Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egy héttel a premier előtt készült a szinkron. Épp 11 óra volt, amikor elértek az első részre, de Papp Jánosnak 12-kor már egy színházi próbán van jelenése. A szinkronizálás menete viszont nem állhatott le, a teljes évad leszinkronizálásának határideje másnap dél volt. Talán ehhez hasonló dolgok játszódnak le.

Igen, ez valószínű. Az viszont nem tiszta, miért kell ennyire szűk határidőre dolgozniuk, elkapkodniuk? Szerintem nem lenne katasztrófa, ha korábban kezdenének neki, vagy később adnák le a tévében, esetleg visszatérnének az 1 hét=1 rész adásmenethez, hogy a premier után még legyen idejük a későbbi részek szinkronizálására.

 

8. rész - A tábornok szinkronnal...

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

albundy! Viszi! Erre vártam már mióta. Megtennéd nekem, hogy felrakod az az eddig leadott részeket eredeti nyelven a rapidra? Az sokkal gyorsabb mint ez az alábbi, másnak meg úgy se kell. :) Nagyon hálás lennék érte!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy héttel a premier előtt készült a szinkron. Épp 11 óra volt, amikor elértek az első részre, de Papp Jánosnak 12-kor már egy színházi próbán van jelenése. A szinkronizálás menete viszont nem állhatott le, a teljes évad leszinkronizálásának határideje másnap dél volt. Talán ehhez hasonló dolgok játszódnak le.

 

Ez mi? Honnan veszed? Merő találgatás és nem vígasztal senkit.

 

És max egyszer fordulhat elő hasonló szélsőséges példa. 2 napnál tuti több idejük volt. És mégis a szinkron tisztára tele van következetlenséggel.

Komolyan kész csoda, hogy Yoda, Windu, Jar-jar, Obi-wan, Anakin,C-3PO, és Dooku még rendben volt eddig mindig.

Pedig egy Kőszegi Ákos és Szilágyi Tibor például nem lehet kevésbé elfoglalt, mint Papp János.

Főleg érdekes ez Windu és Yoda nyúlfarknyi szerepeit tekintve és mégis rendben vannak mindig.

 

A sznkronrendező kiléte mondjuk, mindig váltakozik. Talán az ő teljes dilettánsságuk van a háttérben és nem is nézik, hogy a részek folytatásosak és külön casting volt mindre.

De nem, ez is hülyeség, hisz ott vannak a színészek is és...áhh ne találgassubk. fárasztó.. :angry:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mi? Honnan veszed? Merő találgatás és nem vígasztal senkit.

 

És max egyszer fordulhat elő hasonló szélsőséges példa. 2 napnál tuti több idejük volt. És mégis a szinkron tisztára tele van következetlenséggel.

Komolyan kész csoda, hogy Yoda, Windu, Jar-jar, Obi-wan, Anakin,C-3PO, és Dooku még rendben volt eddig mindig.

Pedig egy Kőszegi Ákos és Szilágyi Tibor például nem lehet kevésbé elfoglalt, mint Papp János.

Főleg érdekes ez Windu és Yoda nyúlfarknyi szerepeit tekintve és mégis rendben vannak mindig.

 

A sznkronrendező kiléte mondjuk, mindig váltakozik. Talán az ő teljes dilettánsságuk van a háttérben és nem is nézik, hogy a részek folytatásosak és külön casting volt mindre.

De nem, ez is hülyeség, hisz ott vannak a színészek is és...áhh ne találgassubk. fárasztó.. :angry:

Igen találgatás, de valami hasonló helyzet lehet a háttérben. A főszereplők hangjai azért lehetnek rendben, mert azokat a magyar színészeket szerződés kötelezi, hogy adják az adott karakterek hangjait. A mellékszereplőket meg az szinkronizálja, aki épp ráér abban az adott időintervallumban. Ha több idejük lett volna elkészíteni az évadot, akkor meg lehetett volna oldani az egységes szinkront. De mivel a CN rövid határidőt szabott és kevés pénzt áldozott rá, ezért összecsapták. Ez nem vigasztal engem se, ez csupán egy magyarázat. Sajnos úgy tűnik ilyen lesz ez az évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen találgatás, de valami hasonló helyzet lehet a háttérben. A főszereplők hangjai azért lehetnek rendben, mert azokat a magyar színészeket szerződés kötelezi, hogy adják az adott karakterek hangjait. A mellékszereplőket meg az szinkronizálja, aki épp ráér abban az adott időintervallumban. Ha több idejük lett volna elkészíteni az évadot, akkor meg lehetett volna oldani az egységes szinkront. De mivel a CN rövid határidőt szabott és kevés pénzt áldozott rá, ezért összecsapták. Ez nem vigasztal engem se, ez csupán egy magyarázat. Sajnos úgy tűnik ilyen lesz ez az évad.

Kár érte. Mert a hangokkal továbbra sem lenne baj, éppen csak az egységesség hiányzik. Remélem azért már Vass Gábort megtartják az Umbara szál végére. Ma kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan kész csoda, hogy Yoda, Windu, Jar-jar, Obi-wan, Anakin,C-3PO, és Dooku még rendben volt eddig mindig.

Pedig egy Kőszegi Ákos és Szilágyi Tibor például nem lehet kevésbé elfoglalt, mint Papp János.

Főleg érdekes ez Windu és Yoda nyúlfarknyi szerepeit tekintve és mégis rendben vannak mindig.

Abból kiindulva, mennyi mindenben hallottam már a hangját, Molnár Ilona sem épp egy népszerűtlen szinkronszínésznő. Persze valószínűleg azért ő szólaltatja meg Ahsokát már a kezdetektől fogva, mert szerződése van, de ha C-3PO-nál, Yodánál vagy Dookunál képesek a hasonló egységességre, akkor Krellnél, vagy Rexnél miért nem megy ugyanez?

 

Én sem akarok beállni a szinkronutálók körébe, de nálam sokkal inkább az egységtelenség vágja haza az egészet, nem a szereplők hangjai, vagy az esetleges félrefordítások. Ez előbbi pedig ebben az évadban egyre jobban megmutatkozik. A kérdés még mindig az, hogy a CN miért szabott ilyen szűk határidőt? A 10 éves gyerekeknek nem mindegy az a + 1-2 hónap, amit várni kéne a szinkron normális lebonyolítása miatt?

 

Mondjuk szerintem eddig is világos volt, hogy nem a magyar szinkron miatt szeretjük a TCW-t. Érdekességképp egyszer elmegy, de ha lehet, angolul nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból kiindulva, mennyi mindenben hallottam már a hangját, Molnár Ilona sem épp egy népszerűtlen szinkronszínésznő. Persze valószínűleg azért ő szólaltatja meg Ahsokát már a kezdetektől fogva, mert szerződése van, de ha C-3PO-nál, Yodánál vagy Dookunál képesek a hasonló egységességre, akkor Krellnél, vagy Rexnél miért nem megy ugyanez?

 

Én sem akarok beállni a szinkronutálók körébe, de nálam sokkal inkább az egységtelenség vágja haza az egészet, nem a szereplők hangjai, vagy az esetleges félrefordítások. Ez előbbi pedig ebben az évadban egyre jobban megmutatkozik. A kérdés még mindig az, hogy a CN miért szabott ilyen szűk határidőt? A 10 éves gyerekeknek nem mindegy az a + 1-2 hónap, amit várni kéne a szinkron normális lebonyolítása miatt?

 

Mondjuk szerintem eddig is világos volt, hogy nem a magyar szinkron miatt szeretjük a TCW-t. Érdekességképp egyszer elmegy, de ha lehet, angolul nézem.

 

Én pont azért fröcsögök itt sajnos, mert angolul eleget néztem már. És szinkronnal jobban élvezem.(élvezném)

Ha már tudom kívülről az adott részt akkor sem nézem szívesen angolul felirattal, mert kényszeresen olvasom.

Ha meg csak angolul nézném, az meg nem én lennék, annyira nem vagyok jó belőle és ,hogy sznobságból az egységesség miatt menjen angolul, mert már úgy is tudom mit mondanak; az szintén nem megy.

 

Egyébként továbbra sem értem a "szűk határidős" példákat/magyarázatokat.

 

A stúdióban Papp János:

 

szinkronrendező: -Jani bá, arra gondoltunk lehetnél Krell.

színész: Jól van, de hány része van? mert csak 1 órám van itt lenni.

szinkronrendező: hoppá, az gáz mert 4 része van a figurának, akkor legyen más. Á! Vass művész úr, de jó hogy látom, kapóra jön az orgánuma, ráér 2 óra hosszát?

színész: ja, ráérek.

 

Eddig kéne tartson ez az úgynevezett probléma.

Akinek nincs rá ideje annak ne is legyen 1 rész erejéig.

Elvileg felnőtt emberek akik pénzt kapnak ezért. Csinálhatnák jobban..sokkal...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont azért fröcsögök itt sajnos, mert angolul eleget néztem már. És szinkronnal jobban élvezem.(élvezném)

Ha már tudom kívülről az adott részt akkor sem nézem szívesen angolul felirattal, mert kényszeresen olvasom.

Ha meg csak angolul nézném, az meg nem én lennék, annyira nem vagyok jó belőle és ,hogy sznobságból az egységesség miatt menjen angolul, mert már úgy is tudom mit mondanak; az szintén nem megy.

 

Egyébként továbbra sem értem a "szűk határidős" példákat/magyarázatokat.

 

A stúdióban Papp János:

 

szinkronrendező: -Jani bá, arra gondoltunk lehetnél Krell.

színész: Jól van, de hány része van? mert csak 1 órám van itt lenni.

szinkronrendező: hoppá, az gáz mert 4 része van a figurának, akkor legyen más. Á! Vass művész úr, de jó hogy látom, kapóra jön az orgánuma, ráér 2 óra hosszát?

színész: ja, ráérek.

 

Eddig kéne tartson ez az úgynevezett probléma.

Akinek nincs rá ideje annak ne is legyen 1 rész erejéig.

Elvileg felnőtt emberek akik pénzt kapnak ezért. Csinálhatnák jobban..sokkal...

Tényleg így lenne a legjobb. Remélem a következő évadnál már így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, bocsánat! Csak az eleje annyira konkrét, hogy az maradt meg bennem. :oops:

 

Ja elsőre nekem is úgy tűnt.

 

De íme a dupla csavar:

megy a rész és úgyhallom Papp János visszatért a "színházi próbáról"! ;) Bocsi Revan

 

Tehát minden elmélet borult...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azta... Ezen már csak röhögni tudok. :D

 

Na ja. Így már biztos, hogy hatalmas a káosz, és hogy nem 1-2 nap alatt készült. És az, hogy minden hétköznap van, annak semmi köze az összecsapottságához, ez két külön dolog.

 

Ó, és remélem, hogy ha Krell egy meccs lenne, akkor Papp : Vass - 3 : 1 lesz a végeredmény.

(de szánalmas, hogy ezzel foglalkozni k®ell.)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja. Így már biztos, hogy hatalmas a káosz, és hogy nem 1-2 nap alatt készült. És az, hogy minden hétköznap van, annak semmi köze az összecsapottságához, ez két külön dolog.

 

Ó, és remélem, hogy ha Krell egy meccs lenne, akkor Papp : Vass - 3 : 1 lesz a végeredmény.

(de szánalmas, hogy ezzel foglalkozni k®ell.)

Azért Vass se rossz, de Papp Istvánnak valahogy jobban áll. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

albundy! Viszi! Erre vártam már mióta. Megtennéd nekem, hogy felrakod az az eddig leadott részeket eredeti nyelven a rapidra? Az sokkal gyorsabb mint ez az alábbi, másnak meg úgy se kell. :) Nagyon hálás lennék érte!

Itt az első kettő:

 

 

Hozom neked a többit is, csak a feltöltés a rapidra nálam gyatrább mint a letöltés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja elsőre nekem is úgy tűnt.

 

De íme a dupla csavar:

megy a rész és úgyhallom Papp János visszatért a "színházi próbáról"! ;) Bocsi Revan

 

Tehát minden elmélet borult...

Na ez már kész röhej! :lol:

Lehet, hogy Papp Jánosnak nem is színházi próbára kellett elmennie, csak a wc-re kimenni, de annyira akartak sietni, hogy nem várták meg a 2. résznél, és gyorsan Vass Gáborral készítették el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Cartoon Network a mai részt valamilyen szlovén nyelven sugározta, így ez elmarad....

Ha valaki tudja az ismétlés pontos idejét kérem ossza meg velem.

Addig is Ody itt a folytatás 3-tól 6-ig:

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.