Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Azok a képregények amik ebbe a topikban vannak feltöltve megvannak a többiben is? Mert akkor lehetne őket törölni, helytakarékosság céljából.

 

Sky! Gondolkodhatnál alternatív feltöltési módon mert mocskosul zabálja a tárhelyet a dolog. :( Sajnos már kénytelen voltam nagyobb csomagra váltani mert elfogyott a kis csomag helye. Most 4 gigás a tárhely, de az se lesz sokáig elég ha ilyen ütemben nő a képregények száma. Nem tudnád őket még kisebb formába konvertálni? Biztos van rá valami mód.

 

SZERK: Te jó ég! Eddig 1,72 giga csak ez a szekció! A tárhely meg volt két gigás. :o :o Nem tudtam miért írtak, hogy betelt. Hát ezért... Sajnos nem hogy az újakat kell lecsökkenteni, hanem a régieket is mind át kell konvertálni! Brutális. :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky! Gondolkodhatnál alternatív feltöltési módon mert mocskosul zabálja a tárhelyet a dolog. :(

Gondolhattam volna, hogy előbb-utóbb felmerül ez a probléma. :(

 

Három megoldásra látok lehetőséget. Az egyik az, amit Nute is írt. A StarWarsMedia oldalra szintén rendszeresen feltöltöm a képregényeket. Eddig a data.hu-t használtam, de az csak időlegesen használható, mivel jogsértésre hivatkozva előbb-utóbb eltávolítják a feltöltött anyagot. Az SWMedia tárhelyén bőven akad hely ezek tárolására, viszont a lehetőség csak regisztrált felhasználók számára elérhető. Nem kisajátításról, regisztrációra való kötelezésről, vagy bármi hasonlóról van szó, egyszerűen csak biztonságosabb az oldal számára (a jogszabályok miatt), ha nem fér hozzá a tartalomhoz mindenféle kereső-bot, amik aztán uszíthatják az illetékeseket, az oldal pedig lehúzhatja a rolót. A korábban feltöltött számok lecserélésével a fórum tárhelye is felszabadulna. Lényeg a lényeg, az SWMedián keresztül regisztráció után bármikor bármelyik rész letölthető és elérhető lesz a jövőben is.

Ha ez valamiért sokaknak gondot okoz, másik megoldás lehet a data.hu... de innen csak átmenetileg lesznek elérhetőek a részek.

Harmadik lehetőség, hogy személyesen, PM-ben küldöm el a .zip fájlt azoknak, akik igényt tartanak rá. Bár ezt felesleges túlbonyolításnak érzem...

 

Amint lehet, jelezzetek vissza, hogy melyik opció lenne ideális (vagy akad-e jobb ötlet), és akkor a hamarosan elkészült Shattered Empire befejező részét már aszerint teszem közzé a fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A privátban küldést semmiképp nem támogatom hisz az is tárhelyet fogyaszt. Szerintem maradjon az swmedia letöltés, ide meg az arra mutató link berakása. A formátum tehát maradhatna (topik, hír az új részről), csak a feltöltött képregény helyett egy link lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, akkor így lesz. Mint írtam, az ottani letöltés regisztrációhoz kötött. Ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy ez gondot okoz-e valakinek. De nem úgy látom, hogy túlzott érdeklődést váltott ki a téma....

A régi feltöltéseket egyszer majd lecserélem linkekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég hallottam, hogy egy kiadó azon ügyködik, hogy SW képregények nyomtatásban megjelenjenek (nyilván nem az összes) és hallottam, hogy felkeresték az swmediát, ha ez sikerül, akkor szedjék le a képregényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag nem sok esély van rá, hogy ebből lesz valami (erősen feltételezett mód ez a lehetőség).

Mindenesetre nem állunk a hazai megjelenések útjába. Ha 100% lesz a magyar kiadás, az érintett képregények le fognak kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok :)

Igen, megkerestek minket úgy fél éve és az utolsó emailemre már választ se kaptam. Azóta se történt semmi. És természetesen ebben az esetben is csak azokat kellene levenni amikre jogot szereztek. A tervek szerint ez a Star Wars és a Darth Vader lett volna.

 

Az említett kiadó a Képes Kiadó amúgy :)

 

Az említett regisztrációs letöltési lehetőség szintén jogi okokból kell. Sajnos előző anime fansub oldalamnál már volt jogi peres esetem. A külföldi jogvédők BOT-okat terjesztenek a neten amik ilyen esetben riasztják őket. Mivel Mo-n nem jogvédettek az említett tartalmak ezért ilyenkor a külföldi cég megbíz egy magyar jogvédő céget hogy tegyen lépéseket.

Ez két dologgal védhető ki. Vagyis valójában 4 dologgal.

1: mázlid van és megúszod.

2: fizetsz egy jogvédő cégnek hogy ne legyen ebből bajod.

 

És a kettő valószerűbb és kivitelezhetőbb.

 

3: Külső tárhelyre helyezed a tartalmat. Ilyenkor védhető az ügy hogy te csak kilinkelted de nem a tied. Viszont mint látható az ilyen tartalom feltöltők is tudják hogy jogvédett tartalom és amint észreveszik törlik.

 

4: regisztrációval véded a láthatóságot és a letöltést. Emögé az említett BOT-ok sem látnak be így nem is tudnak riasztani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülnék neki ha jönne!Ez is tuti vétel lenne!

 

Szóval nem számomra érthetetlen,hogy miért nem lehet fent neten....kézzelfogható képregény az igazi képregény!Meg úgy mindennel így vagyok!

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor megkeresték természetesen mint rajongóktól javaslatokat is vártak. Az ő eredeti tervük az volt, hogy 1 számban 2 képregény 1-1 számai jelennének meg. Szóval pl jönne az első Képes Kiadós Star Wars képregény kiadás, az tartalmazná a Star Wars 1. számát és a Darth Vader 1. számát.

 

Na most, erre válaszoltam nekik, amire már nem jött válasz, de mint rajongó a személyes véleményemet is belefűztem, magyarán "üvöltöttem", hogy csak ez NE! Nyilván lesznek akik nem értenek egyet velem, de szerintem két külön képregény számait egybe fűzni a legnagyobb hülyeség. Miért is? Már csak archiválási célból sem jó, ha az ember fennakarja tartani az időrendet és úgy lefűzni a képregényt. Kettő: régen is így jelentek meg idehaza a képregények és rohadt idegesítő volt, amikor kaptunk egy régi köztársaság lovagjait mellé meg egy hagyatékot. Szóval a Star Wars és a Darth Vader esetében ez még nem is gáz, de hosszabb távon nem tartható fent a rend... szóval ezt én nagyon rossz megoldásnak tartom. Le is írtam nekik szép kulturált formában, aztán ha netán mégis megjelenik, majd meglátjuk mi mellett döntöttek. Én azt írtam nekik, hogy inkább legyen számonként a kiadás és akkor legyen olcsóbb, vagy a rövidek egyben, a hosszabbak meg szintén egyben de mondjuk 4 számonként. Ezt a keverést semmiképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a klasszikus Semic-es dplaszám megoldás nekem nagyon tetszeett anno. Jó volt, hogy az egyik felében Régi Köztársaság Lovagjai, másikban Hagyaték volt. Ami rossz lenne: ha csak a Star Wars és a Darth Vader jelenne meg, a többi meg kimaradna. Ha egy magyar füzet csak egy amerikai füzetet tartalmazna, na ez lenne a legrosszabb. Gazdaságosabb is, ha egy magyar szám minimum 2 füzetet tartalmaz. Esetleg lehetne a magyar kiadás triplaszám is, tehát egy magyar füzetben 3 amerikai füzet lenne egyben. Már most olyan nagy az elmaaradásunk, hogy nyugodtan lehetne az utóbbi, akár havonta is jöhetne.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ahogy mondtam, kinek mi. Én szeretem időrendben tartani őket és az így megoldhatatlan. Ez olyan ,mintha 2 könyv lenne egy csak épp 3000 év különbség lenne köztük időben... azt nem tudom miért mondod, hogy az volna a legrosszabb, ha 1 füzet 1 amerikai füzet, hisz akkor végülis konkrétan az jelenne meg ami kint is, szóval... de hát mind1, mások vagyunk, más a véleményünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz nem értek hozzá, szóval csak ezért kérdezem, de ez miben befolyásolja? Mert most ha 2 külön képregény 1-1 számait kitudják adni 1 füzetben, akkor 2 képregény 1-1 számait ki is tudják adni külön külön és semmivel nem több idő. Legalábbis én így gondolom, hogy mind1 hogy egy kézzel verek fel 2 tojást, vagy egyik kezemben van 1 tojás a másikban még 1 és egyszerre verem oda őket, hogy feltörjenek. :D A mini szériákat pedig kötetben is kilehet adni kapásból, de ott sem keverve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lenne roszz, mert a magyar piac nem bírná el azt, hogy külön egy füzetben megy a Star Wars, külön a Darth Vader, külön a Kanan, stb és akkor lenne egyszerre 3 vagy több különálló magyar füzetsorozat.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb-utóbb így is, úgy is keveredne két sztori. Pl. egy jövőbeni Star Wars történetszál 5 részes lesz. Ezt így lehetne kiadni: 1-2. rész: egy szám, 3-4. rész: egy szám, 5. rész: egy szám első fele. Viszont a második felére kéne ilyen esetben egy másik képregény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem rég kezdtem el a képregényeket nézni. Idáig csak a Kanenre volt időm. Majd pótolom a többit.

Tárhely problémával kapcsolatban az az ötletem támadt, hogy kellene csinálni egy fb csoportot ahova .jpg formátumban fel lehetne rakni.

(A regisztráció nincs ellenemre)

Vagy vannak most is csoportok fb-n fel lehet akár oda is rakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.