Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Új epizód nélküli hétvégénket akkor az ígért melóm folytatásával tenném gazdagabbá.

 

Elkészült a 2. évadhoz is a dvd-extra füzetnek való!

 

Ezúton jelezném Ody-nak, hogy a Bounty Hunters-hez nincs a helyén az epguide kép a topicban!

A cuccosomba természetesen benne van (nem gyenge archívumomnak köszönhetően). ;)

Dobjam be ide, vagy beszerzed, vagy jó úgy ahogy van?

 

Szóval kellemes extrázós hétvégét!

ep leírások és érdekességek 2. évad.zip

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lett ez is csoli! :) Köszi, hogy szóltál a kép miatt, a link nem volt még átírva. Pótoltam. :)

 

Szívesen.

Egyébként vagy ügyesedem, vagy nem tom mi van, mert egyre gyorsabban megy és itt már majdnem minden epizód sikerült 8-as betűvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég jónak ígérkezik, a két 3PO és R2 féle laza rész után elkél végre egy kis akció, kár hogy még egy hetet kell rá várni.

Látom a jedirenden már meg is írtad. azért megemlíthetted volna, hogy honnan az infó. ;)

 

Egyébként én a Liar of Grievous óta nem vártam még ennyire részt, mint ezt! Egyszerűen tökéletesnek néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor megint előjön az, hogy miért nem egy ilyen látványvilágú epizodó(ka)t küldtek anno moziba.

Tudod a gyerekek. :) De talán majd a sorozat zárásakor...

 

Elnézést, most az egyszer elmaradt, nem vagyok még a toppon cikkírásilag :)

Nem dőlt össze a világ, csak megjegyeztem. :D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én a Liar of Grievous óta nem vártam még ennyire részt, mint ezt! Egyszerűen tökéletesnek néz ki.

Csakhogy ez nem egy, hanem 4 rész lesz! :rock: Egyébként ez a Krall tábornok

jedi létére elég vadállatnak tűnik. Már a 10. rész címe (Carnage of Krall - Krall vérontása/Mészárlása) is azt sugallja, hogy elég lazán értelmezi a jedi elveket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy ez nem egy, hanem 4 rész lesz! :rock: Egyébként ez a Krall tábornok

jedi létére elég vadállatnak tűnik. Már a 10. rész címe (Carnage of Krall - Krall vérontása/Mészárlása) is azt sugallja, hogy elég lazán értelmezi a jedi elveket.

 

De ez Krell tábornok, az meg Krall. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez valami gépelési hiba. Nem hiszem, hogy egy történeti szálon belül lenne egy Krell, meg egy Krall nevű szereplő is.

Én is furcsálltam a dolgot. Az bizonyos, hogy a tábornokot Pong Krell -nek hívják. A Krall -os cím viszont az insider-ben volt, tehát nem valószínű, hogy elírás. :hmm:

 

Az Insider az oldal közepén van beszkennelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek videó, jó kis részek elébe nézünk. ;) Tényleg ideje volt már az R2 & C-3PO-s esti mesék után.

 

Egyébként olvastam a 4x04 Ep.Guide-ot, és szerintem a wookieepedia hülyeséget írt azzal, hogy Rish Loo halálát YE21-re írja. Kizárt dolog, hogy még 2 van a háborúból. Egyrészt már maga a sorozat kezdete (a christophsisi szál) legalább 1 évvel játszódik az Ep2 vége (YE22 után). Elég, ha Anakin külsejét nézzük, vagy azt a tényt, hogy már Jedi Lovag. Másrészt 2 és fél évad után volt egy ugrásunk, ami megint csak a karaktereken figyelhető meg, leginkább Ahsokán. Itt is legalább 1, de minimum fél év eltelt. Padmé és Anakin még találkozgatnak, úgyhogy 9 hónap biztosan hátravan. Közben előkerültek a Phase II-es páncélok is, stb. Mellesleg a wookieepedia a christophsisi csatát is YE21-re írja. Most akkor mi van? A sorozat 4. évadja is ugyanabban az évben játszódna, mint a mozifilm? Nem hinném.

Ezek alapján YE 20 környékén járunk, bő 1 évvel az Ep3 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek videó, jó kis részek elébe nézünk. ;) Tényleg ideje volt már az R2 & C-3PO-s esti mesék után.

 

Egyébként olvastam a 4x04 Ep.Guide-ot, és szerintem a wookieepedia hülyeséget írt azzal, hogy Rish Loo halálát YE21-re írja. Kizárt dolog, hogy még 2 van a háborúból. Egyrészt már maga a sorozat kezdete (a christophsisi szál) legalább 1 évvel játszódik az Ep2 vége (YE22 után). Elég, ha Anakin külsejét nézzük, vagy azt a tényt, hogy már Jedi Lovag. Másrészt 2 és fél évad után volt egy ugrásunk, ami megint csak a karaktereken figyelhető meg, leginkább Ahsokán. Itt is legalább 1, de minimum fél év eltelt. Padmé és Anakin még találkozgatnak, úgyhogy 9 hónap biztosan hátravan. Közben előkerültek a Phase II-es páncélok is, stb. Mellesleg a wookieepedia a christophsisi csatát is YE21-re írja. Most akkor mi van? A sorozat 4. évadja is ugyanabban az évben játszódna, mint a mozifilm? Nem hinném.

Ezek alapján YE 20 környékén járunk, bő 1 évvel az Ep3 előtt.

 

Lehet wookien csesztek el valamit, de a liliputiak diktátora halálát, Tarpals halálát és Riff Tamson halálát is egyaránt YE 21-re írják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lesz a következő rész. Kőkemény háborúban veszünk majd részt. Iszonyú jó ahogy a csapatszállítók repülnek és közben lövik őket.

Nekem Umbara jön be nagyon. Igazi darkos hely. Talán a TCW alatt ez lehet az eddigi legkedveltebb bolygóm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár lenne a Wookieepediát leszólni azért, mert igyekeznek helyretenni a dolgokat. Én már nem egyszer próbáltam meg egy időrendi sorrendet alkotni az első 55 epizódhoz és higgyétek el, nagyon-nagyon nem könnyű. Még azokra a tényekre támaszkodva sem, amik egyértelműen kiderülnek az epizódból. Ráadásul a Wookieepedia íróinak a többi EU művel is foglalkozniuk kell, amely ebben az időszakban játszódik. Ugyebár a Klón Háborúk 22 BBY-től 19 BBY-ig tartottak. És mivel az EPIII. szerint ez a konfliktus három évig tartott és nem négy évig, tehát valamikor 22 BBY közepén tört ki a háború. A Klón Háború első évébe pakolták azokat a történeteket, amelyek vélhetően a TCW előtt játszódnak. Még a Dreadnaughts Of Rendili-t is, annak ellenére, hogy ott már Phase II.-es klónokat láthattunk. Bár a klónok páncélzata emlékeim szerint nem tesz hozzá semmit a történethez és a képi megjelenítésen kívül semmit nem mondanak róla ezért ezt a tény figyelmen kívül hagyhatjuk. A Wookieepedia íróinak nem volt jobb ötlete, minthogy a TCW-t a háború közepére pakolják, ami ésszerű döntés is volt ugyebár, hiszen ekkor tájt történt a klónok páncéljának a váltása Phase I.-ről Phase II.-re. Bár személy szerint a Heroes On Both Sides, Pursuit Of Peace és Senate Murders hármast és az azután következő történeteket már 20 BBY-re tenném, hiszen ekkortól változtak meg a karakterek modelljei, tehát történt egyfajta időugrás. Mert valahonnan Ahsoka mégiscsak szervált egy második fénykardot, máshogy néz ki, új göncei vannak... Bár ennek az időugrásnak is nehéz megmagyarázni a hollétét, hiszen egyszer csak új Ahsokát látunk, a klónok páncélzatánál pedig ugyanez a helyzet. Egy darabig van, aztán hopp, mostantól csak Phase II.-őt látunk. És mi erre a magyarázat? Persze az, hogy időközben elkészültek a karaktermodellek, de... Hogyan tudnánk ezt in-universe módon megmagyarázni mindenféle rendelkezésre álló forrás hiányában? Szóval tessék csak nagyra értékelni a Wookieepedia munkáját, ha már a StarWars.com-on is azokra a cikkekre hivatkoznak. :) Mellesleg Leland Chee is azt mondta még a harmadik évad idején hogy hamarosan közzé tesznek egy hivatalos időrendet, amely persze azóta sem érkezett meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lett leszólva a wookieepedia, csak észérvekkel alátámasztottam, miért hülyeség a YE21-es dátum. Egyébként akármennyire értékelem a wookieepedia munkáját, már nem egyszer bebizonyította, hogy nem tévedhetetlen. Nem véletlenül szerkesztgetik időről időre.

 

Viszont ahogy olvasom, szerinted is a YE20-as dátum lenne a korrekt. Hol itt a gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs itt semmiféle gond. :) Csupán úgy tűnt, mintha nem értékelnétek különösebben azt a rengeteg munkát, amit abba az oldalba belefektettek. :) De ahogy látom, erről szó sincs. :) Elnézést a tévedésemért. :) És én sem tartom tévedhetetlennek és nem véletlenül szerkesztik folyamatosan, hiszen rengeteg pofozgatni való van még rajta, főleg a Klón Háborús kiadványok esetén. Szinte minden cikk tetejére oda van írva, hogy még dolgoznak rajta. :)

 

Hát, ha az utalásnak számít, hogy láthattuk a Senate Murdersben egy hologramot... :) Bár a miértjére nem igazán emlékszem. >.<

 

Érdemes elolvasni amúgy Pong Krell adatlapján a StarWars.com-on... Miszerint...

 

Számos kulcsfontosságú győzelmet aratott a Klón Háborúkban, de egyidejűleg az ő ütközeteiben halt meg a legtöbb klón. Lehet, hogy ő csupán egyszerű eszköznek tekinti őket és nem érző teremtményeknek. Vajon hogy reagálna néhány klón, ha tudnák hogy a tábornokuk a biztos halálba küldi őket? Persze, erre születtek, de... Biztos van köztük olyan, aki nem akar meghalni, vagy aki úgy véli, hogy a parancs, amit kiadott, az nonszensz.

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha az utalásnak számít, hogy láthattuk a Senate Murdersben egy hologramot... :) Bár a miértjére nem igazán emlékszem. >.<

A Senate Murders erről szól. :) Új klónok, jobb páncélzattal. Innentől már nem lehet kérdés.

 

Érdemes elolvasni amúgy Pong Krell adatlapján a StarWars.com-on... Miszerint...

 

Számos kulcsfontosságú győzelmet aratott a Klón Háborúkban, de egyidejűleg az ő ütközeteiben halt meg a legtöbb klón. Lehet, hogy ő csupán egyszerű eszköznek tekinti őket és nem érző teremtményeknek. Vajon hogy reagálna néhány klón, ha tudnák hogy a tábornokuk a biztos halálba küldi őket? Persze, erre születtek, de... Biztos van köztük olyan, aki nem akar meghalni, vagy aki úgy véli, hogy a parancs, amit kiadott, az nonszensz.

 

Szerintem ezt foglyuk látni a történetben.

 

 

Komolyan aggódok néhány klónért! Remélem Fives nem itt fog elesni. :clap2:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.