Ugrás a kommentre

Star Wars GY.I.K.


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De ha utolsó tapasztalataik szerint a Sithek sokan voltak mikor "kihaltak" akkor ha találnak egy Holocront ami a Kettő Szabályát taglalja abból nem azt kellene leszűrniük, hogy a Sithek mégsem haltak ki ezer éve azon a bizonyos napon?

Igen, itt én is érzek némi ellentmondást. Nem igazán összeegyeztethető az, hogy Yoda tényként felhozza a Kettő Szabályát (ami a Sith-ek vélt kipusztulását követően jött létre), ugyanakkor a Jedik mégis kihaltnak hiszik ősi ellenségeiket.

 

Azt tudom elképzelni, hogy a régi időkben (jóval Bane előtt) is megvolt ez a kettős szabály, és ezt vette alapul Darth Bane, visszatérve a Sith Rend gyökereihez. Viszont Yoda részéről így is értelmetlen azt állítani, hogy a Sith-ekből mindig kettő van, amikor a régmúlt történelem nem ezt igazolja.

 

A másik lehetőség, hogy a Jedik tudomást szereztek Bane szabályáról, majd a Sith halálát követően kihaltnak vélték a Rendjüket. Bár így felmerül a kérdés, hogy Zannah megrendezte-e a halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű, hogy a Rend hivatalos álláspontja ezzel kapcsolatban az volt, hogy a Sithek kihaltak. De történt valami, ami miatt Yoda és még páran ezt nem hitték el. Maul felbukkanásával Yoda megbizonyosodott a dologról. Esetleg a Köztársaság Fénykora könyvek kezdhetnek ezzel valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Igen, itt én is érzek némi ellentmondást. Nem igazán összeegyeztethető az, hogy Yoda tényként felhozza a Kettő Szabályát (ami a Sith-ek vélt kipusztulását követően jött létre), ugyanakkor a Jedik mégis kihaltnak hiszik ősi ellenségeiket.

 

Azt tudom elképzelni, hogy a régi időkben (jóval Bane előtt) is megvolt ez a kettős szabály, és ezt vette alapul Darth Bane, visszatérve a Sith Rend gyökereihez. Viszont Yoda részéről így is értelmetlen azt állítani, hogy a Sith-ekből mindig kettő van, amikor a régmúlt történelem nem ezt igazolja.

 

A másik lehetőség, hogy a Jedik tudomást szereztek Bane szabályáról, majd a Sith halálát követően kihaltnak vélték a Rendjüket. Bár így felmerül a kérdés, hogy Zannah megrendezte-e a halálát.

Zannah személye egyáltalán canon? Szerintem Bane és Plagueis között egyáltalán nem ismerünk Sitheket.

 

Ki-Adi-Mundi egyértelműen fogalmaz, hogy a Sithek 1000 éve kihaltak, így tehát már az is csak jóindulattal feltételezhető, hogy Darth Bane neve egyáltalán ismert volt előttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Zannah személye egyáltalán canon? Szerintem Bane és Plagueis között egyáltalán nem ismerünk Sitheket.

 

Ki-Adi-Mundi egyértelműen fogalmaz, hogy a Sithek 1000 éve kihaltak, így tehát már az is csak jóindulattal feltételezhető, hogy Darth Bane neve egyáltalán ismert volt előttük.

Szerintem Sky Legends szinten írta ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
15 perccel korábban, Davekid írta:

a regebben forditott es ide feltoltott kepregenyek hol erhetok el? Pl. Lando vagy Phasma. Mert a regi linken mar nem talalom

Keresd meg Darth Sky-t, neki megvannak a képregények, mivel ő csinálta. Ahsokás profilkép:peace:. Üdv a fórumon

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Mennyit tudunk a Köztársaság államszervezetének működéséről? Voltak a Szenátusban pártok? Azt tudom, hogy egyes ügyek tárgyalásakor mindig kialakultak kisebb-nagyobb érdekcsoportok, de ezek nem tűntek szervezetten működő politikai pártnak.

Hogyan jelölték és választották a főkancellárt? Az egyes bolygók hogyan választottak képviselőket és szenátorokat a Szenátusba? A választások minden bolygón ugyanakkor zajlottak, vagy minden bolygónak megvolt a saját választási rendszere?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A választások minden bolygón ugyanakkor zajlottak, vagy minden bolygónak megvolt a saját választási rendszere?

A belügyekbe a Köztársaság úgy tűnik nem nagyon szólt bele (legalábbis egy bizonyos ponton túl - hisz mondjuk a rabszolgaság tilos). Nem is mindenhol van demokratikus választás a Köztársaságon belül. Az Alderaan-on például a hatalom vérségi vonalon öröklődik. Bár ahhoz, hogy a trónörökös megkapja a hatalmat kikell állni bizonyos próbákat, de választások nincsenek. Náluk a Szenétus képviselője is az uralkodóházból került ki ugyebár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Nem egy életbevágó felvetés, de mivel számomra nagyon fontos a helyesírás, elgondolkodtam azon, hogy a Coruscant bolygót tulajdonképpen hogy is kell ejteni? Mert a kiejtés hatással van a ragozásra, helyesírásra is. Mintha olvastam volna egyszer olyat, hogy a szó végi "t" néma, tehát a kiejtés Koruszán. Ebben az esetben tárgyesetben az lenne, hogy Koruszánt, -val, -vel raggal pedig Koruszánnal. És sok helyen láttam is így írva. Viszont sok helyen úgy ragozzák, hogy Coruscanttal, Coruscantot, ebben az esetben pedig a kiejtése alapalakban Koruszánt lenne.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem egy életbevágó felvetés, de mivel számomra nagyon fontos a helyesírás, elgondolkodtam azon, hogy a Coruscant bolygót tulajdonképpen hogy is kell ejteni? Mert a kiejtés hatással van a ragozásra, helyesírásra is. Mintha olvastam volna egyszer olyat, hogy a szó végi "t" néma, tehát a kiejtés Koruszán. Ebben az esetben tárgyesetben az lenne, hogy Koruszánt, -val, -vel raggal pedig Koruszánnal. És sok helyen láttam is így írva. Viszont sok helyen úgy ragozzák, hogy Coruscanttal, Coruscantot, ebben az esetben pedig a kiejtése alapalakban Koruszánt lenne.

 

Angolul elvileg /'kɔɹəsɑnt/ = koruszánt. Helyesen ragozva tehát Coruscanttal, Coruscantot. Ha a szóvégi -t néma lenne, akkor kötőjellel kellene hozzárakni a ragokat.

 

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Ez mikor volt, melyik jelenet? :hmm:

 

EP4, Obi-Wan beszélget Luke-kal, miközben Luke 3PO-t szereli. Luke megkérdezi, "You fought in the Clone Wars?" ez magyarul az lett, hogy "Maga harcolt a háborúban?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.