Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Revan: Ne haragudj de neked fogalmad sincs miről szól a Saga. Még egyszer leírom hogy LÁSS. Lucas húzta át nem én. Lucas jelentette ki hogy csak a filmek számítanak. Nem érted hogy ez a hivatalos? Hogy én elfogadom attól nem hivatkozhatok rá sehol. Teljesen mindegy én vagy te mit gondolunk az EU-ról az EU és kész és ami abban van az nem létezik hivatalosan. Nem téged támadunk ember. Igen szeretem az EU-t de helyén kezelem.

Nehogy már a TFU-ban látott módon legyen a Lázadás kezdete mert az nevetséges. Teljesen SW-idegen. Persze Vader tanítványt fogad. Egyszerűen LOL. Lucas ezért nem engedi hivatalossá tenni. A sik marhaság miatt.

A témát lezártam, sw-ben fényévekre van a gondolkodásunk. Semmi értelme győzködni egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az miért nem marhaság, hogy Dooku tanítványául fogadta Ventress-t és Opress-t? Egy az egyben ugyanaz a helyzet, ráadásul G-cannon.

 

Egyébként már számtalanszor leírtam, hogy számomra is a filmek és a TCW a "hivatalos", az EU-ból meg mindenki azt fogad el, amit akar. De akkor sem gondolnám máshogy a Sith-ek visszatérését, ha csak a 6 filmet láttam volna, az EU-nak ehhez semmi köze.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Dookunak tényleg a tanítványa volt Ventress/Opress? Egy frászt! Maximum ezzel hitegette őket, hogy mellette maradjanak, de mindenki tudja, hogy egyszerre két Sith létezhet, és ő a tanítvány volt, nem pedig a mester... számomra Ventress és Opress sohasem lesznek Sith tanoncok csak két manipulálható lény, akik azt hitték, hogy Dooku tanítványai. Nem véletlen, hogy amikor kezdtek elfajulni a dolgok, és Sidiousban felébredt a kétkedés, hogy Dooku talán hosszú távon is számol Ventresszel, akkor egész egyszerűen meggyilkoltatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát véleményét osztom. Miután meghalt a főgonosz borzasztó erőltetett továbbhúzni azzal a történetet, hogy oké de jön egy másik gonosz. Az ilyen EU-k önmagukban kiváló példái annak hogy mennyire nem működik ez. Egyik sekélyesebb mint a másik. Most hirtelen a könyvespolcomra pillantva: az Új lázadás jut eszembe ami még egész oké volt mint könyv, de annyira izzadságszagú volt ahogy előkapartak valakit aki még "Vadernél is erősebb", hogy mégha könyvélményként még rá is bolintok mint Star Wars-t blődlinek érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szappanoperák a legjobb példa erre: ha 6 darab egyenként két órás film alatt valaki elárul valakit (Anakin - Obi-wan vagy Lando Hant) az igen is üt. De ha minden ötödik percben megtörténik (ld.: bármelyik brazil szappanopera), akkor irtó béna és banális az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Dookunak tényleg a tanítványa volt Ventress/Opress? Egy frászt! Maximum ezzel hitegette őket, hogy mellette maradjanak, de mindenki tudja, hogy egyszerre két Sith létezhet, és ő a tanítvány volt, nem pedig a mester... számomra Ventress és Opress sohasem lesznek Sith tanoncok csak két manipulálható lény, akik azt hitték, hogy Dooku tanítványai. Nem véletlen, hogy amikor kezdtek elfajulni a dolgok, és Sidiousban felébredt a kétkedés, hogy Dooku talán hosszú távon is számol Ventresszel, akkor egész egyszerűen meggyilkoltatta.

Ha jobban belegondolsz, rájössz, hogy ez egy az egyben igaz Starkillerre is, tehát továbbra is azt mondom, hogy ugyanaz a helyzet.

Ha meg is fordult Vader fejében, hogy Starkillerrel elárulja a császárt, nem tette meg (ahogy Dooku sem), mivel csupán egy eszköznek tekintette a srácot, akivel elsöpörhette az egyre erősödő lázadást.

Ventress és Opress, ha csekély időre is, de Dooku tanítványai voltak, legalábbis olyasfélék. Sith-tanonc (Sith Apprentice)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel számunkra George Lucas a Isten, így az ő szava szent!

Ez nem is vitás. De mi itt a Fórumon gondolkodhatunk kicsit

a szavain túl is, nem? Persze úgy, hogy figyelembe vesszük a szavait.

Egyértelmű, hogy a legfontosabb az az, ami a 6 film közt történt, de ésszerűen rövid távolságig

azért szerintem elmehetünk a kezdetekbe és a végekbe. Mert ha csak és kizárólag a 6 filmmel és

a köztes dolgokkal foglalkozunk, abból annyit nem tudunk meg, vagy is kell egy kis háttér infó.

Ezek beszerzéséhez pedig, távolabbra kell látnunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jobban belegondolsz, rájössz, hogy ez egy az egyben igaz Starkillerre is, tehát továbbra is azt mondom, hogy ugyanaz a helyzet.

Ha meg is fordult Vader fejében, hogy Starkillerrel elárulja a császárt, nem tette meg (ahogy Dooku sem), mivel csupán egy eszköznek tekintette a srácot, akivel elsöpörhette az egyre erősödő lázadást.

Ventress és Opress, ha csekély időre is, de Dooku tanítványai voltak, legalábbis olyasfélék. Sith-tanonc (Sith Apprentice)

Úgy érzem, kellően körüljártuk már a témát. Ventress és Opress nem lehettek Sith tanoncok, mert a Sith-ekből mindig kettő van, az idő tájt pedig e kettő Sidious és Tyranus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, kellően körüljártuk már a témát. Ventress és Opress nem lehettek Sith tanoncok, mert a Sith-ekből mindig kettő van, az idő tájt pedig e kettő Sidious és Tyranus volt.

 

Sidi úgy cserélgette a tanítványait mint más a zokniját, meg nem is nagyon foglalkozott már szerintem a Kettő Szabályával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, kellően körüljártuk már a témát. Ventress és Opress nem lehettek Sith tanoncok, mert a Sith-ekből mindig kettő van, az idő tájt pedig e kettő Sidious és Tyranus volt.

Nem értem, miért lovagolunk azon, hogy hívják őket. Ők valamilyen szinten tanítványok voltak. Ez tény, láthattuk a TCW-ben. De hívhatjuk őket segítőknek, csicskáknak, akármiknek, ez nem változtat azon a tényen, hogy a 2 Sith-en kívül több lény is létezett egyidejűleg, akik használták a Sötét Oldalt, sőt, átmenetileg tanítványok voltak, egy Sith-től tanultak. Nem ugyanaz a Sith-tanítvány (mint Maul, Dooku, vagy Vader) és a Sith-növendék (mint Starkiller, Opress vagy Ventress), de ezt nyilván te is belátod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként még az EU enciklopédia, amibe minden EU-s marhaság be van öntve (wookieepedia) se tartja sithnek Ventress-t és Opress-t.

Tehát, ha valaki egy Sith-tanítványtól tanul, ergo Sith-növendék, (vagy hívjuk, ahogy akarjuk) az már Sith. :pfff: Érdekes szemlélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát, ha valaki egy Sith-tanítványtól tanul, ergo Sith-növendék, (vagy hívjuk, ahogy akarjuk) az már Sith. :pfff: Érdekes szemlélet.

Nemtom mi nem érthető: a Sith az egy szervezet. Ha egy FBI ügynök megmutat egy-két fogást egy havernak a másik még nem lesz FBI ügynök tőle.Ráadásul ahogy irtam is: az EU se tartja sithnek ezeket, amit ti elvileg most védtek, ugyhogy innentől min vitázunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy elég nehéz vitázni, hogy a két fél nem egyazon alapot tartja kiindulópontnak. Abból semmi nem lesz. Itt elvileg úgy indult, hogy a filmek majd később a TCW az alap, ami azokban van az a kiindulópont. Különféle könyvekre, videójátékokra hivatkozni ilyen témák megvitatásánál nem szerencsés.

 

Opress és Ventress nem voltak sith-ek. Opress alig pár napot/hetet lehetett Dooku mellett, ez alatt alig tanult valamit. Ventress más tészta, de amint kezdett túl erőssé válni, Sidious azonnal kinyíratta. Donát és Bomarr álláspontján vagyok. A kettő szabálya pedig még mindig él természetesen. Az más kérdés, hogy ki kit akar megfúrni a sith rendben. Dooku -nak ha voltak is hatalmi törekvései, azok Sidious kiiktatásával jártak volna természetesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megpróbálom utoljára leírni: nem állítottam, hogy Sith-ek. Sith-tanoncként neveztem őket, mivel egy Sith-től tanultak, de akkor az angol alapján legyenek Sötét tanítványok, ha ennyire félreértelmezhető az előbbi kifejezés. Ahogy Opressék sem Sith-ek, úgy az ifjoncok, vagy padawanok sem Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg is fordult Vader fejében, hogy Starkillerrel elárulja a császárt, nem tette meg (ahogy Dooku sem), mivel csupán egy eszköznek tekintette a srácot, akivel elsöpörhette az egyre erősödő lázadást.

De nem fordult meg, és ezt maga Vader mondja, mikor Galen rákérdezett. ;) Amúgy én is hajlok arra, hogy Galen olyan Vadernek, mint Ventress volt Tyranusnak (vagy amilyen Opress lett volna). Egy eszköz, ami elvégzi azt, amire neki nem marad ideje. Bár Galen helyzete annyiból azért speciális, hogy ő nem Vader, hanem az Uralkodó terveinek része volt, míg Asajj ugye zavarta Sidioust, Opress-ről meg talán nem is tudott.

 

Hát akkor nem volt egy nagy zokniváltó. Dooku mellet jó sokáig lecövekelt.

És Maul és Vader is megvolt neki egy darabig. Ráadásul, mindig egymás után következtek, nem egyszerre (még Luke-ot is Vader megölésével vette volna be a klubba), szóval a két szabállyal igencsak törődött Sidious. Pedig hát ha máshol nem, az ep6-ban vígan megtarthatta volna mindkét Skywalkert, ha annyira nem törődött volna ezzel.

 

Megpróbálom utoljára leírni: nem állítottam, hogy Sith-ek. Sith-tanoncként neveztem őket, mivel egy Sith-től tanultak, de akkor az angol alapján legyenek Sötét tanítványok, ha ennyire félreértelmezhető az előbbi kifejezés. Ahogy Opressék sem Sith-ek, úgy az ifjoncok, vagy padawanok sem Jedik.

Az ifjoncok és a padawanok Jedik, mivel a Jedi Rend tagjai. A Sith-tanoncok viszont még így sem a Sith Rend tagjai, és ezt a filmek, a TCW és az EU is így írja le. ;) A Sith Rendnek ezer éve nem volt kettőnél több tagja egyidejűleg. Darth Bane óta, ugye. Viszont van különbség Sith Nagyúr és Sötét Oldal használó között. Ettől viszont még a filmek sem zárkóznak el, hiszen bármikor átsodródhat egy Jedi a Sötét Oldalra, de attól nem fordul fel az egyik Sith, és maga a Sötét Oldalra állt Jedi sem lesz automatice Sith Nagyúr.

Ami a Sith tanoncok megnevezést illeti, azt nem értem, honnan jön, hogy Asajj-t, Opress-t vagy Galent ide kéne sorolni, mivel a Sith Acolyte, azaz Sith Tanonc csoport az EU-ban Darth Bane reformja előtt létezett (aki játszott a Knights of the Old Republickal, az lehetett Sith Acolyte, mikor Korribanra vitt az út, nagyjából a Jedi younglingsek, azaz az ifjoncok státuszával egyezik meg a pozíciójuk). Bane reformja után már Dark Acolytes-ről, azaz sötét tanoncokról beszélhetünk, ez viszont nem ugyanaz, a két csoport közötti megnevezéskülönbség nem a véletlen műve. Sithből ezer éve csak kettő van, Sötét Oldal használóból ezer is lehet, amiből már a TCW-ben is láttunk példát, nem is egyet: a Fiú, az Éjnővérek, de szerintem még Krell is ide sorolható valamilyen szinten, pedig ő még a Jedi Rend tagja volt. Ha viszont Sidious nem szólt volna közbe, és Dooku tényleg sikeresen kitanította volna, Ventress-t, és megölik Sidioust, na akkor lett volna Asajj Sith tanonc vagy tanítvány, míg Dooku mester.

Szóval ez tipikusan a nem mindegy, hogy idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit. Nem mindegy, hogy Sith tanonc vagy Sötét tanonc. Az előbbi Darth Bane reformja előtt létezett, amikor a Sith Rend még számtalan tagot számlált. A Sötét tanoncok meg már Darth Bane után jöttek létre, Dooku idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a filmeknek és a sorozatnak tudható be, hogy az Anakin Skywalker kori

Jedi-ket jobban ismerem, és valószínűleg ez vezet ahhoz az elképzelésemhez, hogy

a Régi Köztársaságban, Darth Malgus idején miért nem

tudták az akkori Jedi-k megállítani a Sith harcost.

Szerintem ha Malgus szembe került volna mondjuk Yoda-val vagy Windu-val,

akkor aligha maradhatott volna életben. Ami azt illeti, erről a korszakról is

szívesen néznék meg egy filmet, vagy netán egy sorozatot. Mert amit az EU-ban olvasni

lehet, az nem adja vissza úgy az akkori történetet, mint egy film vagy sorozat.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a filmeknek és a sorozatnak tudható be, hogy az Anakin Skywalker kori

Jedi-ket jobban ismerem, és valószínűleg ez vezet ahhoz az elképzelésemhez, hogy

a Régi Köztársaságban, Darth Malgus idején miért nem

tudták az akkori Jedi-k megállítani a Sith harcost.

Szerintem ha Malgus szembe került volna mondjuk Yoda-val vagy Windu-val,

akkor aligha maradhatott volna életben. Ami azt illeti, erről a korszakról is

szívesen néznék meg egy filmet, vagy netán egy sorozatot. Mert amit az EU-ban olvasni

lehet, az nem adja vissza úgy az akkori történetet, mint egy film vagy sorozat.

Koránt sem biztos, hogy Malgust nem tudták megállítani. Erről a korszakról nagyon keveset tudunk, majd az elkövetkezendő 4-5 évben derül ki több dolog.

Ahogy elnéztem Malgus azért majdnem van olyan erős, mint Yoda vagy Windu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Koránt sem biztos, hogy Malgust nem tudták megállítani. Erről a korszakról nagyon keveset tudunk, majd az elkövetkezendő 4-5 évben derül ki több dolog.

Ahogy elnéztem Malgus azért majdnem van olyan erős, mint Yoda vagy Windu.

 

A régi korok Sith Nagyurai azért több dolgot ismertek mint Yodáék, szóval egyáltalán nem biztos hogy legyőzték volna Malgust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik, hogy a régi korok Jedi és Sith mesterei alapban jóval többet tudnak, mint Yodáék ( beleértve Sidioust is). Ennek egy egyszerű magyarázata is lehet: ahogy bővül a SW univerzum a különféle projektek által, úgy találnak ki erősebbnél erősebb "lovagokat". Aztán, mikorra meg Luke kiképzéséhez érünk, mintha minden feledésbe merülne.

 

Az Old Republic "Hope" trailerében pl Satele Shan kézzel megállítja a fénykardot... Hol van ilyen később??? De Darth Zannath sith mágiája is felettébb hatásosnak tűnt - akár Bane ellenében is. Szegény Luke még azt sem tudta, hogy a sith-villámokat fénykarddal ki lehet védeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnik, hogy a régi korok Jedi és Sith mesterei alapban jóval többet tudnak, mint Yodáék ( beleértve Sidioust is). Ennek egy egyszerű magyarázata is lehet: ahogy bővül a SW univerzum a különféle projektek által, úgy találnak ki erősebbnél erősebb "lovagokat". Aztán, mikorra meg Luke kiképzéséhez érünk, mintha minden feledésbe merülne.

 

Az Old Republic "Hope" trailerében pl Satele Shan kézzel megállítja a fénykardot... Hol van ilyen később??? De Darth Zannath sith mágiája is felettébb hatásosnak tűnt - akár Bane ellenében is. Szegény Luke még azt sem tudta, hogy a sith-villámokat fénykarddal ki lehet védeni.

 

A háborúkban elpusztult az Ossuson lévő Jedi könyvtár, így sok tudás odaveszett, ez vezetett oda hogy Yodáéknak már kevesebb tudás állt rendelkezésére mint a 3000 évvel előttük élt elődöknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúkban elpusztult az Ossuson lévő Jedi könyvtár, így sok tudás odaveszett, ez vezetett oda hogy Yodáéknak már kevesebb tudás állt rendelkezésére mint a 3000 évvel előttük élt elődöknek.

 

 

Köszi az infot - de akkor így botorság feltételezni, hogy Yodáék elbántak volna akár Malgussal is.

 

Mint ahogy szerintem Sidious is gyenge lett volna abban a korban. Persze csak elméletben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infot - de akkor így botorság feltételezni, hogy Yodáék elbántak volna akár Malgussal is.

 

Mint ahogy szerintem Sidious is gyenge lett volna abban a korban. Persze csak elméletben...

 

Ezt már nem tudjuk meg :)

 

Ha Sidi Malgusék korában élt volna valószínű hogy nem lett volna olyan erős, hisz ahogyan Darth Bane mondta, ha a sötét oldal több nagyúrban összpontosul akkor sokkal gyengébbek, mintha egyben történne mind ez, ezért is élesztette újra a Kettő szabályát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Yodáról sok EU erő feltételezés van, pl:hogy képes hosszas meditáció után láthatatlanná válni stb. Attól függ mit fogadsz el. :peace:

Ez elég abszurd. Legfeljebb azt tudom elképzelni, amivel Corran Horn is élt párszor (szintén EU - Én, a Jedi spoiler)...

 

...azaz láttatni tudta másokkal, amit akart. Ha azt, hogy ő nem tartózkodik ott, akkor azt. :) Bár tudtommal Yoda nem rendelkezett ezzel a képességgel.

 

 

Úristen. Láthatatlanná? Max azért, mert olyan alacsony, hogy elsettenkedik a lábak között.

:lol:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.