Ugrás a kommentre

Star Wars GY.I.K.


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen van, de speciel Han kérkedését lehet, hogy félre értette az írónő. Szerintem a parsecet távolság egységként használta, és nem időegységként. :?

Ide azokat a kérdéseket is gyűjtjük, amit kritikusan tesznek fel, attól még lehet hülyeség a kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"It's the ship that made the Kessel run in less than twelve parsecs!" :?

Szerintem csak azt akarta mondani, hogy tizenkét parseces út alatt lerázta a rombolókat, ami igen rövid táv, tehát gyors lehet a hajója. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik kedvenc "hülye" kérdésem: Hogy tudják legyőzni az ewok macik a birodalom válogatott katonáit?

 

Válasz: Váratlan rajtaütés a kevésbé őrzött hátsó kapunál. Csapdák cselek, AT-ST elfoglalás.stb...

De ez már az a kategória, amihez csak picit kell gondolkodni. :? Általában nem hibának róják fel ezt, hanem nehezen hihető dolognak (megfeledkeznek róla, hogy ez mese, amibe ez simán belefér).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak azt akarta mondani, hogy tizenkét parseces út alatt lerázta a rombolókat, ami igen rövid táv, tehát gyors lehet a hajója. :?

Hát magyar fordításban igen, de az angol alapján nem egyértelmű mi is az a "Kessel run", azt is lehet gondolni, hogy a Kessel felé vezető út valahonnan és hogy ez egy távolság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crispin féle könyvekben (arról volt szó az előbb?) ezt úgy magyarázzák, hogy a Kessel-run egy olyan űrút, ami rendkívül veszélyes, mivel csillagok tucatjai övezik, így nagyon pontosan ki kell számolni az utat, és ez még így hipertérben is kerülőkkel jár. Han hencegése így tehát arra vonatkozhat, hogy neki sikerült a legrövidebb utat megtalálnia... EU-sok, jól emlékszem? :?

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: jól emlékszel. A Kessel futam lényege, hogy egy bolygótól a Kessleig a lehető legrövidebb út alatt kell végigmenni. Han "két pont között a legrövidebb út az egyenes" elven tette ezt az utat 12 parsec alatt meg és ha emlékeim nem csalnak, kis híján belerokkant a Falcon.

 

"Hogyan győzték le a Birodalmat az ewokok?" - Nekem ez a kedvenc hülye kérdésem.

Legyőzték? Hát az ewokok vezették azt az X-Winget és a Millennuim Falcont, amik felrobbantották a Halálcsillagot? Ewok helyezte el a hődetonátort? Ewok csalta ki a birodalmiakat a bunkerből? Ewok hajította le Palpatine-t az aknába? Ha ezekre a kérdésekre igennel lehet válaszolni, akkor valóban az ewokok győzték le a Birodalmat, akkor viszont engem átvertek :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik kedvenc "hülye" kérdésem: Hogy tudják legyőzni az ewok macik a birodalom válogatott katonáit?

 

Válasz: Váratlan rajtaütés a kevésbé őrzött hátsó kapunál. Csapdák cselek, AT-ST elfoglalás.stb...

Ez a kérdés nem is annyira hülye, föleg ha kicsit módositunk rajta, mondjuk igy: "hogy győzték le az ewokok a Császár elit csapatát (idézet Palpatine-tól: "An entire legion of my best troops")?" Ez olyasmi, amin jómagam is sokat agyaltam :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a Palpatine idézet az eredeti forgatókönyvből van, de mintha az derengene hogy a filmben mást mond Sidi bácsi... mit is pontosan?

Ha jól emlékszem:

 

"It was I who allowed the Alliance to know the location of the shield generator. It is quite safe from your pitiful little band. An entire legion of my best troops awaits them... Ohh, I'm afraid the deflector shield will be quite operational when your friends arrive..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az se biztos hogy az elit osztag volt.Lehet hogy az öreg megint elszámította magát.Csak azért kellett Luke-nak jönnie az elit osztaggal mert biztosítani akart a abarátai haláláról.Ne feledjük, az Ewokok nélkül nem győzhettek volna, Palpi meg azt nem látta előre hogy a bennszülöttek a felkelők oldalára állnak.Azt gondolja hogy az űrharcban szétlövik a lázadó hajókat, az Endorra kiküld egy osztagot hogy feltartsa azt a maroknyi max 10 személyes lázadó csapatot.Ha túlélők vannak a bolygók azokat elöbb utóbb megölik.Luke áttér a Sötét Oldalra, és a maradék túlélőket megöli.

 

Egyébként is:

SOK KICSI SOKRA MEGY!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt láttuk a filmben hogy győztek.

Ewokok hazai pályán mindent ismertek marha jó csapdákat csináltak, Han is bevetett egy jó kis cselt.

Az ewokok nélkül nem győzhettek volna a lázadók.

 

Az ész győzött a nyers erő felett. Szerintem ez elég magyarázat, és még azzal sem kell magyarázni, hogy mese.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a Kessel futamra, a Kessel mellett egy fekete lyuk halmaz van (a belsejébe be lehet jutni, mert van útvonal, de vagy ismerni kell, vagy Jedinek kell lenni ahhoz, hogy megtalálja valaki, a fekete lyukak között volt a Bendő Bázis, ahol Daala admirális felügyelete alatt dolgoztak birodalmi tudósok, és ott őrizték a HCS prototípusát is, na de tovább nem ragozom, akit érdekel, az EU topikban lehet folytatni), amiatt veszélyes az út. Mert nem mindegy, hogy milyen közelről kerülik el (vagyis nehogy beszippantsa a hajót az egyik fekete lyuk). Minél közelebbről, annál kisebb távon teszik meg az utat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért készült el hamarabb a második Halálcsillag?

Mert a lázadók keltette fenyegetés miatt minden erőforrást erre használtak fel, akár elvontak embert, kreditet, stb. máshonnan, és nyílt, gyors ütemben építkezni kezdtek. Az erőforrás elvonás pedig akár kedvezhetett is a lázadóknak ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EU dolog? Nem igazán rémlik, de abból a robbanásból biztos nem maradt semmi, viszont a fel nem használt alkatrészek, építőelemek, stb. megmaradhattak, azokat fel tudták használni ;) Vagy a kísérleti cuccokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is hallottam, és kolosszális marhaságnak tartom, hiszen abból csak kozmikus porfelhő maradt. Aki ezt kitalálta, annak puszi a hasára.

Viszont azt nem tom, ezen mit agyalnak, annyira. Manapság sem fejlesztenek ki egyik pillanatról a másikra technikai áttörésként is szolgáló csodacuccokat. Ha viszont hosszú-hosszú fejlesztéseknek, hibák ezreinek kijavításával, súlyos kérdések millióinak megválaszolásával, rengeteg izzadtsággal és stb-vel végre sikerül az első tökéletesen működő darabot összerakják, utána már a sorozatgyártás működhet egyik évről a másikra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.