez beugrik, ha rágondolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok büszke, csak próbáltam ismertetni veled a mai "gyerekek" működését, mert a "hulljon a férgese" szintű primitív megnyilvánulások azt mutatják, hogy rohadtul nincs semmi közöd a témához, csak meg akarod mondani a frankót.

 

 

Oh, ne aggódj, Oldie a legtöbb dologban meg akarja mondani a frankót. Ezen dolgokban általában az a közös, hogy egyáltalán nem ért hozzájuk. ;)

Tudom, ezt a legkönnyebb ilyenkor a másik fejéhez verni. Szinte általános jelenség. Egy felnőtt ember sosincs tisztában semmivel se, nem ért hozzá, ha nem a magunk véleményét szajkózza. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt így látom, és igyekszem ennek megfelelően eljárni, bár az igaz, hogy néha nagyon nehéz nem a "hatóság" szerepében fellépni otthon. :D

Úgy látom a magam környezetében, hogy az a leginkább működőképes "modell", amit leírtál.

 

No akkor hajrá! :) Ha foglalkozol vele, ragadni fog a szókics, a gazdasági sajtó szókincse anno nekem is nehéz volt, mert szeretnek különleges szavakat használni, de belejöttem. :)

Az opkut meg nekem sem jött be, valami olyasmi volt, amire már nem is emlékszem, miről szólt, csak szimplán annyira, hogy elég értelmetlennek tűnt már akkor is, és azóta sem volt hozzá szerencsém. De vizsgázni belőle nem vészes, ha már egyszer rájössz a logikájára - ez beugrik, ha rágondolok.

Remélem, hogy ragadni fog :) Azt hiszem, nekünk is az a bajunk az opkuttal, hogy nem igazán látjuk még az értelmét, a vizsgáról pedig hasonlókat mondtak. Majd decemberben még nyilatkozom a témáról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már inkább próbáljon ki valaki tudatmódosítószereket, minthogy egy anyuci szavát szajkózó robot legyen.

Ez azért elég sarkítása a dolognak. Milyen tudatmódosító szerekről beszélünk? :) Azért kokózni ne kezdjen, mert az első után függővé válik. Szóval ez így nem igazán jó megfogalmazás. Szerintem inkább arra kell törekedni, hogy ne próbáljon ki ilyen szereket. Vagy örüljünk, ha csak alkoholig jut el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, ezt a legkönnyebb ilyenkor a másik fejéhez verni. Szinte általános jelenség. Egy felnőtt ember sosincs tisztában semmivel se, nem ért hozzá, ha nem a magunk véleményét szajkózza. ;)

Ezt nem a másik fejéhez vágom, ez tény. Te kívülről látod a "mai fiatalságot", én pedig belülről, így több tapasztalatom van ebben a témában, mint neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem a másik fejéhez vágom, ez tény. Te kívülről látod a "mai fiatalságot", én pedig belülről, így több tapasztalatom van ebben a témában, mint neked.

 

Van igazság abban, amit mondasz, de ez nem minden esetben van így. A mai tizenévesek sokszor túl okosnak hiszik magukat (a jelenlévők mindig kivételek!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.