Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Most nemrég elkezdtem a sima Darth Vadert.

A Down rendesen bekavar....a V12 után jön a VD1(kb 12,5-nek felel meg) ,aztán ezután jön a VD2,ami V13,utána V14,ami ugye a VD4.De így kimaradtak dolgok....

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is értem, hogyan lehetséges ez. Talán mert a Dark Horse 23 év alatt 94 sorozatot adott ki, míg a Marvel egy év alatt mindössze 8 sorozattal állt elő eddig? :hmm: Vajon melyikből lehet több kedvencet kiválogatni... :roll:

 

Nem mennyiségre megy. Sajnos eddig elég nagy csalódások eddig a Marvel képregények. Nincs meg bennük az a kísérletező szellem, ami a DH képregények esetén megvolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kísérletező kedv kimerült a nagyobb időugrásokban. Ami meg annak köszönhető, hogy most komplett TV-s és mozis univerzum készül. A képregények most nem fedhetnek le túl nagy területet. Viszont a sztorik színvonala anno semmivel nem volt jobb. Az Obi-Wan & Anakin például simán veri úgy kb. a DH-s képregények 99 százalékát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hát igen, a Palpatine klónok, akik gonosz szellem módjára akarják megszállni a Solo gyerekeket, a gonosz Luke klón, a gonosz Jedi klón, az apját és Yoda tanításait totál elfelejtő Luke, aki a jó reményében a Sötét Oldalra áll a gonosz Palpatine klón oldalán, a Sith sereg a múltban, a Sith sereg a jövőben, a Jedik sokadik újra kiirtása, a Sith újra Birodalmat teremt, a narkós Skywalker-utód... Ez tényleg első osztályú kísérletezések voltak, mindegyik vagy arra épült, amit már láttunk korábban, vagy arra, ami bármely Zs kategóriás film sztorijában benne volt (a hős gonosz klónja, ez visz mindent). Vagy a kettő kombinációja.

Megjegyzem, amikor a Marvel előállt valami újabbal, például egy Solo feleséggel kezdett kísérletezni, a kísérletezésre vágyó rajongók azonnal kaszát-kapát ragadtak, mert hát mégis, hogy volt pofájuk kísérletezni... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi-van és Anakin nagyszerű, de nem gondolom úgy, hogy veri a Dark Horse képregények többségét. Szerintem inkább a minőségi Dark Horse sorozatokkal vetekszik, vagy egy szinten van velük.

A mostani Marvelnél az Obi-van és Anakin mellett a Darth Vader, és a Kanan mai még nagyon jó volt. A Star Wars-nak vannak jó pillanatai. A Megtört Birodalom és Lando is egész jók lettek. A Leia és Csubakka minik inkább a csalódáshoz állnak közel.

A DH-nál a Sötét Birodalmat szégyenfoltnak tekintem, az egyik legrosszabb SW történet.

A nagy kedvencek a DH-nál nálam ezek voltak: A Régi Köztársaság Lovagjai, Kóbor Lovag, Jedi Históriák, The Old Rebublic, A Jedik Hajnala, Köztársaság, Birodalom, Sötét Idők, Lázadás, Darth Vader, Qui-gon és Obi-van, Jedi Tanács, Darth Maul Hagyaték. A Marvel általam legjobbnak tartott sorozatai, vagy részei valamennyire felérnek, vagy elérik ezt a szintet. De nem tudom, hogy valaha tudnak-e majd olyan képregényeket alkotni, melyek az elsődleges Dark Horse-os kedvenceimet háttérbe helyeznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi-van és Anakin nagyszerű, de nem gondolom úgy, hogy veri a Dark Horse képregények többségét. Szerintem inkább a minőségi Dark Horse sorozatokkal vetekszik, vagy egy szinten van velük.

A mostani Marvelnél az Obi-van és Anakin mellett a Darth Vader, és a Kanan mai még nagyon jó volt. A Star Wars-nak vannak jó pillanatai. A Megtört Birodalom és Lando is egész jók lettek. A Leia és Csubakka minik inkább a csalódáshoz állnak közel.

A DH-nál a Sötét Birodalmat szégyenfoltnak tekintem, az egyik legrosszabb SW történet.

A nagy kedvencek a DH-nál nálam ezek voltak: A Régi Köztársaság Lovagjai, Kóbor Lovag, Jedi Históriák, The Old Rebublic, A Jedik Hajnala, Köztársaság, Birodalom, Sötét Idők, Lázadás, Darth Vader, Qui-gon és Obi-van, Jedi Tanács, Darth Maul Hagyaték. A Marvel általam legjobbnak tartott sorozatai, vagy részei valamennyire felérnek, vagy elérik ezt a szintet. De nem tudom, hogy valaha tudnak-e majd olyan képregényeket alkotni, melyek az elsődleges Dark Horse-os kedvenceimet háttérbe helyeznék.

 

Én egyáltalán nem tartom olyan rossznak a Sötét birodalmat, főleg, mivel az egyik első folytatása a Jedi visszatérnek, ráadásul a DH legelső képregénye . Egyszerű, szórakoztató sztori. Viszont a Köztársaság nagyon jó sorozat volt, ahogy a Legacy is. A The Old Republicban nem tudom, mi a jó, számomra érthetetlen, hogy ez kijött nálunk is, ráadásul három ilyen csodálatos kiadásban (mennyivel jobb lett volna, ha az egyik Darth Vader minisorozat jelenik meg). Egy kukkot sem értettem belőle, iszonyatosan színvonaltalanul mesél, ami mondjuk nem is csoda, mivel eredetileg webcomicnak íródott. De alapvetően minden sorozatnál ott volt a koncepció, a szép ív, amit bejárt, csomó új karakter exponálódott, akik nagyon jól színesítették a Star Wars világát (pl. Kir Kanos, Naga Sadow, Aayla Secura, Quinlan Vos, Cade Skywalker, Zayne Carrick stb.).

 

Most azt érzem, hogy a képregények, könyvek egyáltalán semmit sem akarnak elmondani, sőt, igazából mindegy is, mi van bennük (a kiadói részről nézve), mert úgyis évente jönnek a filmek, az emberek meg úgyis megveszik őket. Amúgy nem csak a Star Wars képregényekkel ez a helyzet, hanem minden Marvel-képregénnyel. Minden látszólagosan bombasztikus, mindenhez kiadnak 25 féle borítót, és persze pörög a reklámgépezet, ha nem valamelyik szereplő nevével akarják eladni a történeteket, akkor crossoverrel, vagy az új filmből származó információkkal (Shattered Empire, ami aztán tele volt vele, mondhatom...)

 

A Marvelnek egész egyszerűen nem célja már a történetmesélés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azt érzem, hogy a képregények, könyvek egyáltalán semmit sem akarnak elmondani, sőt, igazából mindegy is, mi van bennük (a kiadói részről nézve), mert úgyis évente jönnek a filmek, az emberek meg úgyis megveszik őket. Amúgy nem csak a Star Wars képregényekkel ez a helyzet, hanem minden Marvel-képregénnyel. Minden látszólagosan bombasztikus, mindenhez kiadnak 25 féle borítót, és persze pörög a reklámgépezet, ha nem valamelyik szereplő nevével akarják eladni a történeteket, akkor crossoverrel, vagy az új filmből származó információkkal (Shattered Empire, ami aztán tele volt vele, mondhatom...)

 

A Marvelnek egész egyszerűen nem célja már a történetmesélés.

 

Céljának célja a történet mesélés, de úgy látszik, hogy a 8. epizód lesz az ami a Jedi visszatér utáni történéseknek lesz a fő mozgatórugója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyáltalán nem tartom olyan rossznak a Sötét birodalmat, főleg, mivel az egyik első folytatása a Jedi visszatérnek, ráadásul a DH legelső képregénye . Egyszerű, szórakoztató sztori. Viszont a Köztársaság nagyon jó sorozat volt, ahogy a Legacy is. A The Old Republicban nem tudom, mi a jó, számomra érthetetlen, hogy ez kijött nálunk is, ráadásul három ilyen csodálatos kiadásban (mennyivel jobb lett volna, ha az egyik Darth Vader minisorozat jelenik meg). Egy kukkot sem értettem belőle, iszonyatosan színvonaltalanul mesél, ami mondjuk nem is csoda, mivel eredetileg webcomicnak íródott. De alapvetően minden sorozatnál ott volt a koncepció, a szép ív, amit bejárt, csomó új karakter exponálódott, akik nagyon jól színesítették a Star Wars világát (pl. Kir Kanos, Naga Sadow, Aayla Secura, Quinlan Vos, Cade Skywalker, Zayne Carrick stb.).

 

Most azt érzem, hogy a képregények, könyvek egyáltalán semmit sem akarnak elmondani, sőt, igazából mindegy is, mi van bennük (a kiadói részről nézve), mert úgyis évente jönnek a filmek, az emberek meg úgyis megveszik őket. Amúgy nem csak a Star Wars képregényekkel ez a helyzet, hanem minden Marvel-képregénnyel. Minden látszólagosan bombasztikus, mindenhez kiadnak 25 féle borítót, és persze pörög a reklámgépezet, ha nem valamelyik szereplő nevével akarják eladni a történeteket, akkor crossoverrel, vagy az új filmből származó információkkal (Shattered Empire, ami aztán tele volt vele, mondhatom...)

 

A Marvelnek egész egyszerűen nem célja már a történetmesélés.

A The Old Republic képregényekről. Annak idején volt szavazás, hogy mely képregények jelenjenek meg. Az olvasók ezt akarták nagyon. Második helyezett lett a Darth Vader, a harmadik a Sötét Idők. A Darth Vader and the Last Command majdnem megjelent, de aztán úgy döntöttek, hogy lecserélik egy regényre, így jelenhetett meg 2014 év végén a Maul: Vesztegzár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Végre kiderült a nagy titok, hogy miért lett C3-PO-nak piros karja!!! Spoiler mögé tettem a linket, ha majd valaki a képregény megjelenésekor akarná megtudni.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Már magát a képregényt is olvashatjátok magyarul, Kira szerkesztésével és jómagam fordításával.

Tekinthetitek Star Wars Napi ajándéknak, elvégre egy 30 oldalas, 1 részes különszámról van szó. :)

 

c-3po_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Marvel Star Wars-képregényeivel kapcsolatban új hírek érkeztek:

 

A Darth Vader sorozat a 25. számmal véget fog érni. Az író Kieron Gillen elmondta, hogy kezdettől fogva egy kerek sztorit terveztek, nem akarták sokáig húzni - és főleg nem akartak elmenni egészen az V. részig. A Darth Vader képregény alapvető célja az volt, hogy bemutassa: hogyan kerül ismét hatalma csúcsára, és hogyan szerzi vissza az Uralkodó bizalmát Vader a Halálcsillag elpusztulása után.

 

Emellett jött egy olyan hír, hogy a Marvel talán elkaszálja a Zsivány Egyes képregény-adaptációját - ez az infó egyelőre még nem teljesen biztos, szóval talán lehet még reménykedni annak, aki képregény formában is szeretné olvasni a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy úgy volt, hogy egy 3 részes mini és egy one-shot előzményt terveztek a Rogue One-hoz, és most az amazon-ról eltűntek, az edelweiss-en pedig a "cancelled" feliratot kapták, de a Marvel még nem szólt ez ügyben semmit.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a Zsivány Egyes még bizonytalan.

 

Zillo: Ami fut: Star Wars: Lázadó börtön, Darth Vader: most fejeződött be a Shu-Toron háború és jön az utolsó történetszál. A Kanan véget ért a 12. számmal, a Poe Dameron elindult az első számmal, fut az Obi-van és Anakin. Úgy emlékszem, hogy egyelőre ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Június 22-én megjelenik Az ébredő erő képregényváltozata. A cikkben látható képek a képregény első számából vannak.

 

http://diceandsorcery.blog.hu/2016/05/27/a_star_wars_az_ebredo_ero_kepregenyvaltozata_is_gyonyoru#

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.