Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ne felejtsük el Obi-Wan Ep3-as mondatát: "Palpatine az a Sith nagyúr, akit kerestünk."

Nyilván keresték, de miért nem ott, ahol Dooku mondta? Lehet, hogy Sithé lett, de ismerve a Sithek legfőbb módszerét, vagyis egymás elárulását, azért én csak ránéztem volna a Szenátus körmére. Ennek ellenére például a TCW, aminek dolga az ep2 és ep3 közti események valósabb elmesélése (ergo mellőzzük a könyveket, képregényeket, ha már kanon szintezésben és Lucas szava alapján is magasabban van), még szó sem esett erről (persze, még sok mindenről nem esett szó, szóval ez nem oszt, nem szoroz). Ergo, amit eddig tudunk az ep2 és ep3 közötti eseményekről abból pont az jön le, hogy ezek a Jedik rohadtul nem keresik sehol sem Sidioust. Sőt, mintha el is feledkeztek volna erről az apró részletről.

 

Egyébként ha minden áron mellőzni akarjuk az EU-t, a filmekből is kikövetkeztethető, hogy Dooku Maul halálakor még Jedi volt, tehát nem lehetett ő a mestere.

Hát pont a filmekből nem lehet ezt pontosan kikövetkeztetni, mivel az a "tíz éve" kormeghatározást használják, az meg testvérek között is 365 nap, amiben bőségesen sok esemény lefedheti vagy beelőzheti egymást. Dooku eme meghatározás alapján akár már a naboo-i események előtt is elhagyhatta a Rendet, és mivel ennyit tudunk, még az is csak feltételezés, hogy Dooku a Sithség miatt hagyta el a Jediket. Mi van, ha előbb kilépett, aztán lepaktált Sidiousszal, és csak Maul halála után lett tanítvány? Vagy még Jediként tért át a Sötét Oldalra, de csak Maul halála után lett tanítvány, és aztán lépett ki a rendből. És még lehet ezt kombinálni. Akármikor is kiléphetett, akármikor is átállhatott, akármikor is lehetett tanítvány abban a bizonyos "tíz évvel ezelőtt" idő alatt. Az egyetlen, ami biztos, hogy tanítvány Darth Maul halála után lett, de, hogy ez megelőzi vagy csak ezután következik a Rend elhagyása, a Sidiousszal való lepaktálás vagy a Sötét Oldalra állás, arról fogalmunk sem lehet.

 

De nézzük pusztán a filmek és a TCW alapján mi szól az elmélet ellen és mellett.

Mellette szól:

- A Jedik csak egyetlen Sith nevét ismerik: Darth Sidiousét. Dookuról tudják, hogy valamikor átállt a Sötét Oldalra. Mivel nem tudjuk, mikor lépett ki a Jedi Rendből, így akár az is lehet, hogy már húsz évvel az ep1 előtt ott hagyta a Jediket. Akkor akár ő is lehet a Jedik szemében Darth Sidious, és ebben a megvilágításban lehetett volna Maul a tanítványa.

- Dooku Sith nevét nem ismerték, azaz a Darth Tyranust. Ha ezt megismerték volna, akkor nyilván az egész sztornózásra kerülne, de nem ismerik. Így a Jedik szemszögéből lehet ő Sidious, akinek a nevét azért dobta be Obi-Wannak, mert "hazudik, csal és zavart próbál kelteni".

- Sidious volt a felbujtója a Kereskedelmi Szövetségnek. Érdekes, hogy Dooku legelső és leghűbb szövetségese ugyanaz a Nute Gunray.

- Mindig csak két Sith létezik. A Jedik is mindig csak két Sötét Oldali figurát látnak: Dookut és Asajj-t/Opress-t. Érdekes, hogy mikor a Jedik úgy hitték, hogy Asajj meghalt, Dooku mellett azonnal felbukkant egy újabb Sötét Oldalra pártolt Erőhasználó, Savage. Mindig kettő van. És jól láthatóan mindig Dooku a mester.

 

Ami ellene szól:

- Nem tudjuk, hogy Dooku mikor lépett ki. Ha a nabooi incidens idején (előtte, utána pár hónappal, nappal, órával), akkor nyilván nem lehetett Darth Maul a tanítvány. Bár, ez annyiból még sem szól ellene, hogy a Jedik nem tudták, Darth Maul melyik volt, a mester vagy a tanítvány. Persze Dooku ep2-es vallomása ezt még alaposan összekuszálja.

- Legalábbis az ep3-ban Windiuék már gyanakodnak Palpatine-ra, bár ez a gyanú tényleg jöhet onnan, ami lejjebb lett írva, vagyis abból, hogy Dooku már halott és még mindig erős a Sötét Oldal. Ez önmagában egyértelművé teszi, hogy nem Dooku volt Sidious, de ez mindenképpen csak Tyranus halála után következhet be.

- Még akármit is bemesélhet a TCW.

 

Az biztos, hogy a filmekben erre nincs elég támpont. Az ep1-2-3 túl rövid időszakot ölelnek fel önmagukban, és azt is eléggé beszűkült módon mutatják be, pláne az ep3, amit szinte végig csak Anakin szemszögéből láthatunk. Nem kapunk egyértelmű utalásokat a két film közti eseményre. Viszont, a TCW, aminek el kéne ezt mesélni, meg eddig egy mondat erejéig sem foglalkozott ezzel a kérdéssel. A többi EU-t meg inkább hanyagoljuk, mert ahány író, annyi elképzelés, nem utolsó sorban, a filmek tekintetében amúgy sem érnek egy fabatkát sem, a TCW meg ha eljut valaha oda, akkor valószínűleg lazán felülírja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, számomra ez azért elvetélt ötlet, mert ehhez Dookunak már ki kellett volna nyírnia egy Sith-et. Hiszen mesterként nem állhat át, hiszen akkor Anakin sem hozott volna végleges egyensúlyt az Erőbe, tekintve, hogy bármelyik Jedi nyugodtan átállhat, és létrehozhatja újra a Sith Rendet. Nem. Szerintem kell, hogy legyen egy mester, aki átfordít egy Jedit, és tanítvánnyá fogadja.

 

Na már most, ebből következik, hogy Dookunak az átálláskor biztos volt egy mestere, azaz, ha a Jedik azt feltételeznék, hogy ő a Sith Mester, akkor azt is feltételezik, hogy Dooku nemcsak hogy átállt, de már ki is nyírta azóta egykori mesterét, és felfogadott egy újabb tanítványt (eszerint akkor Mault). Én nem hinném, hogy ennyire komplikálnák, pláne, hogy tudják, hogy bárki is Sidious, Maul megölése után tanítványra volt szükség, Dooku pedig akkortájt lett Sith. Egyszerűbb (szerintem) feltételezni, hogy Dooku, aki kezdetben csak tanítványnak állhatott, tanítvány lett, márcsak a Maul halála illetve az átállás időpontjának összecsengése miatt is.

 

Apró adalék ehhez, hogy Jango azt mondja Obi-wannak, hogy a megbízását egy Tyrannus nevű úrtól kapta a Bogden (?) egyik holdján. Persze nem mondja ki, hogy Dooku, de szerintem a geonosisi csata után (illetve, hogy Jango ott legyeskedett Dooku körül) talán gyaníthatták a Jedik, hogy Dooku = Tyranus. Ezen a nyomon elindulva pedig kinyomozhatták a nevét, még ha ez a filmben nem is hangzik el.

 

Másrészről: az EpII végén mondja Yoda, hogy rajta kell tartaniuk a szemüket a szenátuson, noha a Sith-ek hazudnak. Számomra a gyanúsítgatásoknak jó példája lehet a Jedik ellen forduló közhangulat a szenátuson belül. Nem tartom kizártnak, hogy a Jedik az elmúlt 3 évben számos szenátor magánéletét nyomozták le, hátha Sidious nyomára tudnak bukkanni.

 

Biztos, hogy keresték Sidioust, más kérdés, hogy erre nem volt túl sok erőforrásuk a háború miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de azt se tudjuk, hogy Gunray vagy valamelyik nemodiai nem-e árulta el a Jediknek azt, hogy Sidous volt a felbújtó és az ő tanítványa volt Maul. Azt is csak az EU-ból tudjuk, hogy nem történt ez meg, a filmben ez nem hangzik el (legalábbis nem emlékszem rá, pedig nemrég néztem meg). Így ha sztornózzuk az EU-t, akkor akár azt is feltételezhetjük, hogyha mást nem is az első mondatban említett 2 infot kihúzhatták belőlük.

Másrészt gyanakodhattak amiatt is a Szenátus egyik-másik emberére, hogy a 10 év alatt nem tudták elítélni Gunray-éket és ebben közrejátszhat valami vagy valaki. Bár az is igaz, ha köptek volna akkor nem mentette volna meg őket Sidious. Hm.... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, számomra ez azért elvetélt ötlet, mert ehhez Dookunak már ki kellett volna nyírnia egy Sith-et.

Miért ne nyírhatott volna ki? Mint írtam, a filmek, de még a TCW alapján is akármikor is elhagyhatta a Rendet. Lehet tíz perccel a nabooi konfliktus után és húsz évvel előtte is. Eddig Dooku távozására még csak megközelítő adatot sem kaptunk, csak annyit, hogy "egykor Jedi volt". Az egykor elég tág fogalom. Persze mi tudjuk, hogy Maul halála után lett a tanítvány (mert előtte nem lehet), és, hogy Maul halála után rendelték meg a klónokat, mivel akkor már a Tyranus nevet használta. De a Jedik, bár ismerik a Tyranus nevet, nincs semmi bizonyítékuk rá, hogy ez Dooku, vagy, hogy ez egy Sith név.

 

Én nem hinném, hogy ennyire komplikálnák, pláne, hogy tudják, hogy bárki is Sidious, Maul megölése után tanítványra volt szükség, Dooku pedig akkortájt lett Sith.

Na itt a bökkenő! Honnan tudjuk, mit tudnak a Jedik, ha sosem foglalkoznak vele? Mert mint írtam, nem tudjuk, mikor hagyta el a Rendet Dooku. Ezzel a nagyon lényeges kérdéssel sosem foglalkozott a film. Evidensnek vesszük, hogy a nabooi invázió után Palpatine csábította el, de mi van, ha nem? Mi van, ha már az ep1 idején sem volt Jedi. Akkor a Rend tagjai megközelítőleg sem tudhatják, mikor állt át a Sötét Oldalra Dooku. Arról nem beszélve, hogy akár még a Renden belül is átállhatott, úgyse vették volna észre.

 

A Jedik ennyit tudnak:

- Dooku szerint van egy Darth Sidious, aki anno lepaktált Nute Gunray-jel, és az ő tanítványa volt Darth Maul. Nem mellesleg, ő irányítja a Szenátust. De minderre mi a reakciója Yodának? "Dooku átállt, hazudik, csal és zavart próbál kelteni köztünk." Vagyis, bár rajta tartják a szemüket a Szenátuson, nem veszik komolyan Dooku állításait.

- Ismernek egy Tyranus nevű fickót. Ennyi! Tyranus a neve és férfi. Csak feltételezhetik, hogy Tyranus = Dooku, de mit mondott Yoda Obi-Wannak, mikor az feltételezésekbe bocsátkozott? "Ne bocsátkozz feltételezésekbe, Obi-Wan! Elmédnek tisztának kell lennie, ha meg akarod találni e gonosz terv kiagyalóját." Vagyis a Jedik nem feltételeznek, biztos bizonyítékokra hajtanak. Mivel az egyetlen, aki elárulhatta volna, kicsoda valójában Tyranus, pont Windu miatt hagyta el a fejét, ez a nyom a holttesttel együtt hűlt ki. Arról nem beszélve, hogyha még bele is mennek a feltételezésbe, az is gyenge lábakon áll. Mert mi azt mondjuk, Jango Dooku mellett lézengett. Valójában, Jango Gunray mellett lézengett, hiszen Gunray volt a megbízója (és erre Obi-Wan bizonyítékot is talált), az meg csak a véletlen műve, hogy Gunray mindig Dooku mellett volt. A Jedik szemében, bizonyítottan csak azért volt Jango Dookuval egy légtérben, mert Gunray, Jango megbízója is ott tartózkodott.

 

Persze van még egy pont, ahol a dolog megbukhatna a Jedik szemszögéből. Kamino törlése az Archívumból. Yoda állítása szerint azt csak egy Jedi törölhette, ez már önmagában erősen feltételezi, hogy Dooku törölte, miután/mielőtt megrendelte a klónokat. Viszont, itt is túl sok a kérdőjel. Egyrészt, Sifo-Dyas, tudom, nagyon hajszálnyi az a lehetőség, hogy valóban ő kezdte el a klónok ügyét, de mivel semmit sem tudunk az ürgéről, nem lehet elvetni eme csekély lehetőséget. Palpatine meghülyített már pár Jedit, miért ne lehetne Sifo is a listáján? Igaz, én sem tartom valószínűnek, de lehetséges.

Viszont, maga a TCW bizonyítja be, hogy nem kell Jedinek lenned, hogy az Archívumba machináljál. Emlékezzünk csak Cad Bane-re és Cato Parasittire. Előbbi még a csak a Jedi mesterek által elérhető holokron kamrába is bejutott, az utóbbi meg simán játszadozott a Templom biztonsági rendszereivel a kérdés vizsgálódása szempontjából lényeges helyen, a Jedi Archívumban. Vagyis egyáltalán nem kell Jedinek lenned ahhoz, hogy törölj valamit az Archívumból. Ez a momentum pedig alaposan meg kellett, hogy változtassa a Jedik hozzáállását saját rendszereik biztonságáról.

 

Természetesen, én is még azon a véleményen vagyok, hogy a Jedik is sejtik, hogy nem Dooku Darth Sidious, de sajnos se a filmek, se a TCW nem foglalkozott eleget ezzel a dologgal. Dooku körül még mindig egy kérdőjel erdő áll. Jó lenne tudni, Lucas hogyan is képzelte el Darth Tyranus ep2 előtti életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de azt se tudjuk, hogy Gunray vagy valamelyik nemodiai nem-e árulta el a Jediknek azt, hogy Sidous volt a felbújtó és az ő tanítványa volt Maul. Azt is csak az EU-ból tudjuk, hogy nem történt ez meg, a filmben ez nem hangzik el (legalábbis nem emlékszem rá, pedig nemrég néztem meg). Így ha sztornózzuk az EU-t, akkor akár azt is feltételezhetjük, hogyha mást nem is az első mondatban említett 2 infot kihúzhatták belőlük.

Másrészt gyanakodhattak amiatt is a Szenátus egyik-másik emberére, hogy a 10 év alatt nem tudták elítélni Gunray-éket és ebben közrejátszhat valami vagy valaki. Bár az is igaz, ha köptek volna akkor nem mentette volna meg őket Sidious. Hm.... :hmm:

Pontosan, ha Gunray vagy Hako köpött, akkor hullák lennének, nem szabadok. Plusz, Obi-Wan reakciója a Sidious névre nem azt támasztja alá, hogy már tudott róla. Darth Mault megismerhették (ugye a TCW-ből tudjuk, hogy tudták a nevét, sőt, ahogy kinéz, a származási helyét is), de Maul egyrészt, elég sokáig csellengett a naboo-i palotában, másrészt, a kezükre került a Scimitar, ami valószínűleg tartalmazott némi adatot a gazdájáról. Sőt, a holttest is náluk volt, ami újabb nyomokat adhatott.

Ráadásul, ha Gunray dalolni kezd, gyávasága miatt, valószínűleg nem áll meg a névnél, hanem már ő kifejti, hogy Sidiousnak hatalma van a Szenátus felett. Márpedig Obi-Wan szabályosan hazugnak nevezte Dookut, mikor az ugyanazt állította. Vagyis nem tudott erről, és a Jedik sem, hiszen ők is csak rajta tartották a szemüket a Szenátuson. Márpedig akkor Dookuval együtt már ketten állították volna ezt, ráadásul egymástól függetlenül, igen nagy időkülönbséggel (szóval még az összebeszélés lehetősége is elvethető, hiszen tíz év és ezernyi fényév választotta el a két vallomást).

Viszont a TCW-ből tudjuk, hogy még Gunray-t sem egyszerű vallomásra bírni, pedig Ahsoka elég Jedi-idegen módszert vetett be. Sőt, ismerve a helyzetet, lehet, hogy a Jedik nem is hallgathatták ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok a kérdőjel, válasz meg nem nagyon van. A sötét oldal mindent körbeburkol :)

 

Az archívum törlésének rejtélyét el is felejtettem. Hm... Viszont még ne jelentsük ki azt, hogy a Jedikhez került Maul holtteste, mert nem tudni hogyan tér vissza a TCW-ben. Bár az elég gáz lenne, ha testestül, de nem lehet ezt sem elvetni még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont még ne jelentsük ki azt, hogy a Jedikhez került Maul holtteste, mert nem tudni hogyan tér vissza a TCW-ben. Bár az elég gáz lenne, ha testestül, de nem lehet ezt sem elvetni még.

Azért a Jediknek feltűnt volna, ha Maul holteste eltűnt. Plusz, egy olyan világban, ahol több millió katona viseli ugyanannak a Jango Fettnek az arcát, nem lehet nagy ördöngősség egy ördögképű zabraknak is új testet gyártani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, hogy Maul végül is hova zuhant. Elég mély volt az akna, és ki tudja, mi volt az alján? :)

 

Egyébként a dookus fejtegetés jó, bár bennem sosem merült fel, hogy Dooku mondjuk 20 éve tűnt volna el a rendből, nyilván azért, mert tudom, mint néző, hogy Maul után lett tanítvány. Ettől persze a) kiléphetett hamarabb is b) a Jediknek lövésük sem lehetett arról, hogy mikor állt át. Valóban hiányos a SW ezen része. Ugyanakkor szerintem elindulhattak más szálakon is Tyranus kinyomozására. Ha Dooku Jangonak Tyranus néven mutatkozott be, megtörténhetett ez más esetekben is, nem? Azoktól pedig kérhettek a Jedik személyleírást, és hamar kinyomozhatták, hogy Tyranus = Dooku. Akkor pedig eléggé kicsi az esélye, hogy még egy harmadik nevet is használ, ami ráadásul rímel a Tyranusra. .D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, hogy Maul végül is hova zuhant. Elég mély volt az akna, és ki tudja, mi volt az alján? :)

Szerintem semmi sem volt az alján, csak padló. Bár valószínűleg, Maulból fasírt lett, de egy olyan világban, ahol egy vércseppből teljes személyi állomány vetíthető ki, ez nem lehet akadály. Vér lehetett ott bőséggel a padlón, a falon, imitt, amott. :D

 

Ha Dooku Jangonak Tyranus néven mutatkozott be, megtörténhetett ez más esetekben is, nem?

Ki mással? És azokat a másokat honnan kerítik elő? A Kaminoiak az egyetlen nyom Jango mellett, de ők Sifo-Dyast ismerték, se Sidioust, se Tyranust. Vaktában meg nem lehet egy egész galaxisban olyanokat keresni, akiknek Dooku más néven mutatkozhatott be. :)

Még csak az sem lehet, hogy végigjárják Dooku ismerőseit, mert egyrészt, igencsak kiterjedt lehet ez a kör, másrészt, a javuk előbb kezdenek el lőni, mint kérdésekre válaszolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés: Jangonál miért a Tyranus nevet használta? Ilyen alapon előfordulhatott, hogy a szeparatisták ügyének megnyerni kívánt személyekkel is alkalomadtán Tyranus néven tárgyalt, így elterjedhetett ez a neve is, nem? Ezekre a személyekre gondoltam, mint nyomozási célpontok. Vagy a háborúban kihallgatás útján is kiderülhetett, hogy Tyranus = Dooku

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Jangonak miért ezen a néven mutatkozott be, szerintem elég egyértelmű: ha a Jedik eljutnak Jangohoz, és kiszedik belőle a részleteket a klónokra vonatkozóan, nem tudhatják meg, hogy Dooku volt az, aki a nyersanyagot szállította. Az romba döntött volna mindent, hiszen Dooku pont a másik oldalon állt, egy általa létrehozott sereget se a Jedik, se a Szenátus nem vetne be.

És itt jön, hogy miért nem mutatkozhatott be a Szeparatistáknak Tyranus néven: ugyanezért. Elkapják Gunray-t, vagy akárki mást, és sikerül kiszedni belőle, hogy Dooku valójában az a Tyranus, aki a klónok mintapéldányát hozta. Puff, a Sithek terve újra borul.

Ha bebizonyosodna, hogy a két személy egy és ugyanaz, a Jedik valószínűleg nagy sebességgel húznának el a klónok közeléből. Ráadásul, ha kézzel fogható bizonyítékuk van, már a Szenátusnál is lehet kilincselni.

Szerintem a Galaxisban összesen három ember tudta, hogy Dooku valójában Darth Tyranus: Dooku maga, Darth Sidious és Jango Fett. Bár Jango még megkérdőjelezhető, hiszen nem biztos, hogy Tyranus a kilétét felfedve bérelte fel. Tárgyalhattak hologramon, vagy köpenyen át is.

 

És még valami: a Szeparatisták zömét ugye a Köztársaságban és a Jedi Rendben csalódott nemesi származású vezetőként állítja az oldalára, így evidens, hogy előttük a Dooku gróf nevet használja, nem pedig egy Sith nevet. A maradékot meg a pénz és a hatalom vonzza, nekik meg azért nem kell felfednie a Tyranus nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku -nak már szobra is volt az EPII -re, szóval lehet, hogy jóval az első rész előtt lelépett.

Azért volt szobra, mert lelépett? Én mindig azt hittem, hogy másért, azért, mert valami különösen emlékezetes dolgot cselekedett még előtte. Bár igaz, erről semmit nem hallottam azóta sem, így biztos nem igaz.

 

Viszont most belegondoltam: milyen botor dolog a negatív példáknak emléket állítani. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt szobra, mert lelépett? Én mindig azt hittem, hogy másért, azért, mert valami különösen emlékezetes dolgot cselekedett még előtte. Bár igaz, erről semmit nem hallottam azóta sem, így biztos nem igaz.

 

Viszont most belegondoltam: milyen botor dolog a negatív példáknak emléket állítani. :hmm:

Az "elveszett húszak". Akiket ott láttál a könyvtárban azok mind ilyen renegát Jedik voltak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "elveszett húszak". Akiket ott láttál a könyvtárban azok mind ilyen renegát Jedik voltak. :)

Igaz, emlékszem is erre a mondatra, és mégis furcsának tartom, hogy épp nekik van szobruk. A jó példákat kellene mutogatni, nem a rosszakat.

Bár lehet, ismerve a kicsit már a Jediket, hogy a Rend elhagyását hibának értékelték, és a többiek okulására szánták ennek példáit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, emlékszem is erre a mondatra, és mégis furcsának tartom, hogy épp nekik van szobruk. A jó példákat kellene mutogatni, nem a rosszakat.

Bár lehet, ismerve a kicsit már a Jediket, hogy a Rend elhagyását hibának értékelték, és a többiek okulására szánták ennek példáit.

Lehet ez annak a jelképe is, hogy az eltévelyedésük ellenére a Jedik a jót őrizték meg belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van egy pont ami előtt nem állhatott át, és nem léphetett ki a Rendből Dooku. Mégpedig Qui-Gon Jedi lovaggá ütése. Azt tudjuk, hogy Qui-Gon mestere Dooku volt. Az EP1 idején Jinn kb 60 éves volt. Bár nem tudható, hogy hány éves kortól lehet lovaggá ütni egy padawant, de mivel huszonéves kor alatt csak padawant láttunk a filmekben és a tcw-ben ezért kb Jinn is 20 éves kora körül lehetett lovag. Mivel szó sem esett róla, hogy Dooku már Qui-Gon padawan korában lelépett(csak említett volna Kenobi a bilincsben a Geonozison), ezért én úgy gondolom hogy Dooku a Qui-gon Jedi lovaggá válása és az ep2 eleje közötti 50 évben térhetett át és hagyhatta el a Rendet.

Felmerült még bennem valami. Jango miért mondta el az igazat Obi-Wannak? Mondhatta volna azt is hogy Józsi bá bérelte fel a Föld nevű bolygón. Láthatóan nem félt a Jediktől(mármint hogy kiszedik belőle az igazat). A hazugság után meg lelép, ahogy le is akart lépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Qui-Gon 60 éves halálakor, az egy dolog, hogy ez EU. Nem cáfolja semmi. De gondolom a könyv írója sem a semmiből szedte az infót. Ennyi erővel Yodát leszámítva bárki bármilyen idős lehetne, ha csak a filmeket vesszük alapul. :)

Egyébként a Dookus dologra visszatérve szintén érvényes a fenti. Amíg a filmek és a TCW nem cáfolják az EU erre vonatkozó részét, addig kár a már kidolgozott sztorik helyett bizonytalanul tippelgetni. Persze mindenki azt fogad el, amit akar, de A gonosz útvesztője számos ötlete tudomásom szerint, személyesen Lucastól származik, így elviekben csak van annyi esze, hogy nem írja felül önmagát a TCW keretében. Bár volt már rá példa. :D

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült még bennem valami. Jango miért mondta el az igazat Obi-Wannak? Mondhatta volna azt is hogy Józsi bá bérelte fel a Föld nevű bolygón. Láthatóan nem félt a Jediktől(mármint hogy kiszedik belőle az igazat). A hazugság után meg lelép, ahogy le is akart lépni.

Pont azért nem félt a lelepleződéstől, mert igazat mondott. Ő ott és akkor tényleg csak az igazat mondta, hisz például Obi-Wan még csak rá sem kérdezett arra, hogy nem-e próbálta megölni Padmét, vagy Coruscanton lébecolása közben tett-e el láb alól alakváltókat (ami kicsit azért furcsa). A klónokkal kapcsolatban meg aztán végképp nem kellett hazudnia.

Viszont, ha az ember egy Jedivel tárgyal, szerintem óhatatlanul is tart attól, hogy az a lovag elkezdi szondázni a gondolatait, és ha hazugságon kapja, Jango nem egy ingben fog meglépni Obi-Wan orra elől. Ne feledjük, csak addig tökös legény, amíg rajta van a páncél (és hát, mint végül kiderült, az sem szuperál minden Jedi ellen).

 

Pedig Qui-Gon 60 éves halálakor, az egy dolog, hogy ez EU. Nem cáfolja semmi. De gondolom a könyv írója sem a semmiből szedte az infót.

Feltételezzük, hogy a könyv írója azt az infót sem vette a semmiből, hogy Sidious Qui-Gon temetése alatt Coruscanton volt, míg Palpatine a Naboon. És akkor jelentsük ki konkrétan, hogy a Sithek osztódni is tudnak. ;) Szóval, nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a könyvek írói vettek egy pár dolgot a "semmiből". ;)

 

Ennyi erővel Yodát leszámítva bárki bármilyen idős lehetne, ha csak a filmeket vesszük alapul. :)

Azért bárki bármennyi nem, hiszen, ha ránézünk valakire, megállapítható, sacc mennyi. Tuti, hogy Luke az ep4-ben nem 80 éves, és ide a rozsdás bökőt, hogy Dooku az ep3-ban nem húsz. De szerintem Han sem töltötte még be a 120-at, és valószínűleg Lando már nagykorúnak számít. :P

 

A gonosz útvesztője számos ötlete tudomásom szerint, személyesen Lucastól származik

Egyrészt, nem tudjuk, mi származik tőle, akkor hogyan használhatnánk fel? Másrészt, egy dolog, mit mond Lucas, egy másik, hogyan használja ezt fel az, akinek mondta. Bizonyára Rick McCallumnak is sok infót elárult, de addig álljon az az ürge fél lábon, amíg bármit is elhiszek neki a Star Warsról. Harmadrészt, Lucasnak sok ötlete volt a történettel kapcsolatban az elmúlt harminc évben, amiket rendre megmásított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Qui-Gonn az EpI-ben 60, akkor az EpII-ben 70 lenne. De akkor hány éves az őt tanító Dooku? 100? Arról nem is beszélve, hogy Q-G.J. nem is néz ki 60-nak. A színész eleve 43,44 körül volt, amikor forgatták az epizódot, és szerintem a smink sem "öregített" ezen túl sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Qui-Gonn az EpI-ben 60, akkor az EpII-ben 70 lenne. De akkor hány éves az őt tanító Dooku? 100?

Az EU szerint Qui-Gon és Dooku között tíz év van össz-vissz. A pawadanná fogadás nem számít, hisz ahogy a TCW-ben láthatjuk, 14 éves is lehet padawan (Ahsoka), és 18-20 éves is fogadhat tanítványt (Anakin). De Obi-Wan is csak 25 volt, mikor padawanná fogadta Anakint. Az EU szerint.

 

Szvsz Qui-Gon nem hatvan évesen halt meg, és Obi-Wan is fiatalabb volt huszonötnél, mikor Jedivé ütötték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Qui-Gonn az EpI-ben 60, akkor az EpII-ben 70 lenne. De akkor hány éves az őt tanító Dooku? 100?

Az EU szerint Dooku 25 évesen fogadta tanítványává a 15 éves Qui-Gont. Az Ep2-ben pedig elvileg 83 éves.

 

Szvsz Qui-Gon nem hatvan évesen halt meg, és Obi-Wan is fiatalabb volt huszonötnél, mikor Jedivé ütötték.

Ez az utolsó mondatod nem tiszta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogadom el, amit az EU állít Qui-Gon és Obi-Wan esetében. Szerintem mindketten fiatalabbak az ep1-ben, mint ahogy le van írva.

 

Te mennyit tippelsz? Az tuti, hogy Qui-Gon kinézetre 50 feletti. Obi-Wan pedig simán lehet akár 18 is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.