Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az az egyensúly, amikor nincsenek Sith-ek. Amikor Anakin ledobta Palpit a süllyesztőbe, a Sith-ek kihaltak, és megteremtődött a végleges egyensúly.

 

Viszont elkerülhetetlen hogy a sithek újra visszatérjenek, szóval lényegében mindegy hogy ledobja e Palpit vagy sem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az túlzás, hogy végleges, mert olyan soha nem lesz.

 

Számomra az az érdekes, hogy (EU-t ismerők előnyben) a Darth Bane által okozott Ruusan-i események óta (1000 évvel a yavini csata előtt) Maul felbukkanásáig a Jedik úgy hitték, hogy a Sith-ek kihaltak (az Ep1 is alátámasztja ezt). Ennek ellenére, már akkor a Próféciáról beszélnek Anakin kapcsán, amikor még nem ismert a Sith-ek visszatérte. Vagyis mégis ott motoszkált bennük a gyanú, hogy a Sith-ek nem haltak ki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont elkerülhetetlen hogy a sithek újra visszatérjenek, szóval lényegében mindegy hogy ledobja e Palpit vagy sem. :)

 

Szerintem itt egy "ciklikus egyensúly"-ról van szó. Véleményem szerint sem teljesen elkerülhetetlen a Sith-ek visszatérése a jövőben, de Palpatine halála után egyértelműen beállt az egyensúly (egy időre)

 

Bááár...

 

Ugye az "egy mester és egy tanítvány" felállás volt divatos a 8 SW film ideje alatt a Sith-eknél, tehát, ha Vader visszatért a jó oldalra halála előtt (tanítvány) és Palpatine is meghalt (mester) akkor a Sith-eknek lőttek. Ebben az esetben nem feltétlenül biztos, hogy csak egy időre állt be a béke. (EU most mindegy)

 

Korábban ugyebár visszahúzódva éltek huzamosabb ideig, illetve elrejtették magukat a Jedik elől... de mégis léteztek, nem volt egyensúly....

Vagyis mégis ott motoszkált bennük a gyanú, hogy a Sith-ek nem haltak ki...

jaja! :) Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vonatkoztassunk el az EU-tól, ha kérhetem. A filmek alapján Anakin teremtette meg az egyetlen és végleges egyensúlyt. Pont ezért ő a kiválasztott: többé már nem lesznek Sith-ek. Lényegtelen, hogy az EU szerint hogyan születnek újra és újra, a filmek pont azért teljesek, mert a végleges egyensúly megteremtéséről szólnak. Ellenkező esetben nincs értelme a próféciának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vonatkoztassunk el az EU-tól, ha kérhetem. A filmek alapján Anakin teremtette meg az egyetlen és végleges egyensúlyt. Pont ezért ő a kiválasztott: többé már nem lesznek Sith-ek. Lényegtelen, hogy az EU szerint hogyan születnek újra és újra, a filmek pont azért teljesek, mert a végleges egyensúly megteremtéséről szólnak. Ellenkező esetben nincs értelme a próféciának.

Kár lenne elvonatkoztatni, legalábbis a jelen esetben, mivel az Ep1 is egyértelműen kijelenti, hogy Maul felbukkanásáig a Jedik abban a tudatban voltak, hogy a Sith-ek kihaltak az utolsó szálig. Végleges egyensúly nem létezik! Hitler is kinyiffant, mégsem halt ki az összes diktátor. Kizárt dolog (és ezt EU-tól függetlenül mondom), hogy Palpatine halála után egy Jedi sem vált Sith-é, vagy egy lény sem lépett a sötét oldalra, ugyanerre a sorsra jutva. Ez nonszensz...

Egyébként a filmekben sincs szó arról, hogy az Egyensúly végleges és örök érvényű. A Lázadók is győztek az Ep6 végén, mégsem gondolom azt, hogy örök béke borult a Galaxisra.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy a Jedik azt hitték, még nem volt egyensúly, mivel mindig volt legalább egy Sith, aki élt valamerre, csak a Jedik nem tudtak róla. A prófécia pont azért nagy szám a Jedik számára, mert végleges egyensúlyt hoz azáltal, hogy végleg eltörli a Sith-eket az univerzum színéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-ek kihalása kapcsán a Jedik hite és a valóság két különböző dolog, de nem is írtam mást.

Csak azt nem értem, miért ilyen hihetetlen, hogy Palpatine halála után igenis életek további Sith-ek? A filmek sem támasztanak alá mást, ha már ennyire mellőzni akarjuk az EU-t, ráadásul így a logikus. A sötét oldalt (ezzel együtt a Sith-eket) nem lehet végleg eltörölni, legfeljebb ideiglenesen elfojtani. Még ha a Prófécia ezt is állítaná (ahogy nem), úgy sem lenne bizonyíték, mivel csak egy legenda, amiben még a Jedik közül sem hisznek sokan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, miért ilyen hihetetlen, hogy Palpatine halála után igenis életek további Sith-ek?

Mert a filmek alkotta kereten belül az. Ne gondolj az EU-ra, csak a filmekre, azok világára, amely úgy kerek, ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal, hogy az EP 6-ban Anakin véget vetett

a Sith-eknek, azzal ugye helyre állt az Erő egyensúlya.

De azt minek lehetne nevezni, ha esetleg a Jedi-k haltak volna ki?

Tudom ez nem kapcsolódik a filmekhez, de szerintem ez is érdekes téma.

Mit gondoltok erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a filmek alkotta kereten belül az. Ne gondolj az EU-ra, csak a filmekre, azok világára, amely úgy kerek, ahogy van.

A filmek Anakin/Vader karakteréről szólnak, nem arról, hogy haltak ki véglegesen a Sith-ek. Így is tökéletesen kerek egész a 6 film.

Számomra ez egyáltalán nem lenne logikus, mert mi az akadálya, hogy Palpatine után is szülessenek Sith-ek (bár ezt már harmadszor írom)? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek Anakin/Vader karakteréről szólnak, nem arról, hogy haltak ki véglegesen a Sith-ek. Így is tökéletesen kerek egész a 6 film.

Számomra ez egyáltalán nem lenne logikus, mert mi az akadálya, hogy Palpatine után is szülessenek Sith-ek (bár ezt már harmadszor írom)? :)

 

Ha logikusan végig gondolja valaki akkor egyértelmű hogy újra visszatérnek a Sithek hisz Palpi halála nem akadályoza meg egy jedit abban hogy áttérjen valamely okból a sötét oldalra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Palpatine halála nem jelentette a sötét oldal végét. Nem tudom azt elképzelni, hogy az EP6 után minden Jedi a jó oldalon maradna. Számomra ez nem lehetséges.

A jó nem létezik gonosz nélkül és a gonosz sem a jó nélkül. Számomra ezt mutatják a filmek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha logikusan végig gondolja valaki akkor egyértelmű hogy újra visszatérnek a Sithek hisz Palpi halála nem akadályoza meg egy jedit abban hogy áttérjen valamely okból a sötét oldalra :)

Ezt próbálom elmagyarázni, de ahogy nézem, teljesen feleslegesen.

 

Végül is, tök logikus, hogy egy Sith halálával soha senki nem válik azzá többé, csak mert egy legenda azt állítja, hogy helyre áll az egyensúly (persze szó sincs róla, hogy véglegesen)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Palpatine halála nem jelentette a sötét oldal végét. Nem tudom azt elképzelni, hogy az EP6 után minden Jedi a jó oldalon maradna. Számomra ez nem lehetséges.

A jó nem létezik gonosz nélkül és a gonosz sem a jó nélkül. Számomra ezt mutatják a filmek.

 

Asötét oldalra áttérhet de vegytiszta Sith már nem lesz, mert nincs már élő Sith aki kitanítaná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asötét oldalra áttérhet de vegytiszta Sith már nem lesz, mert nincs már élő Sith aki kitanítaná.

 

Attól még sithek holocronjai fentmaradtak akiktől tanulhatna, hisz azért hozzták létre. Volt már ilyenre példa nem is egy,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az első Sith sem tanult senkitől, magától kapott rá a dologra, nem volt "vegytiszta" mestere.

 

Így van, aki a sötét oldalra téved az úgy is elkezd kísérletezni és rájön magától a dolgokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még sithek holocronjai fentmaradtak akiktől tanulhatna, hisz azért hozzták létre. Volt már ilyenre példa nem is egy,

Miután megnézi a tanulni vágyó a holocron-t, az le merül nem?

Vagy is csak egyszer használható fel, egész addig működik, míg a mester elmondja a tapasztalatait.

Legalább is mint ha ezt olvastam volna a Bane-ről szóló könyvben.

Bár ha a nagyon ősi időket nézzük, a Bane előttieket, akkor onnan

maradhatott fent több holocron, amiből meg természetesen lehet tanulni.

Viszont ha nem akkor hogyan tudnak okulni, vagy én tudom rosszul ezt a dolgot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután megnézi a tanulni vágyó a holocron-t, az le merül nem?

Vagy is csak egyszer használható fel, egész addig működik, míg a mester elmondja a tapasztalatait.

Legalább is mint ha ezt olvastam volna a Bane-ről szóló könyvben.

Bár ha a nagyon ősi időket nézzük, a Bane előttieket, akkor onnan

maradhatott fent több holocron, amiből meg természetesen lehet tanulni.

Viszont ha nem akkor hogyan tudnak okulni, vagy én tudom rosszul ezt a dolgot?

 

Jedi Templomban is csomó holocron van melyekből a növendékek tanulnak már x évszázada, szóval szerintem nem merülnek le. Bane esetében szerintem szimplán túlerőltette a holocront hiszen vagy 1 hétig a nap 24 órájában csak Revant hallgatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még sithek holocronjai fentmaradtak akiktől tanulhatna, hisz azért hozzták létre. Volt már ilyenre példa nem is egy,

 

 

 

Csakhogy a filmekben szó sem volt holokronokról azaz "hivatalosan" nem léteznek. Mert ugye most szigorúan a filmek szabályai szerint vizsgáljuk a kérdést.

Természetesen én el tudom fogadni hogy vannak, van elég fantáziám különben a Bane-trilógia sem jött be. De a filmek szintjén nem léteznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalosan nem létezik semmi egy ekkora galaxisban, csak az, amit a filmekben láttunk? Végül is...

Egyébként gondolom láttad azokat a 2. évadbeli TCW-epizódokat, amikben Jedi-holokronok kaptak szerepet. A sorozat hivatalosan is kanonizálva van, tehát ha már ennyire bele akarunk menni ebbe a "szabály" dologba, holokronok vannak maga George Lucas szerint is. Egyébként eredetileg az Ep2-ben is szerepeltek volna, a TCW-ben látott terem az Ep2 látványterve alapján készült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalosan nem létezik semmi egy ekkora galaxisban, csak az, amit a filmekben láttunk? Végül is...

Egyébként gondolom láttad azokat a 2. évadbeli TCW-epizódokat, amikben Jedi-holokronok kaptak szerepet. A sorozat hivatalosan is kanonizálva van, tehát ha már ennyire bele akarunk menni ebbe a "szabály" dologba, holokronok vannak maga George Lucas szerint is. Egyébként eredetileg az Ep2-ben is szerepeltek volna, a TCW-ben látott terem az Ep2 látványterve alapján készült.

 

Igen de azok Jediké. Nem Sith-eké. Mégegyszer mondom, hogy a hivatalos álláspontot képviselem nem a sajátomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a filmek nem Anakinről és Vaderről szólnak. Hanem arról, hogy ő miképpen hoz egyensúlyt az erőbe. Az egész élét vennénk el, ha elkezdenénk toldozgatni-foldozgatni a mondatot, hogy "ja, de nem véglegesen" és így holocron meg úgy. Nem kérem szépen, a dolog lényege pont ez: a filmek alapján azért létezik jelenleg is Sith rend, mert egy mindig túlélte a tisztogatást, és át tudta adni a tudását.

 

Az EpVI végén Anakin tette azért volt különleges, mert egyidejűleg elpusztította az összes Sith-et, amire addig nem volt példa - pont erről szól a prófécia is: Anakin az EGYETLEN, aki egyensúlyt hozhat az erőben, sem előtte sem utána senki más: tehát véglegesen. Ezt mutatják be a filmek.

Őszintén: engem az, hogy ezek után milyen klón Palpatine-ok, Vongok, vagy eltévelyedett sötét Jedik próbálták kibillenteni az egyensúlyt: nem érdekel. Ezek nem méltók a filmek színvonalához.

 

A filmek alapján a Sith Rend kihalt, és a jedi rend pedig újraépült, Luke-kal a középpontjában. Attól, hogy egy Jedi esetleg a későbbiekben innen eltévelyedik, még nem lesz Sith, mert nem lesz kitől megtanulni a sithséget. Nem kell továbbgondolni, ez a film mondanivalója, az egyensúly esszenciája, és aki ezt megkérdőjelezi, az csukott szemmel figyelte a prequel trilógia összes próféciáról szóló részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolom, hogy csukott szemmel néztem volna végig a Próféciáról szóló részeket, minden esetre, számomra a logika sokkal erősebb érv, mint egy megalapozatlan legenda, amiben a Jedik nagy része még csak nem is hisz.

Igen, a Sith Rend az Ep6-ban kihalt. Egy időre! Úgy, ahogy a legelső Sith (aki mellesleg egy eltévelyedett Jedi volt) képes volt elsajátítani a sötét oldal egy részét, Palpatine bukása után is megtehette ugyanezt egy áttért Jedi. Mellesleg, az Ep6 utáni EU egyáltalán nem merül ki Palpatine-klónokban és Vongokban, sokkal lényegibb és filmekhez méltóbb elemek is vannak benne. Ha már mégis EU-val példázódunk, legalább ne hunyjunk szemet dolgok felett. ;)

Anakin egyensúlyhozataláról legfeljebb az Ep6 szól, a többi 5 film semmi esetre sem (sőt, az Ep3 egyik lényege, miként taszítja sötétségbe az Erőt). Az életét követhetjük figyelemmel, a gyerekkori felemelkedésétől kezdve a haláláig. Mellesleg, mindenki azt lát bele ebbe a 6 filmbe, amit akar, és úgy értelmezi, ahogy szeretné. Szerintem ez egyáltalán nincs megkötve.

Azért nem lenne elvéve az egész éle a "toldozgatással", mert Anakin története teljessé válik a 6 film után, de ez még nem zárja ki, hogy utána is történjenek jelentősebb események. Egyensúlyt hozott az Erőben, kinyírta Palpatine-t. Ez miért akadálya annak, hogy soha többé ne létezzen egy Sith sem? Értelmetlen.

Az más dolog, hogy valaki számára csak a 6 film és a TCW létezik, innentől kezdve ízlés kérdése az egész, amit nem lehet és ne is akarjunk egymásra erőltetni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: nem érted szerintem. Számomra sem csak a 6 film létezik, de hivatalosan csak azok a mérvadók. Én is szeretem az EU némely részét de nem veszem az sw történések közé.

Szerintem te azt nem tudod elfogadni hogy hivatalosan csak a 6 film létezik. És ebben a keretben kell meghatározni a próféciát. Azt hogy személyesen a logikánk mit diktál az nem oszt nem szoroz a hivatalos állásponton. Azaz hiába nem tudjuk elképzelni hogy az EP6 után nincsenek Sith-ek az bizony úgy van mert senki hivatalosan nem mondta hogy igen. De a filmek lényege is elveszne. Ha vissza lehetne hozni a Sith-ekee akkor minek Anakin.

Donátot nem ismételném mert nagyon jól leírta. Az egész Saga a próféciáról szól és Anakinról aki beteljesíti. A zseniális az hogy úgy teljesíti be hogy megismeri a Sötét Oldalt és onnan jön vissza. Azaz a köztársasági Jedik teljesen félreértették az egészet. Az EP3-ban Kenobi mondja is Skywalkernek hogy: "Az volt a dolgot hogy elpusztítsd a Sith-et nem hogy közéjük áll". Itt baromira tévedett. Mert a hogyan nem volt megírva. Egy nagyon szép íve van az egész ívnek az EP1-től az EP3-ig.

Természetesen magánemberként van fantáziánk és elképzelhetjük az EP6 utáni történéseket ahogy pl Zahn tette ,de ez már csak fantázia kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolom, hogy csukott szemmel néztem volna végig a Próféciáról szóló részeket, minden esetre, számomra a logika sokkal erősebb érv, mint egy megalapozatlan legenda, amiben a Jedik nagy része még csak nem is hisz.

 

A logika szép és jó, csak hidd el, George Lucast a messzemenőkig hidegen hagyja a logikád, amikor meghúzza a hivatalos és nem hivatalos infók között a határvonalat.

 

Mellesleg, az Ep6 utáni EU egyáltalán nem merül ki Palpatine-klónokban és Vongokban, sokkal lényegibb és filmekhez méltóbb elemek is vannak benne. Ha már mégis EU-val példázódunk, legalább ne hunyjunk szemet dolgok felett. ;)

 

Sajnos GL nem a te ízlésedet követi, így az EU Vongostól, Thrawn admirálostól, klón palpatine-estől, különbékéstől, bothan árulásostól, zsivány osztagostól és minden egyebestül szépen át lett húzva: nem érdekes, nem hivatalos. A clone wars sorozat se veszi figyelembe, én minek tenném? Felőlem Chewbacka három különböző regényben is meghalhat, majd feltámadhat, akkor sem fog érdekelni, de akkor sem, ha még hússzor felélesztik a Sith-rendet. És ezt nem tudatlanul mondom: bár a legújabban megjelent EU-kat nem olvastam, ugyanakkor az eredeti trilógia és a prequel között kiadott és itthon megjelentetett könyveknek legalább a 90%-át igen, beleértve a han solos magyar hamisítványokat és a junior könyveket is. Bizton állíthatom, hogy jó szórakozás volt, de egy némelyben akkora sületlenségek vannak leírva, hogy az már fájdalmas egy SW-t szerető ember számára. Pont a heterogenitása miatt fogta az egészet Lucas, és dobta ki gyakorlatilag a nem hivatalos SW gyűjtőnevű kukába.

 

 

Anakin egyensúlyhozataláról legfeljebb az Ep6 szól, a többi 5 film semmi esetre sem (sőt, az Ep3 egyik lényege, miként taszítja sötétségbe az Erőt). Az életét követhetjük figyelemmel, a gyerekkori felemelkedésétől kezdve a haláláig.

 

Aham. Mert egy folyamatnak általában csak vége van igaz? Ha majd esti mesét olvasol a kis srácodnak, próbáld ki egyszer milyen az, ha csak a történet végét meséled el. Nem hiszem, hogy díjazni fogja. :) Ha nem veszed észre, hogy az egész SAGA az egyensúly megteremtéséről szól, akkor nem igazán van miről beszélnünk... ez a legevidensebb dolog számomra a Star Warsszal kapcsolatban. Az egész történet mögött ez a mozgatórúgó, és pont ezt alacsonyítaná le a "nem végleges egyensúly".

 

...de ez még nem zárja ki, hogy utána is történjenek jelentősebb események. Egyensúlyt hozott az Erőben, kinyírta Palpatine-t. Ez miért akadálya annak, hogy soha többé ne létezzen egy Sith sem? Értelmetlen.

Az, hogy mi történik utána, a képzeletünkre van bízva. Ugyanakkor a film ad némi korlátot hozzá, amit megtehetsz, hogy nem veszel figyelembe, csak éppen akkor számolj vele, hogy azok, akik jól értelmezték a történetet, belekötnek a véleményedbe, mivel az nem konzisztens a filmekkel. Még egyszer, utoljára leírom:

1.) a filmek szerint Anakin az Egyetlen, aki egyensúlyt hozhat az Erőbe, és ezt az EPVI végén meg is teszi.

2.) George Lucas szerint az Egyensúly nem mást jelent, mint hogy nem léteznek Sith-ek, csak Jedik.

Kell még magyaráznom, hogy e két egyenletből álló egyenletrendszer megoldása NEM (tehát nem) teszi lehetővé, hogy az EPVI után legyenek Sith-ek? Ezen kívül szinte bármi megeshet (ami persze nem lesz hivatalos, attól hogy elképzeled), az a fantáziádra van bízva. Ez még nem jelenti azt, hogy nem lesz ezután a galaxisban háború és béke, újabb birodalom vagy köztársaság vagy éppen eltévelyedett Jedi.

 

De az, hogy a Jedik által oly' nagyra becsült prófécia végeredményét, amiért Anakin egész életében gyakorlatilag szenvedett, hogy elhozza (még akkor is, amikor nem is tudta, hogy azért szenved!), mindezt egy tollvonással áthúzni: bocs de nekem ez meredek, és soha sem lehet hivatalos, mivel a Star Wars épp az ellenkezőjéről szól.

 

Amikor Yoda azt mondja Luke-nak, hogy ne mentse meg Leiáékat mert akkor semmibe veszi mindazt amiért szenvedtek és küzdöttek: nos ez itt is nagyon találó. Az egyensúly megbontásával gyakorlatilag az EU írók semmibe veszik mindazt, amiért Anakin küzdött és szenvedett. Természetesen az EPVI utáni részekről szóló könyvek szerzői java részt ezt nem tudhatták, mert az EPI-II-III előtt írták a könyveiket: pontosan ezért mondom azt, hogy Lucas mindezt érvénytelenítette egyetlen mondatával, amikor megteretette a próféciát, és kvázi kimondta, hogy Anakin elhozta az egyensúlyt az EpVI végére.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asötét oldalra áttérhet de vegytiszta Sith már nem lesz, mert nincs már élő Sith aki kitanítaná.

 

Dehogynem. Vannak történelmi feljegyzések, holokronok.

 

Csakhogy a filmekben szó sem volt holokronokról azaz "hivatalosan" nem léteznek. Mert ugye most szigorúan a filmek szabályai szerint vizsgáljuk a kérdést.

Természetesen én el tudom fogadni hogy vannak, van elég fantáziám különben a Bane-trilógia sem jött be. De a filmek szintjén nem léteznek.

 

Pedig úgy tudtam, hogy a TCW-t te is hivatalosnak kezeled.

 

Igen de azok Jediké. Nem Sith-eké. Mégegyszer mondom, hogy a hivatalos álláspontot képviselem nem a sajátomat.

 

Túlságosan szabályok szerint gondolkodsz. Miért ne lehetne a Sith-eknek is, ha a Jediknek van?

 

Nem a filmek nem Anakinről és Vaderről szólnak. Hanem arról, hogy ő miképpen hoz egyensúlyt az erőbe. Az egész élét vennénk el, ha elkezdenénk toldozgatni-foldozgatni a mondatot, hogy "ja, de nem véglegesen" és így holocron meg úgy. Nem kérem szépen, a dolog lényege pont ez: a filmek alapján azért létezik jelenleg is Sith rend, mert egy mindig túlélte a tisztogatást, és át tudta adni a tudását.

 

Az EpVI végén Anakin tette azért volt különleges, mert egyidejűleg elpusztította az összes Sith-et, amire addig nem volt példa - pont erről szól a prófécia is: Anakin az EGYETLEN, aki egyensúlyt hozhat az erőben, sem előtte sem utána senki más: tehát véglegesen. Ezt mutatják be a filmek.

Őszintén: engem az, hogy ezek után milyen klón Palpatine-ok, Vongok, vagy eltévelyedett sötét Jedik próbálták kibillenteni az egyensúlyt: nem érdekel. Ezek nem méltók a filmek színvonalához.

 

A filmek alapján a Sith Rend kihalt, és a jedi rend pedig újraépült, Luke-kal a középpontjában. Attól, hogy egy Jedi esetleg a későbbiekben innen eltévelyedik, még nem lesz Sith, mert nem lesz kitől megtanulni a sithséget. Nem kell továbbgondolni, ez a film mondanivalója, az egyensúly esszenciája, és aki ezt megkérdőjelezi, az csukott szemmel figyelte a prequel trilógia összes próféciáról szóló részét.

 

Az én értelmezésem szerint Anakin az életútjával megmutatta, hogy nem létezik jó gonosz nélkül és fordítva. Az egyensúly megteremtését sokféleképpen lehet értelmezni, maga az EP3 bizonyította be számomra, hogy még Yodáék sem tudták, hogy pontosan mit jelent. Nem hangzott el a filmekben soha sem, hogy mit jelent az Erő egyensúlya konkrétan. A Jedi visszatér végén sem hangzik el olyan, hogy Anakin egyensúlyt teremtett.

 

Sky: nem érted szerintem. Számomra sem csak a 6 film létezik, de hivatalosan csak azok a mérvadók. Én is szeretem az EU némely részét de nem veszem az sw történések közé.

Szerintem te azt nem tudod elfogadni hogy hivatalosan csak a 6 film létezik. És ebben a keretben kell meghatározni a próféciát. Azt hogy személyesen a logikánk mit diktál az nem oszt nem szoroz a hivatalos állásponton. Azaz hiába nem tudjuk elképzelni hogy az EP6 után nincsenek Sith-ek az bizony úgy van mert senki hivatalosan nem mondta hogy igen. De a filmek lényege is elveszne. Ha vissza lehetne hozni a Sith-ekee akkor minek Anakin.

Donátot nem ismételném mert nagyon jól leírta. Az egész Saga a próféciáról szól és Anakinról aki beteljesíti. A zseniális az hogy úgy teljesíti be hogy megismeri a Sötét Oldalt és onnan jön vissza. Azaz a köztársasági Jedik teljesen félreértették az egészet. Az EP3-ban Kenobi mondja is Skywalkernek hogy: "Az volt a dolgot hogy elpusztítsd a Sith-et nem hogy közéjük áll". Itt baromira tévedett. Mert a hogyan nem volt megírva. Egy nagyon szép íve van az egész ívnek az EP1-től az EP3-ig.

Természetesen magánemberként van fantáziánk és elképzelhetjük az EP6 utáni történéseket ahogy pl Zahn tette ,de ez már csak fantázia kérdése.

 

Már megint ezt mondod. "És ebben a keretben kell meghatározni a próféciát" Kell. Mintha törvénybe lenne iktatva. Mintha mindenkinek kötelező lenne ezt gondolni. Nem tudom miért bántja ennyire a szemed, hogy egyesek nem gondolkodnak 100%-ban csak a filmek keretei között. Tudod szólás szabadság van, szabad vélemény nyilvánítás. Szabad emberek vagyunk, könyörgöm, hadd gondoljunk már azt amit akarunk.

Ha ennyire csak a filmek keretei között gondolkodsz, akkor teljesen felesleges foglalkoznod az EU-val. Feleslegesen veszed a könyveket is. Megveszel egy könyvet. Lucas áthúzza keresztbe. Mit csinálsz a könyvvel, kidobod a kukába, vagy elégeted? Mert ebben az esetben feleslegesen dobtál ki pénzt a könyvre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos GL nem a te ízlésedet követi, így az EU Vongostól, Thrawn admirálostól, klón palpatine-estől, különbékéstől, bothan árulásostól, zsivány osztagostól és minden egyebestül szépen át lett húzva: nem érdekes, nem hivatalos. A clone wars sorozat se veszi figyelembe, én minek tenném? Felőlem Chewbacka három különböző regényben is meghalhat, majd feltámadhat, akkor sem fog érdekelni, de akkor sem, ha még hússzor felélesztik a Sith-rendet. És ezt nem tudatlanul mondom: bár a legújabban megjelent EU-kat nem olvastam, ugyanakkor az eredeti trilógia és a prequel között kiadott és itthon megjelentetett könyveknek legalább a 90%-át igen, beleértve a han solos magyar hamisítványokat és a junior könyveket is. Bizton állíthatom, hogy jó szórakozás volt, de egy némelyben akkora sületlenségek vannak leírva, hogy az már fájdalmas egy SW-t szerető ember számára. Pont a heterogenitása miatt fogta az egészet Lucas, és dobta ki gyakorlatilag a nem hivatalos SW gyűjtőnevű kukába.

Az, hogy mi történik utána, a képzeletünkre van bízva. Ugyanakkor a film ad némi korlátot hozzá, amit megtehetsz, hogy nem veszel figyelembe, csak éppen akkor számolj vele, hogy azok, akik jól értelmezték a történetet, belekötnek a véleményedbe, mivel az nem konzisztens a filmekkel. Még egyszer, utoljára leírom:

1.) a filmek szerint Anakin az Egyetlen, aki egyensúlyt hozhat az Erőbe, és ezt az EPVI végén meg is teszi.

2.) George Lucas szerint az Egyensúly nem mást jelent, mint hogy nem léteznek Sith-ek, csak Jedik.

Kell még magyaráznom, hogy e két egyenletből álló egyenletrendszer megoldása NEM (tehát nem) teszi lehetővé, hogy az EPVI után legyenek Sith-ek? Ezen kívül szinte bármi megeshet (ami persze nem lesz hivatalos, attól hogy elképzeled), az a fantáziádra van bízva. Ez még nem jelenti azt, hogy nem lesz ezután a galaxisban háború és béke, újabb birodalom vagy köztársaság vagy éppen eltévelyedett Jedi.

Jó, akkor számodra át van húzva. Rendben.

De számomra, Sky számára és még sokak számára az EU jó pár szegmense nincs áthúzva. És ezen nem fogsz tudni változtatni.

A Jedi visszatér végén sehol sem hangzik el. hogy ezután nem lehetnek Sith-ek csak Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.