Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A lehető legrosszabb ötlet volt a LucasFilm részéről, hogy a TCW-t a CN csatornának adta...2 évad ostoba műsorszerkesztése után ez a cenzúra csak megerősít ebben a hiszemben. A show eleve a 9 órás műsorsávban van, amit ugye kisgyerekek már nem néznek, másrészről pedig mindig idegesít ha álszenteskedésnek vagyok a tanúja, főleg egy olyan ország tekintetében mint az USA. Nincs mégegy olyan nép mint az amerikai, akinek pár évszázados történelme során annyi vár tapadna a kezéhez, ráadásul 2 aktív háborút is vívnak. Ennek és még sok más dolognak a tükrében ez a cenzúra tényleg az álszenteskedés csúcsa.

 

Nagyon sajnálom, hogy a TCW a CN csatornán ragadt, remélem, a SKY nem fogja cenzúrázni. A show jövője van megpecsételve ezzel a cenzúrával, hiszen a komolyabb történetmesélés igényli az ilyen brutális nüanszokat. Ebben a hiszemben nem is születhetne ma meg egy Birodalom Visszavág vagy Sithek Bosszúja.

 

A cenzúra a művészet halála, mindig is az volt és az is marad.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lehető legrosszabb ötlet volt a LucasFilm részéről, hogy a TCW-t a CN csatornának adta...2 évad ostoba műsorszerkesztése után ez a cenzúra csak megerősít ebben a hiszemben. A show eleve a 9 órás műsorsávban van, amit ugye kisgyerekek már nem néznek, másrészről pedig mindig idegesít ha álszenteskedésnek vagyok a tanúja, főleg egy olyan ország tekintetében mint az USA. Nincs mégegy olyan nép mint az amerikai, akinek pár évszázados történelme során annyi vár tapadna a kezéhez, ráadásul 2 aktív háborút is vívnak. Ennek és még sok más dolognak a tükrében ez a cenzúra tényleg az álszenteskedés csúcsa.

 

Nagyon sajnálom, hogy a TCW a CN csatornán ragadt, remélem, a SKY nem fogja cenzúrázni. A show jövője van megpecsételve ezzel a cenzúrával, hiszen a komolyabb történetmesélés igényli az ilyen brutális nüanszokat. Ebben a hiszemben nem is születhetne ma meg egy Birodalom Visszavág vagy Sithek Bosszúja.

 

A cenzúra a művészet halála, mindig is az volt és az is marad.

Ebben egyetértek. Teljesen igazad van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy kiragadjak néhány hasonló pillanatot:

 

New Hope:

 

Vader a nyakánál fogva felemel egy tisztet majd eltöri a gigáját és a falhoz vágja

Owen bácsi és Beru néni csontváza, a hús leégetve

ObiWan levágja Dr Evazan kezét

Han spontán lelövi Greedot

 

Birodalom Visszavág:

Luke kezének levágása (ott annál a jelenetnél mind a mai napig lúdbörzik a hátam...talán az egész SAGA legdurvább jelenete)

Hant megkínozza Vader, miközben az ajtón túl hallja mindezt Landó és persze mi is érezzük a szenvedését.

Vader megfojtja Ozzelt miközben vígan beszél Piet admirálissal!!!!!!

A wampa kezének a levágása

 

Jedi Visszatér:

Luke fojtogatja a két gammori őrt

A rancor úgy harap a gammori őrbe mint egy piros almába

A rancor fejére ráesik a vasajtó

Jabba megnyalja Leia arcát

Jabbából a szuszt is kiszorítja Leia

Jabba bevág egy táncosnőt a rancorhoz

Egy ártatlan ewok macit lelő a lépegető és a barátja siratja (nagyon mély jelenet)

Palpatine rázza Lukeot (VILÁGBRUTÁLIS jelenet ahogy Luke szenved....méghogy Hammil nem jó szinész)

 

 

Akik kicsiként látták ezeket a jelenetetket (mint én is), azok igazán húsbavágónak élték meg. Olyan mélyen hatottak az érzelmekre, hogy azt körülírni is lehetetlen.

A Star Wars nagyon is valós érzelmi indukciókat váltott ki egyes jeleneteivel, gondoljunk csak Leia hercegnő és a vallató droid jelenetére...amikor közeledik Leia felé a tű, még a gondolatába is bele borzongtunk mi következett utána és Leia rémült arca, majd a hirtelen lecsapódó vasajtó és a katonai bakancs látványa....nagyon veszélyes jelenet volt.

 

Az SW-t mindig is végigkísérte a mese és a realitás kettőssége, a szűrreális már már horrorisztikus jelenetek, mint Luke a Dagobán a barlangban, vagy Han jégtömbbe fagyasztása...elmondva nem érzi az ember veszélyesnek, de a látvány és hanghatások együttese olyan élményt garantált, ami igazán egyedivé teszi ezt a felnőtteknek szóló mesét.

 

Assaj megöl egy klónt és még meg is csókolja....teljes mértékben illik a fenti felsorolásba. Igazi SW motívum, ami árnyaltabbá teszi a karakterét.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldival maximálisan egyetértek. Ez egy gyerek adón futó sorozat, ne hasonlítsuk már a mozifilmekhez a benne játszódó jeleneteket. Persze remek részlet amit kivágtak, de csak nekünk felnőtteknek. Aggódni pedig nem kell, úgy is kijön a teljes verzió. És, hogy az angolok Zééé? :) Ők kivágták az EPII -ből azt a részt, amikor Jango lefejeli Obi-Wan -t. :) Ezek után ne várj tőlük semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El sem hiszem, hogy jövő héten TCW premier... Furcsa módon nem villanyoz fel annyira, mint annak idején a második évad. :D
Érdekes, engem meg sokkal jobban felvillanyoz. :) De van még egy hét, biztos rajtad is eluralkodik majd a TCW láz. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg remélem, tudom tartani azon szokásomat, hogy lez időm kétszer is megnézni a hétvégén: először angolul, és aztán még magyarul is.

(Bár ez épp jövő héten nem fog összejönni, mert szombaton osztálytalálkozóm lesz, így vasárnapnál előbb nem fogom látni. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt is megéltük! Cenzúrázták a jövőheti TCW premiert! A CN úgy ítélte meg, hogy egy erős, a csatorna profiljába nem illő jelenetet mindenképpen ki kell venni. A leírás alapján viszont oltári jó, és sajnálhatjuk, hogy nem lesz benne.

Egy csók miatt? Így leírva semmivel nem durvább jelenet, mint amikor hátulról leszúrta Argyust, közben meg még a fölébe sugdosott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy csók miatt? Így leírva semmivel nem durvább jelenet, mint amikor hátulról leszúrta Argyust, közben meg még a fölébe sugdosott.
Gondolom hullákat csókolni már sok az amcsiknak. Egyébként nem tudom, hogy néz ki a jelenet, nem láttam. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom hullákat csókolni már sok az amcsiknak. Egyébként nem tudom, hogy néz ki a jelenet, nem láttam.
Egyrészt a hogyan nagyon is fontos lehet, talán nem is a téma, hanem a megvalósítás lett túlzottan erős.

Másrészt viszont érdekes, hogy ilyen vitatott jelenet bekerülhetett a filmbe, hiszen maga a sorozat is amerikai, Filoniéknak tudniuk kellene, mit bír el az ottani illetékes hatóság, vagy akár a CN, ami a sorozat fő adója. Kár olyat beletenni, amit utána kivesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt a hogyan nagyon is fontos lehet, talán nem is a téma, hanem a megvalósítás lett túlzottan erős.

Másrészt viszont érdekes, hogy ilyen vitatott jelenet bekerülhetett a filmbe, hiszen maga a sorozat is amerikai, Filoniéknak tudniuk kellene, mit bír el az ottani illetékes hatóság, vagy akár a CN, ami a sorozat fő adója. Kár olyat beletenni, amit utána kivesznek.

Biztos azt gondolták, hogy ha az nem volt erős amikor Anakin hátulról leszúrta Merricket, akkor ez is belefér. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.