Ugrás a kommentre

Halálbüntetés


Darth Krande

Egyetértesz a halálbüntetéssel?  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Egyetértesz a halálbüntetéssel?

    • Igen
      26
    • Nem
      21


Ajánlott hozzászólás

Szerintem az igazságosabb, ha két négyzetméteren rohad haláláig. :)

Igy van... a halál a gyors megváltás. Kiélhette magát, megölt pár embert és örökre elalszik (mert igy ölnek ma már kivégzéskor)... bezzeg ha mondjuk hátralévő 50 évében mondjuk "köcsöggént" kell éljen, asszem eltelik pár nap, hogy mélységesen megbánja a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ilyen féregnek az élethez sincs a továbbiakban joga.

Ebben nem értünk egyet. Mi nem dönthetünk más ember élete felett, még akkor sem, ha az egy gyilkos. Így olyanokká válnánk, mint ő. Az élet nem jog kérdése. Nem kiváltság, ami annak jár, aki jófiú, a többinek pedig nem.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem értünk egyet. Mi nem dönthetünk más ember élete felett, még akkor sem, ha az egy gyilkos. Így olyanokká válnánk, mint ő. Az élet nem jog kérdése. Nem kiváltság, ami annak jár, aki jófiú, a többinek pedig nem.

Te is maia vagy? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont "praktikus" lenne teszemazt szervdonorként igénybe venni őket. Úgy értem, ha nem egy autóbalesetről van szó hanem egy kivégzésről, akkor előtte bőven van idő szöveti egyezéseket megnézni, kiválasztani a megfelelő akceptorokat, nem kéne 2-4 óra szállítási időkkel problémázni (az akceptorok előre ott lehetnének akár a szomszéd műtőkben) és akor legalább nem csak élet ELVÉTELÉRŐL lenne szó. Végre valamit adna is a tisztelt igazságszolgáltatás.

 

persze más kérdés hogy milyen lehet egy gyilkos, vagy pláne egy ártatlanul elítét ember szívével élni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel akkor nincs joga az embernek mást bebörtönözni.

Van egy ország, aminek vannak szabályai.Ha betartod a szabályokat kapsz cserébe minen jót, ha nem akkor vagy a dzsungelbe menjen az ember hitmant játszani, vagy ha nem akkor börtönözzék be.Valamit valamiért.Valamit valamiért.

 

A halálbüntetéssel csak egy gond van.A legtöbb gyilkost teljesen nem érdekli hogy meg fog halni.Azt is mondhatja a gyilkos hogy szórakozzunk egy kicsit halálünk elött.Csomó ember azért öl mert elkeseredett az élet humorain, és ezért megy levágni embereket.Ezeket az embereket nem lehet kivédeni, se a halálbüntetéssel se a börtönnel.Akármit is csinálnak az emberek velük, ha valamit elhatároztak nem fognak meghátrálni egy kis börtön, kínzás vagy akár a halálbüntetés miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az élet nem jog kérdése. Nem kiváltság, ami annak jár, aki jófiú, a többinek pedig nem."

 

és a szabadság???

Teljes körü szabadság civilizált államban nem létezik. Bizonyos dolgokat tilos megtenni, bizonyos helykre tilos belépni, bizonyos informáciokhoz nem szabad hozzájutni. Mióta megalakultak az első államok azóta szabályozzák a "szabadság fokát" aszerint hogy ki vagy vagy mit tettél. Ha ez nem igy lenne (tehát bármit szabad lenne) élhetetlen lenne a világunk.

Tehát az élethez való joggal ellentétben a szabadság igenis kiváltság... mindig is az volt. Te se én se vagyunk tökéletesen szabadok, ha ez alatt azt értjük hogy megtehetünk bármit amit akarunk.

Aki pedig nem tartja be a játékszabályokat annak jár a büntetés. Régen ezek egyike volt a halálbüntetés, de szerintem vagyunk ma már annyira civilizáltak, hogy ráébredjünk, hogy ez egy kicsit "sok". Annak ellenére, hogy Európában nincsenek kivégzések szinta az összes EU-s országban elég jó a közbiztonság. Ez azért jelenthet valamit...

 

Akármit is csinálnak az emberek velük, ha valamit elhatároztak nem fognak meghátrálni egy kis börtön, kínzás vagy akár a halálbüntetés miatt.

Nem értek teljesen egyet. Ha nem lenne semmi következménye egy gyilkosságnak akkor nem csak a teljesen elborult elmék vennék rá magukat, hanem a látens-pszihopaták is. Jó példa erre a rövid Nyilas-uralom nálunk, amikor viszonylag jól szituált emberek váltak gyilkosokká, mert a törvény megengedte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
Schwarzi is oszthatja ezt a nézetet, mert elég sok kegyelmi kérvényt elutasít.

Most indul csak be igazán.

Azt olvastam hogy új hóhérmódszereket dolgozgat kifelé.

Ennek agyára ment a Terminator.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új hóhér módszer sok mindent jelenthet. Például azt is, hogy a delikvens kevesebbet szenvedne. Tehát ez alapján nem tudom megítélni, hogy most akkor merre is indult Schwarzi.

 

 

Donát

Például arrafele indulhatna, hogy nem végeznek ki több embert az államban.Nem játszhat istent aki elveszi mások életét.De az övé az szent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.