Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem egy sorozat legyen sorozat, ne pedig össze-vissza bepillantás az eseményekbe.

 

 

Értem amit mondasz... de pl a LOST-ban ez rendkívül jól működik (igaz a LOST meglehetősen egyedi sorozat...) de anno a 90-es években a Babylon 5 is előtte ezt egy párszor és remekül működött...

 

Persze ez csak saját személyes véleményem! Valószínüleg úgyis egyedül maradok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként valaki elmagyarázhatná, hogy a feliratban miért lett Drol neve Tréfamester? Ezt egyszerűen nem tudtam ép ésszel felfogni. ;)
Az azért lehet mert a "droll" a "tréfás" angol megfelelője és abból alakult ki a hangzatosabb Tréfamester név.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem szánalom, bár nem tudom mi akart lenni ez az írás. Valószínű, hogy kritika, de inkább lett belőle egy hosszabb tartalomleírás, az meg annak, aki már látta, nem sok újat mond.

Nem, ez hogyvolt, amiből megtudhatod, hogy mi volt az adott epizódban, ha esetleg kihagytad... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért bátorkodtam belinkelni, mert a a fórumot olvasva felvéltem fedezni némi közös halmazt az itteni rajongók és a sorozatnézők között (pl. sorozatjunkie többszöri emlegetése).

 

A hogyvolt (így az egész blog) lényege egyébként, ahogy az kolmilan is írja, hogy néhány elvetemült emberke leírja az általa nézett sorozat adott epizódjának történetét. Az írás alapján, ami meg vagy humoros vagy nem, eltekintve az eredeti alapanyagtól, az is képbe kerül, aki nem látta, vagy meg lehet beszélni egy blogon több sorozatot is, illetve én pl. olyan sorozatot is olvasok ott amit nem nézek, mert pl. annyira nem érdekel, hogy rá szánjak 45 percet, vagy mert maga a hogyvolt jobb, mint a sorozat. Mielőtt meg még valaki újra szánalmazni kezd, a dolog nem magyar találmány.

 

Nahát, tényleg! :) Bár nem tudom, hogy mai letöltős korszakban kinek válik hasznára egy ilyen oldal.

Azért bármennyire is tűnik az ellenkezőjének a dolog, azok akik letöltenek sokkal kevesebben vannak, mint akik TV-ben néznek sorozatot. Plusz nem biztos, hogy valakinek van kedve megkeresni, letölteni, megnézni a kihagyott részt (~1-x óra), mikor itt 10 perc alatt elolvashatja és képben van.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz nem biztos, hogy valakinek van kedve megkeresni, letölteni, megnézni a kihagyott részt (~1-x óra), mikor itt 10 perc alatt elolvashatja és képben van.

Nem az lenne a lényeg egy sorozatnál, hogy lásd az adott részt? Én ha kihagyok egy LOST epizódot, biztos nem ilyen leírásokból akarom megtudni mi történt benne. Persze ettől még jópofa dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem szánalom, bár nem tudom mi akart lenni ez az írás. Valószínű, hogy kritika, de inkább lett belőle egy hosszabb tartalomleírás, az meg annak, aki már látta, nem sok újat mond.

Csak az elejébe olvastam bele, és a gyerek azt írja, hogy a Toydarián voltak, holott az a Rugosa. Egy nagy menőzésnek tűnik az egész, hogy megmutassa milyen überlaza a csávó, szerintem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az elejébe olvastam bele, és a gyerek azt írja, hogy a Toydarián voltak, holott az a Rugosa. Egy nagy menőzésnek tűnik az egész, hogy megmutassa milyen überlaza a csávó, szerintem...

Na igen, volt néhány tévedése. Látszik, hogy nem akkora szakértője a témának, mint itt sokan. De nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az SW Saga Magyarországon az egyik legnagyobb tudású tagokkal rendelkező csoport fóruma Star Wars téren. Vagyis ami nekünk természetes tudás, mert egymástól eltanuljuk, az más számára lehet újdonság. Mi odafigyelünk olyan apróságokra is, mint hogy nem a Toydaryn, hanem a Rugosan találkoztak, ami másnak jelentéktelen lehet, így meg sem jegyzi.

A stílusa pedig engem emlékeztet a '90 években divatos játék/program leírási stílusra. Könnyed, laza, szórakoztató, esetenként kifejezetten vicces, miközben talán totál komoly, vagy száraz információkat közöl. Azt nem tudom, hogy ma is használatos-e még ez a stílus, mivel évek óta nem szántam 1500-2000 Ft-ot egy számítástechnikai újságra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stílusa pedig engem emlékeztet a '90 években divatos játék/program leírási stílusra. Könnyed, laza, szórakoztató, esetenként kifejezetten vicces, miközben talán totál komoly, vagy száraz információkat közöl. Azt nem tudom, hogy ma is használatos-e még ez a stílus, mivel évek óta nem szántam 1500-2000 Ft-ot egy számítástechnikai újságra...

Még mindig ilyen stílusban írnak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az lenne a lényeg egy sorozatnál, hogy lásd az adott részt? Én ha kihagyok egy LOST epizódot, biztos nem ilyen leírásokból akarom megtudni mi történt benne. Persze ettől még jópofa dolog.

A LOST-ot egészében nyilván nem adja vissza (pedig a LOST hv-ok kifejezetten fetrengve röhögősek), de nem mindenki olyan fanatikus, hogy egy kihagyott rész kedvéért sok energiát áldozzon. Kihagyta, kihagyta, ha ismeri az oldalt elolvassa, ha nem akkor majd a következő rész eleji összefoglalóból megtudja.

 

Csak az elejébe olvastam bele, és a gyerek azt írja, hogy a Toydarián voltak, holott az a Rugosa. Egy nagy menőzésnek tűnik az egész, hogy megmutassa milyen überlaza a csávó, szerintem...

Azért a világ nem dőlt össze tőle, és alapvetően nem sw geekeknek készült.

Egyébként vicces, hogy azt írod

Csak az elejébe olvastam bele,
az előtte írt hozzászólásodban meg:
Egy szánalom.
Erre mit lehet mondani?

Ha meg nem tetszik legközelebb nem kell olvasni.

 

Mindegy nem akartam erőltetni a dolgot, nem gondoltam, hogy ekkora ellenállásba ütközik a dolog befogadása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként vicces, hogy azt írod az előtte írt hozzászólásodban meg:

Erre mit lehet mondani?

Nem tudom hogy vagy vele, de én a két hozzászólásom között nem fedeztem fel ellentmondást. Attól még ugyanúgy szánalomnak tartom az egészet. Igaz, hogy csak az elejébe olvastam bele, de már ott borítékolva volt, hogy ilyen lesz az egész. Ami pedig a számítógépes játékújságokat illeti, azok is hasonlóan írnak, csak sokkal szerényebb keretek között. Hogyha illik oda, akkor elejtenek egy megmosolyogtató poént, de a legtöbb esetben még így is a képaláírások formájában viccelődnek. De még így is olvasható marad a cikk, értékes információkat tartalmaz, és nem válik komolytalan poénbombává az egész. Én nem tartom célravezetőnek minden egyes mondatba valami poén kitalálását. Mindig szoktam mondani a haverjaimnak, "hogy ha egy poén nem üt, akkor nem kell erőltetni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és bocsánat, hogy megint felteszek egy nem ideillő kérdést, de nem tudjátok véletlenül, hogy a Droids és az Ewoks rajzfilmsorozathoz készült-e felirat? Csak mert én egyszer láttam ilyen rajzfilmet, azt is a Holiday Special közepén, és egész jó volt. Gondoltam egyszer meg kéne nézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és bocsánat, hogy megint felteszek egy nem ideillő kérdést, de nem tudjátok véletlenül, hogy a Droids és az Ewoks rajzfilmsorozathoz készült-e felirat? Csak mert én egyszer láttam ilyen rajzfilmet, azt is a Holiday Special közepén, és egész jó volt. Gondoltam egyszer meg kéne nézni...

Asszem nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy vagy vele, de én a két hozzászólásom között nem fedeztem fel ellentmondást. Attól még ugyanúgy szánalomnak tartom az egészet. Igaz, hogy csak az elejébe olvastam bele, de már ott borítékolva volt, hogy ilyen lesz az egész. Ami pedig a számítógépes játékújságokat illeti, azok is hasonlóan írnak, csak sokkal szerényebb keretek között. Hogyha illik oda, akkor elejtenek egy megmosolyogtató poént, de a legtöbb esetben még így is a képaláírások formájában viccelődnek. De még így is olvasható marad a cikk, értékes információkat tartalmaz, és nem válik komolytalan poénbombává az egész. Én nem tartom célravezetőnek minden egyes mondatba valami poén kitalálását. Mindig szoktam mondani a haverjaimnak, "hogy ha egy poén nem üt, akkor nem kell erőltetni."
Ellentmondás az nincs is, csak arra utaltam, hogy bevallottan úgy mondasz becsmérlő véleményt egy írásról, hogy igazából el sem olvastad. Erre nem akartam személyeskedő megjegyzést tenni. Az el nem olvasásból kifolyólag a hozzászólásod második fele megint csak megkérdőjelezhető, hisz ha nem olvastad, akkor miből veszed, hogy az egész egy poénbomba, és minden mondatba valami poén van kitalálva? Szerintem csak egy könnyed hangvételű, helyenként valóban humoros epizód leírás. A megjegyzéseidből nekem az jön le, hogy nem érted magának a hogyvoltnak az értelmét. Nem az a cél, hogy egy száraz jöttek-a-Szeparatisták-lőttek-Yodáék-elfutottak-visszalőttek típusú ismertető legyen, mert azt a kutya nem olvasná. Egy írásnak, főleg ha a közönség elé tárják egy blogon, pedig az a célja, hogy minél többen olvassák.
Mindig szoktam mondani a haverjaimnak, "hogy ha egy poén nem üt, akkor nem kell erőltetni."
Én erre meg azt mondanám, hogy a hiba - esetleg - az ön készülékében van. Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellentmondás az nincs is, csak arra utaltam, hogy bevallottan úgy mondasz becsmérlő véleményt egy írásról, hogy igazából el sem olvastad. Erre nem akartam személyeskedő megjegyzést tenni. Az el nem olvasásból kifolyólag a hozzászólásod második fele megint csak megkérdőjelezhető, hisz ha nem olvastad, akkor miből veszed, hogy az egész egy poénbomba, és minden mondatba valami poén van kitalálva? Szerintem csak egy könnyed hangvételű, helyenként valóban humoros epizód leírás. A megjegyzéseidből nekem az jön le, hogy nem érted magának a hogyvoltnak az értelmét. Nem az a cél, hogy egy száraz jöttek-a-Szeparatisták-lőttek-Yodáék-elfutottak-visszalőttek típusú ismertető legyen, mert azt a kutya nem olvasná. Egy írásnak, főleg ha a közönség elé tárják egy blogon, pedig az a célja, hogy minél többen olvassák.

Hát, szerintem bennem van a hiba, a lényeg az, hogy én ilyesmiket nem fogok olvasni, az egyszer biztos. :) Egyébként nem csak az elejébe, hanem szórványosan még belenéztem egy-két mondatba, de ugyanazt találtam. :D De sebaj, akinek bejön, az majd csak elolvassa...

 

Én erre meg azt mondanám, hogy a hiba - esetleg - az ön készülékében van.

Egyébként nem az én készülékemben van a hiba, hanem az én haverjaim mondanak olyan gagyi poénokat, amin még csak nem is mosolygok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.