Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tudtommal nincs rá konkrét magyarázat... Lucas szerint a rossz fiúknak vörös, a jó fiúknak kék vagy zöld pengéjük van (bár akadnak kivételek, pl.: Grievous, Vizsla), ennyi az egész. Samuel felvetette, hogy nem lehetne-e az övé rendhagyóan lila, amire az öreg rábólintott. Az EU-ban nem ilyen egyedi a lila penge, még citrom- vagy narancssárga is létezik. Az más kérdés, hogy ezeket Lucas nem erősítette meg.

 

Szerintem Ahsoka shotojával is hasonló a helyzet. Rendhagyóan sárgás árnyalatú (inkább sárgászöld), amire megint rengeteg magyarázat lehet, de nem tartom valószínűnek, hogy a TCW-ben foglalkozni fognak vele. Ilyen és kész. :)

 

Nekem gyanúsak..lehet, hogy Lucast meg sem kérdezték. Csak csináltak egy ilyen "hirtelen zöldet"(sárgásat) és gondolták, hogy akinek feltűnik az vigyorogjon a bajsza alatt.

De ahogy írtad is: "Ilyen és kész. :)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most a kristály színe befolyásolja a penge színét? :hmm: És akkor az úgymond "rosszaknak" kötelező vörös kristályt beszerezni? Vagy, ha nem befolyásolja a kristály, akkor a rosszfiúk kezébe csak úgy magától vörösre vált, az amúgy más színű kristály :lol: ?

Mert itt, ahogy már más is írta korábban, az ifjaknál szinte mindenkinek kék kristálya volt, ha jól emlékszem, viszont a képeken amit láthattunk róluk a kardjukkal a kezükbe, ott már volt akinél zöld fénykard volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyasmiről van szó, hogy a kristályoknak önmagában nincs színe, de a leendő gazdájával és annak Erő energiáival érintkezve elszíneződik egy bizonyos színűre. (A TCW-s logika szerint haladok, mielőtt még valaki idekeveri az EU-t, ott értelemszerűen egy kicsit másképp van.) Viszont mindenképp kell, hogy legyenek különböző típusú kristályok, különben Ahsokának a rövid fénykardja is zöld lenne és nem sárgászöld. Az EU-ban ugye úgy van, hogy vannak különböző típusú kristályok és azok beszerelésével változnak a fénykard tulajdonságai és a színe. Rengeteg árnyalat létezik. A TCW ebből annyit újított meg, hogy a kristály színe függ a hordozójától, legalábbis így az előzetes információk alapján úgy tűnik, bár erről biztosan lesz még szó. Kicsit kusza így, de van egy sokkal személyre szabottabb jellege így, építi a Jedi és a fénykard közötti "kapcsolatot." Atyám, de hülyén hangzik, de nyilván értitek, mit akarok ezzel.

 

Windu kardja pedig in-universe módon azért lila, mert az ő kristálya nem az Ilumról származik, hanem a Hurikane-ról. EU ugyan, de ennél jobb magyarázatot nem tudok adni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont mindenképp kell, hogy legyenek különböző típusú kristályok, különben Ahsokának a rövid fénykardja is zöld lenne és nem sárgászöld. Az EU-ban ugye úgy van, hogy vannak különböző típusú kristályok és azok beszerelésével változnak a fénykard tulajdonságai és a színe.

Nem feltétlen. Lehet, hogy egy kristály akkor hangolódik rá a Jedi-re, amikor beépíti a fénykardba. Na már most, az eddigiek alapján Ahsoka is ifjonc volt mikor az első fénykardját csinálta, azaz Anakin semmiféle hatással nem lehetett még rá. A második kardját viszont már Anakin padawanjaként készítette, tehát lehet, hogy a színeltérés azt a változást tükrözi ami Anakin hatására Ahsoka jellemében végbement.

 

Windu kardja pedig in-universe módon azért lila, mert az ő kristálya nem az Ilumról származik, hanem a Hurikane-ról. EU ugyan, de ennél jobb magyarázatot nem tudok adni. :)

Vagy szimplán Windu annyira badass, hogy lilára verte a kristályát :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen. Lehet, hogy egy kristály akkor hangolódik rá a Jedi-re, amikor beépíti a fénykardba. Na már most, az eddigiek alapján Ahsoka is ifjonc volt mikor az első fénykardját csinálta, azaz Anakin semmiféle hatással nem lehetett még rá. A második kardját viszont már Anakin padawanjaként készítette, tehát lehet, hogy a színeltérés azt a változást tükrözi ami Anakin hatására Ahsoka jellemében végbement.

Akár ez is lehetséges, bár így elsőre elég furcsán hangzik. Lehet, hogy túl földhözragadt vagyok hozzá, még akkor is, ha tudom, hogy a Star Wars alapvetően egy mese. :)

 

Vagy szimplán Windu annyira badass, hogy lilára verte a kristályát :lol:

Olyan gyors egymásutánban kapta a pofonokat mint a droidok a Dantooine-on. :D Nem akart olyan színűvé válni, mint amilyenné akarta. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok hogy ez az új fénykard szakértő droid mennyire lesz benne az akcióban?

Elég keménykötésűnek tűnik, megnézném. Akár a fénykarddal is apríthatná az ellent.

Esetleg valami titkos beépített fegyverrel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem láttam sajnos, pedig meg akartam nézni, de az SW.com nem engedi.

 

Szerk.: Visszatérve erre a David Tennant által "játszott" droidra... Fura, hogy az idei évadban egyre több az olyan droid, aminek konkrétan neve van, nem sorszáma. Először Kalani, most pedig ő...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy Sugi visszatér meg minden, de nekem egy kicsit piszkálja a szemem, hogy a galaxis talán legnagyobb bűnözői, olyan fejvadászokra bízzák az életüket, akiket egy "peremvidéki paraszt-falu" is meg tudnak fizetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyes csapat volt. Csak Sugi és Embo volt abból a csapatból, míg a többiek Boba Fett -től érkeztek. Érdekes, hogy ő miért nincs itt? Egy fejvadász meg azokért harcol akik megfizetik. :) A Silam meg nagy üzlet volt, volt lóvéjuk rendesen a telepeseknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy Sugi visszatér meg minden, de nekem egy kicsit piszkálja a szemem, hogy a galaxis talán legnagyobb bűnözői, olyan fejvadászokra bízzák az életüket, akiket egy "peremvidéki paraszt-falu" is meg tudnak fizetni.

 

Az nem piszkálná a szemed, ha a galaxis legnagyobb bűnözői olyasvalakire bíznák a védelmüket, aki gondolkodás nélkül hátba lőné őket, ha valaki többet ígérne nekik, mint amennyit azoktól kap, akiket "védelmez"? ;) Arról nem beszélve, hogy Dooku szerint Embo a jelenlegi második legjobb fejvadász az egész Galaxisban.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem piszkálná a szemed, ha a galaxis legnagyobb bűnözői olyasvalakire bíznák a védelmüket, aki gondolkodás nélkül hátba lőné őket, ha valaki többet ígérne nekik, mint amennyit azoktól kap, akiket "védelmez"? ;)

Ezt úgy mondod mintha a Galaxisban ők lennének az egyetlen becsületes fejvadászok ;)

Arról nem beszélve, hogy Dooku szerint Embo a jelenlegi második legjobb fejvadász az egész Galaxisban.

Már ott sem tetszett. Lehet hogy sokat hozott a feluciaiaknak a termés, nade annyit hogy a Galaxis legjobb fejvadászait szerezzék be? Ez nekem egy kicsit meredek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet minden részben más fejvadász.

Ez meg a másik: ide testőrök kellettek volna, a Feluciára meg zsoldosok. Lehet hogy elsőre úgy tűnik ezek a szakmák lefedik egymást, azonban ez korántsem igaz. Csakhát a SW-ban a "fejvadász mítosz" már eléggé meg van alapozva, ellenben a fent említett két foglalkozáskörrel

Bár itt még Cad Bane elfért volna, főleg mert ő dolgozott a Huttok -nak korábban.

Ha meg már fejvadászokat pakoltak, én Bobát szívesebben látnám, ahogy éppen építgeti a kapcsolatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.