Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bocs, de én ezt akkor hiszem el, ha látom. Továbbra is kitartok amellett, hogy csak a nézettségfokozás áll a dolog mögött. A tavalyi Éjnővér-trilógiát is úgy promózták, hogy "minden kiderül". Ehhez képest... finoman fogalmazva sem derült ki olyan sok minden, mint várni lehetett.

De a minden kiderül az egy ködösitő megjegyzés. Az, hogy Darth Maul 10 évvel öregebben tér vissza az vagy egy ordas nagy hazugság vagy nem. Én ilyen nyilatkozatok után nem kapaszkodnék hiú reményekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a minden kiderül az egy ködösitő megjegyzés. Az, hogy Darth Maul 10 évvel öregebben tér vissza az vagy egy ordas nagy hazugság vagy nem. Én ilyen nyilatkozatok után nem kapaszkodnék hiú reményekbe.

 

Pedig ezek ködösítenek ám.

Tavaly az Opress-es három rész, gyakorlatileg Ventress-ről szólt, mégis a témával kapcsolatos külön alaoldal starwars.com/darthmaulsecrets volt.

Vicc.

Aki meg TCW-s Maul már most kétféle lemodellezésében látja a bizonyságot, az gondoljon Ventress-re.

A bébi és a fiatalabb Assaj, visszagondolásokhoz kellett, és itt is lesz visszatekintés abban biztos vagyok.

Még lehet hogy ep. 1-es Obi-t is kapunk! :)

A mostani brutál hosszú szarvú szuper kegyetlen arckifejezésű, pedig tényleg olyan mint egy kisértet, vagy megidézés:

Varázslatos színes ködből sejlik elő, rángatja a fejét, mintegy; "ki merészeli zavarni a nyugalmamat."-stílusban

 

A hivatalos oldalon ezt találtam:

"Savage believed his brother, Darth Maul, was dead... but Mother Talzin knows otherwise."

 

Én nyugodt vagyok. Elrontva biztos nem lesz. Ezt tartom.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint rajtam kivül senkinek nincs kedve elolvasni a nyilatkozatokat. Igen, én is követtem anno az Opress körüli felhajtást és igen akkor ködösitettek igy nem is izgultam, mert valoszinüsitettem hogy nem lesz Maul. Nem tettek rá egyértelmű kijelentést csak ment a ködösités. Most nem ködösitenek. Megmondták hogy lesz Maul. Aki nem hiszi az áldozzon rá pár percet és olvassa el mi jelent meg a témában. Esetleg vesse össze azzal, hogy mi volt az Opress-es részeknél és lepödjön meg a különbségen. Ő lesz az, nem visszaemlékezés, nem megidézés stb. hanem visszatér az a karakter akit láttunk meghalni. Itt már csak az játszik, hogy konkrétan hazudnak -ami nem keverendő a ködösitéssel. Ebbe még lehet kapaszkodni, de azért az ilyesmi ritka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint rajtam kivül senkinek nincs kedve elolvasni a nyilatkozatokat. Igen, én is követtem anno az Opress körüli felhajtást és igen akkor ködösitettek igy nem is izgultam, mert valoszinüsitettem hogy nem lesz Maul. Nem tettek rá egyértelmű kijelentést csak ment a ködösités. Most nem ködösitenek. Megmondták hogy lesz Maul. Aki nem hiszi az áldozzon rá pár percet és olvassa el mi jelent meg a témában. Esetleg vesse össze azzal, hogy mi volt az Opress-es részeknél és lepödjön meg a különbségen. Ő lesz az, nem visszaemlékezés, nem megidézés stb. hanem visszatér az a karakter akit láttunk meghalni. Itt már csak az játszik, hogy konkrétan hazudnak -ami nem keverendő a ködösitéssel. Ebbe még lehet kapaszkodni, de azért az ilyesmi ritka.

Bevallom, én nem olvasom el ezeket a nyilatkozatokat. Egyrészt, az angol tudásom hagy némi kívánnivalót maga után... másrészt, felesleges tényként kezelni, hogy igazak ezekben a cikkekben leírtak, a már lentebb írt okok miatt. De egyébként, a "minden kiderül"-höz hasonlóan, azt is rengetegféleképp lehet értelmezni, hogy Maul hús-vér formában visszatér, és tizenvalahány évvel idősebb. Épp A jövő látomása c. regényt olvasom, amely alapján akár

(Thrawnhoz hasonlóan) klónként, vagy imposztorként is visszatérhet a Sith.

Ha logikusan belegondolunk, még ebben az univerzumban sem lenne egyszerű feltámasztani valakit, aki félbevágva (ami már elve halálos sérülés) belezuhan egy szinte feneketlen aknába. Ehhez képest még Grievous vagy Vader sérülése is smafu.

Én akkor sem hiszem el, hogy az Ep1-ben megölt Darth Maul hús-vér önmagaként tér vissza, ha maga George Lucas írja ki a hivatalos oldalra, hatalmas, vörös betűkkel. Egy "kis" füllentés a nézettség növelése érdekében még belefér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy "kis" füllentés a nézettség növelése érdekében még belefér.

Már ha ez növelné a nézettséget, amit én erősen kétlek.

Én úgy vagyok ezzel a Maul-üggyel, hogy addig lesz még egy csomó izgalmas, kiváló rész azokat szeretném élvezni.

Ha elérünk ahhoz a szálhoz, majd megírom a véleményem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom, én nem olvasom el ezeket a nyilatkozatokat. Egyrészt, az angol tudásom hagy némi kívánnivalót maga után... másrészt, felesleges tényként kezelni, hogy igazak ezekben a cikkekben leírtak, a már lentebb írt okok miatt. De egyébként, a "minden kiderül"-höz hasonlóan, azt is rengetegféleképp lehet értelmezni, hogy Maul hús-vér formában visszatér, és tizenvalahány évvel idősebb. Épp A jövő látomása c. regényt olvasom, amely alapján akár

(Thrawnhoz hasonlóan) klónként, vagy imposztorként is visszatérhet a Sith.

Ha logikusan belegondolunk, még ebben az univerzumban sem lenne egyszerű feltámasztani valakit, aki félbevágva (ami már elve halálos sérülés) belezuhan egy szinte feneketlen aknába. Ehhez képest még Grievous vagy Vader sérülése is smafu.

Én akkor sem hiszem el, hogy az Ep1-ben megölt Darth Maul hús-vér önmagaként tér vissza, ha maga George Lucas írja ki a hivatalos oldalra, hatalmas, vörös betűkkel. Egy "kis" füllentés a nézettség növelése érdekében még belefér.

Természetesen én is ennek a forgatókönyvnek örülnék a legjobban -annyi kitérővel hogy nálam a klón meg az aki igazi Maul között nagy differencia nincs... kb. ugyanaz alá a megitélés alá esnek.

 

Legyen így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod Ody, mégse hiába paráztam.

Fura módon most még se pánikolok, az előzetesek nem győztek meg róla, hogy tényleg feltámad.

Ez vagy egy klón, esetleg egy imposztor lesz. Azt meg el tudom fogadni. Csak azt nem, ha az eredeti karaktert támasztják fel.

Azt hiszem hozzá kell kezdenem az új évadhoz nemsokára, eddig nem sok időm volt rá.

Hiányoltam is, hogy eddig még nem írtál, de akkor már tudom az okát. :) Remélem minél előbb lesz időd a TCW -re.

 

"Szerintem"? Mikor legutóbb ezt a szót használtam, egy Ody nevű optimista rajongó azt írta, hogy szerinte meg a Föld lapos, de nyilvánvalóan téved. :lol:

Most mindig azzal jössz mit írtam korábban? :) Ez most is áll. Szerintem ez lesz, és félek ettől. Nyilván ebben benne van az is, hogy alaptalanul parázok.

 

Akkor ezek szerint rajtam kivül senkinek nincs kedve elolvasni a nyilatkozatokat. Igen, én is követtem anno az Opress körüli felhajtást és igen akkor ködösitettek igy nem is izgultam, mert valoszinüsitettem hogy nem lesz Maul. Nem tettek rá egyértelmű kijelentést csak ment a ködösités. Most nem ködösitenek. Megmondták hogy lesz Maul. Aki nem hiszi az áldozzon rá pár percet és olvassa el mi jelent meg a témában. Esetleg vesse össze azzal, hogy mi volt az Opress-es részeknél és lepödjön meg a különbségen. Ő lesz az, nem visszaemlékezés, nem megidézés stb. hanem visszatér az a karakter akit láttunk meghalni. Itt már csak az játszik, hogy konkrétan hazudnak -ami nem keverendő a ködösitéssel. Ebbe még lehet kapaszkodni, de azért az ilyesmi ritka.

Csak épp az a baj, hogy a TCW premier előtt volt egy kérdés, hogy Maul visszatér-e. Akkor Filoni azt magyarázta, hogy Maul meghalt, láttuk leesni az aknába. Akkor most mi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"I found it funny in The Phantom Menace when Darth Maul got cut in half, I thought George was definitively saying to the fans, ‘There’s no way this character is coming back. This is not a Boba Fett/Sarlacc Pit situation where, because of fan love, Boba gets out of that thing any number of ways.’ Fast-forward ten-years, and I’m the one to bring Maul back.”

 

Well, mostly. Filoni acknowledges that the order to resurrect the Sith Lord came from George Lucas himself, who became more interested in his Phantom Menace creation while developing Savage Opress for the last season of The Clone Wars. Awesome as Maul was in the movie, he barely got to do anything before the old chop-chop. When asked if Maul’s return is motivated by the feeling that he was underutilized in The Phantom Menace, Filoni says, “I think in part.”

 

Filoni's biggest challenge, though, will come from the legions of fans ready to shout “No way!” at the very idea of a Maul return. But addressing the (un)believability of his survival could make for some interesting drama. “First of all, how does he survive getting cut in half?” says Filoni. “Plus, he fell! And also, don’t forget Obi-Wan Kenobi is still around, so I’m sure Maul wouldn’t be very happy with him.”

 

Fans will note that there is precedent for this kind of resurrection. “The Dark Side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be…unnatural,” Darth Sidious says in Revenge of the Sith. Sidious and his master found a way to use the Force to cheat death—that’s how he was able to keep Vader alive after that little swan dive into a lava field. Couldn’t Maul have picked up on some of that too? Says Filoni, “He’s suffered through a lot to keep himself alive and implemented the training of his master to do so.”

 

Forrás: http://insidetv.ew.com/2011/10/12/star-wars-clone-wars-darth-maul/

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erről a cikkről lenne szó. Érdemes az egészet elolvasni.

De itt is azt bizonygatja, hogy meghalt. Valószínűleg akkor a szelleme fog visszatérni, és újból testet ölteni. Továbbra se tudom elképzelni, hogy ez jól legyen megoldva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ha ez növelné a nézettséget, amit én erősen kétlek.

Ha belegondolsz, egy ilyen hír hallatán valószínűleg (már csak kíváncsiságból is) azok is megnézik az adott epizódot/epizódokat, akik esetleg nem követik figyelemmel a sorozatot, vagy csak néha-néha.

De mondom, engem sem befolyásolnak a cikkek, mert nyilatkozni bármit lehet, az igazat úgysem tudjuk meg előbb 2012 tavaszánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha belegondolsz, egy ilyen hír hallatán valószínűleg (már csak kíváncsiságból is) azok is megnézik az adott epizódot/epizódokat, akik esetleg nem követik figyelemmel a sorozatot, vagy csak néha-néha.

De mondom, engem sem befolyásolnak a cikkek, mert nyilatkozni bármit lehet, az igazat úgysem tudjuk meg előbb 2012 tavaszánál.

Peter Serafinowicz aki Maul hangja volt az EPI -ben azt írta a twitteren, hogy őt még nem kérték fel, hogy szinkronizálja a sith-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni csak azt bizonygatja, hogy korábban egyértelműen az volt a koncepció, hogy Maul halott. Ezért lett kettévágva. Lucas egyértelművé akarta tenni, hogy Maul nem térhet vissza. De hál istennek itt az új koncepció.

 

"He’s suffered through a lot to keep himself alive and implemented the training of his master to do so."

 

Itt azt mondja Filoni, hogy Maul sokat szenvedett, hogy életben tartsa magát és alkalmazta a mestere tanításait, hogy ezt megvalósithassa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha belegondolsz, egy ilyen hír hallatán valószínűleg (már csak kíváncsiságból is) azok is megnézik az adott epizódot/epizódokat, akik esetleg nem követik figyelemmel a sorozatot, vagy csak néha-néha.

Igen, ez igaz. Egy rész erejéig. Viszont aki állandóan figyelemmel követte a sorozatot Maul visszatérése után végleg elpártolhat a TCW-től és a hatalmas csalódás után abbahagyja a rendszeres nézést. De teljesen jogos, amit írtál.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni csak azt bizonygatja, hogy korábban egyértelműen az volt a koncepció, hogy Maul halott. Ezért lett kettévágva. Lucas egyértelművé akarta tenni, hogy Maul nem térhet vissza. De hál istennek itt az új koncepció.

 

"He’s suffered through a lot to keep himself alive and implemented the training of his master to do so."

 

Itt azt mondja Filoni, hogy Maul sokat szenvedett, hogy életben tartsa magát és alkalmazta a mestere tanításait, hogy ezt megvalósithassa.

Köszi. Ez egyre rosszabb. Egyáltalán hogyan tűnt el az akna mélyéről? Valakinek el kellett vinnie onnan. De egyáltalán akkora zuhanást miként élhetett túl zúzódások nélkül? Ok, eltelt 11-12 év de ez akkor se áll össze, ha fejem tetejére állok, pedig van fantáziám. Ez csak úgy lenne védhető, hogy Maul abban a részben meg is hal amiben feltámad. De ez meg olyan béna lenne, hogy ihaj. Ha, és ismétlem HA ez tényleg így lesz, akkor Lucas elég nagy ballépést követ el a szememben. Én sok mindent tudok tolerálni, de ezt nem. Ez még annál is gázabb, hogy Boba Fett kimászott a Sarlacc-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt azt mondja Filoni, hogy Maul sokat szenvedett, hogy életben tartsa magát és alkalmazta a mestere tanításait, hogy ezt megvalósithassa.

Majd kitalálják, hogy a fénykard által ejtett seb a hő hatására azonnal összeforrt, így nem vérzett el (a gerincvelő félbevágása meg nem számít), a zuhanás végén pedig lefékezte magát az Erővel, hogy ne lapuljon ki. Aztán a maradék erejével kikúszott egy lenti titkos nyíláson, elkötött egy hajót, amivel azonnal meglátogatta Grievous orvosait, akik kezelték a sérülését (művégtagok, miegymás), majd félrevonult a Külső Gyűrűbe, hogy magába zárkózva várja öccsét, aki nem is biztos, hogy valaha meglátogatja. :lol:

 

Ha valami hasonlót esetleg meglépnek, sokakkal ellentétben én azonnal vágom ki a kukába az egész TCW-t (aminek nagyon nem örülnék az eddigiek alapján), mert akárhány remek epizódot hoznak még össze, ezek után nem tudnám komolyan venni a sorozatot, úgy pedig mi értelme?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg fognak telni a kukák, van egy olyan érzésem, és elkezdődik majd a Prequel melett a TCW fikadömping is.. Ollé.

 

Persze - ahogy már korábban írtam - engem semmi sem tántorít el a TCW-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg fognak telni a kukák, van egy olyan érzésem, és elkezdődik majd a Prequel melett a TCW fikadömping is.. Ollé.

 

Persze - ahogy már korábban írtam - engem semmi sem tántorít el a TCW-től.

Ne dramatizáld. :) Itt nem lesz "olyan" fikadömping.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak örülnék a legjobban, ha semmilyen fikadömping nem lenne, nem csak "olyan".... mert sajos attol tartok, ha átfordul esetleg ez a fórum is a TCW kapcsán "abba", akkor itt kell hagynom ezt a közösséget.

Nem akarom, hogy mindenhonnan csak a sz*r hömpölyögjön elő... innen pláne nem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak örülnék a legjobban, ha semmilyen fikadömping nem lenne, nem csak "olyan".... mert sajos attol tartok, ha átfordul esetleg ez a fórum is a TCW kapcsán "abba", akkor itt kell hagynom ezt a közösséget.

Nem akarom, hogy mindenhonnan csak a sz*r hömpölyögjön elő... innen pláne nem!

Nem hömpölyög itt semmi. :) De ha mégis az a fórum halála lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak örülnék a legjobban, ha semmilyen fikadömping nem lenne, nem csak "olyan".... mert sajos attol tartok, ha átfordul esetleg ez a fórum is a TCW kapcsán "abba", akkor itt kell hagynom ezt a közösséget.

Nem akarom, hogy mindenhonnan csak a sz*r hömpölyögjön elő... innen pláne nem!

Nyugi, Riddick, itt nem lesz fikadömping. :) Legalábbis ami engem illet... legfeljebb az adott epizód topicjában egyszer kifejtem a véleményem és kész. Nem ugyanaz, mint az évek óta tartó, sehová nem vezető szapulás. Másrészt szerintem valamennyire indokoltabb ezen a Maul-ügyön való "kiakadás" (már ha valóban meglépik), mint a Prequel esetében, ahol gyakorlatilag sokszor a semmibe kötnek bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mégsem dobod kukába slusz-pasz a TELJES TCW sorozatot?

 

Szerintem tök mindegy mi indokolt vagy mi nem egy bizonyos kereten belül... a fikázás mint olyan egy egészségtelen dolog, bármilyen formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mégsem dobod kukába slusz-pasz a TELJES TCW sorozatot?

 

Szerintem tök mindegy mi indokolt vagy mi nem egy bizonyos kereten belül... a fikázás mint olyan egy egészségtelen dolog, bármilyen formában.

Lehet negatív vélemény, és le is lehet írni, kulturáltan. Ezzel semmi baj nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tök mindegy mi indokolt vagy mi nem egy bizonyos kereten belül... a fikázás mint olyan egy egészségtelen dolog, bármilyen formában.

A fikázás és a negatív véleményezés nem ugyanaz. Ez előbbi nem szokásom. De ez már OFF. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negatív véleménnyel semmi bajom (mint ahogy azt már KISMILLIÓSZOR elmondtam) csakhogy láttam hogyan válik bizonyos esetekben (legtöbbször fórumokon) a negatív vélemények halmaza gusztustalan fikázássá... és féltem a fórumot, ennyi a nagy titok... nem kell tanítani a fika és a negatív vélemény közötti különbségekre, ennyire talán még én sem vagyok retardált. Vagy úgy tűnik? Off vége

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negatív véleménnyel semmi bajom (mint ahogy azt már KISMILLIÓSZOR elmondtam) csakhogy láttam hogyan válik bizonyos esetekben (legtöbbször fórumokon) a negatív vélemények halmaza gusztustalan fikázássá... és féltem a fórumot, ennyi a nagy titok... nem kell tanítani a fika és a negatív vélemény közötti különbségekre, ennyire talán még én sem vagyok retardált. Vagy úgy tűnik? Off vége

Ilyet senki nem írt. Viszont a Maul visszahozása iránti nemtetszésemet valamiért azonnal fikázásként azonosítottad, ezért közöltem, hogy a két dolog nem ugyanaz. Kár magadra venni a dolgot, mert mindig lesznek emberek, akiknek ez vagy az nem fog tetszeni, de (bizonyos kereteken belül) ettől még nem válnak fikázókká. Én egyébként nem féltem a fórumot, a nem ide tartozó emberek eddig is ki lettek szűrve, gondolom ez ez után is így lesz.

 

De az OFF-nak részemről tényleg vége. Maul-t illetően pedig kivárom a végét, bár a tegnapi 99%, mára inkább 55-re csökkent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin anya lesz a kulcs.

De nagyon ügyesnek és körültekintőnek kell lenniük.

Elvégre erről Sidious sem tud. Ha tudná, hogy él vagy hogy megmenthető,

visszahozható állapotban van/volt, nem lett volna Dooku.

Remélem Yoda módjára gondolkoztak:"...hm..óvatosan kell eljárnunk..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin anya lesz a kulcs.

De nagyon ügyesnek és körültekintőnek kell lenniük.

Elvégre erről Sidious sem tud. Ha tudná, hogy él vagy hogy megmenthető,

visszahozható állapotban van/volt, nem lett volna Dooku.

Remélem Yoda módjára gondolkoztak:"...hm..óvatosan kell eljárnunk..."

Reméljük így lesz. Az se mindegy ki írja majd. Katie Lucas egy jó választás, bár ez még neki is nehéz lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.